AKA

• Francie AKA

Ostřílený agent pronikne do zločineckého podsvětí, kde se nečekaně spřátelí se synkem šéfa gangu. Brzy se ale bude muset rozhodnout, na čí straně vlastně stojí. (Netflix)

ER

Nejdříve super úvod a jak Adam nastoupil k mafiánovi , tak se z toho stala dějová změť bez ladu a skladu . Jakž tak solidní akce příběh zachraňuje. Ale konec byl už utrpení. ()

bearmeedek

Je to dobré. A zároveň by to mohlo být i lepší. Celkové podání vyvažuje několik zvratů, ten závěrečný je podstatný. No, a že to mělo happy end? V tomto chladném a otevřeném podání jen potěšil. 70%. ()

rublik05

Na Francouze je spoleh v tom, že pořád umějí natočit poctivý old school akčňák, a to dokonce i pro Netflix, který si na kvalitu vyprodukovaných filmů zrovna moc nepotrpí. AKA je po Ztracené kulce a Ztracené kulce 2 dalším povedeným snímkem, který sice nepřináší do akčního žánru nic nového, většinu času sází spíše na jistotu, nicméně svými kvalitami patří jednoznačně k tomu lepšímu, co lze v daném žánru na Netflixu nalézt. Hlavní role se zhostil Alban Lenoir, na kterého jsem si zvykl až po téměř dvou filmech a dnes již mohu s klidným svědomím říct, že mu role drsných chlapů sedí a baví mě v nich. Nejvíce mě však zaujaly akční scény, souboje jsou dobře natočené, realisticky provedené a nechybí jim krev ani brutalita. Příběh, jak už jsem nastínil výše, není nijak zvlášť originální, občas mu chybí logika, má však svižné tempo, pár zvratů a hned několik zajímavých momentů. Za sebe bych možná malinko ubral na stopáži, jinak ale vcelku spokojenost. Povedený, dobře natočený akční film. 7/10. ()

Aleix

Místní komentátoři cokoliv od netflixu hodnoti mdle, protože to není dost in a art. Za mě dost povedený ()

Kingjiri

Po technický stránce nejde o vůbec špatnej biják, protože filmařina je fajn, akce je pěkně nakroucená a občas sympaticky surová. Jenomže akčních scén bylo na dvou hodinovou stopáž hrozně málo a napětí bylo za celou dobu ještě míň. Většinu stopáže tak vyplňuje nepříliš zajímavej příběh s hodně uloudanym tempem vyprávění. Nejzajímavější na celym scénáři je pointa, která už ale nepříliš nadšený dojmy moc zvrátit nedokáže. Kapitolou sám pro sebe je casting, kdy spoustu postav bylo vzhledově fakt hodně nesympatickejch. U záporáka to asi neni uplně na škodu, byť ten černej muslim by se vzezřenim hodil spíš do hororu. Horší už to bylo u hlavního hrdiny nebo synka šéfa gangu. Jakože nechci soudit lidi podle vzhledu, ale přece jenom by výzor kladnejch postav měl být aspoň trochu sympatickej. Za pomalý tempo vyprávění, nudnější příběh a nesympatický postavy zustanu u dvou silnějších hvězd. ()

alldo.raine

Vy jste mi zase dali Frantíci moji! Skvělá akční záležitost!!! Klasicky francouzská, takže s postavama je to jak v GoT, ale to už si člověk tak nějak zvykl. Evropská Netflix záležitost nezklamala. Na konci jsem ani nedejchal. ()

papadoce

To by ma celkom zaujímalo, že ako prišli na nápad urobiť z Albana kladného hrdinu. Niežeby na to nemal fyzicky (ak nerátam chýbajúce cm do výšky), len ten ksicht vo mne nič takého nevzbudzoval. Ale fakt je, že tie bitkárske scény som mu zožral na kompletku a časom som si zvykol aj na tvár. Príbeh mi chvíľami nedával zmysel, ale možno som len nedával pozor. Zaujal ma aj kopáč Cantona že nehral vôbec zle a teda aj z futbalistu môže byť herec. Mám dojem, že Francúzi chytajú v poslednej dobe druhý dych. Toto bola stará dobrá žabožrútska škola v plnej poľnej a bez cenzúry. Obzvlášť sa mi páčila záverečná scéna s hudobným podmazom. Výborne urobené. Videl by som to s prehľadom na 70% a preto dnes štvorknem. Nečakane spokojný. ()

siver

Super, tento herec má mnoho dobrých akčních filmů a má to grády od začátku do konce. Sice trochu zdlouhavé, ale stojí to za to. ()

DJ Kritik

Poukázať na veci v tomto svetle, je v dnešnej dobe neželané. Podobne ako film s Belmondom - Profesionál. Len tu je to spracované akčným spôsobom. ()

Mamlas

Slušný akční thriller. Zkraje se to táhlo, ale ve druhé půlce už bylo lépe. Teda kromě závěrečných stmívaček. Dost se natáčelo potmě, tak jsem dlouho moc nechytal kdo je kdo, s kým a proti komu a děj byl místy zmatený. Nicméně koukat to šlo. (53%) ()

