Team America: Světovej policajt

Scénografie:

Jim Dultz

Kostýmy:

Karen Patch

Jak ukazuje finále filmu, mohla to být výborná zábava... kdyby nebylo loutek. Ano, loutky umějí kopulovat, mohou být masakrovány, taky umějí zvracet, a především dokážou evokovat bombastičnost hollywoodských akčních scén a stupiditu hollywoodských klišé - bohužel ani jedno naplno neparodují. Jinými slovy je to subverze, která není dost parodická na to, aby z klišé (typu traumat z minulosti) setřepala tu usazenou nudu; pořád tam zůstává červík ambice natočit s loutkama něco, co by bylo miniaturní imitací hraných filmů. A to už nemluvím o tom, že loutky jsou mizernými komiky (chybí jim mimika a timing) a nudnými zpěváky, plus ty hollywoodské se svým vzorům pramálo podobají (takže místo takového Tima Robbinse je vlastně mrzačený jenom kus dřeva). Vrcholem filmu je tak až Kimův metamorfózní epilog.(8.12.2006)

Tvůrci se zjevně věnovali víc svým loutkám a výpravě (a je to vidět!) než příběhu a vtipům, z čehož plyne smutný fakt, že Team America jednoduše není příliš legrační. Nuda začne vystrkovat růžky po každém trošku povedenějším fóru a při srovnávání s celovečerním South Parkem prohrává TA vysoko na body. Opravdu škoda!(20.8.2005)

Kdyby se trošku ubral plyn, mohl z toho být dokonalý akční loutkový film a paradoxně by tím mohl být posílen efekt, o který tvůrcům šlo. Bohužel, loutky nejsou kreslené postavičky, jsou a zároveň i nejsou podobnější skutečným lidem a to, co funguje v "South Parku", se tady zvláštním způsobem zadrhává. Nevím, jestli jsou pravdivé zvěsti o nedotaženosti a šití horkou jehlou, každopádně film tak místy působí. A je to hrozná škoda protože měl jednak na mnohem víc a druhak do tohohle už asi dlouhou dobu nikdo nepůjde.(27.9.2005)

Pokud snesete salvu sprosťáren, občas trochu nechutný pohled na loutky kterým někdo ustřelí ruku, přeřízne je vejpůl, vykopne mozek z hlavy a podobně (věřte mi, je to natočené velmi sugestivně) a máte rádi humor typu South Park (jak nečekané ;-)), v pohodě si tohle jděte pustit a bavte se, protože "Team America... Fuck yeah!!!"(26.4.2006)

America... America... America, FUCK YEAH! Coming again, to save the mother fucking day yeah, America, FUCK YEAH! Freedom is the only way yeah, Terrorist your game is through cause now you have to answer too, America, FUCK YEAH! So lick my butt, and suck on my balls, America, FUCK YEAH! What you going to do when we come for you now, it’s the dream that we all share; it’s the hope for tomorrow FUCK YEAH!(22.9.2006)

• - Všechny loutky mají totožná těla, odlišné jsou pouze mužské a ženské postavy, používající odlišné hlavy. Výjimkou je Kim Čong-il, kterého vyrobili menšího. (imro)

• - Garyho poprvé potkáme při vystoupení v muzikálu Lease, který je parodií na broadwayský muzikál Rent, ve kterém několik postav zápasí s nemocí AIDS. (HellFire)

• - Team America měl nejdříve, hlavně kvůli erotické scéně, rating NC-17. Parker jí nakonec stříhal až 12-krát, aby získal rating R. (imro)