• Jacek

Dobré a silné téma - leč velmi slabá filmařina... Poslední roky maďarského premiéra Imre Nagyho, popravaného na konci 50. let kadárovským režimem, jistě stojí za připomenutí, ale televizně unylá forma spíše škodí, než prospívá...(11.7.2005)

• Houdini

Křišťálový glóbus - výběr(10.5.2007)

Nikdy dříve jsem o tomhle filmu neslyšel, dostal jsem se na něj náhodou v Paříži. V jednom malém kině na Montmartru pořádali víkend v duchu maďarské revoluce, protože zrovna tehdy se v Maďarsku slavilo padesátileté výročí této významné události. Přiznám se, že jsem historii Maďarska v dvacátém století nikdy nevěnoval pražádnou pozornost, avšak tenhle film mě strhnul, dojal a poučil a díky němu už nezapomenu jména jako Imre Nagy a János Kadár.(23.9.2008)

• anderson

Na "zdochnutie" nudný film, čo je vzhľadom na jeho tému fakt prekvapivé. Preto sa u mňa nedostavila nijaká katarzia, či morálny apel tvorcov. Keby to nenakrútili maďari, tak poviem, že je to ďalší z nezmyselných slovenských pokusov o tzv. umelecký (rozumej antidivácky) film (teda technicky vzaté, je to zčasti slovenský film). (9.11.2006)(9.11.2006)

• Sarpele

Důkaz, že silné téma samo o sobě ještě neznamená dobrý film. Přestože je spousta evropských filmařů evidentně přesvědčena o opaku.(18.7.2005)