Příběh popisuje události následující po tragické nehodě školního autobusu, při které zemřelo mnoho dětí. Malé město British Columbia zažije díky nehodě šok, ze kterého se jen tak nevzpamatuje. Ian Holm přijíždí z velkého města jakožto právník Mitchell Stephens a má v úmyslu pozůstalé přesvědčit o nutnosti žaloby a soudního sporu s viníkem nehody. Jeho neobratné manévrování a nevhodné chování však obyvatele města vzájemně ještě více oddálí, otevře staré rány a zhatí veškeré naděje na zahojení šrámů způsobených hlubokou ztrátou. V této nepříjemné atmosféře plné podezřívání a pochyb se dospívající dívce, kterou nehoda odkázala na invalidní vozík, podaří obyvatele města znovu sjednotit. Díky její odvaze a kuráži najdou zlomení pozůstalí obětí víru v posmrtný život, jenž je stálou nadějí pro ty, kteří nepřestali věřit. (oficiální text distributora)

ecis

Ocakaval som nieco ine - hadam troska dynamickejsie, komercnejsie, priamociarejsie. Neupieram velmi kvalitne, ale netradicne spracovanie a ponatie jednej tragedie, ale nejako ma ta komorna a az prilis hlbava atmosfera utlmila. Takze po dlhom case som narazil na snimok, ktory si musim pozriet este raz, lebo viem, ze mu urcite patri viac ako len 3*. ()

nwx

Pěkný film, ale uvalený závěr. V momentě kdy by dívčina svědčila, že řidička autobusu jela rychlostí 72 mil v hodině, všichni právníci by se vrhli právě na onu řidičku a ta by z vězení nevylezla, musela by taktéž platit odškodné rodinám ze svého. Jestliže dívčina lhala, řidička by se bránila i za pomocí člověka, který jel celou dobu za autobusem a věděl tedy, jakou rychlostí autobus jel. Těžko by to skončilo jako "happy end". Buď by platila řidička nebo rodiče oné "prolhané" holky. Což se nestalo. Takto by to dopadlo asi u nás v ČR, kde když někdo jede rychle nebo lže, nic se mu nestane. Ale né v USA nebo Kanadě. Tam by někdo musel pykat, pokud se nechoval podle pravidel, nebo lhal. ()

jafuska

film který je na můj vkus hodně netradiční a neobvyklý, neznámý herci, to by ani tak nevadilo, ale je spíš určený opravdu pro filmové fanoušky, kteří mají rádi starší filmy, ale pro mě tento námět nebude srdcovou záležitostí bohužel, Příběh je celkem dobře napsaný, je to silný příběh, ale není také lehce pochopitelný, což je velká škoda, ()

Humprt Pum

Moc dobrý film. Film o vztazích a zásadách v zapadlém kanadském městečku. Film o tom, že věci úřední (právník) je nelehké míchat se záležitostmi ryze božskými (smrt). A také o tom, že nikdy nedokážeme úplně pochopit city a chování druhých, pokud jsme s nimi nežili celý život. Pro film jsou charakteristické zasněžené smutné kopce oblité krvavými červánky a teskná "twinpeaksovská" hudba. Režisér vypráví příběh chladně, s odstupem...ale přesto vám občas přeběhne mráz po zádech. ()

djPeťál

Tímto snímkem mi Atom Egoyan připravil vynikající zážitek. Výtečným způsobem provádí diváka příběhem o lidech, jejichž bolest, ať skrytá či viditelná, jim stojí ve vyhlídkách na jejich sladké zítřky, a to je podpořeno i skvělými hereckými výkony. Film mě svou atmosférou, která mi místy připomínala mou oblíbenou Ledovou bouři Anga Leeho, dokázal pohltit od samého začátku do konce a třeba "básnické" pasáže mě úplně dostaly. Takže výborný dojem a jsem zvědavý, až se podívám i na další počiny pana Egoyana, protože tohle je má krevní skupina. ()

