Koloběžka první (TV film)

Pohádka

Československo, 1984, 70 min

Docela milá pohádka, zvláště Patrasová a její "výkon" je hezký na pohled.(21.4.2009)

Průměrná pohádka, která si i za ty krásné písničky zaslouží 3 hezké hvězdičky.(15.9.2009)

Já tu pohádku zbožňovala. Písničky zpívala dnem i nocí, koloběžku jsem si vyřvala... :-D(17.10.2009)

Jsem vášnivá, jsem vášnivá, jsem vášnivá pěstitelka výslovnosti, jsem vášnivá pěstitelka dikce, mně zachvívá každé slovo čelní kostí, řeč pečlivá každodenní cvik chce. Štříziivý střízlík stříbro střádá, žíznivý žoldnéř žejdlík žádá, srkne-li srkavec, je to srk, frkne-li frkavec, je to frk. Říkáme správně dlouhé hlásky, Vávrová s Vávrou sbírá klásky, karavana kráčí skrze Karatum, transportuje parafin, karfiol a rum. Dnes pohříchu těch vášnivých pěstitelů výslovnosti a krásné češtiny je jak šafránu, takže pozdravem na rozloučení se stává podivné "naschle" a pozdravem uvítacím "brej". Raději jdu žužlat cukrle, abych se tu zbytečně nerozčilovala, nebo se nakonec můžu zaneprazdňovat něčím jiným. Jen abych nepřišla zkrátka a nakonec netočila klikou.(10.11.2012)

Tak on mě úzkostlivě spravedlivý Čenda nikdy kdovíjak cool nepřišel. Avšak Dáda na kolobrndě, oděna toliko pouze v pochybnou síťovinu a háv břitkých bonmotů, to už je jiné kafe... Ač je to jinak rozprávka poměrně tendenční a (na svou dobu!) genderově snad až přespříliš hyperkorektní, má své nezapomenutelné momentky. Za všechny uveďme ustřižený knír, soudek s nejsladším medem na světě a glamrockovou kapacitu v oboru logopedie Jitku "střízlivý střízlík stříbro střádá" Molavcovou. To je skutečně úkaz z jiné galaxie. Nicméně, ta ústřední Dádina pjosenka, to je vskutku těžce progresivní popík, co se dokáže vrýt pod kůži. Takže i česká justice už dávno ví, že "setkáme-li se s bahnem, okamžitě zahnem!"(26.3.2012)

• - Televize vyhlásila zvláštní výzvu. V určitý den se měly dostavit do Průhonic děti se svojí koloběžkou. Sjely se jich stovky! (Karlos80)

• - Psi v pohádce jsou slovenští čuvači. (greeneye)

• - Natáčelo se v Průhonickém parku. (M.B)