Reklama

Reklama

Návrat pana Ripleyho

  • USA Ripley Under Ground (více)

Obsahy(1)

Barry Pepper hraje psychopata Toma Ripleye, který padělá umělecká díla přisuzovaná mrtvému malíři, kterého se snaží udržet ještě "naživu". Když jeden milovník umění (Dafoe) objeví jeden z padělků, Ripley přijde na tiskovou konferenci převlečený za mrtvého malíře, aby prokázal, že jeho díla jsou pravá. Nepodaří se mu ho však přesvědčit, tak ho pozve domů a zavraždí. Vše nabere nepříjemně rychlý spád, když policie vedená detektivem Websterem (Wilkinson) přijde hledat zmizelého muže. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (45)

bandolier.wz 

všechny recenze uživatele

Distributor asi ten film neviděl, protože je to úplně jinak: Barry Pepper hraje Toma Ripleye(není PSYCHOPAT!), který s přáteli padělá umělecká díla přisuzovaná mrtvému malíři, kterého se snaží udržet ještě "naživu". Když jeden milovník umění (Dafoe) objeví jeden z padělků, Ripley se převleče za mrtvého malíře, aby prokázal, že jeho díla jsou pravá. Nepodaří se mu ho však přesvědčit, a neštasnou náhodou ho zabije. Vše nabere rychlý spád, když policie vedená detektivem Websterem (Wilkinson) přijde hledat zmizelého muže. Podle mne se jedná o dost dobrý film, napínavý, s prvky britského suchého humoru. S překvapivým koncem. stojí za to zkouknout. ()

Dr.Jane 

všechny recenze uživatele

Taková slušná odlehčená kriminálka... Ripley tady není vykreslený jako total psycho prohnilec. ale spíš vyčůránek sympaťák, což však ve finále spolu s absencí megahvězd filmu ubírá bohužel hvězdičky... Pár opravdu extrémních souher náhod, ale co... Má to spád a Pepperovi to sekne. Viděla jsem film několikrát a pokaždé mě bavil. Zejména úvodní scéna s paní bytnou:-) ()

Reklama

YumiOkami 

všechny recenze uživatele

film byla typická televizní sračka, ale já si jí užila. ten dabing byl fakt dokonalej - v originálním znění by to nebyla taková prdel. — v pokračování talentovaného pana ripleyho si tom našel více kamarádů než v předchozím snímku z roku 1999. majitele galerie jeffa (který nenávidí mobily a internet), zlatokopku cynthii, dementa bernarda, zmraženýho derwatta,… a dokonce se nám i zamiloval do psycho zbohatlice heloise (tom and heloise walked so joe and love could run). aaa pak se stalo pár vraždiček, ze kterých se chytrý tomík vykecal, ale to už všichni znáte… ()

Dextwer 

všechny recenze uživatele

Naštěstí jsem si film pustil bez předešlé kontroly ČSFD a jeho hodnocení. Trošku nerozumím nízkému hodnocení a jsem si jist, že zrovna tohle je jeden z mála případů, kdy i všemohoucí ČSFD není objektivní v kvalitě snímku a snímek je hodně podceněn. Těžko říct, proč si hodnotící zasedli zrovna na tento snímek Návrat pana Ripleyho. Každopádně film není špatný, zápletka je zábavná a zamotaná a Barry Pepper je klasický klíďas, známý z filmů Zachraňte vojína Ryana, Zelená míle.▐ Moje hodnocení: 70% ()

*CARNIFEX* 

všechny recenze uživatele

Naozaj som sa všemožne zubami nechtami bránil tomu, že "Návrat pána Ripleyho" sa nepokúša, nechce byť pokračovaním tak výborného snímku, akým bol skutočný "Talentovaný pán Ripley" v hlavnej úlohe s "M.D.". V mojich očiach totiž išlo o filmový skvost, kedy diváka doslova pohltil herecký výkon hlavného predstaviteľa, ktorý za maskou zdanlivo nevinnej osobnosti, skrýval skutočnú tvár stelesneného zla. Toto je však presný opak, jedna trápnosť, pričom absolútne, ale absolútne neviem rozlíšiť, či je tvorca tohto snímku len úplný blázon, ktorý natočením tohto filmu s týmto titulom len riskoval svoje meno na filmovom "trhu" - alebo je úplný dement, ktorý sa naivne domnieval, že mu to niekto zhltne aj s navijakom. Toto snáď ani nemohol myslieť vážne, lebo ak áno, potom musí byť ešte hlúpejší ako sa domnievam. Otras ... ()

Galerie (22)

Zajímavosti (3)

  • Ian Hart, ktorý vo filme stvárňuje Bernarda Saylesa, prepožičal hlas Tomovi Ripleymu v adaptácii všetkých piatich Ripleyho románov, ktoré boli vysielané v roku 2009 na BBC Radio Four. (m.a.t.o.)
  • Film sa dostal do kín až tri roky po skončení produkcie. (m.a.t.o.)

Reklama

Reklama