Trumper

Mnohovrstevnatý (avšak paradoxně nijak komplikovaný) příběh z malé komunity uprostřed zasněžených kanadských hor. Drsné prostředí dokreslené „exotickou“ hudbou, kterou bych sám zasadil někam na blízký východ, přesto se k filmu fantasticky hodí. A k tomu všemu opět úžasná Sarah Polley, coby holka, „která není zlá, jenom hodně… hodně naštvaná.“ Nikoli typický film pro plné hodnocení. Pro někoho strohý, „evropsky nezáživný“ film, pro mě výstižně nastavené zrcadlo lidské společnosti, které věrohodně zobrazuje chuť člověka vyždímat z lidské tragédie, co se dá, i když to nejcennější se mu už nikdy nevrátí. Doporučuji všem, kteří si stále (chybně) myslí, že psychologické drama potřebuje hysterické citové výlevy. /90+% ()

meisje

Silně neamerické drama o tom, co se stane s jednou malou kanadskou vesničkou v horách, když přijde (až na ochrnutou Nicole) v jeden okamžik o všechny své děti. Vesnice bez života, bez naděje, bez sladkých zítřků. Pátou hvězdu dávám za to, jakým způsobem film odkazuje na příběh o Krysaři (The Pied Piper of Hamelin) od Roberta Browninga. Dokonalá paralela, husí kůže. ()

Ydiot

Psychologické drama o něčem, co bychom nikdo nechtěli zažít. Roztříštěná mozaika mezilidských vztahů, kterou tragédie spíš rozdělila než spojila, ve mně zůstává i pěkných pár let po zhlédnutí. ()

Amatér1921

Neobyčejně silný, smutný a dojímavý snímek. Za povšimnutí stojí herecké výkony. Skvělá metafora s příběhem Krysaře, skvělé podbarvení hudbou. ()

kolodej1

Egoyan mě příliš neoslovuje svými často fantaskními světy a bizarními bytostmi, tohle ovšem bylo něco jiného. Určitě zajímavý snímek, který by si v žánrovém zařazení zasloužil označení i coby psychologický, protože docela důkladně zkoumá zákoutí lidské psychiky a to nejen co se týče samotné nehody, ale i osobního života právníka, který je hlavní postavou filmu. Ten plyne velice zvolna, ale pomalé tempo v tomto případě není vůbec na škodu a nevadí mi. Jedině bych si odpustil ty úryvky z Krysaře, to mi přišlo zbytečné a nudné. ()

marcel.demo

Tuto rozkošně odlehčenou romantickou komedii mi doporučil v jednom dokumentu sám velký Slavoj Zizek a jako jeho velký (do té doby) nekritický fanda jsem ihned stáhnu.. tedy běžel do DVD půjčovny (či jak se jim dnes říka). Dokonce jsem se hodlal o tento zážitek podělit i s kamarádem z panelákového filmového klubu. Zážitek to byl, o tom žádná, ale nebýt tuby antidepresiv, můj decentně maniodepresivní kámoš by svůj život ukončil. Tolik beznaděje a slz a bolesti a deprese a zimy a kamery co každou chvíli švihne záběr do nebe, jsem jak živ neviděl!!!! Mám zásadu předem nezjišťovat, o čem daný film pojednává, ale po tomto kladivu na positivně smýšlejicí diváky měním názor. Vědět předem, že bude rozehrána hra o smrti dětí ve žlutém školním autobuse (a to ho ani neřídil sjetý Otto, nýbrž paní s jogurtovkama) a právníkovi Bilbovi Pytlíkovi, který se snaží vysoudít peníze asi z vody, ve které se ty nebohé pidi bytosti utopily či se alespoň zmrzačily, čímž si asi kompenzuje vztah s dcerkou fetkou...??? Prosím, doporučuji všem zamilovaným a hlavně malým dětem před spaním!!!! Ne kecám, klasický trezorový film, zakázat!!!!! Atom je nego. P.S. Poentou filmu je BEZVÝCHODNÁ DEPRESE!!! ()

stuj

Pomalu plynoucí drama. Nechat se unášet chladnou zimní atmosférou podbarvenou vyrovnáváním se s obrovskou tragédií. Ian Holm hraje perfektně. ()

lineker

Film smutný a šedivý jak obloha nad vrcholky hor u městečka British Columbia. Film snový a pomalý, jak životy jejich obyvatel. Film o neštěstí a lidské síle s jeho vyrovnáním. Výborná hudba, silný příběh a skvělá Sarah Polley. Cokoliv víc by bylo spoilerem. ()