VOD (1)

Profesionální zloděj a jeho tým expertů chystají obří akci – loupež půl miliardy dolarů ve zlatě z trezoru na palubě letadla 12 kilometrů nad zemí. (Netflix)

Trailer 1

kingik

Naprosto podprůměrný akční film, na němž není co chválit. F. Gary Gray se pokusil o odklon a namísto finančně nákladného filmu natočil zpočátku hodně ukecanou frašku a posléze přidal letmo zastaralé akce, co má až parodické vyznění. Kevin Hart vede zlodějskou partu na zabití, jejich úděsné pokusy hláškovat plní hlavně první polovinu filmu a je obtížné se z té zdlouhavé nudy náhle zkoncentrovat na porci akce v polovině druhé. Ta rovněž nepřináší velkou útěchu a akční pokrokovost. Paluba letadla je až příliš evidentní maketou, letadlo je legračně animované, akce vypadá na dnešní dobu bídně a zaostale. Herci jsou rozděleni do různých kategorií. Kevin Hart nemá moc co nabídnout, obstarožní Jean Reno v záporné roli zaniká a Gugu Mbatha-Raw je coby agentka Interpolu jen na ozdobu. Zbytek herců nemá smysl moc komentovat, je strašný a Mistr převleků Vincent D´Onofrio zřejmě stupidnější roli ještě neztvárnil. Nechápu, že nalepení vousů a paruka je ve filmu považováno za maskérský vrchol. Dalším omylem bylo najmout na post scenáristy Daniela Kunku, který svým béčkovým scénářem vše spolehlivé potápí. A režisér se za celou dobu nepokusí snímek něčím ozvláštnit, režírovat vždy uměl, tentokrát ukázal, jak nešikovný umí být. Hart a spol. nezazářil a ve vzdušném prostoru spíše diváka týral než bavil. 4|10 ()

M.i.k.e

Zázrak sem nečekal a zázrak se taky nestal. Neoriginální oddechovka, která se i přes normální stopáž chvílemi celkem vleče, ale jako celek mě to nakonec nes*alo a pořád je to snesitelnější (a lepší) film než třeba Red Notice. F. Gary Gray má kliku že u mě bude mít vždy velké plus za Vyjednavače a Straight Outta Compton a byl bych rád kdyby se někdy vrátil k točení podobných filmů…50% ()

Spiker01

Opět další hejt na film Netflixu, což je už samo o sobě trademark. A ačkoliv jsem měl nutkání Let úplně vynechat, nakonec mě příjemně překvapilo všechno na tom filmu. F. Gary Gray zavzpomínal na časy Loupeže po italsku, nabídl nádherný obraz v nádherných lokacích ( je hodně znát, když je to před zeleným plátnem, i v tomto filmu) a taktéž pro mě i sympatické osazenstvo, dokonce i s několika známými tvářemi, které bych zde nečekal. Kevin Hart už má doufám své komediálnější já za sebou, tahle poněkud serióznější poloha mu sedí mnohem více, pro Gugu Mbatha-Raw jsem měl vždycky slabost (až jsem si ji spletl s Kerry Washington); za to Sam Worthington je tu naprosto tragickej a Jean Reno tu má pár scén a na to, jaký tp byl před dvaceti lety bůh, je docela smutné na něj koukat nyní. Doufám, že dvojka bude, zrovna tady bych si jí docela přál. ()

