poster

Vadí nevadí

 • Francie

  Jeux d'enfants

 • Slovensko

  Detské hry

 • USA

  Love Me If You Dare

Drama / Romantický / Komedie

Francie / Belgie, 2003, 93 min

Externí recenze k filmu (6)

 • Filmpub.cz (Petr Cífka) **

  "Zpod přebarveného balastu konfliktů sice vykoukne romance, která variuje nesmrtelné téma, že co se škádlívá, to se rádo mívá, a zároveň jakási metafora na vykořenění bezhlavě zamilované dvojice v nechápajícím světě, ale tahle nosnná linie jen mrkne a zase se rychle schová, aniž by za sebou…"

 • Filmweb.cz (Petr Siska) ***

  "Yann Samuell v jenom z rozhovorů uvedl, že scénář Vadí nevadí měl neuvěřitelných 25 verzí, které vznikaly po dobu dvou let. A v tom je zřejmě největší problém celého filmu že je jeho námět tak úporně pilovaný k naprosté dokonalosti, že ztratil lehkost, hravost, jiskru a co se polarity vztahů mezi…" (více)

 • Kinema.sk (Kristína Aschenbrennerová) ***

  "Francúzska produkcia bola a je vnímaná ako jedna zo špičiek európskej kinematografie. Tiež sme si zvykli, že francúzske filmy distribuované na Slovensku sú skôr pre artové publikum. Predpokladám ale, že nikoho nezarazí konštatovanie, že Francúzi poznajú AJ slovné spojenie divácky film , resp.…" (více)

 • Premiere.cz (Gabriela Kudelová) ****

  "Už sám o sobě poutavý, byť ke konci přece jen trochu překombinovaný scénář dokázal navíc debutující režisér Yann Samuell opatřit vizuálně atraktivním balením. Půvabný úvod, který díky barevnému ladění i celkové koncepci zavoní poetikou Amélie z Montmartru, záhy vystřídají dynamické hrátky s kamerou…" (více)

 • Tiscali.cz (Šimon Šafránek)

  "Scénář Vadí nevadí mi připadá nefunkční. Hra na podrazy biják neutáhne. Naschvály, které si Julien se Sophií provádějí, mohou být drsné, jak chtějí, ale pojídání vlastních zvířátek a la Válka Roseových to prostě není už proto, že figury charakterizuje minimum vlastností a nedokážu se instantně…" (více)

 • Tiscali.cz (Stanislav Buzek)

  "Filmem Vadí, nevadí se může současná francouzská kinematografie právem pyšnit. Ani ona není schopna produkovat tak divácky vděčných, přitom však duchaplných a citlivých děl více než několik do roka. Snímek svým příběhem připomene deset let starý belgický film Toto hrdina, hravou formou zas tak…"