Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Vražda jedné bezvýznamné postarší vdovy, k níž dojde jednoho pozdního odpoledne v New Yorku, by asi ani v těch relativně ještě poklidných šedesátých letech minulého století nebyla žádnou velkou událostí. I když si vrah zřejmě pohrál s naaranžováním její mrtvoly, i když ji opatřil jakousi svou poznávací značkou, zapadl by tento zločin brzy do zapomnění, kdyby... Kdyby po něm nenásledoval další, provedený naprosto stejným způsobem. A při třetím případu je už i policii jasné, že mají co do činění nejen s mimořádně vychytralým a rafinovaným sériovým vrahem, ale i s člověkem, nadaným jakýmsi zvráceným smyslem pro humor. S člověkem, jehož evidentně baví tahat policii za nos... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (16)

Martin741 

všechny recenze uživatele

O nicom detektivka, vrazda jednej postarsej zenskej kdesi v New Yorku vobec nie je dobry namet na film. Lebo sa tam nic dohromady nedeje, len sa herci prechadzaju z A do B, C, D ..... nezaujal ma ani ten udajne "vychytraly" vrah, ktory proste vzdy vrazdil rovnakym sposobom, asi nemal napady. To nemal ani scenarista, ani reziser ...... plana zabudnutiahodna vec : 56 % ()

Anderton 

všechny recenze uživatele

Komédia o mužských traumách a fóbiách (všetko okolo žien....čo iné) prezlečená za napínavé krimi plné mŕtvol. Vrah a policajt majú toho veľa spoločného, len ten druhý si dokáže udržať nervy na uzde a ani napriek problematickému vzťahu s matkou nezačal škrtiť ženy aj on. Má môj obdiv. V závere sa schyľovalo k chytrej columbovskej pointe, tvorcovia si ale vybrali trochu béčkovejšie riešenie. Podľa jednej scény sa zdá, že tie konce boli nakrútené dva a prednosť dostal síce ten dramatickejšie výživnejší, ale menej zaujímavý. ()

Reklama

dopitak 

všechny recenze uživatele

Viděno bohužel až v druhém dabingu, pánové Štěpnička s Mrkvičkou ovšem podali skvělý výkon. Film je milým překvapením, Steigerovi (který opravdu na začátku trochu vypadá jako Richard Burton, taky mě to napadlo) ze začátku nelze nefandit, atmosféra a motivy se postupně vyloupnou a ačkoliv si umím představit napínavější konec, staré divadlo je jistě důstojným místem závěrečné scény. ()

Lacike 

všechny recenze uživatele

Komediálne ladená detektívka o sériovom vrahovi žien. Rod Steiger pojal vraha ako blázna, ktorý strieda rôzne prevleky a rád sa predvádza. Žiadny veľký mysliteľ to nie je a darí sa mu len pretože policajti na čele s ústredným detektívom sú ešte neschopnejší ako on. Detektívna línia ma príliš nebavila, ale zato neskutočne vtipný bol ústredný detektív a jeho vzťah s panovačnou matkou. Takisto sa mi páčila jeho romantická línia s krásnou blondínou Lee Remick. Takže výsledkom je film, ktorý ako detektívka príliš nefunguje a o nejaké napätie tu nezavadíte, ale ako komédia to funguje dobre. 6/10. ()

monolog 

všechny recenze uživatele

opravdu dobrá detektivka o tom, jak nám někdy matky můžou pěkně zamotat žití (a to nejen vrahovi a poldovi). hlavně bych vyzdvihl roda steigera, který tu exceluje nejen díky změnám převleků, ale i skutečností, jakou zahrál vyšinutého vraha. polda v podání george segala je sice sympaťák, ale rodovi steigerovi to tahání za nos moc práce nedá. ()

Galerie (28)

Reklama

Reklama