Píseň lásky samotářky

• USA A Love Song for Bobby Long (více)

Emotivní drama Píseň lásky samotářky vykresluje příběh tří ztracenců, které svede dohromady úmrtí jazzové zpěvačky Lorraine. Ta po sobě zanechala dospívající dceru Pursy a rozpadající se dům v New Orleans, který léta obývají dva nerozluční přátelé v podobě bývalého profesora literatury Bobbyho Longa a jeho bývalého asistenta Lawsona, který zde údajně čerpá inspiraci pro svůj román. Večně opilí a zhýralí kumpáni nemají v úmyslu opustit svůj domov, proto důvěřivé Pursy zalžou o pozadí dědictví. Nevyzrálá dívka se nakonec rozhodne zůstat v domě své matky na dobu neurčitou se svéráznou dvojicí bohémů, kteří se patrně ze samého zoufalství zamýšlí upít k smrti. Soužití nesourodé trojice přináší odhalení dávných tajemství, která se dlouho utápěla ve zvláštním městě plném neviditelných lidí... Hereckému obsazení vévodí John Travolta jako zhýralý bohém s bolavou duší Bobby Long a tehdy vycházející herecká hvězda Scarlett Johanssonová, která byla nominována na Zlatý Glóbus za ztvárnění dospívající Pursy, která složitě hledá své místo v životě. Ústřední trojici doplňuje Gabriel Macht v roli tápajícího spisovatele Lawsona Pinese. (Česká televize)

Miloško

Komorný film plný citlivých dialógov . John Travolta v úlohe alkoholika,bývalého profesora zahral svoju úlohu veľmi veľmi precízne. Občas treba a takéto filmy. ()

Gandalf.T

Krásný příběh, který je protkaný krásnými myšlenkami. Celý film pomalu plyne na vlastní bohémské vlně z New Orleans. Naprostý herecký koncert Scarlett Johansson a Johna Travolty. ()

Humprt Pum

Snad jen kvůli Travoltovi se to dá tahle pseudofilozofující slátanina skouknout, i když ani Travolta neexceluje. Ale je fajn. Na www.metacritic.com toho času 48%. Shoduji se s následující kritikou z Washington Post: In "A Love Song for Bobby Long," John Travolta sets off on the journey from movie star to character actor, a treacherous venture undertaken by many a middle-aged Heartthrob facing the great, gaping What Comes After. Travolta plays the title character, a dissipated former professor who, as the movie opens, buys a bottle of liquor and imbibes it while shuffling through the streets of New Orleans on his way to a funeral. Wearing a Panama hat, chain-smoking cigarettes, promiscuously quoting Frost and Dickens (and Woody Allen, who goes uncredited for "I'll walk to the curb from here"), Long is a painfully familiar character -- the boozy, hyper-literate philosopher king of Nawlins, a literary and cinematic stereotype long past due for retirement. Scarlett Johansson and John Travolta in "A Love Song for Bobby Long," which drowns in every cliche of the "colorful" South, including its overripe dialogue. (Ron Phillips) "A Love Song for Bobby Long," which was adapted by Shainee Gabel from a novel by Ronald Everett Capps, traffics in nearly every trite cliche of the "colorful" South one can think of, from its pseudo-Gothic aesthetic to its overripe dialogue. The movie co-stars Scarlett Johansson as a teenager who inherits the house Long has been living in for several years; her chief quirk, other than that she lives in a trailer, is that she eats spoonfuls of peanut butter dipped in M&M's and still looks like Scarlett Johansson. Gabriel Macht plays Long's best friend and roommate, a struggling novelist who narrates the story of how the three come to live together and (heaven help us) heal each other's psychic wounds. Johansson's and Macht's characters, by the way, have been given the names Purslane Hominy Will and Lawson Pines, monikers that provide ample evidence of the preciousness that oozes through this film at every gerund-droppin' turn. Johansson is gorgeous, but she seems too old, too worldly, for the role; Macht is handsome enough to be plausible as her romantic interest. But "A Love Song for Bobby Long" is clearly Travolta's movie, and his pitch to be considered more than just a charismatic concoction of blue eyes, a dimpled chin and animal magnetism. That pitch fails, in part because he's chosen to play caricature rather than a fully realized character, in part because his star quality keeps peeking through. Try as he might to disappear under dyed white hair, a stoop and a day's stubble, he's still Travolta. And there ain't nuthin' wrong with that. http://www.washingtonpost.com/wp-dyn/articles/A43111-2005Jan27.html ()