OG_Swifty

Netflixovska chujovina demonstrujici naprosto presne to, jak si predstavuju dnesni filmy a serialy (snad az na par svetlych vyjimek); pestrobarevny a rasove vyvazeny obsazeni s uchazejicima hereckyma vykonama a naprosto dementni scenar. Film je mixem Focusu (Will Smith), Rychle a Zbesile (novejsich filmu) a mozna trochu Executive Decision (Kurt Russell). Mezinarodni dobrosrdecna zlocinecka crew vedena Kevinem Hartem (skvely komik, mizerny herec) provede dvoji loupez umeni, ale bystra agentka Interpolu Gugu Mbababaova (takovy typicky anglicky jmeno) jim slape na paty a pomerne rychle odhali jejich clena a zatkne ho. Pak ale nastoupi jeji sef a rekne 'Gugu, musime jim dat imunitu vymenou za jejich sluzby'. Gugu je nasrana, protoze Hart ji vomrdal v Parizi a pak ji nezavolal (nebo zalozil jeji cislo, nevim), a je to pro ni otazkou cti - nicmene zlej sef ji rekne 'drz picu' a vona teda okamzite tohohle zlocince najde a jdou spolu na panaka a on s ni flirtuje a pak rekne 'oukej'. Crew do toho samozrejme jde taky, protoze zaporak je zlej a nema zadny zabrany, narozdil od crew, ktera krade jen od tech, co si to zaslouzej. Pak nejak super rychle spichnou plan zahrnujici nejaky super moderni privatni letadlo ovladany joystickem ktery opancerujou, pilotka Ursula se hned nauci to ovladat, a paletu zlata ukradnou za letu!! Mazec. Hackerka vytvori nejakou picovinu, co musej propasovat na pasazersky letadlo, coz neni bez komplikaci, ale Gugu to zvladne. Fast Forward, rvacka, unos pasazerskyho letadla, ktery pristane nekde v Alpach a kridla rozmrdavaj kusy ledu, ale to by nebyl Airbus, aby to neustal. Pak zly belosi crew hrdinu premuzou a vsechny unesou v jejich letadle. Pilotka ale dela cachry, letadlo je najednou na radaru videt, a Gugin sef se odkope a ukaze se, ze je to svine, protoze chce svoji agentku zabit prostrednictvim tryskacu NATO, coz samozrejme pilotka Ursula zvrati. Pak se tam deje finale, prijedou italsky carabinieri, zlocince zatknou a crew ve velkym spoileru dostane imunitu a jeste ukradne Interpolu tu paletu zlata pred nosem. Brilantni. Agentka Gugu se do Harta zamiluje, vsichni si placnou a happy end. Bylo to strasne debilni, ale podobne jako ty RychloZbesilosti to docela uteklo (a tohle ma navic privetivou stopaz 100 minut) a Billy Magnussen byl asi jako jedinej docela vtipnej. ()

BOURQUE

F. Gary Gray tak trochu vykráda sám seba, keď si uvedomujeme, že Lift by mohol byť aj takým vedľajším projektom filmu The Italian Job. Jednoduchý a predpokladateľný scenár, kde žiadna „nečakaná“ zmena v príbehu vás neprekvapí (keď jeden z členov tímu pred začiatkom akcie povie, že sa nezúčastní akcii tak je jasné, že v akcii sa zúčastní a bude sa jednať o „nový“ plán, o ktorom diváci ešte „nevedia“). Z hereckej stránky mám pochybnosti o správnom obsadení predovšetkým zo strany Kevina Harta a bohužiaľ Jeana Renoa. Osobné hodnotenie: 68% (**) ()

• Keď sa Jorgensen (Jean Reno) stretne so ženou z Leviathanu, veľký obraz plachetnice visiaci na stene je Rembrandtov "Kristus v búrke na Galilejskom mori". 18. marca 1990 ho ukradli z Múzea Isabelly Stewart Gardner v Bostone. (Arsenal83)
  • Dva aspekty loupeže ve vzduchu byly „převzaty“ z jiných filmů. Dvě letadla letící v těsné blízkosti a následné odklonění toho, které nese kořist, bylo použito ve filmu Hra s diamanty (1980). Výměna zlata naloženého za letu za jiný náklad v letadle byla provedena ve filmu Poslední loupež (2001). (Johnny.ARN)
  • Film mal pôvodne vyjsť 25. augusta 2023, bol však odložený na január 2024 v dôsledku štrajku SAG-AFTRA v Spojených štátoch. (Arsenal83)