Mamutol

Nebojím se tomu dát 4 hvězdy. Byl to docela akční nášup. Při přestřelkách to trochu drhlo, protože vysypat zásobník ze samopalu z 10-ti metrů do auta a nikoho netrefit, to už chce řádnou dávku štěstí ... ()

johnsnow

Dobrý francúzsky akčniak , síce v prvej polke to okrem jednej bitky pred barom nemá extra tempo ale potom to ide a akcia má pár fajn nápadov a je tu niekoľko slušných zvratov. Ja som spokojný. ()

xxmurphyxx

Taká akčná klasika z Alžírska...ehm Francúzska, ktorá ani nenaserie, ani nenadchne, ale hlavne ukazuje, že Cantona bol nielen špičkový futbalista, ale je aj obstojný herec. Lenoir si ide samozrejme svoje a so svojou ubitou postavou a predsadenou tlamou likviduje každého, kto sa mu začne srať do cesty. Filmov, ako je tento sú desiatky, alebo skôr stovky, ale na zabitie večera postačuje. ()

Heywood

SICE JE TU ZASE  BOREC, CO ZLIKVIDUJE DESET CHLÁPKŮ A ANI SE U TOHO NEZAPOTÍ, ale dějově to nebylo tak špatné, když uvážíme, že bojové scény byly dobře připravené, agentská zápletka nebyla směšná, hlavní hráči ztratili scénářem v době času a vlivu sebereflexi a ta chamtivost, kterou Bible označuje jako hřích opět slavila úspěch. Lokace slušné, překvapivých momentů je více, mrtvol také, a to že film končí s morálkou a správností si divák zaslouží. PROTOŽE ŠPÍNA ZÁPADU JE DENNĚ V MÉDIÍCH PROSTOUPENA POLITIKY, KTEŘÍ JSOU PRÁVĚ TAK ODPORNÍ, JAKO TEN ZDE VE FILMU (Výborně zahraný!) Od filmů tohoto tipu si nelze moc slibovat, ale když udrží napětí a spád, a to zde bylo, je to v daném žánru to, co hledáte a více nedostanete. Že si film za 14 dní nebudete pamatovat? Jistě, takových se točí stovky. Přesto 65% ()

Kushina

Tak tohle byl super akční film, kde nešlo jen o nesmyslnné střílení, ale i o propracované plány a ve finále se zjistila obří korupce vlády na nejvyšších místech. Hlavní hrdina byl v tomhle případě zprvu nelítostný šílenec, ale nakonec se ukázala dobrota srdce v něm. 70% ()

hony23

Průměrné akční béčko zaujme především tím, že v něm výraznou roli ztvárnil bývalý fotbalista Eric Cantona. ()

Franki69

Krimi thriller z kategorie B+, Netflix se pokusil o další Extraction. Ale nevyšlo to, snímek je hodně televizní, nemá hvězdu velikosti Ch.Hemswortha a chybí mu vyloženě wow momenty. Jsme prostě zmlsané publikum. Ale na druhou stranu, AKA si vzal to lepší z desetiletí trvající francouzké tradice kriminálek s úplatnými policajty a politiky a pokračuje v nich s další generací a v modernějším, rychlejším a akčnějším looku. Zrovna akčních scén je v AKA právě tak akorát, drobných i větších a jsou opravdu velmi dobře natočené. Přehledně, poutavě, originálně a velmi kontaktně, skoro realisticky. To každý neumí a v tomhle filmu je na co se koukat. Zápletka mi v závěru připomněla J.P. Belmonda a jeho Profesionála. Ta změna pohledu státu na to, kdo je momentálně přítel a kdo už ne je asi v bývalé koloniální velmoci stále živé téma. Bejt tohle českej film, budem se tu prsit, co že se nám to povedlo, takhle tu mnozí ohrnují nos. A neprávem. AKA si pozornost fandů akčního krimi žánru rozhodně zaslouží.. Jen se pokuste si ho sehnat v originálním znění, protože českej dabing zamračenýmu bijci Albanu Lenoirovi opravdu nesvědčí. Dávám 70% a možná se ještě jednou kouknu. ()

slovan.mma odpad!

Spoiler Alert: Sľubný začiatok. Agent sa.necha zajať a popravi ženu ,ktoru pôvodne mal zachrániť(teda to tak aspoň vyzeralo). Potom tento muž bez srdca ide infiltrovať tretotriednu wannabe mafiánsku skupinu(ktorá si nevie rady s inou miestnou teplakovou mafiou z Čečny), lebo kapo tejto "mafie" môže byť pojitko na hľadaného teroristu. Muz bez srdca sa infiltruje do miestnej pseudomafie a hneď sa zamiluje do syna bossa (Eric Cantona) čo vyzerá ako keby mlatkohlavy žralok splodil dieťa s Brunom Marsom. Jeho debilný vizuál je jeho najmenší hriech btw... Následne sa všetko na konci celé otočí a z teroristu je milujúci otec, agent bez srdca zachráni jeho dcéru a prestriela sa cez 100 fizlov a zlí bieli politici čo drancuju Afriku a vraždia deťom rodičov zaplatia za svoje hriechy. Z celkom slušnej francuzskej akcie sa na konci vykľul woke pravdolaskarsky blvanec o zlých europanoch a dobrých cernoskoch, čo by sa v Afrike mali bez nich lepšie. Preboha, prečo??? ()

mdf

Otřepaný scénář, možná trošku natahované, ale ve své podstatě to až tak zase špatné nebylo. ()