Bob a Bobek - králíci z klobouku

• angličtina Bob and Bobby - Top Hat Rabbits (více)

Série(3) / Epizody(39)

Objevili se na televizních obrazovkách poprvé v roce 1979. Podobu jim dal kreslíř Vladimír Jiránek, hlas jim propůjčil Josef Dvořák. K jejich prvním dobrodružstvím, která podle scénářů Jaroslava PacovskéhoJiřího Šebánka natočil režisér Václav Bedřich, rychle přibývala dobrodružství další. Bylo jich nejdříve třináct, pak šestadvacet a potom dokonce celých devětatřicet. Bob a Bobek se za ta léta příliš nezměnili. Jsou to pořád ti milí braši, ochotní kdykoliv přiložit pracku k dílu anebo přispět někomu na pomoc. Že se jejich dobrá vůle nesetká vždy s tím nejlepším výsledkem? Inu, takový je už zákon grotesky. Kdo z nás se ostatně někdy neocitl v podobné situaci. Seriál o králících z klobouku patří k těm nejrozsáhlejším kresleným seriálům, které v produkci nejdříve Československé a později České televize vznikly. Na rozdíl od mnoha zahraničních animovaných seriálů se tým realizátorů příliš nezměnil. Pouze režiséra Václava Bedřicha nahradil při režii závěrečných dílů jeden z animátorů seriálu Miroslav Walter. A protože ti dva braši z kouzelníkova klobouku rozhodně patří k těm večerníčkovským hrdinům, kterým jejich oblíbenost mezi malými i velkými diváky zajistila nesmrtelnost, můžete se s nimi setkávat také v nových pokračováních na cestách. (Česká televize)

yaqwsx

Vstávat a cvičit! Rozhodně nejmilejší večerníček všech dob. Má vtip, má šmrnc, nemá chybičky. Ať už ukážete na jakýkoliv aspekt tohoto večerníčku, tak vždy najdete jenom klady. ()

pekas

Kromě úvodního vstávání a rozcvičky, které se stalo kultem, si nic jiného z tohohle seriálu nevybavuju. A to je dost málo, ne? 70% ()

eFOXsize

"Vstávat, vstávat a cvičit." To mě doprovázelo celou povinnou školní docházku :-) Oblíbená rodičovská věta. Pro mě nejlepší animovaný večerníček všech dob. Nejoblíbenější LPčko v dětském věku. A znělka jeden z nejefektivnějších budíků dodnes :-) ()

Ocelotr

Velkou výhodou "starých" králíků z klobouku oproti těm sračkovým novým, je že nejsou politicky korektní, moc toho nenakecej a je to groteska. Králici kradou, podváděj v závodě, zkrátka se snažej vždy dostat k něčemu zadarmo - což v nových králících neprošlo. A tím se vytratil veškerý vtip. Starý králíci jsou klasika u kterejch se s chutí zasměje i dospělí. ()

OJan

Příjemný Večerníček, který je nádherně animovaný, je vtipný a zaujme. |80%|, (počet zhlédnutých epizod: 39) ()

Předseda

V nových dílech schází grotesknost a větší švih, ale je to určeno těm nejmenším, tvůrci zvětšili postavy a přidali spoustu pastelových barev. ()

Tinaa

Nevzpomínám si, že by se mi nějak obzvlášť líbili, ba naopak. Opakující se ranní rituál mě spíš rozčiloval a prostě mě ti králíci nijak nezajímali. ()

route60

Úžasná klasika Vladimíra Jiránka pro všechny generace bez vyjímky a na výborný hlas Josefa Dvořáka se nezapomína, "tak vztávat a cvičit" ()