Koloběžka první (TV film)

Pohádka

Československo, 1984, 70 min

Jsem vášnivá.... Jsem vášnivá.... Tak to jsem ještě nežral. Jitka Molavcová je tak odpudivě kouzelná, že z toho jde hlava kolem. Přesně jak řekl král: Je jako vůz, který je naložený dřívím a chi-chi-chi, jede po mostě. Jinak celkem televizní standard, nebo spíš nadstandard. Písně dvojice Svěrák - Uhlíř, Dáša Patrasová a Jan Čenský tvoří krásný páreček. Je to milá pohádka, na níž se rád kdykoliv podívám, a nestydím se za to. :)(2.5.2009)

Jako malý jsem se vždy těšil až bude obutá-neobutá v TV. I dnes v záplavě TV odpadu je svěží a písně chytlavé.(10.1.2009)

Werichova předloha je samozřejmě výborná a těžko proti ní cokoli namítnout, její filmová adaptace je na tom ovšem jinak. Ačkoli je slušně obsazená (pravda, Dádu bych v ní mít nemusel) a herecky tudíž velmi dobře zpracovaná, ztrácí body za trochu nemastnou, neslanou a místy i vysloveně bezradnou režii a především, za papundeklové kulisy a hubenou výpravu. Lépe na tom ovšem nejsou ani exteriérové scény, které vypadají, jako by je někdo natočil během jednoho odpoledne v městském parku... Celkový dojem: 65%(29.12.2012)

A nečti pořád, nebo ti to zůstane! (3,5*)(20.12.2009)

• Džejkop

Asi to je dobrá pohádka, ale Dáda Patrasová moc dobrá není. Jako je to pěkná baba, to nepopírám. Ale jakmile hraje v pohádce, ihned si jí vybavím jako moderátorku a rázem veškeré mé sympatie mizí.(30.3.2007)

• - Podle stejného scénáře vznikla ve stejném roce v režii Karla Weinlicha i rozhlasová pohádka "Královna Koloběžka". (Miggi90)

• - Psi v pohádce jsou slovenští čuvači. (greeneye)

• - Natáčelo se v Průhonickém parku. (M.B)