700 mil v sedle

Na divokém západě se rozkřikla zpráva, že se bude konat veliký závod dlouhý 700 mil napříč Amerikou a jako hlavní cena má být vyplacen ohromný balík peněz. Proto se sejde nesourodá skupina lidí: vysloužilý kovboj, zhrzelá lady, sportovec tělem i duší a řidič Pony Expressu, aby změřili své síly a získali tučnou výhru. (Bonton Home Video)

ZkuKol

Velmi nostalgický snímek o konci divokého západu, vztahu muže a koně, o přátelství a taky o jednom velkém závodu. Všichni zde hrají velmi uvolněně, kamera se kochá nekonečnou krajinou, ať už v horách stepi či poušti. Závod utíká a vedlejší linie osvěžují hlanví děj. Jenže přiznejme si, jet na koni 135 minut, je trochu přes čáru. Tvůrci se občas pokoušejí o přidanou hodnotu a zásadní sdělení/poselství, ale podle mne by to šlo dělat šikovněji a během 90 minut. Dostih napříč (dříve) divokým západem, jenž baví, ale občas se až moc snaží o více a déle, přitom v dostizích jde hlavně o rychleji... 75% ()

Loki_Six

"Mister, did you ever see a horse run himself to death just to please the man on his back? What's the horse get out of it? Cracked bones? Colic? See his picture in the paper? Horse doesn't give a damn who wins a race. Me neither." ()

Han22

V 60-70. letech frčely tyhle filmy o závodech napříč Amerikou/světem ve všemožných dopravních prostředcích a Brooks to zkusil převést do westernu. A docela se mu to povedlo. Pestrá směsice postav s různými osudy (mladej blbej frajírek, starej tulák, mexičan s bolavým zubem, angličan co chce poznat západ, exšlapka s vlastním plánem) a v čele dvojice kamarádů nenapravitelný sázkař a sympaťák milující koně (překvapivá absolutně kladná role pro Hackmana). Iluzi pravého westernu sice narušuje zasazení do počátku 20. století a jedna motorka, ale jinak je to fajn film - občas sranda, občas napínavé, občas pekelně smutné, někdo se polepší či přijde k rozumu, i nějaká ta akce přijde. A také krásné kamarádské gesto ve finále. Pohodový 4*. ()

Alf

několik působivých scén, charismatický Hackman, ale i řada poněkud zdlouhavých, takřka impresionistických záběrů a doslova uplouhaný konec, suma sumárum: ani po létech, kdy jsem viděl film v kině, mě moc nepřesvědčil o svých kvalitách... ()

Mikino00

Neuvěřitelně natáhnutá nuda, má to snad 700 minut, některé záběry jsou absolutně přepálené. A tu ženskou, za to co udělala, měli pověsit na nejbližším stromě a ne to co udělali. ()

Oyer

Aneb koňská jatka... Dlouho trvalo, nez se to rozjelo a pak byla pro změnu preskocena část, kde se jeste mohlo plno stát... (Viz. závěrečná fáze v zasnenzenych oblastech). Jindy věnováno v pomerne zbytečných sekvencích zbytecne moc pozornosti. ()

Brasi

Závod skrze krásnou zemi plnou příjemnejch domorodců, který vás posílaj od čerta k ďáblu, Mexikánců s nábojnicema místo zubů, v doprovodu toho nejsprávnějšího správňáka (občas snad tou dobrotou až lehce nechutnýho :)) ze všech, no kdo by si to nedal líbit? btw Takovýho samaritána jsem do teď ve filmu neviděl zhruba deset let. Teda přesně od tý doby, kdy jsem tenhle film viděl naposled. :)) Milej film; atmosférou, pojetím i dialogy. ()

J. T. Kirk

I přesto že nemám rád westerny mě tento nějakým způsobem očaroval a získal si mě na svou stranu, možná za to může Hackman a Coburn ale i režie se velice povedla. ()

Titus

Já westerny moc nemusím, i když tenhle tak o něčem jiném. Jinak scéna, jak Coburn a Hackman jedou na motorce je vážně komická. ()

bearmeedek

Myslím, že nejvýstižnější zařazení filmu do žánru je "sportovní western". A i když střední pasáž mírně upadá, tak celkový dojem je pohoda. ()

Looka

85% nejprve to působí jako xtá variace na komediální Milionový závod. Nakonec se z toho ale vyklube solidní moralitka na americký způsob života. Hackman opět ve výtečné formě. ()

xxlch

Překrásná krajina,super spomalené záběry a jelikož miluju koně, tak jsem byla na Jan-Michaela Vincenta pěkně nasupená za jeho roli bezohledného fracka. ()

ilclassico

Hodně příjemný snímek, který sráží ne tak povedený konec, kde se Brooks - scénárista snaží ulovit hned několik zajíců najednou a nechytí ani jednoho. Jedním slovem "divné". V rámci žánru za 3,5. ()

gotham

Není to western v pravém slova smyslu, spíše taková road movie odehrávající se na divokém západě. Nenajdete tu téměř žádné přestřelky, bitky, honičky ani přepadení, je taková poklidná jízda divokou americkou krajinou. Tento film není ani tak o závodě, jako o charakteru a vývoji jednotlivých postav. Děj je jednodušší, ale filmu to určitě neubližuje. Candice Bergen to opravdu sluší, skvěle zahrál namistrovaného mladíka Jan-Michael Vincent a svůj vysoký standard odvedli Coburn i Hackman. 70% ()