V září 1974 provedl známý terorista Carlos v Paříži další ze svých krutých a nelítostných atentátů, když hodil granát do kavárny plné lidí. O rok později vtrhl ve Vídni se skupinou dalších teroristů na konferenci zemí vyvážejících naftu. Požadoval dvacet milionů dolarů. Postarší agent CIA Henry Fields, který je doslova posedlý dopadením teroristy, je odhodlán zastřelit ho na letišti na vlastní pěst, nadřízený mu v tom však zabrání. O deset let později je v Jeruzalémě po delší honičce zatčen fotografující turista. Při výslechu, který vede zkušený agent Amos, vyjde najevo, že muž není Carlos, kterému je neuvěřitelně podobný, ale americký námořní kapitán Annibal Ramirez. Amos společně se svým americkým kolegou Fieldsem se Ramireze snaží přemluvit ke spolupráci na dopadení teroristy, milující manžel a otec dvou dětí to sice odmítne, ale neodbytný Fields mu nedá pokoj, dokud na spolupráci nepřistoupí. O měsíc později se Ramirez loučí s rodinou a vyplouvá na moře jako kapitán ponorky. Ve skutečnosti odjíždí tajně do Kanady, kde pod vedením Amose a Fieldse podstoupí tvrdý výcvik, aby se co nejvíce přiblížil svému nebezpečnému dvojníkovi. Fieldsův plán je přitom jednoduchý. Carlos je pod ochranou KGB, takže stačí, aby Sověti uvěřili, že terorista přešel na stranu Američanů a sami ho zlikvidují. Ramirez se tedy má jako Carlos setkat s vrahovou bývalou milenkou Agnieskou, a poté, až ho budou mít agenti KGB pod dohledem, nechat se vidět s agentem CIA. To by mělo stačit. Zdánlivě jednoduchý plán má však několik úskalí, a to nejen při výcviku, ale při samotné akci. Jeho první setkání s Agnieskou totiž překazí agenti francouzské tajné služby, kteří netuší, že jde o Carlosova dvojníka. O divoké přestřelce se dozví také skutečný Carlos, který najal japonského teroristu, aby zabil Agniesku, která spolupracuje s Francouzi. Také Ramirez se málem stane jeho obětí. To je však pouhý začátek všech potíží a nebezpečí, které na Ramireze čekají. (oficiální text distributora)

lennyd

Šakal. Terorista, který se neštítí vůbec ničeho. Delší dobu po něm pase agent CIA Henry Fields (Donald Sutherland). Náhodou v americké armádě najde vojáka, který jako by Šakalovi z oka vypadl. Zrodí se tedy tajný plán. Vycvičit Annibala Ramireze (Aidan Quinn) na zabijáka, a poslat jej proti Šakalovi... První dvě třetiny filmu dost skvělé, hlavně trenink, který Annibal dostává. V poslední třetině se rozhodli scénaristé trošku zesložitit průhledný děj, ale kapku to překomlikovali.. Chvílema už vůbec není jasné, kdo je Šakal a kdo Annibal.. Škoda té poslední třetiny.. ()

danoo

Jednoznačne najlepší kanadský thriller je klasickou, ale poctivo odvedenou prácou, čo do hereckých výkonov, réžie a scenára. Azda by som ubral trocha tej typickej kanadskej schématickosti, ktorou trpí väčšina danej produkcie a Honba na Šakala by mohla byť dokonalá. Silných 3,5. ()

dANo

Ničím ma tento thriller neprekvapil, dokonca ani tým, že vychádza zo skutočných udalostí... Akčné scény nemajú takmer žiadnu kvalitu a prvá polovica filmu je neskutočne zbytočne naťahovaná, pričom s prehľadom stačí vidieť tento príbeh odvedy, ako prídu do Líbie a začne sa "akcia". ()

Madadajo

Dobré akční scény, ale příběh drží po sobě snad jen vůlí boží a já jsem ateista, aneb u mě to prostě nebylo ono... nemastné, neslané... konec s hodně malým "k"... ()

shantim

Není sice jako Den šakala, ale i tento snímek si zaslouží pozornost. Hra s dvojníkem je velmi zajímavá a akční scény jsou dostatečně realistické a strhující zároveň. 72% hvězdiček ()

Ravi

Velmi dobře natočené dílo. Režisér opět dokazuje, že s minimem potenciálu umí dělat divy. Obsazení mi velmi sedlo a také příběh plný zajímavých zvratů. Nahlédnutí do kuchyně tajné služby s uvěřitelným scénářem je myslím také vyjímečnost tohoto filmu. Hudba mohla být výraznější a ne tak křečovitá. Dle mého 85% = 4/5 ()

Myrreczech

Překvapilo, a že docela hodně. Zajímavý a především napínavý příběh plný zvratů s povedeně zahranou přeměnou osobnosti hlavního hrdiny a sympatickým hodným záporákem Donaldem. Příjemný thriller na víkendový večer. ()

