Dračí doupě

Dračie diery

Dobrodružný / Fantasy / Akční

USA / Česko, 2000, 107 min

• Tom Hardy

Tenhle film si jednohvězdičké ohodnocení zaslouží pouze v případě, že ho uvidíte v kině a v originále. Na videu u standartní verze a s dabingem lze totiž i odpustit hrozné triky, stoprocentně přehrávající herce i slaboduchý scénář... já to však viděl napřed v originále a tak na mém hodnocení nic nezmění ani slušný pocit z videa...(2.9.2002)

Na rovinu, moje unešení tímto filmem je asi jen kvůli tomu že jsem příznivcem D&D a mam rád fantasy. Jestli jste na tom stejně ,bude se vám líbit, jinak se obávam že se vám nebude líbit zpracování které je trošku slabší a i příběh vám nepříjde atraktivní (ale při tom je to klasický příběh D&D).(10.2.2011)

• SeBig

Obsahuje spoilery: Já na to koukal z doměnkou že je to červeny protože kámoš mi říkal jak je to libový atd... ale já se celkem dost nudil konec pár dobrých akčních fightu ale pak jsem to vubec nepochopil hlavně uplně na konci co to jako bylo? To jako letěly kam? Celkem kravina. Marlon Wayans tam vubec nebyl špatnej ale přišlo mi trochu rasistický že tam jako jedinej z hodných umřel on a navíc ho zabila pleška :-D. Efekty dobrý vzhledově jako mortal combat ale ten děj? Pfff NUDAAA mě tyhle filmy moc neberou.(28.1.2011)

• Mo.

I před tímhle filmem byl (a vždycky bude) problém vysvětlit nezasvěcenému jedinci, co to vlastně jsou ty "hry na hrdiny" a v čem spočívá tajemství jejich masové oblíbenosti. Ale pokud se někdo, kdo nezná herní předlohu, podívá na tuhle zrůdnost, získá pravděpodobně doživotní averzi vůči sousloví Dungeons & Dragons (v tom horším případě i vůči zkratce RPG). Nebo se v něm jednoduše usídlí pocit, že žánr fantasy je definován především vysokým množstvím klišovitosti, jednoduchosti a stupidního humoru. [--] "A co ty, jdeš s námi?" - "Copak mám na výběr?!"(23.1.2011)

To je křiku, to je křiku... To je tady zase ale hysterie. Nejsem žádný náruživý fanda fantasy, takže asi mám trochu odstup a nechápu ten povyk o odpadu... Je to jen taková průměrná pohádka pro lehce pubertální děti a bohužel to se na filmu asi nejvíc podepsalo. A možná, že kvalitu tohoto dílka ovlivnila i hojná účast té naší strany české hezké... :-)) Takže tak šumadrak. Zkrátka vcelku zábavný filmek béčkového řádu pro tátu s klukama v pošmourném sobotním odpoledni. Ovšem pozor! Každopádo stravitelné jen v původním znění (s titulky). Se zoufalým českým dabingem i mně to připadalo o dost pitomější, než ve skutečnosti je, ale to snad ani jinak být nemůže - že... ;-) . . . Takže - dvě a půl hvězďule dračule je myslím poctivé hodnocení - a tu půlku k okrouhlení nahoru za ty draky.(23.11.2005)

• - Snímek se umístil na 39. místě v žebříčku nejhorších filmů všech dob sestaveném čtenáři časopisu "Empire". (orkadimenza)

• - Prarodiče režiséra Courtneyho Solomona Anne a Joe Smuckler přispěli na dotočení filmu částkou 25 000 amerických dolarů. Film je jim věnován. (Terva)

• - Natáčení probíhalo převážně v Kutné Hoře a Praze. (Terva)