Noci hrůzy

• Itálie Le notti del terrore (více)

Kosti praskají, střeva jsou trhána na kusy - vítejte v Itálii. S prastarými texty si není radno zahrávat. Rozluštění tajemství prastarých svitků, jejichž text dokáže oživit dávno mrtvé osoby, je první velkou chybou, jakou ve svém životě profesor Ayres učinil. Tou druhou pak bylo pozvání přátel, z jejichž poklidného pobytu v profesorově sídle se stává boj o holé přežití v obklíčení věčně hladových zombie. Těch jsou desítky, lační po mase a vnitřnostech, a navzdory svému stavu jsou až neuvěritelně bystré a vynalézavé. O to těžší boj hrstku přeživších čeká. (Řitka video)

jonyyy

Já mám prostě radši ty čerstvé zombíky, co se točí v Americe, ne ty shnilé, červy prolezlé italské potvory. 40% ()

SOLOM.

Po dlouhé době se mi dostal do ruky zombie horor, který mě zaujal. Neříkám, že je kdovíjak dobrý, ale rozhodně je to slušné dílo. Italský režisér Andrea Bianchi se spíše zaměřoval na erotické filmy, ale když už se pustil do hororové tvorby, stálo to celkem za to.Sešla se tu i pěkná sebranka herců. Zatímco někteří podali skutečně skvělé výkony, tak se tu našli i takoví, kteří mi celou dobu co žili vadili. Jedním z nich je malý Michael. Nechápu, kde toho herce vzali, ale on sám o sobě vypadá jako psychopat. Tento nadržený synáček, který by nejraději přefikl svou matku, mi nebyl vůbec sympatický (myslím tím herce). Nemůžu však popřít, že podal jeden z nejlepších výkonů. ()

eraserhead666

Scénárista si s příběhem moc hlavu nepáral, na druhou stranu do filmu naservíroval dost horrorových klasik. Le Notti del terrore zaujmou hlavně maskami zombíků a jejich místy neobvyklými skutky (dobývání do domu pomocí seker a beranidla) a dost odvážnou erotickou zvířenou (dojde na kozičky i bobříka), pěknou řádkou gore a červů a specifičtěji ulítlé jedince (např. na kozačky jako já) nádhernými záběry. Zde evidentně minimálně o prsa zvítězila forma nad obsahem, ale mě to kupodivu vůbec nevadí. Ty zombíci jsou prostě parádní. ()

Karamanlis

Jeden z mnohých talianskych zombie hororov, ktorých masívne točenie v 80. rokoch odštartoval Fulciho Zombi 2, síce s tradične slabým scenárom, ale zato s dôrazom na gore. Škaredších (myslené doslovne) a antianatomickejších (podivný je najmä vzhľad ich chrupu) zombíkov som ešte nevidel, táto snímka je však vďačným "študijným materiálom" pre každého, kto sa aspoň trochu zaujíma o filmové maskérstvo. ()

ladylucifer

Nízkorozpočtový horor pro zasmání. Vždy, když se objevil nějaký zombík, tak mi naskočil úsměv. Byli milí :o) pomalu se klácející a náměsíční komparzisté oblečení v dlouhých nočních košilích a na hlavě nasazenou masku (kterou seženete v obchodech s podobnými blbinkami), na které je hozeno pár červů. Ale ty hvězdy srážím, protože občas nudí a režisér nám nedopřál moc velkou podívanou na porcování obětí ;o) ()

Caelos

Jedna z nejlepších italských zombiáren. Zombie vypadají dost dobře, a ve filmu se pořád něco děje. A ten syn, co chtěl píchat svojí matku, ten byl teda... No vypadal jako zombii i zaživa:-D (8/10) ()

erl

Jasný vliv Fulciho klenotu Zombi 2. Bohužel atmosférou na něj nestačí. Necítil sem žádnou hrůzu či napětí. Největší hrůzu ve mě vzbudil ten úchylný , incestní synáček s obličejem stárnoucího pedofila:-) Masky zombie jsou promakané a gore slušné ale to taky není všechno. Cekal jsem víc.. ()

Nick Tow

Film sľubuje "noc teroru", ale odohráva sa počas slnečného dňa a ani toho teroru si človek vela neužije. Ale ide presne o ten typ filmu, ktorý si fanúšika žánru získa svojou skrz naskrz červíkmi prelezenou béčkovitosťou. A masky sú priam bezkonkurenčné: akoby ukradnuté z nejakej výstavy Ľudovej školy umenia pre detičky s úchylnými sklonmi. Po dvadsiatich minútach zaplní vaše obývačky /resp. miestnosť, kde máte svoj DVD prehrávač/ nefalšovaný hnilobný smrad. ()

corpsy

Zombie trash so všetkým čo má mať. Čudný herci s topornými hereckými výkonmi, zombíci trhajúci teplé vnútornosti a syntetická hudba. Len je to trošku ospalejšie ako iné podobné italo pecky. ()

