Team America: Světovej policajt

Scénografie:

Jim Dultz

Kostýmy:

Karen Patch

S dobrými titulky, průměrnou angličtinou a dobrou znalostí americké popkultury za 5*, s jakýmkoli handicapem klesá hodnocení na libovolný počet. Jo, a ještě to chce velmi uvolněný smysl pro humor. Ten film je až neskutečně vymazlený. Trey Parker a Matt Stone jsou čím dál tím lepší. A pak že nihilizmus nemůže být kreativní...(25.12.2004)

Tak tohle je ukrutná řežba, podle mě nápad udělat celovečerní film s loutkama je fakt geniální. Trey Parker a Matt Stone tohle prostě umí, už to mnohokrát dokázali v south parku, ale tady to ještě vylepšili. spousty parodujících a krvavých scén a když pak vlítnou do divadla a zmasakrujou Matt Damona, tak si nemůžu pomoct a musim dát 5*(29.3.2005)

Když se někdo zeptá na nějakou šílenou komedii u které se prostě dotyčný chce zasmát, tak mu beze všeho poradím právě tento film. Je to vskutku šílenost nad šílenost!! Duševně vyspělým lidem, a také již bez urážky trochu starším lidem, může tato slátanina připadat jako absoltní kýč a nechtný odvar ze zbytku ničeho, a mohou si říkat, co ti filmaři ještě neudělají. Avšak oprotitomu teenageři a mladší zástupci lidstva, splňující přístupnostní podmínky filmu, mohou být filmem zajisté zcela nadšeni. Chvíli co chvíli se tu objevují náznaky paridií, ftipů atd. Jistě nikomu nemohl ujít kus z Matrixu, kus z Killa Billa, kus ze Star Wars atd atd :) ...Sem tam jsem dostal záchvat smíchu, sem tam jsem se průběžně smál, ale vesměs jsem se smál rozhodně více než u jiných komedií!(23.8.2005)

• Tosim

Líbilo se mi vedení loutek a pár triků ohledně režie, ale tím to taky končí. Sebekriticky přiznávám, že třeba já nejdu občas pro sprosté slovo daleko (když je to účinné), ale to, co se dělo zde, je samoúčelné. Samožerská a nepřesvědčivá satira, která jenom dokazuje, že pokud jsou pomatení lidé na východě, západu taky nechybí. Ovšem kdyby Parker & Stone netočili s loutkama, nemohli by udělat tu pornočást. Cocksuckers.(19.10.2005)

Jak ukazuje finále filmu, mohla to být výborná zábava... kdyby nebylo loutek. Ano, loutky umějí kopulovat, mohou být masakrovány, taky umějí zvracet, a především dokážou evokovat bombastičnost hollywoodských akčních scén a stupiditu hollywoodských klišé - bohužel ani jedno naplno neparodují. Jinými slovy je to subverze, která není dost parodická na to, aby z klišé (typu traumat z minulosti) setřepala tu usazenou nudu; pořád tam zůstává červík ambice natočit s loutkama něco, co by bylo miniaturní imitací hraných filmů. A to už nemluvím o tom, že loutky jsou mizernými komiky (chybí jim mimika a timing) a nudnými zpěváky, plus ty hollywoodské se svým vzorům pramálo podobají (takže místo takového Tima Robbinse je vlastně mrzačený jenom kus dřeva). Vrcholem filmu je tak až Kimův metamorfózní epilog.(8.12.2006)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 79. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Během útoku na Panamský průplav opakují postavy větu „No me gusta“, což ve španělštině znamená „To se mi vůbec nelíbí“. (HellFire)

• - Všechny loutky mají totožná těla, odlišné jsou pouze mužské a ženské postavy, používající odlišné hlavy. Výjimkou je Kim Čong-il, kterého vyrobili menšího. (imro)