Dračí doupě

Dračie diery

Dobrodružný / Fantasy / Akční

USA / Česko, 2000, 107 min

• Skleni

Mne sa to páčilo. Stupídny nízko rozpočtový film, ktorý sa už nikdy neodvážim pozrieť ešte raz. No zato ma pobavil (či už príbehovo alebo ironicky) a strávil som pri jeho pozretí krásnych 100 minút, po ktorých som vlastne zabudol na film aj na všetko ostatné a šiel...robiť hocičo iné než pozerať telku. Nemienim hodnotiť tento film po hocijakej inej stránke lebo tá že som vlastne zabudol na všetko pri ňom mi... vlastne spôsobila, že som zabudol aj na to čo chcem napísať. asi toto to bude: 50%(14.5.2009)

Nějak neumím pochopit tu míru nevole vůči tomuhle filmu. Kdybych si například měla na cestě autobusem do Bibione vybírat mezi Dirty Dancing a Dungeons and Dragons, neváhám ani okamžik! (A samozřejmě by mě zbytek autobusu převálcoval, takže bych už kdoví po kolikáté trpěla jako pes.) Ano, Jeremy Irons "trochu" přehrává, ale nějak mě nenapadlo to brát jinak, než jako jeho styl humoru. Protože tohle jistě vážně nemyslel. A pod tímto úhlem pohledu - u mě dobrá! (cituji TRHÁK...) Já mám potíž spíš pochopit, proč to museli přejmenovávat na Dračí Doupě, ale budiž... Shrnuto a podtrženo, pro mě je tenhle film celkem nenáročnou, ale příjemnou oddychovkou z mého oblíbeného fantasy žánru a když už nic jiného, viděla jsem filmy s podstatně horšími triky a podstatně příšernějšími draky.(27.11.2008)

• kritiklon

Tohle bylo hodně zlý. Místy jsem nevěděl zda je to fantasy a nebo jen parodie na něj. Chvílema to bylo až neúnosně trapné, ubohé a maximálně amatérské ztvárnění žánru poztrádající jeho základní principy a parametry. Velmi špatný výběr herců s příšernými výkony. A efekty, to co drtivou většinu filmů drží nad hladinou odpadu či podprůměrnosti, zde bohužel nefunguje. Pro mě odpad na 15% snad jen za roli sexy elfky!(11.10.2014)

• AGAMENON

Když jsem uviděl upoutávku v kině, docela sem se těšil na béčkouvou fantasy s hromadou triků s drahé videohry. Po shlédnutí filmu(naštěstí až na videu), jsem byl totálně nasr.... a znuděnej. Jeremy přehrává jak ďábel(nic jiného mu ani nezbývá), ale hlavní hrdina má pouze jednu polohu(vysmátýho hošana) což na celý film nestačí a to nemluvím o Marlonu W., kterému jsem přál tu nejhorší smrt už asi po půl minutě. A ty triky na, něž sem se těšil byli v podstatě skoro všechny nastříhány již v upoutávce. Odporná sračka.(25.4.2003)

• Valentin

Tak jednak, Dračí doupě má s Dungeons and Dragons společného jako Babica s Jamie Oliverem. Ale to jen jen stupidní překlad. Každopádně sledujete klasický příběh party dobrodruhů, co se dají dohromady a jdou za nějakým questem... akorát se to neodehrává ve sklepě v baráku u rodičů, ale musíte na to koukat v kině. Nejvíc mě pobavila ta elfa s neuvěřitelně velkými ňadry... to tvůrci vážně přehnali.(13.1.2011)

• - Natáčení probíhalo převážně v Kutné Hoře a Praze. (Terva)

• - Snímek se umístil na 39. místě v žebříčku nejhorších filmů všech dob sestaveném čtenáři časopisu "Empire". (orkadimenza)

• - Profionovo (Jeremy Irons) doupě je kutnohorská kostnice. Veškerá kosterní výzdoba včetně lustru nebo sloupů z lebek je pravá, pouze erb draka v pozadí se v kostnici nenachází. (LordB)