poster

Dračí doupě

 • USA

  Dungeons & Dragons

 • Slovensko

  Dračie diery

Dobrodružný / Fantasy / Akční

USA / Česko, 2000, 107 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Fallen_One
  **

  Fantasy mam moc rád a jsem jeho velký fanoušek, prakticky mi nevadí žádné fantasy, snad jen Eragon (filmově i knižně). Při sledování Dračího doupěte jsem si nejdříve říkal, že dám tři hvězdy, protože to zas nebylo tak špatný. Jenže jak film gradoval, ubývala jedna naděje za druhou. Postřehů je mnoho. Tak ten první...celý film se snaží být děsně cool, až nechutně vlezle. Nejvíc za to mohl Snails, který hláškoval a choval se ujetě a debilně jak Chris Tucker v Pátým elementu, ale tam to sedělo. Tady to ničilo celý film. Dále tu máme negerskou elfku - co to je proboha za zprznění téhle fantasy rasy? To mělo být něco jako průkopnictví? Přehrávající záporáci a nechutně nesympatičtí hlavní hrdinové taky přidali svoje. Ten hlavní hrdina snad utekl z nějaké modelingové show, ne? Pokud si Jeremy Irons vybere hrát ve fantasy (Eragon, tahle konina), tak je to skoro záruka nudy. Postavy vůbec nemají větší prostor k jejich poznání a scénář je značně urychlen "musíme tam...*pár vteřin*...už jsme tady, co teď". O dracích moc nemluvim, stejně jako o digitálních a přehnaně monumentálních městech. Ach jo, a to se naše země podílela na natáčení. Tu jednu hvězdu dávám za české interiéry, který tuhle šlamastyku zvedají od odpadu. Dokonce zabraly i Olšanské hřbitovy a tunel v Prokopáku:-D a ještě jedna věc. Proč je tu označen jako herec Jiří Macháček když se ve filmu mihne sotva na jednu vteřinu? Heh...(24.12.2008)

 • Tom Hardy
  *

  Tenhle film si jednohvězdičké ohodnocení zaslouží pouze v případě, že ho uvidíte v kině a v originále. Na videu u standartní verze a s dabingem lze totiž i odpustit hrozné triky, stoprocentně přehrávající herce i slaboduchý scénář... já to však viděl napřed v originále a tak na mém hodnocení nic nezmění ani slušný pocit z videa...(2.9.2002)

 • Skleni
  **

  Mne sa to páčilo. Stupídny nízko rozpočtový film, ktorý sa už nikdy neodvážim pozrieť ešte raz. No zato ma pobavil (či už príbehovo alebo ironicky) a strávil som pri jeho pozretí krásnych 100 minút, po ktorých som vlastne zabudol na film aj na všetko ostatné a šiel...robiť hocičo iné než pozerať telku. Nemienim hodnotiť tento film po hocijakej inej stránke lebo tá že som vlastne zabudol na všetko pri ňom mi... vlastne spôsobila, že som zabudol aj na to čo chcem napísať. asi toto to bude: 50%(14.5.2009)

 • Z0oMb3E
  *

  Čakal som nejaké odviazané béčko, na ktorom si zgustnem a schuti sa zabavím. Dostal som však len zlý film, ktorý sa tvári vážne, a pritom nemá na čom stavať. Druhá vec je tá, že fantasy moc nemusím. Kým Marlon Wayans nedrží jonita v ruke, žiadna z jeho rolí nebude pozerateľná. Niežeby ostatní boli oproti nemu nejak prehnane skvostný, ale jeho fejsu ten módny doplnok ozaj pristane. Za zmienku tiež stojí až zarážajúca podobnosť Thory Broch s Tami Stronach (Neverending Story). Pokusy o vtipné hlášky padli na úrodnú pôdu asi len v dvoch prípadoch. Ostatok je čisté mlátenie slamy. Počítačové efekty, na ktorých je žáner fantasy priam životne závislý sa zredukovali na oprskávanie sa čarodejníkov a niekoľko minútové poletovanie drakov. Zrúcaniny a podobné exteriéry sú možno pre zahraničného diváka zaujímavé a s dobrou reklamou pritiahnu pár dolárov naviac, ale pre našinca sú tak neautentické, až to trhá oči. Chcelo to troška zainvestovať a vybrať zachovalejšiu lokalizáciu. Nestojí to nikomu za zhliadnutie.(5.4.2011)

 • Gemini
  odpad!

  Divím se, že majitel licence na Dungeons & Dragons nepodal žalobu na tvůrce tohoto "filmu"... Jeremy Irons se buď královsky bavil, když lámal tuhle "roli" nebo byl totálně, ale totálně na kaši, když souhlasil, že v tomhle kusu bude hrát... jediný důvod, proč tohle není v "AntiTop 200" výš je to, že na DD skoro nikdo nešel... díky bohu za to... ale po troše váhání a nějakých deseti letech srovnávání se s tím, co se v Dračím & Doupěti (jen se pořádně podívejte na ten plakát;)) děje, si myslím, že soubojové scény stříhané naprosto do očí bijícím způsobem tak, aby nebylo vidět nic co by vyžadovalo nějakou kaskadérskou zručnost nebo maskérskou práci, naprosto evidentně plastové části zbroje i meče atd., a ochotnické zoufalství herců nakonec obhájí čistou nulu. Pokud jste ovšem aktivní hráči RPGček, může vás demence tohohle filmu (a naopak vaše PJovská a hrdinská nadřazenost) urážet tak, že se ani perverzně nepobavíte. Ať je to jakkoliv, rozhodně nedoporučuju sledovat ve střízlivém stavu...(4.8.2003)

 • - Prarodiče režiséra Courtneyho Solomona Anne a Joe Smuckler přispěli na dotočení filmu částkou 25 000 amerických dolarů. Film je jim věnován. (Terva)

 • - Profionovo (Jeremy Irons) doupě je kutnohorská kostnice. Veškerá kosterní výzdoba včetně lustru nebo sloupů z lebek je pravá, pouze erb draka v pozadí se v kostnici nenachází. (LordB)

 • - Natáčení probíhalo převážně v Kutné Hoře a Praze. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace