Příběh popisuje události následující po tragické nehodě školního autobusu, při které zemřelo mnoho dětí. Malé město British Columbia zažije díky nehodě šok, ze kterého se jen tak nevzpamatuje. Ian Holm přijíždí z velkého města jakožto právník Mitchell Stephens a má v úmyslu pozůstalé přesvědčit o nutnosti žaloby a soudního sporu s viníkem nehody. Jeho neobratné manévrování a nevhodné chování však obyvatele města vzájemně ještě více oddálí, otevře staré rány a zhatí veškeré naděje na zahojení šrámů způsobených hlubokou ztrátou. V této nepříjemné atmosféře plné podezřívání a pochyb se dospívající dívce, kterou nehoda odkázala na invalidní vozík, podaří obyvatele města znovu sjednotit. Díky její odvaze a kuráži najdou zlomení pozůstalí obětí víru v posmrtný život, jenž je stálou nadějí pro ty, kteří nepřestali věřit. (oficiální text distributora)

radektejkal

Sladké (shledání) na věčnosti. Proč je název filmu něčím jiným než název knížky nebo sochy nebo obrazu? Proč se s ním zachází tak svévolně a matoucně? Tak i "Sladké zítřky je nesmysl, a dokonce totální. Každé děcko přece ví, že "hereafter" je "onen svět" a žádný zítřek. Do takového zítřka by se tak akorát mohl probudit "překladatel" názvu tohoto filmu... A poslání filmu? Nevěřím, že se "dospívající dívce, kterou nehoda odkázala na invalidní vozík, podaří obyvatele města znovu sjednotit. (z oficiálního textu distributora)" Nemyslím si, že by o tuto dívku (Nikol) vůbec nějak šlo - je jednou poškozenou osobou z mnoha (ze všech). Myslím si, že film je obecně o "ztrátě dětí". Jeho středem je právník Mitchell Stephen, který rovněž utrpěl ztrátu dítěte, i když ne přímo fyzickou. Tím, že se rozhodne (za každou cenu) vést proces proti domnělému pachateli, proti tomu, kdo "špatně utáhl šroubek", doufá, že vyhraje i svůj rodinný proces, že se mu tím i jeho šroubek podaří dotáhnout... ()

Martin741

Ako mame americke suchariny /z USA/, tak mame sovietske suchariny, ceskoslovenske suchariny /Dozrievanie, Laska s vuni Pryskryce a podobne "klenoty"/ no a teraz tu je kanadska sucharina. Film o udalostiach po nehode autobusu ? Viete co? Jdete s tym laskavo do prdele a mam na haku aj krasnu Sarah Polley /Dawn of the Dead z roku 2004/. 30 % ()

Gaskin

Popsat téměř jakýkoliv Egoyanův film tak, aby se podařilo vystihnout jeho sílu, kvalitu a průraznost, a přitom tyto jeho vlastnosti nezrušit prozrazováním - to je téměř nadlidský úkol. Narace probíhá tak plynule s důrazem na nejmenší detail, že by jí jenom mé zasazení do děje narušilo. Samotné vykreslení charakterů diváka nadchne natolik, že i jakákoliv konkrétní informace dopředu je na škodu. Co vám o tomhle filmu tedy vlastně můžu říct? Můžu vám říct, že je to jeden z nejlepších filmů, co jsem měl kdy čest vidět. A jestli mi to nevěříte, podívejte se na něj, prostě. ()

farmnf

Film se zajímavou hudbou, výbornými hereckými výkony, suprovým námětem a pak zjistíte, že nenese žádné poselství, nemá šťávu a vlastně nic neříká, jen popis události autobusové nehody, tragické následky, svědkyni která lže u soudu a osobu starého právníka o kterém jsem do konce nevěděl , zda je to pro něj škvára, nebo dílo cti, nebo takové naštvání na společnost a msta. Zklamání. ()

Sfinkter

Už samotná hudba v úvodu snímku je příslibem netradičního příběhu, kterého se vám také dostane. Natočeno naprosto neamericky, jako bych sledoval kanadskou lynchovinu. Ian Holm, můj oblíbený Ash z Vetřelce, hraje na stará kolena úžasně a celý příběh vám připraví mnohem zajímavější zážitek, než by se dalo vyčíst z obsahu filmu. ()

liuk

Perfektní na přeskáčku vyprávěné drama o jedné malé stále zasněžené vesničce, o pár jedincích žijících ve vroubených chatkách a jedné strašné nehodě, která všechny obyvatele zazdila do svých domků a zcela je všechny od sebe odcizila. Mezi těmito zasmutnělými obývacími pokoji cestuje Ian Holm, který se nacházením jistého ospravedlnění všech zúčastněných, snaží hlavně nemyslet na svou osobní tragédii. You know what I miss, more than making love? The nights you couldn't get away from Wendell. The nights I just seat on that chair for an hour. Smoking a cigarette remembering my life before. ()

prasacimor

Silný príbeh a emócie zabalené do veľmi príjemného, nepatetického a uveritelného obalu. Ktovie ako by to vyzeralo, keby sa toho chytili Američania. ()

Devadesát Dva

Zvláštní film, jehož zápletka jaksi visí ve vzduchu a nikdy se vlastně k ničemu nedostane. Jen si tak odnikud nikam plyne, ale i přesto je herecky a režijně velice přesný a těžko zapomenutelný. ()

