Dračí doupě

Dračie diery

Dobrodružný / Fantasy / Akční

USA / Česko, 2000, 107 min

• Kryton

DD = Dokonale Dementní! Opravdu nevím , proč se dobré předlohy většinou filmově podělají?! Možné je , že většinu z rozpočtu na film sežralo angažovaní Jeremy Ironse a dostal tolik , že z toho zešilel a to máme možnost celou dobu filmu vidět. Plus koupě licence. Na vše jako další herci, efekty , lokality, priběh , režie nezbylo. Ještě víc DD ( zkratka vysvětlena výše) je pokračování. Kde proboha byl ten Macháček?(29.10.2007)

Síce si pamätám skutočne len veľmi matne o čom to bolo a aké postavy dej sledoval, no keď som bol malý, z nejakého dôvodu sa mi to veľmi páčilo. Viem že tam šlo o záchranu kráľovstva (impéria, cisárstva či bohviečoho), bol tam akýsi zlodejíček, jeho priateľ a kúzelníčka, jeden zlý a vplyvný Jeremy Irons so záľubou v drakoch a jeho poskok s larvami ktoré sa vám zavŕtajú do uší...(25.4.2013)

70%. Dračí doupě vůbec není špatný film, přinejmenším pro fanouška her na hrdiny. (I když podle teaseru, který jsem dostal spolu s Baldur's Gate II jsem nabyl dojmu, že se do fantasy světa dostanou sami hráči). Dvojka je mnohem horší, ale má tu lepší hodnocení jen proto, že se dostala právě jen k fanouškům. Kdyby se k jedničce nedostali řadoví diváci, jsem v pokušení tvrdit, že by se do Shit200 vůbec nepropadl. Triky netrhají oči svou umělostí, výkony herců taky nejsou nejhorší (Damodar je super, Malkovichův vládce zlodejů je příjemně kluzký, a ani dvě ženské představitelky nejsou k zahození, i když se tu v případě mladé čarodějky evidentě vykrádá Mumie - i ten Ridley je trochu podobný na Ricka; a vládkyně se zase hodně podobá Amidale bez nalíčení). Kdo mě hodně dral, byla ta lovkyně odměn, na elfku vypadala opravdu hnusně. Na Ironse si nestěžujte, celkem povedeně paroduje Hitlera (teď si trochu přeju, aby jeho part převzal Ivan Trojan a čarodějku si střihla Klára Issová, to by pak teprve byla sranda). Tak jako tak, Dračí doupě je film totálně nepochopený a nedoceněný. A hlavně je to i svou strukturou film, ne jen zpracovaný modul pro Dungeons and dragons jako dvojka. Anebo je mé hodnocení tak pozitivní proto, že jsem právě viděl Dungeon Siege... Ale hlavně (podruhé) - je tam beholder! Sice jen na pět vteřin, ale je tam!(31.5.2008)

• yenn

Ve všech ohledech podprůměrný až špatný dobrodružný film, ovšem vzhledem k ohlasům jsem byl připraven na horší podívanou. Pár momentů (zřejmě doslova) je poměrně povedených, leč kvůli nim stěží někdo obětuje téměř dvě hodiny života. A protože snímek většinou není ani nechtěně směšný, neexistuje jediný důvod ke zhlédnutí. 3/10(2.10.2006)

• Unnamed

Upřímně jsem se po počátečním půl-hodinovém pláči (protože je vážně nad čím plakat) náramně bavil a vážně si myslím, že to tvůrci nemysleli vážně, ale jako parodii. Pokud ne, tak se jedná o největší ostudu kinematografie, pohanění žánru fantasy, jména D&D a s ním souvísející RPG. Mnoho lidí kritizuje herecké výkony, které jsou vážně horší než by se dalo čekat např. od divadelních ochotníků, ale také si uvědomuji, že s tím otřesným scénářem, maskami, kostýmy a rekvizitami pořízenými v místním hračkářství se toho ani moc udělat nedalo. Nemluvě o skvostném režisérovi, kterého vidím, jak všem říká (převážně Jeremy Ironsovi) "přitlač a klidně to i trochu přehrej, ono se to ztratí". Bídné efekty (a "čarokrásná" monstra) snad není třeba ani zmiňovat. Dávám 1* za finální lighsaber souboj (vážně pobavil), poměrně dobrou hudbu a Zoe McLellan.(24.1.2013)

• - Profionovo (Jeremy Irons) doupě je kutnohorská kostnice. Veškerá kosterní výzdoba včetně lustru nebo sloupů z lebek je pravá, pouze erb draka v pozadí se v kostnici nenachází. (LordB)

• - Snímek se umístil na 39. místě v žebříčku nejhorších filmů všech dob sestaveném čtenáři časopisu "Empire". (orkadimenza)

• - Natáčení probíhalo převážně v Kutné Hoře a Praze. Natáčelo se i na hradě Rabí. (Terva)