Reklama

Reklama

Návrat pana Ripleyho

  • USA Ripley Under Ground (více)

Obsahy(1)

Barry Pepper hraje psychopata Toma Ripleye, který padělá umělecká díla přisuzovaná mrtvému malíři, kterého se snaží udržet ještě "naživu". Když jeden milovník umění (Dafoe) objeví jeden z padělků, Ripley přijde na tiskovou konferenci převlečený za mrtvého malíře, aby prokázal, že jeho díla jsou pravá. Nepodaří se mu ho však přesvědčit, tak ho pozve domů a zavraždí. Vše nabere nepříjemně rychlý spád, když policie vedená detektivem Websterem (Wilkinson) přijde hledat zmizelého muže. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (45)

papez12 

všechny recenze uživatele

Nezmyselne veľa nízkych hodnotení, ktoré si tento film nezaslúži. Uvedomte si, že toto nie je návrat nejakého vyžmýkania peňazí na priživenie sa na predchádzajúcich tiež skvelých ripleyoviek. Toto je skvelý psychologický thriller podľa románu Patricie Highsmith, ktorý je spravený veľmi dobre. Barry Pepper je v tomto filme vynikajúci. Tí čo dali jednu , dve hviezdičky by si od tvorcov zaslúžili facku, keď tento film má podľa vás na hodnotenie :odpad,1*, 2* tak potom 70% filmov sú čabraky, ktoré by mali byť ohodnotené odpadom. Výborný psychologický emočne vypätý film so skvelým Barrym Pepperom. Skvelá Ripleyovka, ktorá má len nezmyselne nízke hodnotenie na csfd. ()

peiton 

všechny recenze uživatele

Po bravúrnej snímke Talent pána Ripleyho a ešte bravúrnejšom výkone M.Damona toto len s ťažkosťou predýchať.Tento počin nebol správnym ani v nápade,obsahu nieto ešte v jeho zrealizovaní.Malo to byť solo jedného človeka z dvoma tvárami a fakt,že do úmrtia maliara boli zainteresovaní viacerí,stráca tým snímok na celkovej atmosfére a originalite námetu.Barry Pepper mi ako psychopat rozhodne neprišiel,min.skôr ako milý psychopat.Ak by si z Willem Dafoe (len tak mimochodom-mihol sa tam len krátko) vymenili úlohy,snímok by razom dostal inú príchuť či farbu.Akoby literárny agent povedal ,,Bol to brak". ()

Reklama

civalII 

všechny recenze uživatele

Ne, ne. Tento film zde tak nízko hodnocen oprávněně. Je to zmatené, nezáživné drama. No ikdyž drama. Pepper se snaží co může a celkem mu to i jde, ale tohle nezachrání nic. Je to tak na nedělní večer, když člověk nemá nic jiného nastahováno a na dalších kanálech dávají Farmu nebo tomu podobné pořady. A pokud se vám bude chtít spát, nebojte se, u tohoto celkem bez problému zaberete. ()

aLPaC 

všechny recenze uživatele

Kolikrát, hlavně zpočátku, jsem nevěřícně koukal, co se děje a jak divně postavy reagují na vzniklé situace. Ale je fakt, že mě to bavilo a prvních cca 30 minut je doslova výborná černá komedie. Postupem času, kdy už zůstává vlastně jen Barry Pepper a ostatní postavy ustoupí do pozadí, to však přestává být vtipné, začíná to nudit a i ten závěr mě docela naštval. ()

Dextwer 

všechny recenze uživatele

Naštěstí jsem si film pustil bez předešlé kontroly ČSFD a jeho hodnocení. Trošku nerozumím nízkému hodnocení a jsem si jist, že zrovna tohle je jeden z mála případů, kdy i všemohoucí ČSFD není objektivní v kvalitě snímku a snímek je hodně podceněn. Těžko říct, proč si hodnotící zasedli zrovna na tento snímek Návrat pana Ripleyho. Každopádně film není špatný, zápletka je zábavná a zamotaná a Barry Pepper je klasický klíďas, známý z filmů Zachraňte vojína Ryana, Zelená míle.▐ Moje hodnocení: 70% ()

Galerie (22)

Zajímavosti (3)

  • Film sa dostal do kín až tri roky po skončení produkcie. (m.a.t.o.)
  • Ian Hart, ktorý vo filme stvárňuje Bernarda Saylesa, prepožičal hlas Tomovi Ripleymu v adaptácii všetkých piatich Ripleyho románov, ktoré boli vysielané v roku 2009 na BBC Radio Four. (m.a.t.o.)

Reklama

Reklama