Gogo333

Pěkná krajina, zajímavý příběh a prostě celé pěkně na točené. Mě to bohužel nějak nesedlo do nálady a docela jsem se u toho nudil a přemáhal jsem se to dokoukat, ale i tak kvalitní práce. Zatím 65% a možná někdy mrknu znova. ()

Hanys_

Bilbo přijíždí do zimního ospalého městečka a otevírá místnímu obyvatelstvu ještě ne tak úplně zahojené rány. Nevlídné počasí a nevlídná atmosféra v takové skoro detektivce, která má ale celkem ospalé tempo (to byl asi záměr), takže ty 2 hoďky byly na mě trochu moc. 6/10 ()

DannyBoy80

Toto je 4. film od Egoyana, který jsem viděl a 4. film který se mi výrazně nelíbil. Tohohle režiséra prostě nemám rád. Zápletka je vcelku ok, zpracování je ale příšerné. Od postavy naprosto vlezlého právníka, u kterého chybí motivace k takovému jednání po naprosto chybějící emoce ostatních vesničanů. Všichni působí jak by se jich to netýkalo. Část s dcerou je snad jakousi vatou, protože více opodstatnění tam není. Znázornění toho, že právní prožívá něco podobného, kontrastuje s tím jak se chová. Nudný film. Docházím k přesvědčení, že od tohoto režiséra nic dalšího neuvidím. ()

Rozjimatel

"Zoe loved us equally then. Just as she hates us both equally now."     Dráma podľa skutočných udalostí, s takou zvláštnou, tajuplnou atmosférou, ktorej zaradenie medzi 1001, ktoré musíte vidieť, než umriete ale príliš nechápem. Tá záhadnosť je určite najsilnejšou stránkou filmu, jednotlivé detaily sú cez spomienky rôznych ľudí na tragédiu odkrývané iba postupne, pomerne rafinovaným spôsobom, lenže na konci všetko tak nejako vyšumí do prázdna (aspoň ja som mal taký pocit). Miestami sa mi veľmi páčila hudba Mychaela Dannu, lenže keď začala hrať tá stredoveká hudba, tak som rozpačito pozeral, či sa mi náhodou omylom neprepol zvukový kanál na niečo úplne iné. Hoci sa inak na film veľmi dobre pozerá, nie je v ňom nič, čo by ma nejako výraznejšie zasiahlo (snáď okrem hereckého výkonu Iana Holma), skôr som z neho mal dojem akejsi podivnosti - rozprávanie príbehu je dosť čudne časovo poprehadzované, niektoré jeho odbočky sa zdajú byť úplne nadbytočné, niektoré poriadne zvrátené (napr. ten vzťah otca s neplnoletou dcérou, prezentovaný, akoby to v Kanade bola úplne bežná vec). ()

gumolit

(1001) Pre filmových fajnšmekrov  absolútne skvelá dráma Ian Holm v úžasnej roli. Absolútne zabudnutý film, no až tak výborne spracovaná depresia počas celého snímku, že som sa chytal až za hlavu a nejaká tá slza skutočne vytiekla. Mrzí má že na plno takýchto tipov filmu sa zabúda. ()

Kroupa

Lecos už bylo řečeno, připojím se spíš kriticky - vadila mi scéna, kdy řidička Dolores vyjmenovává mrtvé děti - je příliš emocionálně vypjatá na to, že divák k mrtvým dětem nemá žádný vztah, Atomův šíp mě tak minul. Například scéna, kdy Ian přesvědčuje druhý rodičovský pár, je prostě famózní. ()

M.E.K.Y

Vypadalo to na další slibné drama o životní tragédii a následném psychickém napravování, ale všechno na co jsem vsázel, se ze mně vypařilo jako pára nad hrncem! Film sice nepochází z evropské produkce, ale ani z USA, je s cizími herci, se zajímavým námětem, ale s až příliš houževnatým natočením! Je možné, že to bylo nepřístupné pouze pro mě, ale bohužel příběh je strašně nezáživný a s velmi pomalým dramatickým spádem, což mu hodně ubírá na kráse a mi na koncentraci. Jak už napovídá info, není o právnících, soudech či pomstě, ale dle mého ani o zármutku a vyrovnání se s minulostí. Chápu, že se obyvatelé městečka k této smutné tragédii nechtěli vracet a chtěli mít prostě jen svůj klid a zapomenout, ale o čem to pak má být?? Závěr? Jednoznačné zklamání! Film je sice upřímný, ale hrozně utahaný a stejně jako lidé ve filmu, bych i já chtěl co nejrychleji na něj zapomenout a myslím, že to nebude problém... ()

Meiers

Oj, to sem si zas jednou v honbě za červeným políčkem naběhnul na pěknou pí-čovinu. Ultimátní nuda na druhou, uvařil jsem si u toho kafe, ostříhal si u toho drápy na všech údech a čumět na to sám, tak jsem u toho po tom kafi normálně usnul. Takže 2 hodiny vycpávkových flashbacků, duchaprostých dialogů na solidním pozadím kanadské přírody. Být manažerem spánkového centra, neváhal bych, zaručený zabiják nespavosti. ()

kersten

Ťažký film, ktorý zrejme nestačí vidieť na prvý raz, preto som ešte s hodnotením opatrná. Je to samozrejme lepší priemer. Nečakajte v ňom žiaden veľký dej, ani veľké zvraty. Všetko je to také melancholické... neviem prečo, ale mňa to len predsa nerozľútostilo... ()