Píseň lásky samotářky

• USA A Love Song for Bobby Long (více)

Emotivní drama Píseň lásky samotářky vykresluje příběh tří ztracenců, které svede dohromady úmrtí jazzové zpěvačky Lorraine. Ta po sobě zanechala dospívající dceru Pursy a rozpadající se dům v New Orleans, který léta obývají dva nerozluční přátelé v podobě bývalého profesora literatury Bobbyho Longa a jeho bývalého asistenta Lawsona, který zde údajně čerpá inspiraci pro svůj román. Večně opilí a zhýralí kumpáni nemají v úmyslu opustit svůj domov, proto důvěřivé Pursy zalžou o pozadí dědictví. Nevyzrálá dívka se nakonec rozhodne zůstat v domě své matky na dobu neurčitou se svéráznou dvojicí bohémů, kteří se patrně ze samého zoufalství zamýšlí upít k smrti. Soužití nesourodé trojice přináší odhalení dávných tajemství, která se dlouho utápěla ve zvláštním městě plném neviditelných lidí... Hereckému obsazení vévodí John Travolta jako zhýralý bohém s bolavou duší Bobby Long a tehdy vycházející herecká hvězda Scarlett Johanssonová, která byla nominována na Zlatý Glóbus za ztvárnění dospívající Pursy, která složitě hledá své místo v životě. Ústřední trojici doplňuje Gabriel Macht v roli tápajícího spisovatele Lawsona Pinese. (Česká televize)

JamesLeon

Rád objevuji "malé, neznámé" nízkorozpočtové filmy, které mě dokážou mnohdy více zaujmout, než nějaký holywoodský velkofilm. Prostě daleko více mě osloví takovýto silný lidský příběh, než digitální orgie vytvořené počítačem... Tento film jsem objevil v odlehlém koutě jedné půjčovny a získal si mě hlavně díky hereckému obsazení, které mě skutečně nezklamalo. Scarlett byla skvělá jako vždy a Travolta si svou roli opravdu užil... Líbila se mi taky kamera a hlavně hudba, která byla vybrána opravdu skvěle... ()

Lorge

Nejlepší role Johna Travolty (samozřejmě až po nesmrtelném mrtvém Vincentovi Vega, našem chlapci z Amsterodamu :)) Scarlett Johansson opět předvedla úžasný výkon a to vše pod vedením Shainee Gabel. ()

_aandyy_

Zajímavé výkony všech hlavních hrdinů... Uznávám, že zpočátku jsem se mírně nudila, ale zhruba ve druhé třetině se příběh docela hezky rozvinul... A konec - který byl pro většinu možná i pochopitelný, jsem osobně vůbec nepředpokládala, a jako nanejvýš stupidní člověk si neustále pokládala otázku, kdo to vlastně ti dva chlapi vůbec jsou. Opravdu vydařené, ačkoli ten ústřední příběh je na můj vkus až příliš překombinovaný a ne zcela plně pochopitelný a prožitý, ale nahrazují to spíše pocity z filmu: zvláštní kouzlo mezi Percy a Lawsonem, citování z knížek známých i nepříliš známých autorů apod. Určitě stojí za další zhlédnutí. ()

Magoor

Co o tomto filmu říct? Nejde nic jiného, že zasáhl mé srdce! Je o všem co mám rád a co se mi honí hlavou... . ()

Mijagi

"Vstávej dědku, že prej musíme k doktorovi a neválej mi to po vocasu!" "Co se staráš, stejně to zas rozstříháš." "Ale filcky by moje knížka chytit nemusela." Už jen kvůli Johnu Travoltovi v netradiční roli zestárlého, ztroskotaného, vulgárního, bývalého profesora literatury stojí za to tento film shlédnout. Nevím, do jaké míry za to může kvalitně odvedená práce maskérů a do jaké realita, ale postava mu vzhledově sedí a přesvědčivý je samozřejmě také herecky. Dobrým tahem bylo doplnit jej o mladou Scarlett Johansson a Gabriela Machta. Nádherný, byť na konci lehce telenovelu připomínající, příběh o komplikovanosti mezilidských vztahů. ()

departed

Pro knihomoly nejspíš ráj na zemi. Já to tam neviděl. Jen si všimněte, že i herci při srdceryvnějších výlevech, například když se objímají a tak, se zdají býti nesví. Celý to působilo jakoby uměle, příběh byl prezentován nešťastně, zkrátka tak nezajímavě, že jsem se za celý film nemohl do děje pořádně dostat. Ale k dobru připočítám zajímavýho Machta. ()

