Vadí nevadí

• Francie Jeux d'enfants (více)

Osmiletý Julien vnímá všechno kolem sebe jako prostor pro hru, ve které má skutečnost stejnou hodnotu jako představy. Jeho nerozlučnou kamarádkou se stává spolužačka Sophie a společně nejraději hrají hru "vadí, nevadí". Všude - doma, ve škole... Julien a Sophie ve svých hrách pokračují i v dospělosti, kdy se jejich kdysi bezproblémový vztah naplňuje hádkami a nedorozuměními. Pro dobře situovaného Juliena, který si svědomitě nalinkoval úspěšnou kariéru i rodinný život, se Sophiiny stále radikálnější zkoušky stávají měřítkem opravdovosti života, který žije. Film Vadí nevadí je hravou komedií o vážných věcech, kdy láska se stává hrou na život a na smrt. (oficiální text distributora)

Mira90

Upřímně, mojí jedinou motivací ke shlédnutí byla Marion. Ovšem to, co jsem dostal, to bylo...,,jiné umění". S přibývajícími minutami jsem otevíral pusu úžasem víc a víc. Velice překvapivý scénář + velice povedená vizuální stránka. ()

Zuzzka

Velmi příjemná podívaná nejen díky krásné Marion Cotillard. Hra, kterou hlavní postavy hrají je více než zajímavá a nadmíru napínavá. Navíc když jsou v sázce lidské city, se kterými není radno si zahrávat. ()

ljukyljuk

Šialený príbeh šialenej lásky s ešte šialenejším koncom (a tým myslím megašialeným koncom, vážne). Vizuálne aj dejovo zaujímavé, ale občas som mal doslova chuť dať cez papulu obom hlavným postavám, lebo si tak komplikovali život vecami, ktoré neboli uveriteľné ani za mak. Ale ak to beriem ako súčasť celého tohto abstraktno-zamilovaného príbehu, no... tak je to ok. 65% ()

prasokote

Vadil mi ten konec, sice byl nečekaný, ale nelíbil se mi. A celkově to bylo takový divný. Něco bylo fajn, ale tento dost originální námět by šel udělat určitě líp. ()

mira.l

Teda jako nic moc - něco mezi takovou skoro "americkou" romanťárnou a pohádkou o tom, jak jedné dvojici řídí život dětská hra (kterou jsem nikdy nehrál, tak to asi neumím ocenit), někdy až přehnaně. Čím delší dobu jsem na to koukal, tím mi to přišlo blbější, tohle se mi do vkusu netrefilo. A nakonec se jako nechaj zalejt do betonu a jsou happy až navěky?!? Totok?!? Dvě hvězdičky za Marion, na tu jsem se po čase zase rád podíval. Jo, a taky jsem v titulcích zaregistroval jméno Andrea Sedláčková:). ()

Abdul

Krásná Marion Cotillard (známe jako Danielovu přítelkyni Lilly z trilogie Taxi) a typicky "mladý a agresivní" způsob snímání filmu. Ve své podstatě velmi drsný pohled na spříznění duší dvou lidí, kterým nezáleží na možném zničení života druhých, jen pro své blaho a pro svou lásku. ()

Railman

WTF? Dvě děcka hrají hru "Vadí, nevadí", začátek vypadá jako taková ubohá dětská verze Amélie. Infantilní humor, naivně-pohádkový hudební doprovod a barevné kamerové filtry. Obě hlavní postavy jsou nesympatické, sobecké a po chvíli dokonce na nervy lezoucí. Jejich hra se v průběhu filmu dost vyhrocuje. Uznávám , že nápad je dobrý, ale provedení tak nepříjemné. ()

odvedle

aký pekný film o hre, priateľstve, láske a hranici medzi... keď dvojicu zalieval betón (???) tak som si spomenul na román Peter a Lucia od Rollanda, rovnaké pocity (i keď deje samozrejme neporovnateľné), 87% ()

jns

Amélie z Montmartru pro chudé. Slibný námět, skvělí herci a několik výbornejch režijních nápadů. Jenomže to, co se v Amélii podařilo dokonale - tzn. udržet i ty nejabsurdnější zvraty a scény uvěřitelné se zde občas hrubě nevede. A to je kámen úrazu tohoto filmu. Ve jménu poetiky a naplnění základní premisy scénáře zde dochází k těžkým "cochcárnám", které člověk prostě při nejlepší vůli nezkousne. Je to škoda, protože to jinak mohlo být dokonalé. Zajímavost: Film stříhala česká střihačka/režisérka Andrea Sedláčková ()

boombang

Byl jsem trochu zklamaný. Film je to pěkný, ale asi jsem se na něj těšil až příliš. Svou poetikou a uměleckými postupy (např. hravostí, barvami, střihem a pohybem kamery) mi silně připomínal Amélii z Montmartru. (Ale Amélie je dvakrát, třikrát lepší.) Obě hlavní postavy mi sice byly sympatické, ale kamarádit bych se s nimi asi nechtěl... A úvodní „dětská“ část filmu mi přijde lepší než jeho zbytek. Na druhou stranu se mi moc líbil nejednoznačný závěr filmu a především vyznání lásky dvou starých lidí. ()

