Reklama

Reklama

Dračí doupě

  • USA Dungeons & Dragons (více)
Trailer

Obsahy(1)

Izmerská říše je již po dlouhý čas na rozhraní dobra a zla. Vládnou zde mágové, elitní skupina kouzelníků, zatímco prostí lidé jsou bezmocní. Izmerská císařovna Savina (Thora Birch) chce rovnost a blahobyt pro všechny, proto má zlý mág Profion (Jeremy Irons) v plánu sesadit ji a nastolit vlastní vládu. Císařovna vlastní žezlo, které ovládá izmerské zlaté draky. Aby Profion mohl převzít vládu, musí nejprve toto žezlo získat a lstí přesvědit radu mágů o tom, že Savina je nezpůsobilá udržet moc. Císařovna ví, že Profion přinese Izmeru ničení a smrt. Musí proto najít legendární tzv. savrillský prut - mýtický prut, který má moc nad rudými draky, mnohem mocnějšími než jsou zlatí. Dva zloději, Ridley (Justin Whalin) a Snails (Marlon Wayans), se neúmyslně stanou nástroji při Savinině hledání. V doprovodu trpaslíka Elwooda (Lee Arenberg) a za pomoci císařovnina nejlepšího stopaře, skřítka Norda, se mladí hrdinové vydávají hledat prut ze Savrillu. Zatímco se v Izmeru Profion připravuje na bitvu s císařovnou, Ridley a jeho přátelé překonávají mnoho překážek - smrtící bludiště zlodějského bratrstva, tajné jeskyně, opuštěné hrady - na každém kroku musí přelstít Profionova hlavního přisluhovače Damodara (Bruce Payne). Vše závisí na toho, kdo prut získá jako první. Čas neúprosně běží, přežití visí na vlásku... (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (277)

Djkoma 

všechny recenze uživatele

V počítačových hrách platí, že čím déle se na hru čeká tím horší většinou bývá (vyjímky potvrzují pravidlo Diablo 2 rulez). Ve filmové branži čekání dlouhé několik let na film s tématem Dungeons and dragons se opravdu nevyplatilo. Naprostá slátanina, která si jednu * zaslouží snad jen tím, že se snažila o nemožné. Jeremy Irons je výborný herec, ale tento film si ho nezasloužil. Od začátku jde o běčkovou jízdu, která je natolik naivní, že by chtěla křičet a tvářit se jako letní megahit. Tím Dračí doupě nikdy nebylo a nikdy nebude. Doufám, že historie brzy pohltí tento omyl kinematografie a fantasy filmy dostanou lepšího a hrdého zástupce ve světové kinematografii. ()

Gemini odpad!

všechny recenze uživatele

Divím se, že majitel licence na Dungeons & Dragons nepodal žalobu na tvůrce tohoto "filmu"... Jeremy Irons se buď královsky bavil, když lámal tuhle "roli" nebo byl totálně, ale totálně na kaši, když souhlasil, že v tomhle kusu bude hrát... jediný důvod, proč tohle není v "AntiTop 200" výš je to, že na DD skoro nikdo nešel... díky bohu za to... ale po troše váhání a nějakých deseti letech srovnávání se s tím, co se v Dračím & Doupěti (jen se pořádně podívejte na ten plakát;)) děje, si myslím, že soubojové scény stříhané naprosto do očí bijícím způsobem tak, aby nebylo vidět nic co by vyžadovalo nějakou kaskadérskou zručnost nebo maskérskou práci, naprosto evidentně plastové části zbroje i meče atd., a ochotnické zoufalství herců nakonec obhájí čistou nulu. Pokud jste ovšem aktivní hráči RPGček, může vás demence tohohle filmu (a naopak vaše PJovská a hrdinská nadřazenost) urážet tak, že se ani perverzně nepobavíte. Ať je to jakkoliv, rozhodně nedoporučuju sledovat ve střízlivém stavu... ()

Reklama

tron 

všechny recenze uživatele

Niekedy sa mi zdá, že tí, čo ohovárajú ERAGONA, nevideli skutočný klenot fantasy žánru, DRAČIE DIERY. Iste, ani jeden z menovaných nerobí žánru česť, ale s DRAČÍMI DIERAMI, nakrútenými na motívy stolovej fantasy hry (!), je to EŠTE HORŠIE. Scenár je skutočne len znáškou hlúpych žánrových klišé (krajina sužovaná "temnou silou"), česká výprava nestojí za reč, skupina mladých dobrodruhov nestretla charizmu ani za osemnástym bukom, CGI triky sú trápne (ak sa vôbec raz za čas nejaké objavia) a dokonca ani ten Jeremy Irons v prízemne zápornej úlohe nestíha (detto Thora Birchová z AMERICKEJ KRÁSY a hŕstka drakov, ktoré si zalietajú až v nudnom finále). ()

Tom Hardy 

všechny recenze uživatele

Tenhle film si jednohvězdičké ohodnocení zaslouží pouze v případě, že ho uvidíte v kině a v originále. Na videu u standartní verze a s dabingem lze totiž i odpustit hrozné triky, stoprocentně přehrávající herce i slaboduchý scénář... já to však viděl napřed v originále a tak na mém hodnocení nic nezmění ani slušný pocit z videa... ()

Dever 

všechny recenze uživatele

Soundtrack Justin Caine Burnett: 1. Opening to Profion's Dungeon [5:37] ,2. Council Of Mages [3:19] ,3. Breaking into the Magic School [3:07] ,4. On the Run [2:07] ,5. Damodars Curse [2:19] ,6. Antius City [2:39] ,7. The Maze [5:31] ,8. Thieve's Flight [2:46] ,9. Capture by Norda [5:25] ,10. Death of Snails [9:35] ,11. Dungeon of the Rod [6:30] ,12. Battle on the Rooftop [9:07] ,13. Fighting Profion [5:59] ,14. Resurrection and End Titles [8:55] ,15. This is Not a Game - Buck 250 [3:42], ()

Galerie (29)

Zajímavosti (4)

  • Natáčení probíhalo převážně v Kutné Hoře a Praze. Natáčelo se i na hradě Rabí. (Terva)
  • Prarodiče režiséra Courtneyho Solomona Anne a Joe Smuckler přispěli na dotočení filmu částkou 25 000 amerických dolarů. Film je jim věnován. (Terva)
  • Profionovo (Jeremy Irons) doupě je kutnohorská kostnice. Veškerá kosterní výzdoba včetně lustru nebo sloupů z lebek je pravá, pouze erb draka v pozadí se v kostnici nenachází. (LordB)

Související novinky

Chris Pine v adaptaci slavné stolní hry

Chris Pine v adaptaci slavné stolní hry

15.12.2020

Herec Chris Pine (Král psanec, Wonder Woman) se čerstvě upsal chystané adaptaci slavné stolní RPG Dungeons and Dragons. Film vzniká kolaborací mezi studii Paramount, eOne a hračkářského konglomerátu… (více)

Underworld of the Dead?

Underworld of the Dead?

12.04.2007

Dopřejte neschopnému, ale zato nadšenému tvůrci ždibec úspěchu a zavalí vás tunami dalších pozlacených výkalů. Určitě je znáte velí jim Paul W.S. Anderson. Dalším do party je Courtney Solomon, který… (více)

Sissy zpět na místě činu

Sissy zpět na místě činu

21.02.2005

Doma ve vitríně se jí leskne jedna pozlacená soška Oscara. Sehrála řadu charakterních rolí, ale v současnosti znovu začíná koketovat s napínavými filmy. Řeč je o Sissy Spacekové, rodačce z Texasu.… (více)

Reklama

Reklama