Bokovka

Bokovka

Sideways

Komedie / Drama / Romantický / Road movie

USA, 2004, 122 min

Celkom prijemna komedia a mierne povedane aj drama o dvoch muzoch v strednom veku, z toho jeden (Thomas Haden Church - SPIDER-MAN 3) ma tyzden pred svadbou a tak si chce trosku uzit slobody, co nebude uplne bez nasledkov a druhy (Paul Giamatti) zase zistil ze zenu, ktoru ma este stale rad, sa opät vydala a tak trpi depresiami. Hlavne vdaka Giamattovi (ZENA VE VODE) si film udrzal moj zaujem, aj ked je pravda, ze tam bolo prilis vela nudnych dialogov spojena z dzezovou hudbou, ktoru nemam moc rad, preto 3 hviezdicky. Reziser Alexander Payne natocil v roku 2002 O SCHMIDTOVI... 05.07.2008 _______ Paul Giamatti - (Miles) +++ Thomas Haden Church - (Jack) +++ Virginia Madsen - (Maya) +++ Sandra Oh - (Stephanie) +++ Hudba: Rolfe Kent +++(5.7.2008)

Paul Giamatti mi není příliš sympatický a Thomas Haden Church už vůbec. Přesto jsem tímto snímkem, v němž oni dva svými rozdílnými charaktery tvoří základ, byla potěšena. Hezky vystavěný příběh, úsměvné scény, naučné a jistě hodnotné rozmluvy o víně a pohledné ženské protějšky. Virginia Madsen velmi hezká a přirozená a zajímavá Sandra Oh, kterou budu mít stejně pořád zapamatovanou jako komickou a dobrotivou učitelku z Deníku princezny.(15.3.2011)

Film co čapne za srdíčko a už nepustí. Opravdu nádherný příběh. Toulání se kalifornskými vinicemi zvýší chuť na víno o 100% . Když jsem tak koukal na ty dva chlapy, jak projížděli těmi vinicemi, řešili své povahy, koštovali víno, bavili se, smáli se, vztekali se, hádali se a balili holky, zjistil jsem, jak neobyčejně krásný je bejt obyčejnej chlap. Bokovku všem rád doporučím jako mou srdcovku.(21.6.2007)

Rozpočet $16miliónovTržby USA $71,503,593Tržby Celosvetovo $109,706,931║ Pre fajnšmejkrov do vína je asi takýto film aspoň z časti slasť, pre nás ostatných taká menšia oddychovka, kde mi ale citeľne absentuje ľahkosť scén, lebo za celý čas príde len minimum uvoľnených scénok(účelné nabúranie auta), ktoré pobavia. Príbeh sa prevažne nesie skôr v tých vážnejších vodách, aspoň je snaha o to. Aj keď vo svojej forme nenudí a ponúka nejaké to info o víne, prezentuje hlavne staromládenecký život dvoch rozdielnych chlapov, na predsvadobnej púti po Kalifornii. Z tejto dvojice súcitíme s utiahnutou postavou hranou hercom Paul Giamatti, na druhej strane zas budeme nenávidieť tú slizkú Thomasa Hadena Churcha. Takže táto dvojica nás prevedie cez najrôznejšie ochutnávky vína, vyplňujúce takmer celý dej, čo môže časom prísť dosť otravné, aspoň trošku vzrušenia tam prinesie črtajúci sa vzťah Giamattiho s čašníčkou, ináč dej dohromady nemá moc čo ponúknuť. V podstate ide o dobrý film ale nič ma tam nenadchlo tak aby som sa k nemu opäť niekedy vrátil. V tematickom súboji jednoznačne vedie Dobrý Ročník , prípadne Prechádza v oblakoch , v týchto prípadoch je cítiť určite viac čara z viníc. /60%/(23.2.2009)

Dva muži na cestě a v přechodu v přirozeně plynoucím buddy/road-movie o životních krizích, víně a (ne)schopnosti přijmout, že ne každý naplní svůj americký sen. Občasné zabočení k frašce nebo snaha o nepatřičné stylistické ozvláštnění (split screen) ruší, slabší prokreslenost postav (zejména ženských) okolo Milese zamrzí, ale v celku jde o výborně napsaný, z odžitých situací vystavěný a dospělý film (což se projevuje třeba tím, že vás sice dvě hodiny dobře baví, ale po skončení dokáže zanechat chuť trpkosti). 80% Zajímavé komentáře: kleopatra, pshimi, Falcor, numi, Desperado, realist(14.2.2006)

• - Film, který slyšíme (ale nevidíme) v televizi, když se Miles a Jack vrátí do hotelu z nemocnice, je The Grapes of Wrath (1940). (imro)

• - Víno, které herci ve filme pijí, je z větší části nealkoholické. I když se tak vyhli problémům s opilostí, museli ho před kamerou vypít tolik, že se jim nakonec dostavily zdravotní problémy. (imro)

• - 12-milionový snímek vydělal za první víkend (22. - 24. 10. 2004) promítání 207 042 dolarů jen ve čtyřech kinech. Protože ho provázely velmi pozitivní ohlasy, počet kin, ve kterých byla Bokovka uváděna narůstal, a i díky mnohým získaným oceněním měla po třech měsících na kontě slušných 30 milionů. (imro)