ledzepfan

Trpí to sice klasickou italskou nemocí "Hercózo šitózo" , některé scény nedávají moc smysl a určitě by to sneslo výrazne prostříhat, ale jinak je to překvapivě kvalitní kousek který tahá nahoru hned několik výrazných prvků. V prvé řadě to jsou masky, které sice otevřeně rezignují na snahy o realismus, ale zato jsou kreativnější a výrazně hnusnější (plné červů a tekutin uvnitř). Druhým výrazným tahounem je hudba, která ladně klouže tam a zpět z šedesátkové psychedelie připomínající kakofonii ranných pinkfloydů do jakéhosi soundtracku scifíček z padesátých let (takhle napsané to zní divoce ale fakt to funguje). Zapomenout bych neměl taky na tu ujetou incestní linku která výrazně oživuje jinak mdlé charaktery.. a ten úchylnéj chlapec prostě nechá klidným málokoho :D. + nějáké ty kozyčky a občas šikovná kamera a vychází mi z toho hodně férovej oldschool který není nikomu nic dlužný. Paráda. ()

fcreading

Krása! Konečne nejaký poriadny Zombie, pomalá chôdza, vzpieranie rukami, začervená tvár červíkmi, vychádzanie z hrobov a to všetko za denného svetla, s ktorého ide atmosféra a poriadny strach. Škoda tých hereckých výkonou, ktoré sú otrasné a najmä amatérske, neužijeme si ani poriadny sex, pretože aj keď sú nejaké náznaky, skazí to ten malý chlapec, ktorý mi tam vadil. Čo ale všetko to celé zachraňuje, sú predovšetkým scénky so Zombie, pretože sa nám to rozbehne hneď na začiatku a ide sa hneď na vec, kdežto u iných Zombie kúskov si musíte nejakú tú polhodinku počkať, ale umňa to bolo dostačujúce 90 percent. ()

Jindros

Jakýsi profesor zkoumal tajemné praktiky dávné civilizace Etrusků. Kutal v zemi tak dlouho, až vykutal chodící smrt a máme tu zatraceně svižný zombie film. Hereckému obsazení vévodí sexy mamina a její hnusácký synek s vysoko vykasanými kalhotami a super úchylným pohledem, ostatní ženy taky na jedničku (jsou celkem dobře stavěné, umí valit oči, nahlas křičet, popř. vzdechat bolestí), mužská část těžce připomíná pornoherce. Někteří zombíci vypadají spíše na mimozemštany než na mrtvoly, naštěstí se všichni pěkně rozpadají, efekty (masky, střeva, krev) zaváhají pouze v jeden jediný krátký okamžik. Osa "příběhu" a veškeré situace v ní se dají velmi snadno odhadnout. Jsem spokojen. ()

iolaos

...The earth shall tremple...Graves shall open...They shall come among the living as messengers of death and there shall be the nights of terror...Jedna z nejvetsich nechutnosti, ktere jsem kdy videl (uncut), vynikajici gore efekty a hnusne detaily... cervi, kozzy, sexualni uchylnost... pro slabsi povahy vstupenka do pekla....na 1-10 skale talianskych chutovek, davam bez debat znamku 10.. mimojine i za ty FANTASTICKE MASKY! ()

K.I.N.G.

Skvělá lahůdka ze zlatých dob Itálie. Vše je jak má být, mrtvoly se s ničím neserou, nikoho nešetří. Opravdu nebudu přehánět, když řeknu, že masky tu byly naprosto dokonálé a chování postav po celou dobu filmu bez výjimek přirozené. ()

Gorehound

Srdce každého oldschool hororistu musí zaplesať už pri prvej maske zombíka na začiatku. Atmosféra, ako to vedeli len taliani na začiatku 80s, stále skvelé masky, praktické gore FX, hrad, príroda okolo, navrch niečo kontroverzných scén, zapiesť s extra porciou cheese. Giordano je stále sexy, záver je čerešničkou na torte. Žiadne intelektuálne pokusy, len pure horor, dokonalý vo svojej nedokonalosti. ()

Kangax

Rozhodne zaujímavý a netradičný príspevok do početnej rodiny zombie filmov. Tvorcovia vedia, že keď chceme vidieť zombie film, tak najlepšie je obmedziť okolitú omáčku (tzn. tradične primitívny dej) a servírovať zombie takmer od začiatku a vo veľkom počte...). Navyše tvorcovia si veria a chcú sa nám pochváliť kvalitnými maskami tak dlho a tak detailne, že to ide ku koncu až na nervy. Samozrejme, že masky nie sú dokonalé, ale skutočnosť, že sa jedná o tisícročné múmie Etruskov(aspoň tak som to sčasti pochopil) je potešiteľná, pretože obyčajne sa v hororoch stretávame s mladšími mŕtvolami :) . Potešil mladý dvojník Argenta, ktorý mi tam sedel, a ku koncu fakt nesklamal (nádherný koniec komplexu Oidipus Rex - Sigmund Freud by mal radosť :) ! Denné svetlo mi až tak nevadilo, pretože pekne osvetľovalo interiér vily, horšie to bolo s réžiou ktorá bola aj na talianske pomery podpriemerná. Ale čo už , stará vila, kláštor s mníchmi v závere, spomínaný malý úchyl Argento,a hlavne SKVELÝ ! záver bez nejakej debilnej pointy vďaka ktorým na tento filmík nezabudnem, vyťahujú moje hodnotenie na nadpriemer... ()