Bokovka

Bokovka

Sideways

Komedie / Drama / Romantický / Road movie

USA, 2004, 122 min

Nevím proč jsem si dlouho myslela a obávala se toho, že šlápnu do explicitní miny plné sexu a vulgarit, ale zřejmě jako většinou to způsobil opět název filmu. Naopak jsem byla mile překvapená a i když jsem neměla pocit, že jsem citově vydíraná, tak jsem byla smutná takovým tím zvláštním způsobem, kdy si myslíte, že tohle přece v trochu jiné formě znáte, že jste to zažili také a že vám to je strašně blízké. Tohle je film o skutečném životě a v tom je jeho krása. Paul Giamatti toho vnitřně osamělého kluka hrál úžasně. Mít jeho telefon, pozvu ho na kafe a nasadím všechny páky, aby jeho kniha vyšla. Mayo, koukej ty dveře otevřít a rychle !(7.10.2013)

Skvostný film o tom, že bezstarostný kurevník a zodpovědný ňouma mohou být nejlepšími přáteli, že žena na jednu noc není totéž, co žena na celý život, že některou láhev vína si lze šetřit pro zvláštní příležitost a některá naopak památný okamžik způsobí, a že i na vinné hrozny jako i na lidi někdy prší a někdy zas svítí slunce.(11.5.2005)

Moc, moc príjemný filmík, ktorý sa nehrá na žiadne umenie a pri všetkej kultivovanosti sa neštíti ani vulgárneho a suchého humoru. Dvojicu predstaviteľov spoznáte tak osobne, že sú vašimi kamarátmi. A prežijete s nimi toľko komických i smutných real-life chvíľok, že budete odchádzať z kina uspokojenejší než po akomkoľvek filme široko ďaleko. Príjemne ma prekvapila miera humoru, ktorý ma vo finálnom štádiu (peňaženka) dostala rehotom až do kolien. Mrzí ma, že Akadémia ignoruje geniálny herecký výkon Paula Giamattiho. Je tak úžasný, až mám podozrenie, že to (chudák) nehrá... Podobne silné 4* ako v prípade MEXICKEJ JAZDY.(11.2.2005)

Celkom prijemna komedia a mierne povedane aj drama o dvoch muzoch v strednom veku, z toho jeden (Thomas Haden Church - SPIDER-MAN 3) ma tyzden pred svadbou a tak si chce trosku uzit slobody, co nebude uplne bez nasledkov a druhy (Paul Giamatti) zase zistil ze zenu, ktoru ma este stale rad, sa opät vydala a tak trpi depresiami. Hlavne vdaka Giamattovi (ZENA VE VODE) si film udrzal moj zaujem, aj ked je pravda, ze tam bolo prilis vela nudnych dialogov spojena z dzezovou hudbou, ktoru nemam moc rad, preto 3 hviezdicky. Reziser Alexander Payne natocil v roku 2002 O SCHMIDTOVI... 05.07.2008 _______ Paul Giamatti - (Miles) +++ Thomas Haden Church - (Jack) +++ Virginia Madsen - (Maya) +++ Sandra Oh - (Stephanie) +++ Hudba: Rolfe Kent +++(5.7.2008)

Jednoduchý príbeh bez dramatických zvratov, výborne zahratý a s príjemným jazzovým podmazom. Nič viac nič menej. 8/10(4.3.2006)

• - Snímek získal množství nominacií a cen včetně oscarových nominací v kategoriích jako Nejlepší adaptovaný scénář a Nejlepší film roku. Na Zlatých glóbech tvůrcům unikly dvě sošky za scénář a Nejlepší komedii. (imro)

• - Herec George Clooney se snažil získat úlohu Jacka (Thomas Haden Church), ale režisér nechtěl do snímku takovou velkou hvězdu. (imro)

• - Sandra Oh se kvůli roli naučila jezdit na motorce. (imro)