Bratři Sackettové (TV film)

The Sacketts

Bratia Sackettovci

Western

USA, 1979, 240 min

Pro rodinu Sackettů mám slabost už od mládí a film ji nijak výrazně neublížil, takže z mé strany spokojenost. Ford je výtečný.(4.6.2016)

ČST 1 = 27.5.1986 - V ČST uvedené ako štvordielny televízny film. (14.11.2013)(14.11.2013)

Očekával jsem rozhodně víc Příběh je až moc rozvleklý a skrze velké množství okolní omáčky se ztrácí ty záživné a podstatné scény. Přestřelkový finiš měl ovšem grády. Herecky potěší Tom Selleck i Glenn Ford.(3.11.2017)

• RHK

Jeden ze 100 nejlepších westernů - 100 Greatest Western Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Český ekvivalent názvu by byl Sackettovi. Podle Wikipedie film pojednává o fiktivní americké rodině, která vystupuje v řadě westernových románů a povídek od Louis L'Amoura.(16.6.2010)

"To mám štěstí, dva Sacketty v jednom dni." Tuhle repliku jsem si zapamatoval už jako třináctiletý, kdy jsem film viděl ve vysílání Československé televize poprvé. Ústřední bratrská trojka je fajn, řada westernových veteránů s Glennem Fordem v čele dokonce výborná, takže ani nevadí, že finále se okatě podobá slavné přestřelce u O.K. Corralu.(25.1.2015)