Dračí doupě

Dračie diery

Dobrodružný / Fantasy / Akční

USA / Česko, 2000, 107 min

• filmmovier

Kdysi to na mě docela zapůsobilo a na Film+ jsem sledoval snad každou reprízu. Těžko říct, co se mi na tom tolik líbilo, ale každopádně záporák byl docela cool a ani příběh nebyl nejhorší. Tak před osmi lety bych to hodnotil zhruba o dva stupně lépe, ale teď si uvědomuju, že je to opravdu srajda. Na druhé straně na ten film rád vzpomínám, takže aspoň dvě hvězdičky, což je tak přiměřeně akorát. Jinak jsem nikdy zcela nechápal, co tam vlastně dělá Jeremy Irons. Ten film má potenciál, ale bohužel maximálně nevyužitý a pokažený. Za dobré vzpomínky 40%. Chci se na to podívat znovu, páč jsem zvědavý, jak moc mě to bude bavit teď, po letech.(7.9.2014)

• darkrobyk

Jednotkou blbosti je Ridley, takže je to pěkná Ridleyovina...nu, nelze než souhlasit. Po delším čase jsem se podíval znovu a je to ještě horší, než jsem si pamatoval. Opravdu velmi dobrý herec, Jeremy Irons, zde předvádí křečovitý výkon jak na ochotnické štaci v Dolních Kotěhůlkách. Přehrávání nejhrubšího kalibru mu snad neuvěří ani největší naivista. J.Whalin (Ridley) je neskutečně nesympatický a šaškování M.Wayanse mi lezlo krkem. Tak do háje - je to komedie, parodie, nebo hrdinská fantasy? ...je to dort pejska a kočičky. Nejhorší je výtvarná stránka filmu. V Čechách máme tolik krásných míst, ale filmaři vyberou průměrný les, pár jeskyní ( asi v okolí Berounky) a příšernou zříceninu ala Rabí.... ( které mám ovšem rád). Triky příšerné, draci otřesní. V celém filmu mne zaujaly jen tři kratičké záběry na vcelku působivou digitální krajinu se zástavbou.... Vícekrát už to vidět nemusím.(25.8.2010)

• Anderton

Nie, odpad to nie je, pretože to nie je vôbec zábavné. Je to taká priemerná tv fantasy, ktorá sa omylom dostala do kín, asi kvôli Ironsovi, alebo bohvie prečo. Marlon Wayans mal zobrať zlaté maliny na desať rokov dopredu, myslím, že bolo jasné, že horší výkon veľmi dlho v kino filme nikto nepodá. Ak niečo zaujme, tak je to zopár momentov vo finále, ale aj to je na väčšej ploche neskutočne trápne a mdlé. Videl som horšie filmy a guilty pleasure to fakt nie je, nič nechcene zábavné som tu nezaregistroval, je to iba nezaujímavé a nudné.(8.6.2017)

• SeBig

Obsahuje spoilery: Já na to koukal z doměnkou že je to červeny protože kámoš mi říkal jak je to libový atd... ale já se celkem dost nudil konec pár dobrých akčních fightu ale pak jsem to vubec nepochopil hlavně uplně na konci co to jako bylo? To jako letěly kam? Celkem kravina. Marlon Wayans tam vubec nebyl špatnej ale přišlo mi trochu rasistický že tam jako jedinej z hodných umřel on a navíc ho zabila pleška :-D. Efekty dobrý vzhledově jako mortal combat ale ten děj? Pfff NUDAAA mě tyhle filmy moc neberou.(28.1.2011)

• plagjoklas

Ja mám fantasy rád, mám rád aj RPG hry a na tento film som sa úprimne teail, ale to co sa odohravalo predo mnou na obrazovke bol vysmech ako uz zanru fantasy tak aj RPG hram. Elfovia vobec neboli vykresleny ako vyssie bytosti (to perfektne urobil jackson v PP), hrdinovia nesympaticky, a aj ked tu bola citit snaha o prenesenie nejakych RPG zakonov do filmu (zlodejska hrdost, zlodejske kasty) dopadlo to katastrofalne. A coho sa najviac bojim je ze som niekde cital ze sa planuje pokracovanie a asi to radsej ani nechcem vidiet.(3.2.2005)

• - Natáčení probíhalo převážně v Kutné Hoře a Praze. Natáčelo se i na hradě Rabí. (Terva)

• - Snímek se umístil na 39. místě v žebříčku nejhorších filmů všech dob sestaveném čtenáři časopisu "Empire". (orkadimenza)

• - Profionovo (Jeremy Irons) doupě je kutnohorská kostnice. Veškerá kosterní výzdoba včetně lustru nebo sloupů z lebek je pravá, pouze erb draka v pozadí se v kostnici nenachází. (LordB)