Team America: Světovej policajt

Scénografie:

Jim Dultz

Kostýmy:

Karen Patch

Paródia na americký spôsob riešenia svetového mieru a boj proti terorizmu. Nanešťastie poňatá prvoplánovo a priehľadne. Chýba jej nadhľad a priestor pre zábavu inteligentného diváka. Uťahovanie si z Hollywoodu a nadávky zužujú okruh "užasnutých a nadšených" na pubertálnu mládež a posúvajú brisknosť tohto dielka občas až k nude. A žiaľbohu, ani tie trefné vtipy to nevytiahli na viac ako 3*(2.11.2005)

V momentě, kdy jsem byl přehlcován díly South Parku mi Trey Parker předhodil na oživení něco trošku jiného. Ale opravdu jen trošku. Znovu je to sopka plivající originální nápady do všech stran a navíc audio/vizuální podívaná. Ke konci už se objevuje pár slabších scén. S Peklem na zemi se to srovnávat nedá, na to jsou tu písničky méně chytlavé a s postavami se nelze tolik sblížit. Přesto to bylo úžasné oživení, zlepšení nálady a z posledních filmů suveréní král.(5.1.2008)

Dokonalá parodie akčního žánru, zábavná karikatura, jejíž každá minuta je naládovaná vtípky a odkazy na obecná žánrová klišé i konkrétní filmovou klasiku. Občas sice kvalita zakolísá mezi genialitou a trapností, mezi sofistikovaným humorem a samoúčelnou křečovitou vulgaritou, mezi prostořekou nekorektností a roztěkanou povrchností, nicméně klady převažují a kdo nehledá hnidy, užije si zábavný nářez, ve kterém Kim-Jong II zpívá tklivou píseň, loutky souloží a řada hollywoodských celebrit dojde zasloužené úhony.(21.4.2011)

S dobrými titulky, průměrnou angličtinou a dobrou znalostí americké popkultury za 5*, s jakýmkoli handicapem klesá hodnocení na libovolný počet. Jo, a ještě to chce velmi uvolněný smysl pro humor. Ten film je až neskutečně vymazlený. Trey Parker a Matt Stone jsou čím dál tím lepší. A pak že nihilizmus nemůže být kreativní...(25.12.2004)

• TeeAge

|| Scenár: Trey Parker, Matt Stone, Pam Brady | Hudba: Harry Gregson-Williams | Produkcia: Scott Rudin, Trey Parker, Matt Stone, Pam Brady, Frank C. Agnone II, Amine Tay, Anne Garefino, Michael Polaire | Distribúcia: Paramount Pictures | Štúdio: Scott Rudin Productions | Rozpočet: 30 miliónov $ | Tržby: 50,907,422 $ || Sú určité témy, ktoré by sa nemali parodizovať a ironizovať. V Team America je takých tém viac než dosť, a navzdor skvelému technickému a obrazovému prevedeniu som sa trápil počas celého filmu. Škoda.(23.10.2011)

• - Během útoku na Panamský průplav opakují postavy větu „No me gusta“, což ve španělštině znamená „To se mi vůbec nelíbí“. (HellFire)

• - Gary ležící v kaluži vlastních zvratků je ve skutečnosti Trey Parker s párem falešných nohou. Zvratky byly vyrobeny z polévky a piva. (HellFire)

• - Velká socha v paláci Kim Jong Ila je ve skutečnosti člověk. (HellFire)