Kdesi uprostřed Covingtonských lesů leží zapadlá vesnice, jejíž hluboce věřící obyvatelé, nedotčeni moderní civilizací, žijí prostým životem. Jejich život ale není jednoduchý, v okolních lesích totiž žijí stvůry, které zabijí každého, kdo vnikne na jejich území. Vesničané v čele s radou starších z nich mají velký strach, ale když nevstupují do jejich lesů a nosí jim dary, oni se jim na oplátku zase nevtírají do vesnice. Asi jedinými lidmi, kteří se těchto tvorů moc nebojí, jsou mladík Lucius Hunt, slepá Ivy a psychicky narušený Noah. Jednoho dne před radu starších předstoupí Lucius a žádá o povolení opustit vesnici. Lucia trápí nedávná smrt chlapce z vesnice, který zemřel na následky nemoci. Věří, že kdyby měli ve vesnici potřebné léky, chlapec by přežil. Doufá, že stvůry vycítí jeho čisté úmysly a nechají ho projít a donést zásobu léků. Starší jeho žádost zamítnou. Svéhlavý Lucius však vkročí do zakázaného lesa. Reakce "těch, o kterých se nemluví", na sebe nenechá dlouho čekat! (TV Nova)

gumbo

40% Tohle má být horor? Těžko. Thriller? Těžko. Drama? Možná trochu. Ale vždyť se tam sakra nic dramatického neděje. Když se film blíží k nejdramatičtější části, tj. k cestě lesem, kdy čekáme co nás tam potká, najednou zjistíme, že vlastně není proč se bát. Proč to, sakra? A hlavně mě naštvalo, že řešení záhady, je to nejjednodušší a nejstupidnější, které mohlo být. To mě napadlo hned, že je to banda pošuků, co se skrývá před civilizací, ale říkal jsem si, že to přeci nebude tak jednoduché. A ono... jo. Scénarista je pěkný pako. Už to nepiš Nighte. ()

Rami

The Village je dle méhe nejlepší Shyamalanyho dílo opírající se především o opravdu excelentní herecké výkony (Bryce Dallas Howard, Adrien Brody, Joaquin Phoenix, Sigourney Weaver,...) a o promyšlenou pointu existence vesnice odřízlé od okolního světa. Hudba, zvuky a barevná sladěnost podkreslují napjatou atmosféru podzimní romance. Pro Adriena Brodyho to byla v mých očích životní role, kterou těžko kdy překoná (lepší ztvárnění neškodného blázna jsem nikdy neviděl). Jediný problém filmu vidím v jeho prezenci jako hororu/thrilleru a to jak v traileru, tak i před premiérou. Mnozí Shyamalanyho fanoušci nebyli na něco takového připraveni. Namísto nervydrásajícího thrilleru jim byla předložena romance s trochu hutnější atmosférou. Já jsem byl touto režijní změnou mile překvapen a nemohu dát nic jiného než 5 hvězdiček (93% - film je v mé top 10). ()

Mattezs

Není to špatný film, líbil se mi daleko víc než opěvovaný Šestý nesmysl, kdyby to nenatočil Shyamalan tak bych ani tu pointu nečekal, takto už jsem přeci jenom něco překvapujícího očekával...jinak herci dobří, Brody solidní magor, ostatní ze sekty taky v poho, jen Bryce Dallas Howard mohla tu slepotu trošičku víc vypilovat...lepší 3 hvězdy... ()

amarth

Shaymalana mám rád a jeho filmy jsou pro mne něčím novým. Zde se však jedná o opravdu slabší podívanou, ve které mistra napětí zastihnete ve slabší chvilce. Hlavním nositelem dějové linie je myšlenka, že i když chcete uniknout od reálného světa zabíjení a lží, uniknete mu pouze za pomocí zabíjení a lží (hrstka ublížených lidí založí vesnici, ve které se budou mít dobře, avšak aby si udrželi její další obyvatele separované od světa, straší je fiktivními přízraky a zabíjením zvířat). Popravdě jsem čekal daleko víc, než partičku lidí, jejichž činy hraničí s fanatismem. ()

alambert

Tak tenhle film musím hodnotit opravdu kladně, takové dějové překvapení sem už dlouho nezažil. Zezačátku sem si říkal, že to bude nějaký nesmysl. Říkal jsem si, jak jsou ta funící podivná stvoření špatně animovaná...,ale když sem pak zjistil, jak to všechno je, nadchlo mě to. Velmi originální námět. Musíte vidět! ()

Akana

Další slohové cvičení symbolisty Shyamalana na téma "Jak pomocí co nejtajemnějšího příběhu přesvědčit diváka o potřebě dobra, lásky a víry." Obrázky jsou to pěkné, snaha o atmosféričnost ale často příliš urputná. Některé pasáže jsou vysloveně parádní, až to vypadá, že režisér točil právě kvůli nim, protože zbylá omáčka je rozbředlá a bez jiskry. Taky pointa je vyzrazená příliš brzy a film dojíždí tak trochu na volnoběh, což překvapí u autora, který si potrpí na nečekaná rozuzlení. Zdá se mi, že Shyamalan chtěl (zase) něco hodně moc sdělit až se mu to jako celek sesypalo. ()

Hapretor odpad!