natalanka

Mám ráda sníh. Já taky. Já taky. Ale mám ráda i déšť. Já taky. Já taky..... :-)) :-))Skvělé trio herců. Jsem tímto filmem pohlcena. Překvapena. Je sondou do života zkrachovalců. Je sondou do vnitřních pocitů. Do hlav. Občas se zasmějete a občas je vám smutno. Prostě nádhera. Travolta má na to zahrát cokoliv. Noblesáka, úchyla, sympaťáka, anděla, teroristu, policajta, mafiána, či alkoholika jako tady. Lidi sledovat ho v téhle roli to teda bylo něco !!!! A Scarlett, holka klobouk dolů, seš dobrá. Křehká bytost s prořízlou hubou, kterou maskuje nejistotu a strach. Tenhle film mě nutí jít si vypůjčit knihu a prolouskat si jí. A to si myslím je fajn, když Vás k tomu něco nakope. A tenhle film to umí. Je to herecký koncert, skvělá režie, nádherné téma. Doporučuji. :-)) ()

calculus

Pyžamová párty provázející celou první polovinu filmu mě bavila, John Travolta tady zahrál výborně. Možná i díky skvělému soundtracku měl příběh hodně dobrý rozjezd. Postupně to ale bylo jen horší, převýchovné, uplácané podle osvědčeného srdcervoucího stereotypu. Na závěr přijde skutečně "překvapivá" pointa vycházející z jediné možné role, kterou mohla v kontextu děje postava Bobby Longa vyfasovat. Všudypřítomné literární kvízy a dobré dialogy podle mě nedokázaly zamaskovat schematičnost scénáře. ()

Luccy007

80% J. Travolta jako oplzlý stařec a bývalý profesor literatury, který žije v polorozpadlém domě se svým bývalým studentem (G.Macht) a budoucím spisovatelem...Jednoho dne jejich alkoholový stereotypní život naruší nová majitelka (dědička) domu, která se rozhodne přistěhovat...a čas odhalí, že k sobě mají blížě, nežli mysleli.. Skvělé herecké výkony. ()

Vito_LePour

Jeden z těch malá filmů, kterým bych dal více než pět z pěti, kdyby to šlo. Nádherný, dojemný snímek, kterému nechybělo vůbec nic. Laskavý, veselý i smutný, velice vyvážený. Úžasné výkony Travolty a Johansson. Tenhle snímek ve mně zůstane ještě dlouho a jistě jsem ho neviděl naposled. ()

caMen

Celé to existenciální drama o pohnutých lidských osudech rámuje nejedna tragédie a životní zkouška za druhou. Tahle třaskavá směs leze z postav postupně, jako se každé ráno nechce Bobkovi z vyhřátého klobouku. Ani jednomu z protagonistů jsem to nebyl schopnej na 100% věřit, ale když nad tím přemýšlím, bylo to tou neskutečně fádní kamerou a střihem. Travoltovy vlasy k tomu neseděly vůbec. Intelektuálního moudra a citátů bylo jen o málo víc, než v mým denním feedu na Facebooku. Ale celý to chytlo mojí pozornost a donutilo nad nima přemýšlet. Závěr dojal, tak ty 3 hvězdy dávám. ()

Doctord

Blues je cítit z tohoto filmu ze všech stran. Jak z kvalitních hereckých výkonů,tak pedevším ze samotného New Orleans. Jak zde již bylo několikrát řečeno, jedná se o krásný komorní příběh s krásnou poetikou, hezkou Scarlett a přesvědčivým Travoltou. ()

laurence

Hodně kvalitní herecké výkony, ale film trpěl slabým a rozvleklým dějem, kde se konec dal čekat už tak po prvních deseti minutách. ()

Danaak

Hezký komorní příběh, který není prvoplánově zasazený přímo do centra města ale na periférii New Orleans, kde můžete posedět se svými přáteli a zazpívat si a popít v klidu na "zaharádce".Kde je jedno v kolik a v jakém stavu a jestli vůbec ráno vstanete. Jednoduchý příběh, dobří herci, hezká hudba :) ()

ariari

som v´dačná, že sa takéto filmy stále točia. Silný príbeh, nádherné energie Travoltu aj Johansonn sa prelínali silou, len tá reklama na fajčenie (Scarlett vo svojom živote nefajčí, tak to muselo v jej ústach a žalúdku spôsobovať postsynchrónne pachute.)uf uff, nedali šancu nefajčiarom . ()

nuwer

Prvně jsem dala **** ,ale jak tak dnes o tom premyslim musim jit proste s hvezdou dolu ,zustalo prilis mnoho nevyřčeno ()

Kozlowski8

Krásný film. Příběh, který má duši, který pohladí, rozesměje i rozesmutní - tak, jak to v životě chodí. Nechybí ani určité napětí z očekávání něčeho - nějakého zlomu, který má přijít. Bravurně napsané postavy s krásnými dialogy a v nich nádherná a skvělá Scarlett Johansson, famózní John Travolta a taky velice dobrý - pro mne dosud neznámý sympaťák - Gabriel Macht. Krásně navozenou atmosféru skvěle doplňuje - vedle citátů slavných klasiků - úžasná hudba. Nádherný film o síle přátelství a pro mne mimořádný zážitek. 90%. ()