Shitonit

Určitě hezký konverzační filmeček, který mě poněkud míjí, a Travolta mě mírně přesrává, čímžtopádem od toho běžím raději pryč, než to někomu zbytečně pokurvim... ()

Anianna

Koukám, že film natočila žena. To mě překvapuje, protože vykreslení mužských postav se mně jeví jako propracovanější, dokonale autentické. Travolta v netypické roli, přesto právě postava ztracence rozpouštějícího se v alkoholu mu velmi seděla. Johansson také skvělá. Hudba přesně podtrhla emoční složku filmu. Závěrečná píseň Graysona Cappse A Love Song for Bobby Long film lépe vystihnout nemohla. 75% ()

Behind

Velice ohraný rozvleklý příběh, prošpikovaný obvyklou sadou klišé. Do role hlavních představitelů byly, i přes svůj těžko uvěřitelný věk, na sílu obsazeny hvězdy sezóny - John Travolta a Scarlett Johansson. Pro ty, co tento kus přesto chtějí zkusit, doporučuji původní znění s titulky. ()

kubilov

Špinavý okolí New Orleans a mladá Scarlett, která po smrti matky přijede pro dědictví, v čemž jí ale brání zvláštně vyzevlenej blonďák Johnny Travolta. That's about all. ()

cinema_cz

Sympatický komorná příběh s jižanskou atmosférou nezapře svůj ušlechtilý literární původ, což ho odsuzuje k lehce ospalé zábavě po nedělním obědě. Pokud si zdřímnete, prošvihnete ovšem, jak nezdolný Travolta tančí alabamský šoupák v rozdrbaných pantoflích. 80 % (Alena Prokopová, Ci 12/2007, str. 101) ()

Pete

"Zemřela matka, do hrobu dána, Scarlettka po ní (ne)plakala." Erben. Já nevím, mně moc nesedí tenhle typ rádoby chytrých amerických nezávislých filmečků, které jsou však ve skutečnosti stejně naivní a povrchní, jako ty mainstreamové. Sentimentální, a vzdálené od skutečnosti (alespoň z mého pohledu). Jinak Scarlett je krásná a umí hrát, což se o Travoltovi s čistým svědomím říct nedá - role mu musí typově sednout, a toto myslím není úplně ten případ. Shrnuto a podtrženo, chvílemi mě to bavilo, chvílemi nudilo, má to docela zajímavou stavbu, a ke konci jsem trochu brečel. Co s tím? "Když nevíš, kolik filmu dát, napal tam trojku, i když víš, že znova si to (k tělu) už nepustíš" Pete. ()

ostravak30

Zatím jediný film Shainee Gabel dal další neobvyklou příležitost Johnu Travoltovi. Zde tedy hraje pijana a flákače. Osud svede dohromady tři neobvyklé postavy a podobné filmy mám já osobně rád. Film je protkán zajímavými mini epizodami i dalších obyvatel a zajímavou hudbou. Všichni touží po štěstí a všichni svým osobitým způsobem. Další perlou snímku jsou citáty slavných klasiků. Je to dlouhý film a asi nebude pro každého, ale rozhodně stojí za to vidět i kvůli okolnímu prostředí a okolní poetice, která na mě padala zvláště, když si všichni sesedli kolem, J. T. uchopil kytaru a spustil. ()

huzgi

Herecké výkony dobré, ale to je tak vše. Ano, příběh vyděděnců, postav na okraji, ale Půlnoční kovboj a další filmy na stejnou strunu jsou násobně dál. Zde je to splácané jako od pejska a kočičky, málo důvěryhodné, málo životné. Vše tak nějak na oko a pro většinového diváka. Vlastně i tak trochu nuda. ()

Chladek

Zpočátku se zdálo nic moc, avšak když si chvíli počkáte, všechny 3 hlavní role (Travolta, Johansson, Macht) si vás získají, buď jimi zahrané postavy, nebo celkově vyzněný příběh. Ve zkratce - kdo má rád sentimentalitu tak do toho! ()