Totální nuda a totální blbost. Chce nám něco M. Night Shyamalan prostřednictvím tohoto "osobitého" díla sdělit? Pokud ano, je mi to úplně jedno. Já se tak nudil, že na nějaké filozofování jsem neměl ani špetku energie. Kdo to chce dokoukat a rozebrat, tomu doporučuju pustit si to v dopoledních hodinách a s termoskou velmi silné kávy. (případně k tomu i jointa trávy) ()

CyriC

Čekal jsem od toho horror, dostal jsem sociální drama. Není to sice můj šálek kávy, ale splní to svůj účel pobavit. V druhé polovině filmu jsem opravdu zíral s otevřenou pusou jak velkou slátaninu jsou schopni lidé napsat. Neříkám, že to je nezajímavá tematika, ale takhle dovedené do extrému je to opravdu šílené. Vedle The Village působí i Vetřelec jako uvěřitelný. Herecké výkony byly vcelku nevyvážené - od dobrých po opravdu hrozné a rozčilovala mě kamera. Každopádně abych film jen nehanil, tak jsem byl velmi překvapen propracovaností vztahů a celkově settingu samotné vesnice. ()

manhamaya

Zvláštní. Ty dojmy z filmu. Pocity z Bryce. Venkov a Amerika. Čistota. Předstírání. A nevyužitý potenciál filmu. Čekáte víc. ()

sadlokan

Očekával sem trochu jinej polohappyend,takže mě to vlastně asi vzalo,když sem zapoměl na pravidla Hollywoodu..Ale!A.Brody ve filmu kde se stahujou živáčci z koží!Zřejmě se osvědčil a šup s nim na Predátory.HA! ()

Inferio

Moje oblíbené téma alternativní společnosti je, v podobě vesnice obklíčené lesem plného příšer, zpracováno s opravdu unášející atmosférou. Vše dorazí Shyamalanova mystifikace známá z Šestého smyslu (tam možná bylo odhalení lépe načasováno - až úplně před konec). ()

fisikk

Na tomto filmu se mi líbí ta myšlenka odstřihnuté vesnice od okolního světa. Vůbec se starším nedivím, že to udělali a obdivuji je, protože si občas říkám, jak je mé okolí zkažené, a že by to chtělo alespoň částečný návrat k soužití s přírodou. Jen bych se tedy bála tam žít více než pár generací, kdy by museli být všichni příbuzní a zdegenerovaní. ()

Fawkes

Hororem bych teda tento film asi nenazval. Mysteriózní drama je ten správný popis, i když velice slabé. Můj oblíbenec Brody dobře zahraný výkon, ale nesedí mu postava. O něco lepší byla Bryce Dallas Howard, kterou jsem viděl hrát ve filmu teprve podruhé. Slepou vesničanku hrála výborně, a předvedla pravděpodobně nejlepší herecký výkon ze všech postav. Hororový námět se dal podle mě mnohem lépe využít, ten příběh je zkrátka blbě napsaný. Hudební doprovod nebyl špatný, ty housle dodaly trošku na dramatičnosti, nicméně mě naštval konec, kdy se objeví to dnešní policejní auto, přičemž celý příběh předtím vypadá, že se odehrává ve starověku. A vůbec celý děj, o čem tohle vlastně bylo? Když se nad tím tak zamyslím, půlka filmu byla o hledání nějakého léku. Konec je strašný. (30%) ()

danek22

Pojďme porušit pravidla a ukažme nestvůry, kterých se bojíme a ukažme je trapně, dejme stvůrám hnusné kostýmy, aby to bylo ještě trapnější a nebálo se ani malé dítě. Ale hlavně udělejme z toho záměr a tím si nabijeme na smeč, který proměníme v pointu. Jo!!!! Tohle je geniální a dotažené do puntíku. ()

owwidius

Podla mna velmi obstojny mysteriozny filmik. Na Shyamalanovi sa mi pacia jeho napady a ze sa pusta do fakt zaujimavych filmov. Co sa tyka tohto, tak mozno trochu skoro vyblafne pointu a aj malinko skace zo sceny na scenu, ale inak je to u mna uplne vpohode pozivatelne jedlo a nemalo to veru daleko od 4 brmbolcov. Prva (tajomnejsia) polka je rozhodne lepsia a napinavejsia, a aj ked neni to vyslovene sklamanie, tak k zaveru to uz u mna klesalo na vysledne 3. Keby boli polbrmbolce, tak 3,5 jak vysitych. [#64/2013] ()

Adm.Nelson

Asi najlepšia Howardova hudba vôbec a asi najpodnetnejší Shyamalanov film. Krásna scéna v noci na verande s prízemnou hmlou okolo, a pri stretnutí v lese s "tým, o kom sa nehovorí", som bol napnutý ako struna. 9/10 ()

Shymalan se vrací k hororům

08.10.2008

Vivat manga

Vivat manga

04.10.2006

Otevřete láhev saké, Hayao Miyazaki chystá další projekt! A když jeho filmy tvoří spolu s automobily a špičkovou elektronikou nejvýznamnější japonský vývozní artikl, nemůžeme se divit, že očekávání… (více)