Dračí doupě

Dračie diery

Dobrodružný / Fantasy / Akční

USA / Česko, 2000, 107 min

• SeBig

Obsahuje spoilery: Já na to koukal z doměnkou že je to červeny protože kámoš mi říkal jak je to libový atd... ale já se celkem dost nudil konec pár dobrých akčních fightu ale pak jsem to vubec nepochopil hlavně uplně na konci co to jako bylo? To jako letěly kam? Celkem kravina. Marlon Wayans tam vubec nebyl špatnej ale přišlo mi trochu rasistický že tam jako jedinej z hodných umřel on a navíc ho zabila pleška :-D. Efekty dobrý vzhledově jako mortal combat ale ten děj? Pfff NUDAAA mě tyhle filmy moc neberou.(28.1.2011)

• Mo.

I před tímhle filmem byl (a vždycky bude) problém vysvětlit nezasvěcenému jedinci, co to vlastně jsou ty "hry na hrdiny" a v čem spočívá tajemství jejich masové oblíbenosti. Ale pokud se někdo, kdo nezná herní předlohu, podívá na tuhle zrůdnost, získá pravděpodobně doživotní averzi vůči sousloví Dungeons & Dragons (v tom horším případě i vůči zkratce RPG). Nebo se v něm jednoduše usídlí pocit, že žánr fantasy je definován především vysokým množstvím klišovitosti, jednoduchosti a stupidního humoru. [--] "A co ty, jdeš s námi?" - "Copak mám na výběr?!"(23.1.2011)

• Fallen_One

Fantasy mam moc rád a jsem jeho velký fanoušek, prakticky mi nevadí žádné fantasy, snad jen Eragon (filmově i knižně). Při sledování Dračího doupěte jsem si nejdříve říkal, že dám tři hvězdy, protože to zas nebylo tak špatný. Jenže jak film gradoval, ubývala jedna naděje za druhou. Postřehů je mnoho. Tak ten první...celý film se snaží být děsně cool, až nechutně vlezle. Nejvíc za to mohl Snails, který hláškoval a choval se ujetě a debilně jak Chris Tucker v Pátým elementu, ale tam to sedělo. Tady to ničilo celý film. Dále tu máme negerskou elfku - co to je proboha za zprznění téhle fantasy rasy? To mělo být něco jako průkopnictví? Přehrávající záporáci a nechutně nesympatičtí hlavní hrdinové taky přidali svoje. Ten hlavní hrdina snad utekl z nějaké modelingové show, ne? Pokud si Jeremy Irons vybere hrát ve fantasy (Eragon, tahle konina), tak je to skoro záruka nudy. Postavy vůbec nemají větší prostor k jejich poznání a scénář je značně urychlen "musíme tam...*pár vteřin*...už jsme tady, co teď". O dracích moc nemluvim, stejně jako o digitálních a přehnaně monumentálních městech. Ach jo, a to se naše země podílela na natáčení. Tu jednu hvězdu dávám za české interiéry, který tuhle šlamastyku zvedají od odpadu. Dokonce zabraly i Olšanské hřbitovy a tunel v Prokopáku:-D a ještě jedna věc. Proč je tu označen jako herec Jiří Macháček když se ve filmu mihne sotva na jednu vteřinu? Heh...(24.12.2008)

• M.Macho

Tento "velkofilm" by se chtěl stát největším, nejdramatičtějším, nejkrásnějším a nejpřekvapivějším. V podstatě se v případě tohoto snímku nekoná téměř nic z uvedeného. Nebýt mého oblíbeného holohlavého Richarda O'Briana tázal bych se po hereckých výkonech ještě více. Např. Jeremy Irons wtf?... Nicméně poměrně pěkné výtvarno celého kousku včetně jak jinak než potavých českých venkovních prostranství a vnitřních prostor. Jinak totální fantasy řešeto...(16.11.2006)

• DiTrue

Muj nejoblibenejsi zanr je fantasy. Proto kdyz jsem tento titul zmercil byl jsem blahem bez sebe...to mi vydrzelo do chvile nez sem vlozil dvd do mechaniky a spustil film, v tu chvili me preslo to nadseni...amatersky natocene, herci o nicem, ustredni dvojce k uzoufani nudna a navic mi tam nesedi ten cernoch (prijde mi to jako by se tvurci snazili dostat dvojku ze Smrtonostne zbrane do fantasy...) pribeh je originalni asi jako cervena karkulka a grafika draku jak z roku 1885....boze tak spatny film sem jeste nevidel...to je tak na 3x odpad :((10.10.2006)

• - Prarodiče režiséra Courtneyho Solomona Anne a Joe Smuckler přispěli na dotočení filmu částkou 25 000 amerických dolarů. Film je jim věnován. (Terva)

• - Natáčení probíhalo převážně v Kutné Hoře a Praze. Natáčelo se i na hradě Rabí. (Terva)

• - Snímek se umístil na 39. místě v žebříčku nejhorších filmů všech dob sestaveném čtenáři časopisu "Empire". (orkadimenza)