Bokovka

Bokovka

Sideways

Komedie / Drama / Romantický / Road movie

USA, 2004, 122 min

Bokovka je neuvěřitelně milý a příjemný film. Zvláštní je, že ač mnoha lidem přišel jako o krizi středního věku, mně to tak nepřipadalo. Prostě si dva přátelé na cestě za svatbou jednoho z nich chtějí ještě pořádně užít, jenže každý o tom má docela jiné představy. Dvakrát jsem se opravdu zasmála, s hlavními postavami jsem všechno hodně prožívala, po dlouhé době tu zase jednou byla velmi sympatická ženská představitelka (mluvím o Maye) a hlavně naprosto skvělý Paul Giamatti.(24.4.2007)

Feel good podívaná do výseku života dvou přátel, kteří mají tak trochu krizi středního věku a tak trochu i pracovní, ale chtějí si alespoň týden užít na cestě za "degustací" vín, ovšem každý z nich má trošku jinou představu. Přirozené, civilní, sympatické, dojemné i vtipné, co víc si přát? Bohužel mě to osobně nikdy/nikde neuchvátilo, jak by nejspíše mělo...(21.3.2016)

Vcelku příjemný filmeček, postavený především na skvělých hercích a zajímavém scénáři. Škoda nevyváženého tempa, které je obzvláště ze začátku značně ubíjející, nepomáhá ani prolínačkový střih a občas značně nevhodně zvolená hudba (Dal bych přednost spíše nějaké Powellovštině, než nijakému jazzíku). Takové normální 4 hvězdičky, o Schmidtovi se mi líbilo mnohem MNOHEM víc.(14.1.2008)

Celkom prijemna komedia a mierne povedane aj drama o dvoch muzoch v strednom veku, z toho jeden (Thomas Haden Church - SPIDER-MAN 3) ma tyzden pred svadbou a tak si chce trosku uzit slobody, co nebude uplne bez nasledkov a druhy (Paul Giamatti) zase zistil ze zenu, ktoru ma este stale rad, sa opät vydala a tak trpi depresiami. Hlavne vdaka Giamattovi (ZENA VE VODE) si film udrzal moj zaujem, aj ked je pravda, ze tam bolo prilis vela nudnych dialogov spojena z dzezovou hudbou, ktoru nemam moc rad, preto 3 hviezdicky. Reziser Alexander Payne natocil v roku 2002 O SCHMIDTOVI... 05.07.2008 _______ Paul Giamatti - (Miles) +++ Thomas Haden Church - (Jack) +++ Virginia Madsen - (Maya) +++ Sandra Oh - (Stephanie) +++ Hudba: Rolfe Kent +++(5.7.2008)

Je až s podivem, že americký tvůrce Alexander Payne je spoluautorem děsného scénáře k Jurskému parku 3, no, ale i mistr tesař.. Jeho temná road movie o Schmidtovi by sice bez démonického Jacka Nicholsona byla poloviční, ale tady už otevřeně hlásá svůj talent. Oscar i Zlatý glóbus za scénář jsou zcela zasloužené. Lidsky vnímá osudy obyčejných lidí na obyčejných místech. Bez velkých gest dva přátelé z univerzity podnikají poslední svobodný týden jednoho z nich a sled událostí jim otevírá oči a jako každé víno má i každá situace svoji příchuť. Nic není přikrášlené, jen poutavé, vlídné, tragikomické, něžné.. Film má jednou veselé, náhle smutné okamžiky, nádherná i bolestivá místa, vše pečlivě proloženo opravdu bravurními dialogy, nápaditou kamerou a výraznými hereckými výkony obou hlavních představitelů – přesné jsou i krásné Maya a Stephanie. Dlouho jsem se tak nenuceně nebavil, ona naděje čeká přece jenom na každého.. A zatraceně dobře to celé chutná!!(8.1.2006)

• - Víno, které herci ve filme pijí, je z větší části nealkoholické. I když se tak vyhli problémům s opilostí, museli ho před kamerou vypít tolik, že se jim nakonec dostavily zdravotní problémy. (imro)

• - Herec George Clooney se snažil získat úlohu Jacka (Thomas Haden Church), ale režisér nechtěl do snímku takovou velkou hvězdu. (imro)

• - Snímek je natočen podle stejnojmenného románu Rexe Picketta. (Olík)