Dračí doupě

Dungeons & Dragons

Dračie diery

Dobrodružný / Fantasy / Akční

USA / Česko, 2000, 107 min

70%. Dračí doupě vůbec není špatný film, přinejmenším pro fanouška her na hrdiny. (I když podle teaseru, který jsem dostal spolu s Baldur's Gate II jsem nabyl dojmu, že se do fantasy světa dostanou sami hráči). Dvojka je mnohem horší, ale má tu lepší hodnocení jen proto, že se dostala právě jen k fanouškům. Kdyby se k jedničce nedostali řadoví diváci, jsem v pokušení tvrdit, že by se do Shit200 vůbec nepropadl. Triky netrhají oči svou umělostí, výkony herců taky nejsou nejhorší (Damodar je super, Malkovichův vládce zlodejů je příjemně kluzký, a ani dvě ženské představitelky nejsou k zahození, i když se tu v případě mladé čarodějky evidentě vykrádá Mumie - i ten Ridley je trochu podobný na Ricka; a vládkyně se zase hodně podobá Amidale bez nalíčení). Kdo mě hodně dral, byla ta lovkyně odměn, na elfku vypadala opravdu hnusně. Na Ironse si nestěžujte, celkem povedeně paroduje Hitlera (teď si trochu přeju, aby jeho part převzal Ivan Trojan a čarodějku si střihla Klára Issová, to by pak teprve byla sranda). Tak jako tak, Dračí doupě je film totálně nepochopený a nedoceněný. A hlavně je to i svou strukturou film, ne jen zpracovaný modul pro Dungeons and dragons jako dvojka. Anebo je mé hodnocení tak pozitivní proto, že jsem právě viděl Dungeon Siege... Ale hlavně (podruhé) - je tam beholder! Sice jen na pět vteřin, ale je tam!(31.5.2008)

• SeBig

Obsahuje spoilery: Já na to koukal z doměnkou že je to červeny protože kámoš mi říkal jak je to libový atd... ale já se celkem dost nudil konec pár dobrých akčních fightu ale pak jsem to vubec nepochopil hlavně uplně na konci co to jako bylo? To jako letěly kam? Celkem kravina. Marlon Wayans tam vubec nebyl špatnej ale přišlo mi trochu rasistický že tam jako jedinej z hodných umřel on a navíc ho zabila pleška :-D. Efekty dobrý vzhledově jako mortal combat ale ten děj? Pfff NUDAAA mě tyhle filmy moc neberou.(28.1.2011)

• char_t

Při hraní DD či D&D se často s kvalitním a originálním příběhem nesetkáte. Ale většinou to nevadí - jde přeci o to, aby skupinka přátel společně poseděla, pokecala, změnila se na chvíli v elfy, trpaslíky a mágy, zahrála si podle pravidel, případně zablbla pravidlům navzdory. Když podobně hloupý a klišoidní příběh natočíte, celkem logicky na nic z toho spoléhat nemůžete - a to tak nějak tvůrcům tohohle kousku nedošlo... Oni se možná dobře pobavili, ale diváky z toho mohli vynechat.(30.10.2013)

Na rovinu, moje unešení tímto filmem je asi jen kvůli tomu že jsem příznivcem D&D a mam rád fantasy. Jestli jste na tom stejně ,bude se vám líbit, jinak se obávam že se vám nebude líbit zpracování které je trošku slabší a i příběh vám nepříjde atraktivní (ale při tom je to klasický příběh D&D).(10.2.2011)

• Tom Hardy

Tenhle film si jednohvězdičké ohodnocení zaslouží pouze v případě, že ho uvidíte v kině a v originále. Na videu u standartní verze a s dabingem lze totiž i odpustit hrozné triky, stoprocentně přehrávající herce i slaboduchý scénář... já to však viděl napřed v originále a tak na mém hodnocení nic nezmění ani slušný pocit z videa...(2.9.2002)

• - Prarodiče režiséra Courtneyho Solomona Anne a Joe Smuckler přispěli na dotočení filmu částkou 25 000 amerických dolarů. Film je jim věnován. (Terva)

• - Profionovo (Jeremy Irons) doupě je kutnohorská kostnice. Veškerá kosterní výzdoba včetně lustru nebo sloupů z lebek je pravá, pouze erb draka v pozadí se v kostnici nenachází. (LordB)

• - Natáčení probíhalo převážně v Kutné Hoře a Praze. Natáčelo se i na hradě Rabí. (Terva)