Team America: Světovej policajt

Scénografie:

Jim Dultz

Kostýmy:

Karen Patch

Pokud snesete salvu sprosťáren, občas trochu nechutný pohled na loutky kterým někdo ustřelí ruku, přeřízne je vejpůl, vykopne mozek z hlavy a podobně (věřte mi, je to natočené velmi sugestivně) a máte rádi humor typu South Park (jak nečekané ;-)), v pohodě si tohle jděte pustit a bavte se, protože "Team America... Fuck yeah!!!"(26.4.2006)

Loutkové filmy nemusím. Ale už jsem viděl viděl Jackboots on Whitehall a líbilo se mi to moc. Tady navíc loutky nemají nepohyblivé obličeje, ale mrkají, smějí se, zkrátka mají možnost vyjádřit mnohem více emocí. Já se nepovažuji za citlivku, ale dvě věci mi tam nesedly. Byla to zbytečná zvracecí scéna a pak závěrečný proslov... je škoda, že to tvůrcům necvrnklo, že to tam prostě ruší... Jinak bych snad šel i na 5 hvězd. Film si skvěle utahuje z Amíků, ze všech těch komixových a filmových hrdinů a z boje s terorismem. South Park nemusím a snad proto se mi tohle líbilo víc. Oceňuji vcelku velkolepou výpravu i exotické lokace .-). Dávám 4 sklady ZHM. * * * *(4.11.2014)

haha, tak takovou nálož jsem nečekala. Kromě toho, že tento film rozhodně není pro děti, tak je zároveň skvělou satirickou parodií na světovou politiku a dění kolem toho všeho. Loutkový film o tom jak jsme my všichni loutkami v rukou nezodpovědných a mnohdy fanatických bláznů. Když pominu to, že jsem se při jedné scéně odehrávající se za barem fakt málem poblinkala, tak jsem si zase jindy poprskala monitor při scénách typu honičky mezi pyramidami "nestřílejte! nestřííílejte" .... "co říká?" .... "říká vym...dejte!". Najdeme tam i úžasnou loutkovou postelovou scénu lidi, u které jsem si ovšem zapomněla dělat zápisky, což byla chyba! jelikož některé polohy byly takříkajíc - inspirativní. (akorát jen nevím jestli bych tu stojku na hlavě ustála)(5.5.2014)

Když se někdo zeptá na nějakou šílenou komedii u které se prostě dotyčný chce zasmát, tak mu beze všeho poradím právě tento film. Je to vskutku šílenost nad šílenost!! Duševně vyspělým lidem, a také již bez urážky trochu starším lidem, může tato slátanina připadat jako absoltní kýč a nechtný odvar ze zbytku ničeho, a mohou si říkat, co ti filmaři ještě neudělají. Avšak oprotitomu teenageři a mladší zástupci lidstva, splňující přístupnostní podmínky filmu, mohou být filmem zajisté zcela nadšeni. Chvíli co chvíli se tu objevují náznaky paridií, ftipů atd. Jistě nikomu nemohl ujít kus z Matrixu, kus z Killa Billa, kus ze Star Wars atd atd :) ...Sem tam jsem dostal záchvat smíchu, sem tam jsem se průběžně smál, ale vesměs jsem se smál rozhodně více než u jiných komedií!(23.8.2005)

Dlho som si sťažoval na nevyrovnanosť, až sa mi nedávno do ruky dostala o niekoľko výstredných partov rozšírenejšia uncut verzia o ktorej by som nepovedal, že je viac vyrovnaná, ale určite opovážlivejšia a smiešnejšia. Pribúdajú scény nad ktorými sa rozum pozastavuje a interes o neslušné gagy sa znovu ozýva. Jadro je však stále inteligentný stret southparkovského kultu a vynachádzavého bábkovského poňatia kedy trefné šírenie pojmov ako karikatúra, paródia či satira spadá pod taktovku nemotorných bábok a ich patálií. A práve ich drevené pohyby sú tiež podstatným zdrojom nenútenej psiny, ktorá tu očividne na väčšinu vôbec nepôsobí. O trapnosti by som kvôli vlastnému zosmiešneniu radšej pomlčal, naštudoval si aspoň základy ohľadom umeleckej činnosti dua Parker/Stone a v prípade prirodzenej nezhody/neporozumenia, by som svoju napatričnú samoľúbosť+povýšenectvo verejne nedemonštroval, to by bolo trošku trapné... Ja som si napokon cestu k "Team America: World Police" našiel, má v sebe všetko to, čo na tvorbe chlapcov z Colorada milujem a že to neni zrovna tak úderné a konzistentné ako práve brilantný "South Park" mi už s odstupom času ani tak nevadí. Hlavne že: "jsme otrlí, arogantní a hloupí čůráci. Geniální a jedinečné jsou píče. K.J.I. je zas prdel. Píče nemají rády čůráky, protože ti je mrdaj. Čůráci, ale mrdaj i prdele. Prdele, ty chtějí všechno jenom posrat. Píče si myslej, že si poraděj s prdelema po svým, ale jedinej kdo může mrdat prdele, je čůrák... Co má koule. Problém s čůrákama je, že někdy mrdaj až moc. Nebo když se to právě nehodí. A potom jim to musejí píče říct. Někdy jsou píče plný sraček, takže se sami stávají prdelema, protože píče jsou od prdelí strašně blízko. Já se moc v tomhle šíleném světě nevyznám, ale jedno vím... Když nás teď nenecháte vymrdat s tímhle sráčem všichni budeme mít svoje čůráky a píče úplně celý od hoven."(24.3.2009)

• - Uvedení snímku v České republice provázel protest severokorejské ambasády, která žádala jeho stáhnutí z kin. Svůj požadavek odůvodňovali narušením reputace země tím, jak je ve filmu představena. (imro)

• - V písni „America FUCK YEAH“ zazní slovo fuck celkem 37krát. (HellFire)

• - Na začátku natáčení volal Alec Baldwin tvůrcům s tím, že je ochotný namluvit svou postavu. Autorům filmu se však zdálo nesmyslné, aby se na filmu podíleli herci, které zesměšňují. (Zeebonk)