Píseň lásky samotářky

• USA A Love Song for Bobby Long (více)

Emotivní drama Píseň lásky samotářky vykresluje příběh tří ztracenců, které svede dohromady úmrtí jazzové zpěvačky Lorraine. Ta po sobě zanechala dospívající dceru Pursy a rozpadající se dům v New Orleans, který léta obývají dva nerozluční přátelé v podobě bývalého profesora literatury Bobbyho Longa a jeho bývalého asistenta Lawsona, který zde údajně čerpá inspiraci pro svůj román. Večně opilí a zhýralí kumpáni nemají v úmyslu opustit svůj domov, proto důvěřivé Pursy zalžou o pozadí dědictví. Nevyzrálá dívka se nakonec rozhodne zůstat v domě své matky na dobu neurčitou se svéráznou dvojicí bohémů, kteří se patrně ze samého zoufalství zamýšlí upít k smrti. Soužití nesourodé trojice přináší odhalení dávných tajemství, která se dlouho utápěla ve zvláštním městě plném neviditelných lidí... Hereckému obsazení vévodí John Travolta jako zhýralý bohém s bolavou duší Bobby Long a tehdy vycházející herecká hvězda Scarlett Johanssonová, která byla nominována na Zlatý Glóbus za ztvárnění dospívající Pursy, která složitě hledá své místo v životě. Ústřední trojici doplňuje Gabriel Macht v roli tápajícího spisovatele Lawsona Pinese. (Česká televize)

Eksi

Tak ako sa hovorí že božie mlyny melú pomaly ale isto tak isto ma aj dej tohto filmu pomaly ale isto dostával. Netreba veľa, stačí len starý dom, šedivý Travolta, krásna Scarlett Johansson, veľavýznamné citácie z kníh a nadpriemerný scenár. Keď sa to všetko spojí vznikne komorná atmosféra plná emócií. ()

Gedzby

Jsem rád, že se John Travolta takhle předvedl - v tomto snímku mě zase bavil. Mistr tance si neodpustil i nějaký ten taneček :-) Scarlett je neuvěřitelně talentovaná, výborná jako vždy. Hezký film, který si já osobně vykládám jako svědectví toho, že život nám přináší nejrůznější události, které nás mají někam posunout. ()

lineker

Neuvěřitelně okouzlující Scarlett Johansson, neuvěřitelně zhýralý John Travolta a do třetice neuvěřitelně sympatický Gabriel Macht. K tomu okouzlující prostředí New Orleans, svižné neotřelé dialogy a film který Vám dvě hodiny přijemně hladí po duši je na světě. ()

BStone

Krásný příběh dvou násosků a jedné mladé divky z opojného New Orleans, který si s umem sobě vlastním vychutnali především John Travolta a Scarlett Johanssonn. Skvělá hudba, silné a vypointované scény, velká parádička. 90% ()

Sejkorka

Nejlepší role Johna Třívolty, kterou jsem viděl. Patří k tomu i jeho muzikantské umění a tancuje jenom trochu, protože ho bolí noha. Také Scarlett Johansson je super, jako vždy. Mám trochu výhrady k ději, ale spíše hnidopišské. Když Lorraine tak milovala svoji dceru, proč ji nevyhledala? Proč se Bobby více nesnažil navázat ztracený kontakt se svojí rodinou? Ale jinak, moc dobrý, včetně muziky. ()

andy60

Moc příjemný film, který pohladí po duši. Soužití tří lidí, kteří si navzájem pomáhají, aniž by o tom zpočátku věděli. Travolta v roli ztroskotance a intelektuála naprosto skvělý. ()

milos.bradik

Předesílám, že Travoltu nemám rád a to neustálé citování pasáží z knih mne rozčilovalo, ale hlavní hrdinka byla perfektní a ten příběh opravdu stál za to. ()