Bokovka

Bokovka

Sideways

Komedie / Drama / Romantický / Road movie

USA, 2004, 122 min

Film co čapne za srdíčko a už nepustí. Opravdu nádherný příběh. Toulání se kalifornskými vinicemi zvýší chuť na víno o 100% . Když jsem tak koukal na ty dva chlapy, jak projížděli těmi vinicemi, řešili své povahy, koštovali víno, bavili se, smáli se, vztekali se, hádali se a balili holky, zjistil jsem, jak neobyčejně krásný je bejt obyčejnej chlap. Bokovku všem rád doporučím jako mou srdcovku.(21.6.2007)

Feel good podívaná do výseku života dvou přátel, kteří mají tak trochu krizi středního věku a tak trochu i pracovní, ale chtějí si alespoň týden užít na cestě za "degustací" vín, ovšem každý z nich má trošku jinou představu. Přirozené, civilní, sympatické, dojemné i vtipné, co víc si přát? Bohužel mě to osobně nikdy/nikde neuchvátilo, jak by nejspíše mělo...(21.3.2016)

• Morien

(1001) Teď si nemůžu vzpomenout, v jakém filmu, ale někde jsem viděla Paula Giamattiho hrát zmrda a od té doby už mám problém ho vidět nějak jinak než tak. Takže tady toho "huggable" moulu od něj neberu a ničím jiným mě film nezaujal. A drahý bože můj, proč je to tak dlouhé? Chybí mi ty staré dobré časy, kdy nezávislé filmy měly hodinu dvacet, hodinu třicet max a hotovo. A bylo tam všechno, co člověk potřeboval vidět.(27.1.2015)

Úvodní dojmy dvakrát příznivé nebyly. Ale s postupem času si mě Bokovka získávala víc a víc. Nejen po stránce humoru, ale také po té romantické a dramatické. Oceňoval jsem přátelství a kontrast hlavních postav - jak mužských, tak ženských. Potěší také prostředí, dílčí scény a herecké výkony. Jako celek je pro mě Bokovka příjemným překvapením a fajn oddechovkou.(6.5.2014)

Další příklad filmu, kde se s akademií neshodnu (ono to platí skoro u všech oceněných). Bokovka je pohodový filmeček, který je ale příliš dlouhý na to, jak málo se v něm děje. Po zhlédnutí vyšumí stejně rychle jako krabicové víno. Jediné, co mi utkvělo v paměti, byla velmi vtipná scéna s peněženkou. Ale zítra už si na ní asi taky nevzpomenu...(3.7.2005)

• - Při golfové scéně zaskočil za Milese (Paul Giamatti) autor knižní předlohy Rex Pickett, který tvrdil, že Giamatti má ubohou golfovou formu. (imro)

• - Režisér Alexander Payne vybral vína do filmu osobně. (imro)

• - Herec George Clooney se snažil získat úlohu Jacka (Thomas Haden Church), ale režisér nechtěl do snímku takovou velkou hvězdu. (imro)