Team America: Světovej policajt

Scénografie:

Jim Dultz

Kostýmy:

Karen Patch

Hodně vtipná parodie. Ta nádherná rocková balada o tom, že "mi moc chybíš" a že "Pearl Harbor byl příšernej film", byla dokonalá.Výtečný začátek, kdy během třiceti vteřin hrdinové odrovnají Eiffelovku, Vítězný oblouk a Louvre, do závěru bohužel nic moc nepřekonalo. Zvracecí scéna byla příšerně táhlá. A docela mi vadilo, že se tvůrci nerozhodli, jestli budou zesměšňovat americkou zahraniční politiku nebo její odpůrce. Navíc tam zemřeli všichni mí oblíbení herci (Sean Penn sežrán kočkou hrající leoparda, Susan Sarandonová rozstřílena a vyhozena z okna,...)(5.6.2005)

Tak tohle je ukrutná řežba, podle mě nápad udělat celovečerní film s loutkama je fakt geniální. Trey Parker a Matt Stone tohle prostě umí, už to mnohokrát dokázali v south parku, ale tady to ještě vylepšili. spousty parodujících a krvavých scén a když pak vlítnou do divadla a zmasakrujou Matt Damona, tak si nemůžu pomoct a musim dát 5*(29.3.2005)

"PIči nemaj rádi čuráky, protože ti je mrdaj. Čuráci ale mrdaj i prdele. Prdele, ty chtěj všechno jenom posrat." A o tom to je. Mně tedy nějaká ta vulgaritka nevadí, můj slovník jich taky pár obsahuje a v při boji proti terorismu je neváhám použít, ale čeho je moc, toho je příliš. Já jsem zkrátka byl zpočátku nadšený, ale někde mezi miliontou "prdelí" a stotisícím "mamrdem" mě to trošku přestalo bavit.(14.1.2018)

Jsou filmy, u kterých mozek vzorně spolupracuje s bránicí (klasický případ jsou filmy Woodyho Allena), u některých se bez "vypnutí mozku" moc zasmát nedokážu (teenagerské komedie typu Prcičky a spol.) a pak jsou komedie, u kterých mi nepomáhá ani povypínání všeho kromě "první signální" (Kameňáky...). Občas ale dojde k výjimce jakou je právě "Team America". Rozum mi říklal, že jde jen o lehce "politicky nekorektní" variantu typu B až C, o hodně slabší kousek než byl například celovečerní "South Park", ale nepomohlo to a v kině jsem se celou dobu smál jako pitomec a to i na místech, kde ostatní diváci mlčeli. Někdy se prostě film trefí do momentální nálady a pak už tak nějak nezáleží na jeho "objektivní kvalitě". Musím ještě dodat, že dvojice Parker-Stone má už od doby "Cannibal: The Musical" neskutečný cit pro typicky americké popsongy, u kterých by jim stačilo jenom mírně upravit obsah :-)) a stoprocentně dobývají tamní hitparády.(18.5.2005)

V momentě, kdy jsem byl přehlcován díly South Parku mi Trey Parker předhodil na oživení něco trošku jiného. Ale opravdu jen trošku. Znovu je to sopka plivající originální nápady do všech stran a navíc audio/vizuální podívaná. Ke konci už se objevuje pár slabších scén. S Peklem na zemi se to srovnávat nedá, na to jsou tu písničky méně chytlavé a s postavami se nelze tolik sblížit. Přesto to bylo úžasné oživení, zlepšení nálady a z posledních filmů suveréní král.(5.1.2008)

• - Dříve než natočil Parker Team America, měl se Stonem v úmyslu natočit loutkovou verzi Dne poté. Všechno však ztroskotalo na právech na scénář, které jim jejich majitelé nechtěli poskytnout. (imro)

• - 911 krát 2356 se rovná 2.146.316. (HellFire)

• - V úvodní scéně v Paříži je možné si všimnout, že ulice jsou dlážděné croissanty. (orkadimenza)