poster

Bokovka

 • USA

  Sideways

 • Slovensko

  Bokovka

 • Velká Británie

  Sideways

Komedie / Drama / Romantický / Road movie

USA, 2004, 122 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Boogeyman
  *****

  Paráda! Už dlouho jsem neviděl tak poklidnou pohodovou komedii, která vedle skutečných lidský slastí a strastí dvou svérázných středověkokrizařů pokládá nádherné vtípky, které často ale zavaní takovým kousavým humorem! Dialogy jsou perfektní, když se baví o vínu, kterému naprosto nerozumím, stejně hltám každé slovo! Opravdu povedený kousek, který se obejde bez velké výpravy, hvězd a jiných současných móresů jak nalákat diváky do kin! 9/10(19.8.2007)

 • Jossie
  ****

  Bokovka je neuvěřitelně milý a příjemný film. Zvláštní je, že ač mnoha lidem přišel jako o krizi středního věku, mně to tak nepřipadalo. Prostě si dva přátelé na cestě za svatbou jednoho z nich chtějí ještě pořádně užít, jenže každý o tom má docela jiné představy. Dvakrát jsem se opravdu zasmála, s hlavními postavami jsem všechno hodně prožívala, po dlouhé době tu zase jednou byla velmi sympatická ženská představitelka (mluvím o Maye) a hlavně naprosto skvělý Paul Giamatti.(24.4.2007)

 • Madison
  ****

  Pozitívne naladená komédia, ktorá ani chvíľočku nenudí a dominuje jej herecký koncert skvelého Paula Giamattiho. Úžasne zahrané, obsahovo vtipné a záverečný hon za peňaženkou je jedna z najlepších scén, akú som v poslednom čase videla. Pekný ironický nadhľad a komický rozpor medzi hlavnými hrdinami - jeden ako nezáväzný sukničkár a druhý (Paul Giamatti) neúspešný a nepriazňou osudu zatrpknutý spisovateľ, ktorému jeden týždeň v spoločnosti streleného priateľa prevráti celý život naruby - a vzápätí ho prinúti postaviť sa, hodiť trpkosť za hlavu a bojovať o lásku, ktorá v priebehu tých pár dní vrátila jeho prázdnemu životu zmysel.(29.8.2008)

 • D.Moore
  ****

  Soundtrack, který pro Bokovku složil jeden z mých nejoblíbenějších současných skladatelů Rolfe Kent, už řadu let bez přehánění miluju, znám ho nazpaměť a nemůžu se ho naposlouchat. Ta náramná jazzem vonící hudba je hravá, melancholická, citlivá, vtipná... Zkrátka vystřídá snad všechny existující nálady a vždycky mi přijde vhod. No a po dnešku je jasné, že co do nálady je na tom film úplně stejně. Příjemně pravdivá podívaná, rozhodně ne moralizující, rozhodně ne třeskutě vtipná a navzdory dvouhodinové stopáži ani příliš dlouhá. Prosluněný film, ve kterém sice párkrát sprchne, ale co se dá dělat - když prší, měl by člověk čekat na to, kdy zase začne svítit, že. Parádně zahráno, natočeno a pochopitelně také ohudebněno. Nicméně nemůžu si pomoct, Dobrý ročník se mi líbil více.(19.10.2013)

 • Ivoshek
  ***

  Jsem někde mezi 3 a 4.. Nejvíc asi kvůli tomu, že obal DVD sliboval, že to bude řachanda, což teda až tak moc nebyla. Ne že by tam nebyly vtipný momenty, ale rozhodně jich nebylo tolik a žádný z nich mě nesložil na zem. Film je to ale rozhodně pěkný, příjemně ten čas při koukání uteče a Giamatti je správná postavička. Mám ho rád už od doby, co jsem ho viděl v Soukromých neřestech. Některé konverzace jsou vyloženě roztomilé ("měl by sis vomočit klacek.." jako odpověď na všechny duševní trable), některé scény pěkně ze života (opilecké volání bejvalce). Spokojenost s filmem myslím dokáže zvýšit souběžná konzumace pinot noir.(20.4.2011)

 • - Víno, které herci ve filme pijí, je z větší části nealkoholické. I když se tak vyhli problémům s opilostí, museli ho před kamerou vypít tolik, že se jim nakonec dostavily zdravotní problémy. (imro)

 • - Režisér Alexander Payne vybral vína do filmu osobně. (imro)

 • - Při golfové scéně zaskočil za Milese (Paul Giamatti) autor knižní předlohy Rex Pickett, který tvrdil, že Giamatti má ubohou golfovou formu. (imro)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace