Příjezd vlaku na nádraží v La Ciotat

(festivalový název)
  • Francie L'Arrivée d'un train à la Ciotat (více)

Dnes již legendární film bratří Lumiérů, kteří sestrojili první kameru a kopírku v jednom. Děj je velice jednoduchý. Statická kamera stojí na nádraží a sleduje přijíždějící vlak. Když vlak zastaví, začnou vystupovat a nastupovat cestující. (RadimFišer)

Anderton

Ja by som si dal pri pozeraní bacha a v poslednej chvíli pred výstupom vlaku z plátna uhol a zachránil si tak život. ()

PetrPan

Bratři Lumiérové byli až druzí, s prvním kinematografem totiž přišel již 20 let před nimi jistý Jaczek Wojvodowski z Polska. Jeho prvním filmem měl být příjezd vlaku na Dworzec Terespolski ve Varšavě, bohužel se však postavil se svým jediným prototypem kamery přímo na koleje a film, přístroj ani Jaczka se nepodařilo zachránit. ()

Stanislaus

Jednoduchý výjev z obyčejného všeního života, který je však "neuvěřitelně dynamický". Aspoň se člověk dozví, co se tehdy opravdu nosilo a jak vypadala doprava. ()

FTP odpad!

Chápu tehdejší nadšení, překvapení a pokrok, co ale nechápu je, proč to má jako film 80%, to není fér. ()

HellFire

Vlastně ani netuším, jak mám tenhle krátký filmeček hodnotit. Je sice úžasné, že jde nejspíš o první filmový záběr na světě, ale co na tom, když na něm jen přijíždí vlak? ()

SOLOM.

Bratři Louis Lumière a Auguste Lumière byli – jsou a budou navždy legendami a průkopníky filmování a já se vždy rád podívám na jejich krátké snímky. Z pohledu dnešního diváka jsou to těžko docenitelné klenoty, ale tenhle kus historie má prostě v sobě kouzlo i po tolika letech. Viděl jsem obě verze příjezdu vlaku… ()

codeas

Z pozadí filmu se na nás řítí lokomotiva - když tento úvod poprvé viděli diváci v kinech, utíkali ze sedadel a mizeli z kina, jelikož se báli opravdového vlaku. Kamera se stala osobou v dramatu. Louis Lumiere použil velkou hloubku ostrosti - jeho kamera byla schopna zachytit ostré záběry od jednoho metru až po nekonečno - a docílil tak úžasného dojmu, tedy změny malé tečky až po lokomotivu zastavující podél nádraží. Přicházejí cestující, dokonce také stará paní Lumiérová ve skotksé pláštěnce a se dvěma vnuky. Z otevřených dveří vystupují a nastupují cestující netušíí, že ještě za 109 let se na ně někdo bude dívat. Chodí před kamerou schválně nebo utíkají ze zaběru =- PROSTĚ JAKO DODNES.. ()

Marek1991

Film o chlapíkovi, čo polieval záhradu sa mi páčil viac. Tento krátky dokument je len o príchode vlaku z diaľky, ktorý sa približoval a bol čoraz viac zreteľný a môžme potom vidieť aj ľudí, ale ničím ma tento krátky film nejak veľmi nezaujal. ()

pools

Nechápu, proč netočili na FullHD a nesehnali si lepší stabilizaci obrazu. Když už chci dělat film, měl bych si o tom něco přečíšt ne? via Philber ()

ABLABLABLA

Všichni dělají, jak kdyby tam s tou kamerou vůbec nestáli, aneb úplně každičký z "účinkujících" se tam aspoň na zlomek sekundy podíval. Ty dvě malé holčičky, co je vynesla máma z vlaku byly skvělé, hlavně šaty širší než jak byly vůbec vysoké:) Jinak to bylo jak kdybych sledovala dnešní dění na nádraží, akorát tady ti lidi měli ještě nějaké vychování a nedrkali do sebe, nepředbíhali a byli hezky oblečení. Zde: http://www.youtube.com/watch?v=b9MoAQJFn_8 ()