Je to divoké, je to kruté. Píše se rok 2009. Víte, co bude s vaším tělem? Automobilový závodník Alex Furlong (Estevez) je po své děsivé havárii vymrštěn ze svého kokpitu a vržen do budoucnosti. Je mrtvý pro přítomnost, ale zároveň bojuje o svůj život v budoucnosti. Stal se "freejackem", cizincem v nejpodivnějším světě. A nelítostný zabiják (Jagger) může získat za jeho kůži milióny. (Warner Home Video CZ)

majo25

Akčné scifi béčko s nie každodenným hviezdnym obsadením. Škoda, že ten najhorší je zaroveň hl. postavou. Inak je dej dostatočne akčný, niekedy až príliš - skôr sa mohol klásť dôraz na technológie a s nimi súvisiach filozofických otázok. Trochu premrštenú stopáž vynahradzujú kvalitne špeciálne efekty. ()

angel74

Kdysi se mi tenhle film fakt líbil, dnes už tolik nadšená nejsem. Tak trochu z nostalgie a za Micka Jaggera v roli záporáka hodnotím lehce nad průměr. (55%) ()

noriaki

Stylové béčko jakých bylo devadesátkách požehnaně. Tohle je výjimečné zasazením do dystopické budoucnosti a Mickem Jaggerem v roli poskoka hlavního záporáka. Ani to nestačilo aby se přehouplo do klasik. Na vině bude především vachrlatý scénář, který má k uvěřitelnosti a zajímavosti daleko. Film má úmorné necelé dvě hodiny, ale i tak si pomáhal zkratkami, a ze světa roku 2009 neukázal kromě hypermoderně tvarovaných aut a prostředí městského gheta téměř nic. Kupodivu i přes svou rozvleklost skoro nenudí. Přísahal bych, že když jsem film viděl poprvé, hrál v něm Michael Dudikoff, ale on to byl Emilio Estevez. Asi mě zmátlo to mizerné herectví. Mick Jagger ukázal, že by se před kamerou uživil, ale díru do světa by neudělal. ()

klima777

Rok 2009? Hmm... Vážně? Budu-li to brát jako vtip, pak ano. Navíc, kde jinde uvidím pospolu Anthonyho Hopkinse, Micka Jaggera a Davida Johansena z New York Dolls? Jako teenagerovi se mi to líbilo. Tudíž zcela subjektivních, sentimentálních a "přestřelených" 2,5*. Jak jsem řekla jinde & jindy: Některé filmy vám přirostou k srdci. Takže další guilty pleasure na seznamu... ()

sedm.1

Béčko,na kterém je velmi znát pracující zub času.Příběh je omšelý,spousta ukolébajících scén a herci vybráni tak typově,až to je hloupý.On ostatně celý Freejack působý dost naivním stylem,například na takové celé výpravě je znát,že financí bylo skutečně minimum.Spád defakto žádný,akce minimum a když,tak hodně slaboučká.Freejack za to nestojí. ()

Finskej

Velmi slušně zmáknuté béčko. Trochu mi tam sice vadí Emilio Estevez, který nejspíš vážně moc hrát neumí, na druhou stranu se dobře vyřádil neherec Mick Jagger, který asi nic hrát neměl a přitom překvapivě malounko i hraje a role mu sedne. ()

eagle-eye

Malé, nenapádne, přesto celkem sympatické sci-fi, které si celkem chytrým příběhem našlo ke mně cestu mnohem snáž, než velkolepé prostoduché projekty opírající se pouze o mohutnou trikovou podporu. ()

POciSEM

Miluju toho parchanta Vasendaka jak umi trousit hlasky jak na bezicim pasu.Dneska uz trochu extrem ale v dobach moji puberty velice dobrej filmik ()

