Takhle se s dámou nejedná

No Way to Treat a Lady

Komedie / Thriller

USA, 1968, 108 min

O nicom detektivka, vrazda jednej postarsej zenskej kdesi v New Yorku vobec nie je dobry namet na film. Lebo sa tam nic dohromady nedeje, len sa herci prechadzaju z A do B, C, D ..... nezaujal ma ani ten udajne "vychytraly" vrah, ktory proste vzdy vrazdil rovnakym sposobom, asi nemal napady. To nemal ani scenarista, ani reziser ...... plana zabudnutiahodna vec : 56 %(6.10.2018)

opravdu dobrá detektivka o tom, jak nám někdy matky můžou pěkně zamotat žití (a to nejen vrahovi a poldovi). hlavně bych vyzdvihl roda steigera, který tu exceluje nejen díky změnám převleků, ale i skutečností, jakou zahrál vyšinutého vraha. polda v podání george segala je sice sympaťák, ale rodovi steigerovi to tahání za nos moc práce nedá.(6.12.2005)

Komédia o mužských traumách a fóbiách (všetko okolo žien....čo iné) prezlečená za napínavé krimi plné mŕtvol. Vrah a policajt majú toho veľa spoločného, len ten druhý si dokáže udržať nervy na uzde a ani napriek problematickému vzťahu s matkou nezačal škrtiť ženy aj on. Má môj obdiv. V závere sa schyľovalo k chytrej columbovskej pointe, tvorcovia si ale vybrali trochu béčkovejšie riešenie. Podľa jednej scény sa zdá, že tie konce boli nakrútené dva a prednosť dostal síce ten dramatickejšie výživnejší, ale menej zaujímavý.(28.6.2016)

• nascendi

Sú filmy, ktorým čas na kvalite a príťažlivosti pre diváka nič neubral. Nie je ich veľa, ale sú. Na väčšine ich rovesníkov si zub času poriadne zahlodal, čo je aj prípad tohto diela. Pri jeho sledovaní na mňa vanul pach starožitníctva alebo aspoň antikvariátu. Vraj čierna komédia! Nuž komédia ani náhodou a čierna mala skôr jeden z 50 odtieňov šedej. Vraj vynikajúci výkon Roda Steigera! Nemusím ani príliš hlboko siahať do pamäte a spomeniem si na niekoľko jeho lepších a výraznejších kreácií. Dosť som sa pri sledovaní nudil, niektoré preexponované scény ma iritovali a pôvodné odhodlanie dať mu aspoň tri hviezdičky slablo. Mohol som si radšej pospať.(29.6.2016)

Viděno bohužel až v druhém dabingu, pánové Štěpnička s Mrkvičkou ovšem podali skvělý výkon. Film je milým překvapením, Steigerovi (který opravdu na začátku trochu vypadá jako Richard Burton, taky mě to napadlo) ze začátku nelze nefandit, atmosféra a motivy se postupně vyloupnou a ačkoliv si umím představit napínavější konec, staré divadlo je jistě důstojným místem závěrečné scény.(22.3.2014)