Píseň lásky samotářky

• USA A Love Song for Bobby Long (více)

Emotivní drama Píseň lásky samotářky vykresluje příběh tří ztracenců, které svede dohromady úmrtí jazzové zpěvačky Lorraine. Ta po sobě zanechala dospívající dceru Pursy a rozpadající se dům v New Orleans, který léta obývají dva nerozluční přátelé v podobě bývalého profesora literatury Bobbyho Longa a jeho bývalého asistenta Lawsona, který zde údajně čerpá inspiraci pro svůj román. Večně opilí a zhýralí kumpáni nemají v úmyslu opustit svůj domov, proto důvěřivé Pursy zalžou o pozadí dědictví. Nevyzrálá dívka se nakonec rozhodne zůstat v domě své matky na dobu neurčitou se svéráznou dvojicí bohémů, kteří se patrně ze samého zoufalství zamýšlí upít k smrti. Soužití nesourodé trojice přináší odhalení dávných tajemství, která se dlouho utápěla ve zvláštním městě plném neviditelných lidí... Hereckému obsazení vévodí John Travolta jako zhýralý bohém s bolavou duší Bobby Long a tehdy vycházející herecká hvězda Scarlett Johanssonová, která byla nominována na Zlatý Glóbus za ztvárnění dospívající Pursy, která složitě hledá své místo v životě. Ústřední trojici doplňuje Gabriel Macht v roli tápajícího spisovatele Lawsona Pinese. (Česká televize)

fafejt001

PO dlooouuuhééé době jsem to viděl znovu . Dabing stál sice za houby , ale to už tak chodí . OVŠEM film stál za to . Po pomalém rozjezdu si člověk řekne , no to nebude žádná sláva . Od půlky , si ten samý člověk řekne , že se něco určitě stane . Po nástupu Bobbyho do špitálu , je to jisté . Pak se Pursy dozví , že ten domek je její a šoupne věci obou spolubydlících před něj . Scéna u řeky je asi nejsilnější z celého filmu a vy , tedy onen divák , už tuší jak to asi dopadne . Do toho ty průpovídky obou chlapíků z různých knih a je celkem jasné , že tohle se Johnovi opravdu povedlo . ()

PTuranyi

Emotívny príbeh Pursy Will, ktorá je na začiatku filmu sirota, hneď po tom ako sa dozvedá o smrti svojej matky. Ani si na ňu riadne nepamätá, ale vydáva sa na cestu spoznávania jej života, ľudí okolo nej a seba samej. Produkcia nie je zlá, no nedarí sa jej zbaviť atmosféry nizkorozpočtového nezávislého snímku. Obsadenie Johnom Travoltom a Scarlett Johansson by nasvedčovalo vyšším ambíciám, ale herci svojím prejavom do tejto atmosféry zapadajú. Možno by stačilo trocha skrátiť scény, zmeniť uhol kamery či pohrať sa s atmosférou, aby mal film trochu viac šťavy. Takto akoby sa príbeh čľapkal v rozliatom inťošskom mlieku. 70% ()

estella

"Everyone knows that books are better than life! That's why they're books!" - jedna z mnoha hezkých průpovídek, kterých má film přehršle. Tavolta se mi líbil jako nikdy a Scarlett jako vždy :) Trocha romantiky, trocha přímočarosti, spousta knih a bohémský život New Orleans dává dohromady zajímavou podívanou, která chytne za srdce. ()

panic25

nejlepší výkon scarlett johansson, který jsem viděl, doplňují jak john travolta tak i gabriel macht, příběh tří lidí, kteří ztratili vše co milovali a snaží se s tím vyrovnat, ale každý po svém, velmi dojemný film, john travolta ukazuje svoji třídu v roli starého muže, který vše ztratil, ale nakonec vše co miloval ()

ste

Nechápu tak vysoké hodnocení zde. Nudný film bez příběhu, kde všechny zvraty uhodnete do deseti minut, s tempem tak pomalým, že subjektivně trvá 5 hodin. Ani zobrazení mého oblíbeného New Orleans se jim nepovedlo. Město, které má sálat živočišností a rytmem zredukovali na jeden dům a jeden bar. Velké zklamání. ()

