Miles (Paul Giamatti) a Jack (Thomas Haden Church) jsou dávní a poněkud nesourodí přátelé, kteří se vydávají na týdenní rozlučku se svobodou po vinařské oblasti Santa Ynez Valley. Jejich představy o průběhu výletu jsou ovšem trochu odlišné. Zatímco samotářský Miles by rád společný čas strávil koštováním prémiových kalifornských vín, nastávající ženich Jack by si rád naposledy užil život svobodného mládence se vším všudy. K dobrému pití totiž patří i společnost krásných žen. Do milostných dobrodružství se nakonec zaplétají oba, když se v restauraci seznámí se dvěma okouzlujícími servírkami. Nechávají se strhnout romantickou atmosférou společných večeří, nekonečných rozhovorů a opojným vínem, které však brzy všem ztrpkne na jazyku... Pohodová komedie o životě, přátelství a krizi středního věku se dočkala vřelého diváckého a kritického přijetí. Snímek získal mnoho filmových ocenění a posbíral pět oscarových nominací včetně těch nejprestižnějších za nejlepší film a režii. Jediného ocenění se nakonec skutečně dočkal režisér snímku Alexander Payne, ovšem v kategorii za nejlepší adaptovaný scénář společně se spoluscenáristou Jimem Taylorem. Za nejlepší scénář byli ocenění také Zlatým Glóbem, kde snímek rovněž bodoval v kategorii za nejlepší komedii nebo muzikál. (Česká televize)

BadAs

naprosto nadherny film..normalne jsem ochrnul a koukal s otevrenou usou..humor je naprosto dokonaly a funguje...a romantika kolem vina ma takovou hloubku ze jsem fakt zazil seme nebe .-)) bravo ()

subic

Něco je špatně, vzhledem ke zdejšímu hodnocení, komedie a ani jednou jsem se nezasmál, za to jsem se dost nudil. ()

Jehan

Konečně dostal Paul Giamatti dostatek prostoru, aby se svým fandům řádně předvedl; a těm, kdo ho pořádně neznali, aby ho poznali lépe. Mám pro něho slabost a zde jsem si ho upřímně zamiloval. Pan Church si sice zahrál ukázkového trapáka (což je mimochodem velké umění smířit se s rolí takovéhoto kreténa, za to klobou dolů!), ale filmu, málo platné, kraluje Giamatti a ty dvě báječné dámy. No a pochopitelně cabernet sauvignon, pinot noir etc. Víno, neurotická obsese sympatického intelektuála a jeho láska k dobrému vínu, pošetilá snaha nesympatického tatrmana ošukat před svatbou, co se dá, a jeho neschopnost ocenit dobré víno, jejich svérázné a zdánlivě nepochopitelné přátelství + zralé ženy svolné k debatám o pinot noir, i k lecčemu jinému, schopné ocenit víno. Víno. Destrukce saabu cabrio čili convertible, no hrůza! Milý film, jeden z mých nejmilejších. Díky za něj. To chce láhev dobrého rulandského! ()

Micoldee

Pomalý a vcelku nezábavný začátek mě málem přesvědčil to nedokoukat. Nakonec jsem ale pochopila celou myšlenku filmu, i když se nevyznám ve víně ani ve vztazích. Všechny ženy mohou jen doufat, že u oltáře neřeknou své ANO někomu jako je Jack. ()

seba

Mám rád pomalé filmy (např. Ztraceno v překladu), ale co je moc, to je moc. Filmu by velmi přispěla tak 90min. stopáž. Ale možná jsem tentokrát ovlivněn spolusledujícími, kteří buď pospávali nebo se nudili a zrychlený závěr už to nezachránil. Prostě, já jsem na dně téhle flašky Merlotu nic nenašel. Nic to ovšem nemění na tom, že Giamatti byl hodně dobrý (jeho oči ve scéně s peněženkou). ()

Efreeti

Naprosté překvapení !!! Film, který musí vidět každý kdož upadl do slínu a chce se rochnit v melancholických náladách a zároveň se zasmát. Ať už postavám nebo situacím do kterých se dostávaji převážně vlastní vinou. Nechci podceňovat duševní vývoj mládeže, ale tento film se bude určitě více líbit dospělým, neřku-li starším 40-ti let..já jsem mnohem mladší, přesto sem si tam to své našel... ()

lmc

Paul Giamatti je naprosto dokonaly! Uzasne klidne tempo a osobity humor, filmek jsem si uzival u vina z Tesca za 30 Kc:) Kazdopadne jeden z nejlepsich a nejpohodovejsich filmu posledni doby. ()

Bilky

Toľko chvály som čítal a fšade sa skloňovalo slovo "obyčajný" ftom dobrom slova zmysle. Mal som obavu, že ma to bude nudiť, ale bavil som sa celú dobu... Veľmi dobre urobený film, prežijete ho ani neviete ako a zistite že ste mu verili. To je jeho najväčšie plus: VERÍTE MU! Navyše ak ho vyxutnávate spolu s pohárikom dobrého slovenského (alebo morafského) suchého ide o nefšedný zážitok...odporúčam DVD + Rulandská šedé r.1996, Château Topoľčianky ;) ()

