Reklama

Reklama

Návrat pana Ripleyho

  • USA Ripley Under Ground (více)

Obsahy(1)

Barry Pepper hraje psychopata Toma Ripleye, který padělá umělecká díla přisuzovaná mrtvému malíři, kterého se snaží udržet ještě "naživu". Když jeden milovník umění (Dafoe) objeví jeden z padělků, Ripley přijde na tiskovou konferenci převlečený za mrtvého malíře, aby prokázal, že jeho díla jsou pravá. Nepodaří se mu ho však přesvědčit, tak ho pozve domů a zavraždí. Vše nabere nepříjemně rychlý spád, když policie vedená detektivem Websterem (Wilkinson) přijde hledat zmizelého muže. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (44)

*CARNIFEX* 

všechny recenze uživatele

Naozaj som sa všemožne zubami nechtami bránil tomu, že "Návrat pána Ripleyho" sa nepokúša, nechce byť pokračovaním tak výborného snímku, akým bol skutočný "Talentovaný pán Ripley" v hlavnej úlohe s "M.D.". V mojich očiach totiž išlo o filmový skvost, kedy diváka doslova pohltil herecký výkon hlavného predstaviteľa, ktorý za maskou zdanlivo nevinnej osobnosti, skrýval skutočnú tvár stelesneného zla. Toto je však presný opak, jedna trápnosť, pričom absolútne, ale absolútne neviem rozlíšiť, či je tvorca tohto snímku len úplný blázon, ktorý natočením tohto filmu s týmto titulom len riskoval svoje meno na filmovom "trhu" - alebo je úplný dement, ktorý sa naivne domnieval, že mu to niekto zhltne aj s navijakom. Toto snáď ani nemohol myslieť vážne, lebo ak áno, potom musí byť ešte hlúpejší ako sa domnievam. Otras ... ()

civalII 

všechny recenze uživatele

Ne, ne. Tento film zde tak nízko hodnocen oprávněně. Je to zmatené, nezáživné drama. No ikdyž drama. Pepper se snaží co může a celkem mu to i jde, ale tohle nezachrání nic. Je to tak na nedělní večer, když člověk nemá nic jiného nastahováno a na dalších kanálech dávají Farmu nebo tomu podobné pořady. A pokud se vám bude chtít spát, nebojte se, u tohoto celkem bez problému zaberete. ()

Reklama

hirnlego 

všechny recenze uživatele

(3,5* nesmyslně nahoru kvůli zdejším nesmyslně nízkým hodnocením) ... Zpočátku spíš směšný, s postupem času však očividně vážně nevážný film, který nenudí. "Ripleyovin" už tam sice moc není, ale i to málo rozhodně potěší. Rozkošný Barry Pepper spoooustu času na plátně. A navíc má se svou hodnou přítelkyní velmi zdravý vztah. / jednala bych stejně, žádný strachy, Jendo ¦ * ()

peiton 

všechny recenze uživatele

Po bravúrnej snímke Talent pána Ripleyho a ešte bravúrnejšom výkone M.Damona toto len s ťažkosťou predýchať.Tento počin nebol správnym ani v nápade,obsahu nieto ešte v jeho zrealizovaní.Malo to byť solo jedného človeka z dvoma tvárami a fakt,že do úmrtia maliara boli zainteresovaní viacerí,stráca tým snímok na celkovej atmosfére a originalite námetu.Barry Pepper mi ako psychopat rozhodne neprišiel,min.skôr ako milý psychopat.Ak by si z Willem Dafoe (len tak mimochodom-mihol sa tam len krátko) vymenili úlohy,snímok by razom dostal inú príchuť či farbu.Akoby literárny agent povedal ,,Bol to brak". ()

Hennes 

všechny recenze uživatele

Spíš bych to nazval krimikomedií, než romantickým thrillerem. Každopádně má snímek slušné tempo a přestože se nejedná o převratný trhák svého žánru, je to celkem povedený kousek, který určitě nenudí. Dobře vystavěný příběh, zvládli i herci velmi obstojně. Je vidět, že nám tyto filmy chybí, neboť v červenci 2010, jak tu píše Spike86, bylo hodnocení 41%, dnes už má 53%. ()

Galerie (22)

Zajímavosti (3)

  • Film sa dostal do kín až tri roky po skončení produkcie. (m.a.t.o.)
  • Ian Hart, ktorý vo filme stvárňuje Bernarda Saylesa, prepožičal hlas Tomovi Ripleymu v adaptácii všetkých piatich Ripleyho románov, ktoré boli vysielané v roku 2009 na BBC Radio Four. (m.a.t.o.)

Reklama

Reklama