Guvernér Rafael Montero se pokouší dopadnout svého úhlavního nepřítele, tajemného maskovaného mstitele Zorra. Chce popravit tři rolníky, aby ho vlákal do pasti. Zorrovi se však podaří muže zachránit a z léčky uniknout s pomocí dvou malých chlapců, Alejandra a Joaquina Murrietových, kterým daruje svůj přívěsek. Unavený a stárnoucí muž, ve skutečnosti spořádaný don Diego de la Vega, se vrací domů. Je přepaden Monterem, jeho milovaná žena zabita, on uvězněn a jeho malá dcera Elena odvlečena do Španělska. O dvacet let později se Montero vrátí jako vládce. Marně mezi vězni pátrá po Zorrovi, kterému se podařilo uniknout. Diego v jeho dceři poznává své milované dítě a podle přívěsku najde i dávného zachránce Alejandra. Nabídne mu výcvik a ve svém úkrytu ho naučí šermu a sebeovládání. Divoký, prchlivý bandita se mění v elegantního muže. V Zorrově masce ukradne z kasáren nezkrotného hřebce a setká se přitom s Elenou, která se do něj zamiluje. Diego s Alejandrem proniknou na oslavu Monterova návratu a mladíkovi se podaří vetřít do guvernérovy přízně. Je pozván na schůzi šlechty, na které vyslechne Monterův plán na vytvoření nezávislé kalifornské republiky. Dozví se i o jeho zdroji bohatství - dolu, v němž stovky otroků těží zlato. Guvernér si uvědomuje, že kdyby vyšel najevo podvod, kterým se chce zmocnit území k vytvoření republiky, byl by to jeho konec. (TV Nova)

Katie

Nezapomenutelná podívaná s příjemnou mírou humoru a skvělými hereckými výkony. Já si zde poprvé všimla Cathrine Zeta-Jones a od té doby patří k mým oblíbeným herečkám... ()

J.Bourne89

Než jsem se stal náročnejším filmovým Fanušikem, tak jsem to celkem žral a připadal jsem si dojat. Něco jako u Armagedonu s Brucem Willisem. Teď bych žral leda C.Z. Jones. ()

vykyn

Pokud by se jednalo o parodii,či opravdovou komedii,dal bych 4..ale obávám se,že to bylo myšleno vážně..tak jsem to vycítil na konci..škoda..třeba svlékací šermířská scéna byla opravdu povedená..ale je to málo ()

zurivymlok

První polovina celkem jde - má spád, má vtip. Druhá část už je jenom velký průser - samé klišé, otřepané vtípky, nudné akce, režisérské chyby - velmi "zajímavá" je scéna, kdy Zorro zahnán do kouta odsekne kus hadru visící na stěně a ten navzdory fyzikálním zákonům přeletí místnost (mimochodem je zcela jasně vidět, jak je látka tažena) a zabalí padouchy, což Zorrovi umožní utéct; dalším režisérským skvostem je výbuch na konci po němž Zorro vychází z prachu spolu s množstvím osvobozených lidí, přičemž sutiny se nikoho ani nedotkly - no prostě, kdo viděl, tak ví. Tři hvězdičky považuji vzhledem k celkovému výsledku ještě jako nadhodnocené, ale za tu první půlku + přičítám k dobru poslední Hornerovu silnou chvilku - hudba na rozdíl od katasrofálních prací, které odvedl u Tróji nebo Avataru. Hudba opravdu není špatná. ()

Tomi_901

Neprekvapí ale poteší. Kráska je krásna a gentleman občas vtipný. Z klišé chýba už len Danny de Trejo v nejakej úchylnej epizóde... ()

gezko

Zorro je späť a v najlepšej forme. Film búra všetky romantické mýty o Zorrovi, ktoré sme mali z predošlých filmov, či seriálov. Zorro je tu viac ľudský, je zraniteľný, zaľúbený a hlavne túžiaci po pomste. Film ho dokonca posúva ho do novej polohy - sčasti komediálnej. A tu sa prejavuje sila filmu, ktorá je doplnená o skvelý príbeh, kasting, hudbu a exteriéry. Antonio so svojim hispánskym výzorom bol predurčený pre túto úlohu. Catherine je veľká kráska a rola hispánskej ženy jej svedčí. Anthony ukázal, že ešte nepatrí do starého železa. Celkové hodnotenie 85%. ()

ZekiZeki

Dobrodružná jízda bez digitálních efektů. Vtipná, šarmantní, dynamická. Jaká škoda, že už dnes není možné podobnou akční jízdu bez CGI natočit. To by asi teen publikum, pro které se dnes vše točí, nezkouslo. Plus výborná písnička na závěr. ()

Koreangirl

Moc se mi líbilo, jak spojili tři nejlepší herce v jednom filmu. Zeta-Jones, Banderas a Hopkins. Lepší kombinaci prostě ani vybrat nemohli. Zorro je prostě obdobou Robina Hooda nebo slovenského Jánošíka. Další co bohatým bere a chudým dává. ()

LucillaP

Když jsem viděla film prvně v pubertě, neměla jsem problém Zorrovi fandit se vším všudy. Ale postupem času tomu už nedokážu odpustit to co dřív. Příběh je správně hrdinský, mezi Banderasem a Zetou-Jones to patřičně jiskří, Hopkins jako mentor je výborný. První polovina vtipná, napínavá, ale postupně ta dobře budovaná atmosféra upadá, až dospěje ke konci, ze kterého jsem málem dostala cukrovku. Už je to jen hromádka klišé a tady už na to dneska neslyším. Tu čtvrtou hvězdu ani z nostalgie. ()

Bogrant

Zorro je niečo ako môj dobrý compañero. Baví ma dodnes. Vďaka Banderasovi má šarm, vďaka Hopkinsovi má cit a vážnosť, vďaka Zeta-Jones je sexi a vďaka Wilsonovi a kapitánovi Loveovi je i dostatočne slizký. Ako čerešnička na torte to celé pôsobí svižne a zároveň aj zábavne, má to dobrý príbeh, skvele zvládnuté akčné pasáže, výborne gradujúce finále, Hornerovu muziku a vlastne to nie je nič zložité. Áno, tú čiernu masku a klobúk si vždy rád opätovne navliekam. ()

soukyd33

Na začátku je to vážné a drama. Pak se to ale promění v napínavý film, plný humoru. Parádní herecké výkony. 😄 Nový Zorro + šavle + kůň Tornado + mladá slečna = průšvih² 😂 Starý Zorro jako učitel, super. Příběh je dobrý. Hudba zaujme. Kostýmy TOP. 👍 Problémy, kam se podíváte, bude mít hlavně nový Zorro. Poznámka: Kůň Tornado, dělá jen samé naschvály. 😄 Super scény: Zpovědnice, šerm ve stáji, Poznámka: Zorro zde objevil první snowboard. Poznámka: Šermířské scény jsou zde skvělé, a když dojde šavle, jsou tu ještě pěsti. 😄 Doporučuji Hvězdiček 4 ()

Banderas by rád natočil třetího Zorra

Banderas by rád natočil třetího Zorra