Vděčné téma o Plaváčkovi, jemuž u kolébky věští sudičky za manželku princeznu, královu dceru, se v roce 1986 dočkalo zpracování s představiteli české populární hudby. Zpěvák S. Hložek, populární hvězda tehdejší generace teenagerů, se zhostil role Plaváčka, v níž se uchází o ruku krásné princezny v podání I. Bartošové. Aby se však se svou milovanou mohl oženit, musí navštívit děda Vševěda a princeznině otci od něho donést tři zlaté vlasy… I další role si zahrály a zazpívaly mnohé známé tváře populární hudby jako např. M. Rottrová, P. Bobek, M. Drobný, K. Černoch, V. Neckář nebo L. Kozderková. Příběh vznikl na motivy známé pohádky "Tři zlaté vlasy děda Vševěda" K. J. Erbena. (Česká televize)

ydenbroy

písničky fajn, ale to podání herecké i vizuální... a taky když už se tehdy ty melodie natočily, tak by to mohlo být aspoň orchestrem a ne se synťáky... asi by se dalo pokračovat, ale Standa Hložek fakt neumí hrát :-))))))) nejlepší byla Laďka Kozderková ()

julie_mie

není to žádný kinematografický zázrak, ale je to koukatelné pro dospělé (pro nostalgii), pro děti příjemná zábava ... a Laďka Kozderková je skvělá jako vždy... ()

J.J.1972

Na pamiatku veľkým osobnostiam ČS. hudobnej scény: Karlovi Černochovi, Ivete Bartošovej, Pavlovi Bobkovi i Laďke Kozderkovej, no s úctou i k ostatným hudobným hviezdam (Rottrová, Neckář, Zíma, Drobný, Helekal), ktorí sú ešte medzi nami. Nádherný motív K.J.Erbena, kvalitné obsadenie hlavných úloh spevákmi, no v nepodarených divadelných scénach a v hrozných kostýmoch (Bartoška i Rottrová vyzerajú akoby došli z chemoterapie). A je to až veľmi "prespievané" naviac hudbou až príliš slabou, od neznámeho P.Skalického(?), s trápnymi tančekmi. Zároveň je vidno, že títo aj keď skvelí speváci, ozaj nie sú herci.....tak to celé nejako utrpelo... Oproti Tři zlaté vlasy děda Vševěda optimistickejšie ale ťažká nuda. Ale keď sa vo dverách objavil Zíma ako Děd Vševěd (viď aj galéria - šieste foto), to som sa nemohol nesmiať...vyzeral akoby strčil hlavu do medu a potom naň sadol celý úľ..... :D ()

reccal

Hudebně vybroušený klenot českých pohádek. Party Kozderkové nebo Vítka jsou nádherou, i když někdy trošku patetickou. Ale pohádka má být jednoduchá, zapamatováníhodná a lehce stravitelná, což v tomto případě funguje beze zbytku. Bohužel nedoceněná a evidentně - zřejmě zejména uživateli bez sluchu - lehce nenáviděná. Holt hudební pohádku si dosyta užije jen podobně založený člověk, a národu odkojenému dunícími Kabáty, Katapulty a podobným to, jak vidno, nesedlo. ()

soukyd33

Mě se to líbilo, a herci to zahráli a zazpívali úžasně. To že se ve filmu pouze zpívá je úžasné, a třeba pro mě až dojemné. Jako pohádku film ale vůbec neberu, je to pouze zpívaný film o lásce a štěstí. Krásné písničky s příběhem jsou TOP celého filmu. Přiznám se, že jiný takový neznám! Hvězdiček 5***** ()

valisimek05

Další pohádka, kterou mi rodiče pouštěli, když jsem byla malá. I teď, když je mi 16 let se na ni moc ráda podívám. Skvělá hudba, skvělé pěvecké obsazení. Jediné, co mě vždy vadilo, byly kostými. Myslím si, že se to tentorát Evženii Rážový nepovedlo. Celkové hodnocení 90 %. ()

Cesty timem

Občas skouknu. Dnes mi tedy velmi zaujal ten řetěz, co má král Bobek na krku. Je to takový podobný možná těm, co měli mafiáni v následných devadesátkách :-) ...Ano ty kostýmy... je asi vidět doba vzniku pohádky (osmdesátky). A někomu to vadí tak moc, že tady napíše "kostými", čímž u mne přebije tu jejich výraznost. A dost. ()

simpanz

Tak jsem včera pustil Plaváčka. Ač jsem si nejdřív řekl, že tuhle popovou pohádku nedám, dodíval jsem se a celkem i pobavil. Sudičky nabíhající do rocku, část, kdy Plaváček nese psaní na zámek či výstup děda Vševěda stojí za to vidět. :) Jako recese dobré, **. ()

Bojinda

Pamatuju si pár písniček a hlavně, jak tam všichni měli ujeté pokrývky hlavy. Takže mi to jaksi splynulo, naprosto nesmyslně, s Radúzem a Mahulenou. ()

Rade

Z hlediska hudební stránky naprostý sterilní kolovrátkový "průjem" bez jakéhokoliv výrazného melodického motivu. Z hlediska  hereckého (až na pár výjimek) jen potvrzení faktu, že být zpěvákem ještě neznamená být alespoň trochu dobrým hercem... ()