Dračí doupě

Dračie diery

Dobrodružný / Fantasy / Akční

USA / Česko, 2000, 107 min

• Skleni

Mne sa to páčilo. Stupídny nízko rozpočtový film, ktorý sa už nikdy neodvážim pozrieť ešte raz. No zato ma pobavil (či už príbehovo alebo ironicky) a strávil som pri jeho pozretí krásnych 100 minút, po ktorých som vlastne zabudol na film aj na všetko ostatné a šiel...robiť hocičo iné než pozerať telku. Nemienim hodnotiť tento film po hocijakej inej stránke lebo tá že som vlastne zabudol na všetko pri ňom mi... vlastne spôsobila, že som zabudol aj na to čo chcem napísať. asi toto to bude: 50%(14.5.2009)

• AGAMENON

Když jsem uviděl upoutávku v kině, docela sem se těšil na béčkouvou fantasy s hromadou triků s drahé videohry. Po shlédnutí filmu(naštěstí až na videu), jsem byl totálně nasr.... a znuděnej. Jeremy přehrává jak ďábel(nic jiného mu ani nezbývá), ale hlavní hrdina má pouze jednu polohu(vysmátýho hošana) což na celý film nestačí a to nemluvím o Marlonu W., kterému jsem přál tu nejhorší smrt už asi po půl minutě. A ty triky na, něž sem se těšil byli v podstatě skoro všechny nastříhány již v upoutávce. Odporná sračka.(25.4.2003)

Nějak neumím pochopit tu míru nevole vůči tomuhle filmu. Kdybych si například měla na cestě autobusem do Bibione vybírat mezi Dirty Dancing a Dungeons and Dragons, neváhám ani okamžik! (A samozřejmě by mě zbytek autobusu převálcoval, takže bych už kdoví po kolikáté trpěla jako pes.) Ano, Jeremy Irons "trochu" přehrává, ale nějak mě nenapadlo to brát jinak, než jako jeho styl humoru. Protože tohle jistě vážně nemyslel. A pod tímto úhlem pohledu - u mě dobrá! (cituji TRHÁK...) Já mám potíž spíš pochopit, proč to museli přejmenovávat na Dračí Doupě, ale budiž... Shrnuto a podtrženo, pro mě je tenhle film celkem nenáročnou, ale příjemnou oddychovkou z mého oblíbeného fantasy žánru a když už nic jiného, viděla jsem filmy s podstatně horšími triky a podstatně příšernějšími draky.(27.11.2008)

• Prochy38

A teď mi někdo řekněte, jestli to měl být vtip, nebo to opravdu někdo myslel vážně.... Taková výprava, tolik prachů, efekty fakt jako už na úrovni, velké jméno, dost slušných hereckých jmen, ale taková chujovina! Škoda, strašná škoda, touto komedií, ne-li parodií zašlapat takovou sílu.... Fakt škoda. * dávám akorát za krásku K. Wilson a za jediný herecký výkon, a to J. Ironse!(25.8.2011)

• Mo.

I před tímhle filmem byl (a vždycky bude) problém vysvětlit nezasvěcenému jedinci, co to vlastně jsou ty "hry na hrdiny" a v čem spočívá tajemství jejich masové oblíbenosti. Ale pokud se někdo, kdo nezná herní předlohu, podívá na tuhle zrůdnost, získá pravděpodobně doživotní averzi vůči sousloví Dungeons & Dragons (v tom horším případě i vůči zkratce RPG). Nebo se v něm jednoduše usídlí pocit, že žánr fantasy je definován především vysokým množstvím klišovitosti, jednoduchosti a stupidního humoru. [--] "A co ty, jdeš s námi?" - "Copak mám na výběr?!"(23.1.2011)

• - Prarodiče režiséra Courtneyho Solomona Anne a Joe Smuckler přispěli na dotočení filmu částkou 25 000 amerických dolarů. Film je jim věnován. (Terva)

• - Snímek se umístil na 39. místě v žebříčku nejhorších filmů všech dob sestaveném čtenáři časopisu "Empire". (orkadimenza)

• - Profionovo (Jeremy Irons) doupě je kutnohorská kostnice. Veškerá kosterní výzdoba včetně lustru nebo sloupů z lebek je pravá, pouze erb draka v pozadí se v kostnici nenachází. (LordB)