Frfla

Dobré herecké obsadenie, skvelá hudba a zaujímavý, na konci trochu klišoidný, príbeh. Travoltovi, kupodivu, táto rola celkom sadla a so Scarlett sa pekne dopĺňali. ()

d4

Žiadny výrazný snímok, ktorý ale slabšie dušičky dokáže pohladiť po srdci. Kombinácia Johansson a Travolta bola veľmi dobrou Gabelovou kartou a celkovo ten film pracuje s divákom, hoc si to uvedomí až na samom konci. Veľmi pekná oddychovka ()

Odbornik___

Trosku z jineho soudku...Ale to nevadi, Travolta udelan na dedu tak aby zastupoval svou roli. Neni spatnej ale nejak me nenatchnul ani jsem se nedodival.....ale jo vlastne pustil jsem to o 3 dny pozdeji. 60% ()

Alvin

Věkem sešlý Travolta s příšerným blond přelivem v kontrastu s tehdy dvacetiletou Scarlett Johansson. Solidní pokoukání. ()

DrifterSoul

Inteligentní story, uhrančivá hudba. Film o něčem.....  Bobby Long/J.T. zde hraje úžasně a Pursy/mladá Scarlett J. sem přinesla potřebnou nádheru. Velkým bonusem je i pomalé tempo děje umožňující přemítat o smyslu, krásách i zákrutách života. ()

Dupac

Pro mě představuje Láska samotářka totální vítězství hmoty nad duchem, tedy aspoň hmoty, kterou šikovní hairstylisti aplikovali na tehdejší vlasový porost Johna Travolty. Jeho blonďatý přeliv mě bavil mnohem víc než alkoholické pofňukávání s knížkou v ruce. Opravdu tohle stačí, aby se tolik lidí dojalo? No a Scarlett - jasně, všichni se na ni rádi díváme, ale herecky? Roztomilé, mírně nemotorné sedativum. ()

gizi

Poměrně tuctový příběh poměrně tuctově zpracovaný, takže ho zachraňuje před propadákem snad jen sexy Scarlett a pár pěkných písniček. 60%. ()

ABC1

I pro mě je herecký výkon Travolty v této roli asi nejlepší, v čem jsem ho viděla. Scarlett také výborná, moc pěkný komorní psychologický příběh s krásnou hudbou, skvěle vystiženou atmosférou, moc mě potěšily citace z knih, konec podle mého gusta. Filmu v podstatě není co vytknout...což se stává málokdy! ()

Zuza_na

Zcela upřímně mě překvapilo, jaký John Travolta může být fajn chlapík. Jako bývalý profesor literatury Bobby Long sice chlastá a pajdá a je i pěkně kousavej, ale umí taky popadnout kytaru a vysmažit docela dobrý kousky. Ve spojení se zoufalcem Lawsonem Pinesem (Gabriel Macht), co možná někdy „něco dobrého napíše“, tvoří bezva dvojku opilců a filozofů, kteří sypou citáty slavných z rukávu jak popcorn a perlí nadčasovými myšlenkami a příběhy. Když je v trochu ošuntělém, ale přesto okouzlujícím prostředí starého domu v New Orleans doplní mladičká Pursy (Scarlet Johanson), rozjíždí se parádní biják, který se blíží dokonalosti. ()

zdendap

Sice bych se měl přidat k ostatním a nad filmem žasnout, ale . . . prostě nemohu. Melodrama zakončené sladkým poznáním a odhalením, tragika v minulosti a herecký výkon Travolty mě nepřesvědčili. Snad jen Gabriel Macht byl skvělý. Rozhodně tento film nemusím vidět vícekrát, jednou stačí. Kdyby šlo tak dám přesně mezi - tedy 2,5*. ()

rado3105

Nebolo to zle. Ale bolo tam moc veľa klasickeho americkeho gycu. Zena s peknym telom velkymi prsiami(scarlet ako herecku neznasam neviem preco ale nemam rad jej preafektovanost - neni podla mna urcena hrat vo filme). Bolo to dlhe, pouzite citaty mali zvysit intelektualnu uroven filmu(to bolo asi jedine intelektualne z toho filmu inak by to stalo za nic). Travolta nebol az taky zly, celkom sa mi jeho vykon pozdaval, len skoda ze nezmutoval, ten jeho detsky hlas mi nesedi. ()