Intergalaktická policistka Melanie Ballard se svým týmem dostala za úkol přepravit nebezpečného zločince zvaného Desolation Williams do vězení u města Chryse na planetě Mars. Ocitáme se v budoucnosti vzdálené dvě stě let, kdy kolonizace Rudé planety už není jen snem. Jenže posádka na Marsu náhodou vykopala pradávný marťanský obranný systém a ten přiláká válečné duchy původních obyvatel planety, kteří ovládnou většinu lidí. A když Melanie a její tým přistanou, pochopí, že všichni, včetně vězně, musí spojit své síly, aby přežili útok pomstychtivých duchů, toužících po jediném - zničit na Marsu vše, co pochází ze Země. (oficiální text distributora)

Yoshimitsu

Ledová kostka byl hodně odolný na rudé planetě, ani se trochu nepotil a to měl tát. Spolu s Jasonem a Natashou dobře kropili nepřátelské válečné duchy. Dávám 55% ()

Danny F.

Parádní pokoukáníčko na klasicky laděný horor s trochou té atmosféry a špetkou napětí. Ničím tento film nenadchne ani nezklame. 55% ()

Brain-D

Film, který je docela podobný filmům jako útěk z L.A. nebo Útěz z N.Y. Prostě taková krvavá akce než spíš nějakej horor i když atmosféru to má pěknou. Ze začátku se mi to zdálo jako srajda, což jsem si myslel díky hodnocení, ale vůbec nebyla. Byl to docela slušnej průměr s dřevěným, ale drsným Ice Cubem a sdržkujícím Stathamem. ()

lykan9

Tak tohle je zatím to nejhorší, co jsem od Carpentera viděl. On snad na něčem jel. Už hned na začátku, když jsem slyšel hudbu, tak jsem věděl, že se bude jednat o něco, co se mi nebude líbit. Herci byli příšerní a zkoprnělí (Clea Duval mi přišla celou dobu sjetá nějakým uklidňovačem - nic neřekla a prakticky se její výraz po celou dobu nezměnil), Jason Statham vypadal při bojových scénách jako amatér (nikdy bych neřekl, že o něm toto napíšu) a už samotný nápad, že když mě napadne mimozemský virus, tak ze sebe musím udělat postapokalyptickou sebepoškozovací stvůru, mi přišel pitomý. Dávám jednu hvězdu za Natashu, protože díky ní jsem se na tento horor dodíval. Bylo to proto, že jsem doufal, že s ní bude nahá scéna, která sice nebyla, ale aspoň ta naděje se ve mě po celou dobu Duchů Marsu držela. ()

liuk

Je to hrozný, nemá to hlavu ani patu, proč tedy 4*? Protože je zde jeden z nejlepších záporáků v historii filmu ;) Aspoň podle mých už pár let starých vzpomínek, kdy jsme s kamarády na Duchy Marsy koukali a nemohli se přestat smát jeho demenci. A tímto dnem se tenhle uřvanec nesmazatelně zapsal do kroniky našeho sídliště, často na něj vzpomínáme, snad odpočívá v míru a pokoji. Za tu jeho nezapomenutelnost si míň než 4* nezaslouží, i když je určitě trochu nostalgicky idealizovaný, proto se na něj už nikdy nechci podívat, abych si tohle pocity nezkazil. ()

ganz

Výborná, výborná, komedie, kde ti druzí jsou fanoušci kapely slipknot a proti nim drsně stojí blondýnka s černým hiphoperem. Od začátku filmu se budete smát až do samého konce... Cože? Aha to nebyla komedie... nevadí. ()

Ravi

Po tomto snímku nezbývá než dodat, že Carpenterova slavná léta již nějakou dobu hnijí v archivech. ()

Roseinka

Dlouho jsem se rozmýšlela, zda dám dvě nebo tři hvězdy. A pak jsem si řekla, že jsem viděla i horší filmy. Takhle stupidní dialogy se jen tak nevidí, nemluvě o šílených hereckých "talentech", kdy mě i Statham hluboce zklamal. Ale i přesto se film docela ubíral napínavým tempem a drželo se ho až do konce. Musím ale ještě upozornit na jednu stupiditu a to, že nechápu, kde Ti "divoši" vzali takový brnění a zbraně jak s historickýho nebo fantasy filmu. Sice tam zmiňují, že si začali vyrábět nástroje, ale že by se jim to vůbec mohlo takhle podařit a ještě k tomu za jednu noc? :D No, místy jsem se i zasmála (trapnosti), ale spíš tak, že mě to prostě pobavilo. ()

hot_spot

Sranda jako řemen. Banda ochotníků se v polystyrenových kulisách řeže s bandou fanoušků black metalu, doprovází je k tomu stupidní dialogy, otřesná hudba a halda pyrotechniky. Koukal jsem se v podstatě jen kvůli Jasonu Stathamovi, který u mně kvůli tomuhle škváru okamžitě klesl.. Ale co, když se něco na Nově vysílá okolo půlnoci, zřejmě stačí aby to bylo barevný, rychle se to hejbalo a běhala tam blondýnka s kvérem. ()

mikulem odpad!

Totéž co Anthony, až na srovnání se JSOU MEZI NÁMI, které je docela zábavné. V tomhle filmu nefunguje nic, a ani nepobaví. Jeden z mých nejhorších filmových zážitků. ()

jefff

Parádní béčková hororová jízde v podání mistra žánru. Hluchých míst se tu objevuje dost a film to jako celek dost sráží. Já jsem však s výsledkem spokojený. ()

navorski

Super masky, pěkná hudba, ale proč je to celé rámované jako vyprávění před komisí? A proč je tam tolik prolínaček? Celé to vypadá jako plochý televizní film natočený podle kostry nějakého scénáře o Marsu. ()

3 AM Code

Jo, je to blbost a dej je tak deravy ze by jim propadl i Mars. Ale z nejakeho nevysvetlitelneho duvodu jsem se nenudil. Je to proste akcni B-cko, takze pokud jste zrovna svym mozkovym bunkam naplanovali dovolenou muzete se na to podivat. Akce neni spatna a herci taky neurazi - vzhledem k tomu ze od nich stejne nic moc necekate. Po pravde receno, duvod proc davam 3 hvezdy misto dvou jsou Ice Cube a Natasha Henstridge, mezi kterymi to zvlastnim zpusobem jiskri. Tim rozhodne nemam na mysli city, jde spis o jakysi neurcity pocit vzajemneho respektu mezi prosazovanim zakona lehce unavenou pojicajtkou a gangsterem ktereho uz taky nebavi hra na drsnaka na uteku. Presto jsou oba dva prilis "stari" na to aby zmenily sve zvyky (v jejim pripade "vzdy dostat sveho muze" a v jeho "nidky se nedat chytit"). ....v tuhle chvili vam uz asi doslo ze tohle sice mel byt Sci-fi/Horor, ale mnohem vic je to neco jako Survival/Drama. ()

BMAJTZ odpad!

To jsem videl kdysi davno a jelikoz to bylo spatne a jelikoz to bylo tak spatne ze si na to pamatuju jeste ted tak to nebude za vic nez odpad. ()

John Carpenter chystá návrat

John Carpenter chystá návrat

03.08.2008

Hororová legenda John Carpenter, tvůrce filmů jako Halloween, Věc nebo Velké nesnáze v Malé Číně, poslední dobou pracuje především pro televizi (jeho příspěvky do série Mistři hororu patřily k těm… (více)

Návrat Johna Carpentera

Návrat Johna Carpentera