Weissik

Bokovka je moc příjemný film. Paul Giamatti je perfektní a vinice navozují pohodovou atmosféru. Mám rád filmy, které nejsou tolik podobné jiným a Bokovka toto splňuje. Takhle fajnová hořká, nebo snad trpká, pokud spojíme s vinicí i přívlastek, komedie tu už dlouho nebyla. ()

Adam's

Jedinečná komedie o stárnutí a hledání sebe sama nad vínem a krásnými ženami. Hlavní protagonisté ztvárnili své postavy s velice přesvědčivě, velký hold patří Alexandru Paynovi za .mistrné dialogy. Až na posledních deset minut se na plátně neodehrává prakticky žádný děj, o to víc se musím divák snažit, aby se mu film zalíbil. A pokud v něm najde kus sebe samotného, nepochybně se líbit bude. ()

DooFooS

Vyprávění je to hřejivé, komorní, pravdivé, ale hlavně! Cokoliv jsem slyšel a viděl se může stát zrovna právě i mně a to kdykoliv… Prostě pohodová záležitost. ()

CrazymanM

Z počátku mě tento film trošku nebral,ale postupem času se mi velmi zalíbil,Giamatti je výborný herec a ostatní mu zdárně sekundují,Film je to takový milý,citlivý a hořkosladký,opravdu příjemný zážitek!!! ()

Gortyna

Otevřel jsem si Merlot od Cheneta, ten luxus chudých, a posadil se ke sledování filmu o víně. Protože mám víno rád, stejně asi jako režisér a scénárista, líbily se mi promluvy o Cabernetu sauvignonu, Syrahu, Pinot noiru atd. Ale zbytek byl průměr. Iritovalo mě koukat se dvě hodiny na Milesův zapšklý obličej a jeho podrazácké chování. Ani by mi nevadilo, že to nebylo žánrově zařaditelné, ale k vínu patří lehkost, esprit, a tenhle film je nemá. Takže hvězdička navíc za ten Merlot, ten nezklamal. ()

pafka

Tak mily film, plny nedestruktivnich vtipu a veselych hlasek, ktery predevsim stoji na Paulovi Giamattim. Znovu ho obdivuju, i kdyz uz jsem na nej trosku zapomnel. Na tom herci stoji cely film a on je skutecne skvely. Vedlejsi role jeho kamarada mu skvele sekunduje a kdyz se k tomu pripocitam dej, ktery nedrne a bavi, nemuze z toho vylezt nic jineho, nez pet hvezd. Diky CT2! ()

pollstro

Road movie zachycující dva muže středního věku, jejich životní problémy a krize. Depresivní učitel a neúspěšný spisovatel, a dávno vyhaslý herce, užívající si poslední dny svobody před plánovanou svatbou. Okouzlující, chytrá, přirozená a zábavná komedie, plná vynikajících hereckých výkonů a krásného prostředí vinařských oblastí Santa Barbara. Lidsky natočené, distancující se od uměleckého koncepce, a čistě se soustředící na postavy a aktuální momenty, plné hmatatelné atmosféry vynikajícího vína a vším s ním spojeného. Trpký závěr a jeho celkové vyznění o zničeném životním snu, navíc s otevřeným koncem, je velmi mile dojemné a překvapivé. Paul Giamatti je fantasticky uvěřitelný, jeho herectví v případě postavy je přirozené a skoro to vypadá, že nemusí svoji roli vůbec hrát. Takhle má vypadat film o víně. ()

old salt

Příjemný filmeček s výbornými Churchem a Giamattim (jak jinak taky, že ?). ... a dostal jsem chuť na Rulandské modré při sledování .... ()

Clooneyho „bokovka“

Clooneyho „bokovka“

04.11.2009

George Clooney začne tento pátek v amerických kinech zírat na kozy a to je čas, kdy je potřeba upozornit na jeho osobu novinkou o nějakém dalším projektu. Král hollywoodských sympaťáků právě v těchto… (více)

Další muzikál pro Nicole

Další muzikál pro Nicole

09.04.2008

Giamatti prezidentem

Giamatti prezidentem

22.08.2006

Ano, je to opravdu tak. V poslední době stále populárnější Paul Giamatti z oscarové Bokovky bude prezidentem Spojených států amerických. Taková nabídka se nedala jen tak odmítnout, zvlášť když… (více)

Homosexuální hasič Sandler

Homosexuální hasič Sandler

10.02.2006

Komici Adam Sandler a Kevin James jsou v jednání o hlavní herecké role v dlouho očekávané komedii I NOW PRONOUNCE YOU CHUCK AND LARRY režiséra Davida Dobkina (Lhář, lhář) by tak měl vzniknout snímek… (více)