Zaplo05

Pro mě nejlepší romantický film. Film o pramenu lásky-kamarádství. Naprosto skvělé snoubení hudby, děje, vážných životních úkolů, snů a energie. ()

maoc

Rozporuplnost filmu mnohdy předznamenává jeho kvalitu. Jenže rozporuplnost umí být dvojsečná, když stojíte na špatné straně barikády. Vadí nevadí se mi mělo líbit. Ale tak úplně se nelíbilo. Mělo být natočené tak, aby i jinými kritizovaná místa byla pro mne bez okolků přijatá jako geniální záměr. Jenže jsem byl mezi těmi, kterým také vadila. Teď mluvím převážně o rozdílu mezi dětským hraním a dospělým "hraním", kde se vytratí poetika a zbývá jen zbytečná krutost (© by Coen Bros.). Mluvím také o mám nedokonalém přijetí konceptu reálnosti-nereálnosti celého děje. V některých filmech je vše fantasie a bez výhrad ji přijímám. Jiné jsou reálné a přijímám to též. Některé jsou namíchané a přijímám bez výhrad fantaskní i reálnou část, ale ve Vadí nevadí tomu tak nebylo. Filmu se ovšem nedá upřít síla, punkový pel a řemeslně výborné zvládnutí (kamera, hudba, slušní herci, režie). Ale svými hranami poranil mou diváckou duši a já jej do ní odmítl více vpustit. ()

samuelsson

Zamilovaný pár si od malička dáva svoju lásku najavo dosť nezvyčajným spôsobom- musia plniť úlohy, ktoré si navzájom zadávajú. Zo začiatku to vyzerá len ako nevinná hra, ale postupne začne ísť do tuhého. Film mi pripomínal Améliu, bohužiaľ skvelé herecké výkony sa vo filme časom stratia. V každom prípade zaujme koniec, ktorý asi nikto nečakal... ()

Moy

Film, jehož interpretace není zcela jednoznačná, protože, tak jako postavy, divák také nedokáže zcela jasně rozlišit hranice mezi realitou a hrou. A právě v tomto pro mě spočívá hlavní pozitivum tohoto filmu, který není ani banální, ani (pseudo)intelektuálně přehnaný. ()

Hird

Tak tohle jsem moc nepobral.... Ten film vůbec nebere ohledy na obyčejné popkornové diváky... Mám rád filmy porušující filmová klišé... ()

saillor

Vtipný nápad s dětskou hrou, která spolu s dorůstáním hrdinů získává čím dál děsivější podobu. V druhé polovině jsem se už jen bála, k jaké tragédii to asi povede. Perfektní Marion Cotillard a příjemně krátká stopáž, takže film uběhne cobydup a zůstane po něm hravá melodie... CAP PAS CAP? Mně tenhle film víc než nevadil - 70% ()

laurence

Místy dosti zfetované drama plné her a triků, které končí tím nejzamilovanějším koncem, jaký si lze představit. ()

Kachniczkaaa

Jak mně se ten film ze začátku líbil ! Bylo to kouzelný, pohádkový..perfektní. Poslední půl hodinu jsem si ale už říkala, že to snad neni pravda, že nic nudnějšího a stupidnějšího jsem si vybrat snad nemohla..Takže 2* opravdu jen za ten slibnej začátek...A jak už tu někdo naznačil, Mr. Nobody a Amelie z Montmartru jsou filmy, které tenhle připomíná. A protože mám oba zmíněné ráda, dělá to tenhle film ještě tragičtější- ()

ren-g

Zvláštní to film, hlavním námětem je dětská hra, která se táhne do dospělosti. V dětství to bylo nevinné, s přibývajícím věkem se nevinnost vytrácí a začíná to být agresivní a zraňující a nakonec i život ohrožující. Je zajímavé sledovat, jak taková hra změní život, jak postupně člověk neví, co je hra a co je život, ale nedokáže přestat hrát. Ústřední dvojice byla skvěle zvolena, i když se přiznám, že ze začátku mi byl Canet trochu nesympatický. Mám chuť si zahrát. ()