Odkaz budoucnosti aneb Podivuhodná dobrodružství rodiny Smolíkovy

• Československo Smolíkovi (více)

Epizody(13)

Smolíkovi jsou obyčejná rodinka z maďarské Budapešti, která žije běžný život… Dokud se ovšem jejich geniálnímu synkovi nepodaří navázat kontakt se svým potomkem z 33. století! Tím se všechno mění. Zdánlivě banální problémy Smolíkových se komplikují o to víc, že jim z budoucnosti dorazí „na pomoc“ vynálezy, na které není v 70. letech 20. století lidstvo připraveno – a Smolíkovi už vůbec ne… Nepomáhá ani to, že se do jejich patálií často připlete zvědavý soused Halíř. A tak si Smolíkovi musí poradit s urychlovačem výroby, usměrňovačem času, létajícím talířem, nebo dokonce meteoromutomotorem. (TV Prima)

degster

Krásna šesťdesiatková animácia, skvelý slovenský dabing a samozrejme najslávnejší z najslávnejších → Pišta Hufnágel. Víkendové popoludnie, keď som videl prvú epizódu, si pamätám doteraz. ()

Koprix

Narozdíl od Pokémonů se na Smolíkovi můžu dívat i o 10 let starší a nepřijde mi, že by byli nějak trapní nebo dětinští. Ano, je to seriál pro děti, ale takový, u kterého se pobaví í dospělí. A k tomu všemu, zkuste si najít někde jinde tak dokonalého protivu jako je doktor Halíř. ;) ()

JK77

A Dr. Zaviš sa nehorazne podobal na mojho profesora z vysokej. Skoro som sa posral smiechom ked som ho uvidel. A serial proste legendarny. A prave vychadzaju na Slovensku aj DVDcka v novinach, takze nemozu u mna chybat! ()

hackstolle

To je madarsky skvost, kterym jsem si v osmdesatych letech zprijemnoval stredecni, ctvrtecni odpoledni hodiny a vikendy. Kdo by neznal Vegu, Magion a Studio kamarad. Kdyz jste se na Smolikovi divali jako deti, bylo to dokonale. Ted bych to videl na **** s 85%. ()

yaqwsx

Na tomto seriálu jsme vyrůstal. Jako jeden z mála dětských pořadů na mě nepůsobil depresivně. V současnosti bych asi hodnotil o hvězdičku míň, ale... vždyť jsem na tom vyrůstal! ()

haffen

Kto na tomto serialy nevyrastal a nesledoval ho, ako keby ani nebol. Kultovka svojej doby. Za to dávam 5*. Neviem ale, ako by som naň reagoval v dnešnej dobe. Každopádne sentiment inak nedá... ()

ostravak30

Nejlepší série byla podle mě Smolíkovi na prázdninách. Této bych udělil čestné stříbro. Seriál je humorný a v mnohém předčil dobu. Hlavně co se nápadů týče. Hned několik jich v různých podobách dnes funguje nebo brzy fungovat budou. V průměrné, jinak ničím nevyčnívající, rodině se najdou jistě mnozí a celou řadu problémů poznají. Seriál Odkaz budoucnosti aneb Podivuhodná dobrodružství rodiny Smolíkovy lze ocenit i pro jeho nadčasovost. ()

Danulinda

Jeden z nejlepších maďarských pohádkových seriálů, který je svým ojedinělým stylem humoru určený spíše pro starší děti a dospělé, jelikož ti menší si nevychutnají naplno všechny Smolíkovic hlášky. Kromě velmi vtipných ironických poznámek jednotlivých představitelů celé povedené rodinky je naprostou bombou hned ta všem dobře známá úvodní znělka, kterou si docela dobře dovedu představit i jako předělávku nějaké kvalitní speed metalové skupiny :-) . ()

Spielbergo

Nikdo mi nevymluví, že scénáristé pomocí doktora Halíře nevedli svou soukromou tichou válku proti panujícímu režimu. :D Jeho hlášky jsou mnohdy tak úžasně podvratné a dvojsmyslné, že se člověk prostě baví i v dospělosti. Ba dokonce bych řekl, že tam kde končí zábava pro děti v normálním příběhu, tam nastupuje zábava pro dospělé, kteří umějí číst mezi řádky a dokáží si všimnout chytře vložených náznaků. ()

heavy66

Zhrzený nápadník Pišta Hufnágl, stejně jako Hliník, humpolecká naplavenina, to jsou největší osobnosti své doby, důstojní pokračovatelé Járy Cimrmana. ()