Necelých 300 let je dlouhá doba a princ Damián se při svých náhodných toulkách do budoucnosti musí ještě o naší době mnohému přiučit. Každá technická vymoženost ho mate, současným slovům často vůbec nerozumí a už vůbec se neorientuje v lidech dnešní doby. Ještě že má prvního spojence v podobě Kateřiny. Trošku švihlé, volnomyšlenkářské babičky Elišky, která si ho u sebe v domě ubytovala jako nového nájemce. Jenže ani ona ho nedokáže ochránit před podezíravými pohledy Elišky a jejích kamarádek a kolegyň Nadi, Lucie a Jolany. Jenže chybějící Damián v minulosti dělá problémy nejen knížeti Adamovi, ale i alchymistovi Matoušovi, který se snaží vymýšlet před Frederikou a knížetem jednu výmluvu za druhou… A výmluvy mu pomalu dochází. Takže zatímco Matouš v minulosti hasí, co se dá, Damián začíná pomalu poznávat lidi v Eliščině blízkém okolí. Honzu z hospody, který se snaží zoufale nadbíhat Jolaně. Jenže ta má tak strašné zkušenosti z předchozího vztahu, že chlapy definitivně vymazala ze svého života. Nebo Martina, který zrovna dnešní den chystá pro Elišku velké překvapení u večeře. Vkrádá se však otázka. Proč se Damian vždy ocitá právě v blízkosti Elišky Mlynářové? A kdo je ta tajemná postava, která začíná v přítomnosti Damiana sledovat? (TV Prima)

sydney odpad!

Dala jsem seriálu šanci  na druhý díl. Ale fakt je to strašné, nebyla jsem schopná se dívat až do konce. Nuda nuda nuda, Urban působí jako šašek a HLAVNĚ - proboha kdo a proč rozhodl, že Ema Smetana je herečka!! Je opravdu příšerná. S tímhle seriálem jsem skončila a přidávám se k většině - definitivně palec dolů. ()

negativ odpad!

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tak oni to fakt myslí vážně! Hornová si zřejmě myslí, že jsou diváci úplní tupci (jakože částečně má možná pravdu). To jsou tak banální a naivní zápletky (5ti minutová etuda s alarmem, pracovní proces v marmeládovně, "drsná" scéna s luPIČI), že nejen že je to absolutní NUDA, ale ono je to vlastně urážkou diváka. Tu reklamní masáž fakt nechápu. To se vedení PRIMA TV zbláznilo? A prej jsou natočené už další 3 řady??? ()

GlaDOS

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Jsem na sebe hrdý, že jsem zvládl dokoukat celý druhý díl primáckého skvostu Eliška a Pavián. Konečně se nám začíná rýsovat zápletka s až směšně představeným záporákem. Celé je to ale značně chaotické. Laciná primácká produkce se střetává s pohádkově přehrávajícím Janem Komínkem, trapně přehnaně vážnými "akčními" scénami a s úplně nehodícím se vypravěčem. Nad mnoha situacemi jsem nevěřícně kroutil očima a asi jediná povedená scéna je ta se zipem u kalhot, ze které by toho také šlo vykřesat víc. Jo a Roberta Urbana na kolečkových bruslích chci na triko. Tak zase příště marmelišáci. ()

randalll odpad!

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Vůbec nic nemám proti panu Dvořákovi, je to sympaťák a dle mého skvělý herec. Tímto ani nemířím proti němu. Jeho hlas je však už hoooooodně profláklý a tudíž velmi lehce identifikovatelný. Takže když nám "vypráví" jako vypravěč "Bylo nebylo .." a v zápětí nás opět jeho hlas v reklamě láká na jakési hybridní čerpadla apod.  To mi připadá hodně divné a mám husí kůži. ()

Pulper

Tak jako průser to není (viděl jsem horší seriály i na TV Prima), ale hitparáda taky ne. Splácanina různých žánrů jak dort od pejska a kočičky a nic moc pořádně. Měli to pojmout vyloženě jako vtipnou taškařici, klidně s parodiií 18. století ála S čerty nejsou žerty, v hlavní roli někdo jiný než Smetana, netočit ty příšerné akční scény, nevysílat v hlavním čase a nedělat tomu reklamu jak na seriál desetiletí, a bylo by to fajn. Takhle ee. ()