poster

Bokovka

 • USA

  Sideways

 • Slovensko

  Bokovka

 • Velká Británie

  Sideways

Komedie / Drama / Romantický / Road movie

USA, 2004, 122 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • molotov
  *****

  Příjemné a inteligentní.(8.9.2005)

 • Morien
  *

  (1001) Teď si nemůžu vzpomenout, v jakém filmu, ale někde jsem viděla Paula Giamattiho hrát zmrda a od té doby už mám problém ho vidět nějak jinak než tak. Takže tady toho "huggable" moulu od něj neberu a ničím jiným mě film nezaujal. A drahý bože můj, proč je to tak dlouhé? Chybí mi ty staré dobré časy, kdy nezávislé filmy měly hodinu dvacet, hodinu třicet max a hotovo. A bylo tam všechno, co člověk potřeboval vidět.(27.1.2015)

 • Eddard
  ****

  Může film, který se točí kolem problematiky vína, vinařství, vinic a vinařů oslovit někoho kdo nemá víno v lásce? To si pište, už jenom proto, že vinařská tématika v něm není to nejdůležitější. Hodně vkusný a intimní kousek, který asi neosloví milovníky akce a rychle odsýpajících filmů, ale který rozhodně nenudí, pobaví, zahřeje, inspiruje a možná ve vás dokonce nějaké ty sympatie k hroznům vzbudí. Velice milá režie a především řada precizních hereckých výkonů v čele s Paulem Giamattim. Klidně bych si s ním tu dvojku (možná i víc) vína vypil a pokecal o životě. 80%(1.10.2006)

 • emma53
  ****

  Nevím proč jsem si dlouho myslela a obávala se toho, že šlápnu do explicitní miny plné sexu a vulgarit, ale zřejmě jako většinou to způsobil opět název filmu. Naopak jsem byla mile překvapená a i když jsem neměla pocit, že jsem citově vydíraná, tak jsem byla smutná takovým tím zvláštním způsobem, kdy si myslíte, že tohle přece v trochu jiné formě znáte, že jste to zažili také a že vám to je strašně blízké. Tohle je film o skutečném životě a v tom je jeho krása. Paul Giamatti toho vnitřně osamělého kluka hrál úžasně. Mít jeho telefon, pozvu ho na kafe a nasadím všechny páky, aby jeho kniha vyšla. Mayo, koukej ty dveře otevřít a rychle !(7.10.2013)

 • B!shop
  ****

  Hodne pohodovej a milej filmecek, kterej ale dost kazi jeho delka a v druhy polovine filmu uz je to krapet slabsi. Nicmene vetsinou film umi skvele zaujmout, i kdyz tu prakticky jen mluvi, akorat misty uz o tom vinu kecali moc. Herci jsou taky super, navic morous Giamatti a pohodar Haden Church se k sobe skvele hodili a hrali super. Skoda krapet divnyho konce a ty delky, protoze vetsinu casu jsem se fakt dobre bavil a ze zacatku jsem i uvazoval o 5*.(3.3.2007)

 • - Snímek je natočen podle stejnojmenného románu Rexe Picketta. (Olík)

 • - Víno, které herci ve filme pijí, je z větší části nealkoholické. I když se tak vyhli problémům s opilostí, museli ho před kamerou vypít tolik, že se jim nakonec dostavily zdravotní problémy. (imro)

 • - 12-milionový snímek vydělal za první víkend (22. - 24. 10. 2004) promítání 207 042 dolarů jen ve čtyřech kinech. Protože ho provázely velmi pozitivní ohlasy, počet kin, ve kterých byla Bokovka uváděna narůstal, a i díky mnohým získaným oceněním měla po třech měsících na kontě slušných 30 milionů. (imro)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace