Matouš se snaží po minulých eskapádách se správcem dohodnout na příměří. Ten naoko souhlasí, ale jakmile přijde příležitost, ihned ho před Adamem zase očerní. A Matoušovi už začíná docházet trpělivost. Naštěstí mu pomůže Eleonora, mladší sestra Damiana a důvěrnice Frederiky. Do správce vpraví tinkturu, které ho zmámí natolik, že se na veřejnosti ztrapní tak, že bude ještě prosit o odpuštění. Jejich spojenectví je natolik silné, že Matouš poodhalí před sestrou Damiána mizení jejího bratra. Povede se jim ale správce jednou pro vždy vytrestat? Damián se mezitím snaží přijít na kloub záhadě, proč se neustále objevuje v blízkosti Elišky. S Kateřinou přemýšlejí, jestli mezi nimi náhodou nejsou příbuzenské kořeny. Jenže rodinný strom Elišky v určitém roce končí. Nejspíš nějaký farář přestal v té době dělat záznamy. A Damián ví, že to má lehké řešení. Ve své době si na něho došlápne a záznamy se objeví. Je tedy Eliška s Damiánem krví spřízněna či nikoliv? Holky v Marmelišce hledají ideálního představitele Dědy Rakytníka, reklamní postavy, která má přilákat matky k nové řadě marmelád. Ale najít toho správného, moudrého, zkušeného a zároveň vtipného dědu je nad jejich síly. Tak trochu omylem se do toho zamotá Tomáš, který jim chce pomoci a v přestrojení boduje… Nejen u štábu, ale u Jolany, která se k Dědovi Rakytníkovi chová lépe než k němu samotnému. Že by tohle byla Tomášova příležitost? Podaří se mu v přestrojení dostat Jolaně pod kůži? (TV Prima)

KlaraHylova

I přesto, že se mi opravdu nelíbil začátek prvního dílu, jsem to měla včera náhodně pustěné a musím přiznat, že to nebyla zas až taková tragédie, jak je to neustále popisováno v médiích.  Avšak asi by se mi líbilo víc, kdyby to udělali jako film a opravdu se snažili využít ty nejlepší momenty scénáře z celého seriálu. Stačil by film, něco jako veselá pohádka. Bohužel špatný začátek seriálu hraje velkou roli, někteří, kteří se rozhodli přestat sledovat po prvních pár minutách, mohou automaticky všechny další díly hodnotit jako odpad. Já bych řekla, že to má nějaké světlé chvilky, kdy se na to dá dívat, treba při nějaké další domácí činnosti. ()

M+M

Asi takhle. Viděl jsem spoustu podřadných filmů a to hlavně katastrofických zoufalostí. Některým jsem dal jednu hvězdu ani nevím proč, snad kvůli hezkým herečkám. V tomhle seriálu (produktu) jich pár je, a i na Emmu se hezky kouká. Sic to není herečka a to je vidět, ostatním děvčatům to jde ale docela fajn. Scénář šílený a režie jakbysmet, ale má to i malá světlá místa. První tři díly raději nehodnotím a tady dám jednu hvězdu. Hodnotím to né jako celek ale snahu některých  protagonistů.  Když si odmyslím Zonky-Buchtu a Ordinačního-Písaříka, pak taky šílené převleky jak z cirkusu a kulisy hodící se do Studia Jů-Hele, tak to skusím ještě dokoukat. ()

randalll odpad!

Nechal jsem se přemluvit a šel jsem do čtvrtého dílu. Fakt jsem se snažil najít něco, něco, něco co by stálo alespoň za jednu frčku. Nakonec jsem uznal, že to opravdu nejde a pokud bych ji přece jen dal, musel bych mít min. tři promile v krvi. Tento počin Primmysmetany je to vůbec nejhorší co jsem v životě viděl, a že už jsem toho viděl ... ()

Harry89 odpad!

Teda jako vážená Primo tak tohle fakt ne! Jak jste si mohli dovolit to stáhnout ze sobotního hlavního vysílacího času a dát to až na trapný pondělí! Tvl tak to jako fakt ne.... K pravidelnému sobotnímu sebemrskačství potřebuji prostě tu upa nejvíc nejhorší sra*ku české kinematografie, bez toho to prostě nejde. Fakt díky. Teď si budu muset pouštět Babovřesky (případně tu k*ndovinu s vodníkem Pavláskem) ze záznamu. HéštégSedEmčaNotrdamča. ()

elma odpad!

David Holub reakce: Vážený Davide Holube a jak jinak to máme hodnotit, nekoukat na to a rovnou dát odpad? Ty asi nebudeš největší myslitel, to by nevadilo. Ale, že sám to dáváš světu najevo:-))) A nebo ty budeš jedes s herců pod pseudonymem. To spíše, a to pak i ten intelekt odpovídá. ()

GlaDOS odpad!

Ve čtvrté epizodě Elišky a Bambiána dostává logika cestování časem těžce na frak a vlastně logika celkově. Vypravěč jen tak mezi řečí prozradí jméno a motivaci záporáka, co byl utajován tak moc, že jsme celý druhý díl viděli jen jeho záda. Z celého dílu mě nejvíce pobavila reklama na HemoStop. ()

suchol

Tak tohle je moje prvá recenze na tomto místě. Moc si toho vážím a děkuji za příležitost. Co napsat ke 4. dílu Elišky a Damiána? Nejsem jednoznačně kritik tohotoi seriálu. Mám pocit, že Prima chtěla vytvořit něco jiného a snad i nového. Zkazila to však dlouhou, neustále opakovanou a zavádějící reklamou. Už mně tím šla na nervy a já od prvého dílu čekal něco docelas jiného, než na co jsem se pak musel díval. Naštěstí jsem se nenechal otrávit a sledoval i další díly. Sice to není nic převratného, ale je to docela dobrá televizní zábava a už jsem si na tu proměnu zvykl. Nevím, proč Prima tak rychle a nešťastně žongluje s termínem a hodinou vysílání dalších dílů. Odchod ze soboty byl předčasný a přesun na velmi nevhodné pondělí, kde běží už dlouho zavedené programy (Policie Anděl, Specialisté), rozhodně není dobrá cesata. No, uvidím, jak to půjde dál. Ne vždycky názory jiných diváků jsou pro mne směrodatné. A že i Prima umí udělat seriál ukazují Hvězdy nad hlavou, který je fakt velmi dobrý. Ale líbily se nám s manželkou i Dobré zprávy. Tak si počkáme, jak se seriál dál vyvine. Hodnocení herců si nechám na další pokračování. ()

Bunken

Miluji tento seriál... proč, jsem psal u 1. dílu. Tady bych navázal, že je pro mě úplná záhada, jak tolika lidem může unikat humor seriálu? Jestli pouze já a pár dalších lidí máme stejný smysl pro humor jako tvůrci seriálu? Možná. V tom případě děkuji převelice scénáristům, že mi napsali seriál přesně na míru. Cítím se poctěn, že Prima vysílá seriál jen pro mě. A já se skvěle bavím. Spolu s pár dalšími jedinci. Vlastně bych rád poznal všechny, kdo považují seriál za znamenitý. Protože nás není mnoho a o to výjimečnější skupinu jde. Baví mě i postava Mortena, který se ani nesnaží pořádně zamaskovat a stejně nikdo nepozná, že je to podvodník. To jen podtrhuje s jakou nadsázkou je seriál dělaný a přesně to mě baví. Recenze bude pokračovat v dalších dílech… ()