Team America: Světovej policajt

Trey Parker

Bill Pope

Thomas M. Vogt

Scénografie:

Jim Dultz, Beauchamp Fontaine (set dekoratér), Richard C. Walker (set dekoratér)

Kostýmy:

Karen Patch
  • TeeAge

|| Scenár: Trey Parker, Matt Stone, Pam Brady | Hudba: Harry Gregson-Williams | Produkcia: Scott Rudin, Trey Parker, Matt Stone, Pam Brady, Frank C. Agnone II, Amine Tay, Anne Garefino, Michael Polaire | Distribúcia: Paramount Pictures | Štúdio: Scott Rudin Productions | Rozpočet: 30 miliónov $ | Tržby: 50,907,422 $ || Sú určité témy, ktoré by sa nemali parodizovať a ironizovať. V Team America je takých tém viac než dosť, a navzdor skvelému technickému a obrazovému prevedeniu som sa trápil počas celého filmu. Škoda.(23.10.2011)

Kdyby se trošku ubral plyn, mohl z toho být dokonalý akční loutkový film a paradoxně by tím mohl být posílen efekt, o který tvůrcům šlo. Bohužel, loutky nejsou kreslené postavičky, jsou a zároveň i nejsou podobnější skutečným lidem a to, co funguje v "South Parku", se tady zvláštním způsobem zadrhává. Nevím, jestli jsou pravdivé zvěsti o nedotaženosti a šití horkou jehlou, každopádně film tak místy působí. A je to hrozná škoda protože měl jednak na mnohem víc a druhak do tohohle už asi dlouhou dobu nikdo nepůjde.(27.9.2005)

"No to nejsme, jsme ču*áci. Jsme otrlý arogantní a hloupý ču*áci. A geniální a jedineční jsou p*če. A Kim Čong-il je zas p*del. P*či nemaj rádi ču*áky, protože ti je mrdaj. Ču*áci, ale mrdaj i p*dele. P*dele ti chtěj všechno jenom pos*at. P*či si myslej, že si poraděj s p*delema po svým, ale jedinej kdo může m*dat p*dele je ču*ák co má koule. Problém s ču*ákama je, že někdy m*daj až moc nebo když se to právě nehodí. A potom jim to musej p*či říct. Ale někdy jsou p*či plný s*aček, takže se samy stávaj p*delema, protože p*či jsou od p*delí strašně blízko. Já se moc v tomhle šíleném světě nevyznám, ale jedno vím. Když nás teď nenecháte vym*dat s tímhle s*áčem, všichni budeme mít svoje ču*áky a p*či úplně celý od ho*en."(4.12.2011)

"Piči nemaj rádi čuráky, protože ti je mrdaj. Čuráci ale mrdaj i prdele. Prdele, ty chtěj všechno jenom posrat." A o tom to je. Mně tedy nějaká ta vulgaritka nevadí, můj slovník jich taky pár obsahuje a v při boji proti terorismu je neváhám použít, ale čeho je moc, toho je příliš. Já jsem zkrátka byl zpočátku nadšený, ale někde mezi miliontou "prdelí" a stotisícím "mamrdem" mě to trošku přestalo bavit.(14.1.2018)

První polovina filmu si dělá legraci zejména z klišé hollywoodských blockbusterů a to tím způsobem, že je naprosto přesně kopíruje a tím neuvěřitelně nudí. Sem tam se objeví důvtipný hlod, sem tam rozesměje využití loutek, ale to je vše. Druhá polovina nabírá dech, ale ke konci se opakuje nuda. Myslím, že jde o promarněnou šanci na skvělou komedii.(3.11.2004)

• - Mužské loutky Týmu America mají na přední straně opasku jednodolarové mince. (orkadimenza)

• - 911 krát 2356 se rovná 2.146.316. (HellFire)

• - Původní název snímku byl „American Heroes“. (imro)