Odkaz budoucnosti aneb Podivuhodná dobrodružství rodiny Smolíkovy

• Československo Smolíkovi (více)

Epizody(13)

Smolíkovi jsou obyčejná rodinka z maďarské Budapešti, která žije běžný život… Dokud se ovšem jejich geniálnímu synkovi nepodaří navázat kontakt se svým potomkem z 33. století! Tím se všechno mění. Zdánlivě banální problémy Smolíkových se komplikují o to víc, že jim z budoucnosti dorazí „na pomoc“ vynálezy, na které není v 70. letech 20. století lidstvo připraveno – a Smolíkovi už vůbec ne… Nepomáhá ani to, že se do jejich patálií často připlete zvědavý soused Halíř. A tak si Smolíkovi musí poradit s urychlovačem výroby, usměrňovačem času, létajícím talířem, nebo dokonce meteoromutomotorem. (TV Prima)

villon17

Působivé, ale nazujalo mě tak, jak jsem si představovala. Nějak mi to nic nepřineslo, proto nemám potřebu hodnotit lépe než průměrně. ()

Marek1991

Maďarský historický rozprávkový seriál o bláznivej rodinke, ktorá sa vám buď páčila alebo ste ju nepozerali, lebo animáciou a dejom to bolo ešte divoké, ja som sa na tom teda "nekosil". ()

corpsy

Východoeurópsky SIMPSONOVCI? Toto bola jednoducho animovaná senzácia rokov dávno minulých. Skvelé hlášky, v pre mňa geniálnom slovenskom dabingu. ()

type_B

Miluju Smolíkovy. První série je hodně jinotajná. Je to spíše politická alegorie, než koukání pro děcka. Planeta, kde je všecko šílené, je totálně drsná. ()

stration

Tak toto je pro mě klasika. Lepší sice byly Ládínkovi výlety raketou, ale Pišta Hufnágl, soused Halíř jsou také nezapomenutelní. ()

easaque

nostalgické -4* Tento seriál patří neodmyslitelně k mému dětství a tak je vysoká známka pochopitelná. Bylo to citelné zpestření mezi tou šedí, která se tehdy pouštěla v televizi. Ty fantastické příběhy a humor mi byli hodně blízké. Nejvíc mě bavila druhá série, kterou si i nejvíc pamatuju ... Ládínek a jeho Guliver 5 . Stejně tak i třetí, kdy cestuje celá rodinka po světě, což tehdy bylo nepředstavitelné. První sérii, jsem snad viděl až jako poslední. Dabing byl taky slušný, tak co si víc přát. Nevím jak tento seriál osloví dnešní mladou rozmlsanou generaci, ale to je mi vlastně jedno.... za sebe prostě nostalgické TOPka. [ PŘÍBĚH: 3 /// SMYSL: 1 /// ATMOSFÉRA: 3 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 3 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 3 (3*MAX) ] ()

Hennes

Samozřejmě oblíbený seriál plný sci-fi příběhů a rozbitých oken. Viděl jsem obě verze a jak český, tak slovenský dabing je výborný. Naštěstí to neznám maďarsky :-) ()

Martin741

Drahi slovenski vlastenci a roduverni rodaci. Uz dlhodobo je slovenska porovnavacia baza Europa /vlastne vzdy bola/, a Madarsko je europska krajina. Preto hodnotim tento serial ako naprosty kult, ktory nema chybu a bavi ma aj po 40 rokoch. Proste Gejza, Aladar, pes Cvoky, macka Mafia a sused Zavis. Kult : 100 % ()

Attta

Nejbomovější seriál mého děctví! Maďarský seriál skvěle nadabovaný, který mi neunikl ani jedno nedělní dopoledne! :) ()

C0r0ner

Na rok 1969 a pod vedením maďarské produkce je to nadčasový počin. Veselá dobrodružství rodiny Smolíkovy dnes už patří k tomu lepšímu, co přinesl komunistický režim v zemích východního bloku. A úvodní znělku samozřejmě zná každý. 90% ()

carly

nad Miazgovcov nie je. ale iba v slovenskom dabingu. "prečo som si nevzala Pištu Hufnágela?" lebo by s ním nebola taká zábava :) ()

zette

Spolecne s Jen pockej zajici nejlepsi animovana pohadka, kterou jsem mel kdy moznost videt! Jako maly jsem s Ladinkem do vesmiru letal taky a ani dnes serial neztratil svuj lesk. Jsem vdecny za vydani na DVD. ()

MarekT

Legendární animovaný seriál, který taktéž zanechal výraznou stopu během mého dětství. Podívat se na něj dá i teď, a i teď se dá při jeho sledování zažít dost zábavy. Pokud budeme srovnávat dnes, kdy se svobodná kultura v České republice plně usadila, nalezneme zde prvky typické pro Simpsonovy, a jak zmínil uživatel A.L.E.S., tak i Futuramu. Ovšem musím i sdělit, že další dvě série jsou lepší (i co se týče animace), nejoblíbenější je u mě ta druhá, kdy můj oblíbený charakter Ládínek létal do vesmíru. A též je důležité povědět si něco i o dabingu, který je povedený, ač pochází z Brna (naše studia nejsou mezi širokou veřejností moc oblíbená). ()