O ševci Matějovi (TV film)

Pohádka

Československo, 1973, 68 min

• baroko

Na dobu vzniku a herecké obsazení nečekaně slabá pohádka.(18.6.2016)

Příjemná televizní pohádka pro pamětníky s obrovskou plejádou známých herců jako Tříska, Filipovský, Kemr, Nesvadba, Stehlík, vodní Pepa jako hejkal, Menšík, Miluška Voborníková jako víla či rusalka, mladičká Magda Reifová. Krásné kulisy Miloše Nesvadby.(19.3.2016)

Půvabná neotřelá pohádka s krásnou vílou, princeznou, ševcem a princem (kumulace pohledných představitelů hlavních postav dnes tak ojedinělá, že mám podezření, že fyzický vzhled protagonistů podléhá jakési estetické cenzuře) s přehršlí strašidel, která marně roky toužím v lese potkat a s archetypálními představiteli neřestí několika řemesel a společenských tříd. Jako bonus chytlavé písničky a papírové kulisy, v nichž je zakomponován stroj času, protože pohled na ně člověka vrací do dětství. Převeliká krása, kterou bych v televizi ráda vídala pravidelně.(30.8.2016)

Docela pekna pohadka s vytecnym obsazenim a chytlavyma pisnickama. Sice studiovy papundekl, ale pobavil. :)(14.6.2016)

• - Podle stejného scénáře vznikla v roce 1977 v režii Karla Weinlicha i rozhlasová pohádka „Režná nitka". (Miggi90)