700 mil v sedle

Na divokém západě se rozkřikla zpráva, že se bude konat veliký závod dlouhý 700 mil napříč Amerikou a jako hlavní cena má být vyplacen ohromný balík peněz. Proto se sejde nesourodá skupina lidí: vysloužilý kovboj, zhrzelá lady, sportovec tělem i duší a řidič Pony Expressu, aby změřili své síly a získali tučnou výhru. (Bonton Home Video)

Stanmi

700 mil v sedle to je především skvělý herecký koncert pánů Hackmana a Coburna. Zápletka je jasná, noviny West Press vypsali závod na 700 mil, kde na konci čeká vítěže 2000 dolarů. Tohoto závodu se zúčastní celkem 9 jezdců, mezi nimiž je jak Gene Hackman, tak James Coburn, stejně se dočkáme postav prchlivého mladíka, mexičana, angličana a jedním z jezdců je i žena. Celý film je jákasi westernová road-movie, na níž poznáváme hlavní hrdiny, jejich minulost či motivaci k závodění, sámozřejmě ne všichni se dočkají cílové pásky. 700 mil v sedle možná není nejlepším westernem všech dob, o to se ani nesnaží, ale patří v tomto žánru k nehynouci klasice. ()

Gortyna

Některé americké westerny těží z toho, že je slabý scénář překrytý nádhernými scenériemi a charismatickými a oblíbenými herci. To je i případ 700 mil, i když setkání s filmem po 35 letech bylo milé. Pořád nevím, jestli groteska s Coburnem a Hackmanem (připomínala totéž s de Funesem a jeptiškou) na sajdkáře byla kouzlem nechtěného nebo úmyslné odlehčení. Smáli se i oba herci. Závod sám neměl logiku, když se nezapočítávaly časy z jednotlivých etap. Takhle buď dojedeš, nebo rozhodne poslední etapa. Proto jsem nechápal ten občasný divoký cval závodníků. Ale krajina nádrherná. ()

brasek

Film začína byť po 1,5 hodine už nudný... nič poriadne sa nestane, žiadna poriadna zápletka. Gene Hackman je dobrák od kosti, každému chce len pomôcť a potrestať každého kto škaredo sa vyjadruje, kto bije kone... od filmu, ktorý sľuboval jazdecký závod som očakával oveľa viac. ()

jopal

Vynikajuci western, pre nas "konickarov" a obdivovatelov drsnych chlapov, prirody ako aj vyznavacov fair-play. Po 24 hodinach pridavam *, ten film si viacej zasluzi 5, ako 4. ()

BarGoldstein

Kam se schoval děj? Hackman i Coburn hrají výborně, ale film nejde kupředu a záblesk děje mezi minutami 102 a 109 je rychle zahuben další emerickou plytkostí. Kdyby pistolnice 20 minut ukazovala ohanbí z různých koutů pouště a zpoza břízek, mohla to být pěkná bakalářská povídka. ()

Winster

Trošku agitka...s pouštním patosem "nevím kdy mám odjed". JInak koukatelná kovbojská podívaná o dlouhém závodě. V postavách jsem se neztrácel, naštěstí je každej fakt jinej...Finální honička je fakt vtipná. ()

padlar

Zdlouhavé, rozvleké a místy až nudné. Nejlepší část je téměř na konci, kdy dva hlavní hrdinové na motorce pronásledují uprchlé trestance. ()

jsozze

Priemerny western, miestami nudny. Hackman s Coburnom ale napriek tomu exceluju, reziser dava do popredia pristup cloveka ku zvieratam (ich ochranu pred tyranim). Kto chce vidiet mladu Candice Bergen (Murphy Brown) a Jana -Michaela Vincenta (Airwolf) pred tym ako ho znicil alkohol ma prilezitost. ()

Ekenc

Netradiční ale skvělej western, který narozdíl od většiny kovbojek neoslavuje vztah kovboje a jeho proklatě zavěšeného koltu, ale rozebírá vztah člověka a člověka coby nejlepších kamarádů ale taky vztah člověka a koně coby nejkrásnější a nejušlechtilejší zvíře na zemi. Závěrečná scéna mi uplně vhrkla slzy do očí. Vždyť opravdové přátelství k člověku nebo ke koni je nad všechny prachy světa. ()

Oxytocin

Oficiálních 131 minut filmu mi kazí celkový dojem slušné westernové podívané... Přejdu takové "to" typické americké chování, mluvy a patriotistických hesel skautíků..., které asi do té doby patřilo. Snímek vhodný na nedělní odpoledne místo tlachajících politiků patří, ale ne na hlavní podívanou večerního sledování. ()

Alagaesie

Takže závod pořádanej novinama. Pobavila rozstřelená flaška. Jó, když člověk nejí ani nepije, celkem ušetří. Závod je jedna věc, proto mě těšilo, že fousáčovi šlo i o koně. Pilulka zapíjená whisky. 10 lidí... Všechno nebo nic na účet podniku? S lahví ve vaně. „Najíme se teď nebo po tom?“ „Hlavně né při tom.“ Docela chudáci v tom prachu… Dakar na koni. Nejsem moc westernovej ale mám rád Mayovky a Sedm statečných. Chudák kůň v tý vodě. „Jaká byla ta kratší cesta?“ „Dlouhá.“ Jó cena žene vpřed. Kůň s horečkou. Chudák. To byl fire! A kůň to měl za sebou. Jak se opít Opiem... Holka Jonesová měla velmi povrchní důvod k účasti na závodu. Koně tedy dostali zabrat. ()