Haymar

Kdysi jsem na tom byl v kině a pamatuju si to jako vcelku solidně zvládnuté a překvapivě i inteligentní sci-fi, které mě tehdy dost bavilo. Po mnohaletém odstupu Freejack překvapivě nepůsobí (na rozdíl od zástupu podobných kousků) jako přestárlá, zkažená jednohubka. Jde stále o relativně dobře zvládnuté béčko, jehož hlavními devízami je skvělá (i dnes ještě originální) zápletka, fungující pojetí nevlídné vize budoucnosti a silné obsazení (Hopkins/Russo/Estevez/Jagger). Bohužel zde máme i druhou stranu mince, která představuje příšerné dialogy a nezvládnuté akční scény... ()

infected

Mám slabost pro béčkovou podívanou pokud obsahuje zajímavou pointu.Máte tragicky umřít ale těsně před osudným okamžikem vás pohltí časová smyčka a přenese bůvhí kde a bůhví proč.Automobilový jezdec Alex se ocitá v nepříliš vzdálené ale také nepříliš lichotivé budoucnosti a nestačí se divit.Já myslím že zápletka funguje dokonale a je podpořena čtverkou známých jmen ikdyž Jagger jako lovec lidí Vacendak je tam spíš jako bonus.Prostě a jasně kostrbatě akční pohodová futuristická jízda devadesátých let s báječným hitem od Scorpions na závěr. ()

Barak

Dost nudné béčko s nesympatickým hlavním hrdinou v podobě Esteveze, který si nedokázal získat mou přízeň, ani když se z obyčejného závodníka stal nabušeným akčním hrdinou, který zvláda i takové věci, jako střelbu či útěk před hordami policistů, kteří ho neumějí trefit. Konec mi naprosto unikl - snad z důvodu nedostatečné pozornosti, kterou jsem této nudné záležitosti věnoval.... 3.5/10 ()

Belmondicek

Alex Furlong je automobilový závodník, miluje krásnou Julii a jeho agent mu slibuje úspěchy. Jeho životu má však učinit přítrž nehoda na dráze. V rozhodujícím okamžiku, kdy se má nárazem vymrštěný vůz rozbít, je Alex unesen do budoucnosti, roku 2009. Jaký je však šok, když Alex zjistí, že se stal "Freejackem"- věda v budoucnosti totiž pokročila tak daleko, že si bohatí a mocní mohou zaplatit "nesmrtelnost" tak, že si své svědomí dají přenést do mladého těla. Podaří se mu však uprchnout. V patách má nájemného, ke všemu odhodlaného zabijáka Vacendaka, který chce "Freejacka" polapit za každou cenu. Vyhledá svou milovanou Julii, která mu po počátečních neshodách pomůže... Emilio Estevez mi přišel trochu prkenný, ale k té roli to tak nějak patřilo, Rene Russo to opět moc slušelo, Anthony Hopkins i na malém prostoru si uhrál se svým charismatem své a zpěvák Mick Jagger a jeho podivuhodná fyziognomie z něj činila nečekaně zajímavého "neherce". Akce je více než dost, je přehledně natočená, triky jsou až na pár vvyjímek velmi slušné, hudba je podařená a závěrečný song Scorpions je perfektní. Dnes to možná už trochu zestárlo, ale pořád je to slušná porce zábavy, pro kterou mám slabost! ()

Nix

Hodně originální béčko, které mne fakt bavilo svým zpracováním a tempem. Já se opravdu nenudil. Jasně, Emilio není žádný top herec, i když by asi chtěl, ale úplně na nervy mi nepřijde. Ostatní herci byli taky fajn, ale nejvíc byl překvapivě Mick Jagger. Nesmí se tohle brát vážně a pokud pojedete na správné notě, užijete si film jako já. ()

Robbi

Pokud dávám tři hvězdičky, tak jedna je zcela určitě za nečekaně dobrého Micka Jaggera, jehož výkon mě víc než příjemně překvapil. Jinak bohužel přes poměrně dost slušné obsazení se z filmu nepodařilo vytěžit téměř nic navíc. Navíc způsob prezentace role Anthony Hopkinse mi nepřišel ani tak originální, jako spíš nešťastný. ()

MarkHoppus

Čekal jsem po pravdě trochu lepší efekty, už jen podle recenze kterou jsem si přečetl. Jenomže film žádný zázračný efekty nepřinesl a možná že je to dobře, bylo to dost zajímavý zpracování putování časem - jeden z velmi často filmovaných jevů, ale pojetí v tomhle stylu jsem ještě neviděl. Emilio Estevez je hodně sympatyckej herec a není divu, že mě film zaujal, ale můj cíl byl hlavně vidět Micka Jaggera ve filmu :-). Myslel jsem, že to bude totální fiasko, ale Jagger mě přišel výbornej a nemám pochyb o tom, že kdyby se neživil hudbou, byl by se mohl živit filmem. ()