Autogram

Nezdalo sa mi to ako najšťastnejšie riešenie vydávať sa za zločinca, ktorého chcem dolapiť. Ale bolo to riadne napínavé, akčné a drsné aj pri tej zvláštnej zápletke a občasnému dopleteniu z všakovakých tajných služieb, aj keď som sa snažil trvalo dávať pri filme pozor. Nakoniec to zmysel dalo, a malo aj slušnú bodku. –––– Dostať ho môže jediný človek na svete. A to ste vy. – Moja odpoveď je nie. Myslím, že ste na zlej adrese. Ten muž, ktorého potrebujete sa volá... Bond. James Bond. Býva niekde v Londýne a vozí sa v Aston Martine. Oslovte jeho. –––– Berte to ako súlož v mene svojej vlasti. Keby to nešlo, zavrite oči a myslite na Anglicko. –––– Zabíjal som ľudí. Nie fajnovo anonymne dákou raketou z ponorky. Ale pištoľou pekne zblízka, až ma ostriekal ich mozog. ()

ssfan

Velmi slušný thriller, u kterého jsem se vůbec nenudil. Děj je velmi zajímavý, plný zvratů. Akčních scén je celkem dost. Herecké obsazení je kvalitní. Hudba taky ujde. Navíc je film prakticky pořád napínavý.Jestliže mám tento film porovnat s Šakalem od Willise, je Hon na Šakala vítězem. 75% ()

Wbcko

posledních deset sekund bych potřeboval vidět ještě jednou, abych vlastně věděl, jak to všechno skončilo... Jinak napínavý film, dobře natočený i zahraný, často předvídatelný. Neurazí, nenadchne ()

Aqualung

Myslím, že jde o slušný scénář, která se podařilo také slušným způsobem převést na film.Pánové Sutherland a Kingsley odvedli výborný výkon.Jde o zase mírně jiný náhled do zákulisí boje proti terorismu.Nicméně měl bych výhradu k té podobě.Alespoň hlasem se mohli nějakým způsobem lišit.A žeby nebyli od sebe k poznání, tedy Carlos a hlavní hrdina?Ale je to film, a tak dejme tomu.Výborná honička v nočním městě kdesi v Libyi a brilantní bouda, kterou dovršila KGB pobabranou akcí v berlínském bytě Carlose.Inu i tajné služby jsou jen lidé, a tak to, holt, někdy skřípe, někdy stojí i lidské životy.Třeba i kolegů.Ale vítězí CIA a konec je téměř sladký.Mírný nadprůměr, řekl bych. ()

solskjaer

Tak takhle nějak by měl vypadat napínavý a dobře vypracovaný thriller, s perfektním závěrem a se spoustou nečekaných zvratů. Pěkná kamera a hudba, vynikající herci (Kingsley, Sutherland), ale hlavně dokonalý scénář, dělají z tohoto filmu vysoce nadprůměrný snímek, možná s jedinou chybičkou a tou je ten fakt, že ho lze vidět jen jednou! ()

PALINO

Tvorcom filmu sa pomerne zaujímavo podarilo prepojiť skutočné udalosti s vymyslenými a vytvorili kvalitný a zábavný film. Niektoré veci sú vo filme síce až príliš zľahčené (napríklad vpád na ministerskú konferenciu OPECU), ale celkovo film ponúka vyvážený pomer medzi filmovým zjednodušením a skutočnou realitou a predovšetkým po tej filmovej stránke je HON NA ŠAKALA dobre natočeným filmom, ktorý si dokáže získať diváka. A navyše Aidan Quinn je vo svojej dvojúlohe viac ako dobrý. ()

Michelle75

Hon na Šakala mě napoprvé docela dostal, po druhém shlédnutí, které následovalo po pár letech mé nadšení z jinak tématicky výborného filmu hodně opadalo. To co se mi líbilo předtím líbilo se mi i teď, ale některé části jakoby byly točeny narychlo a to celkový dojem z jinak slušného filmu hodně pokazilo. Nicméně ustřední herecká trojice byla výborná. ()

Lukoboss

Viděl jsem to už víckrát a až se divím, že to tady nemám ohodnocený. Musím se přiznat, že toto mám rád, a vůbec tyhle devadesátkový krimi-thrillery jsou prostě dobrý. Pravda je, že často to má béčkový nádechy, ale v tomto období se to prostě tímhle stylem točilo. A právě tady ten "nadhled" má taky svoje kouzlo. Krom toho zapletení tajných sil atd. je prostě zajímavej prvek, na kterým se dá skvěle stavět. Do toho velice kvalitní ústřední trojice, která to taky celý drží výborně pohromadě. Jo, chyby se najdou, ale jak jsem psal o pár řádků výš, v devadesátkách se s tím takřka počítá vždycky. ()

iXtr3m3

Také realistickejšie spracovanie Šakala. Na druhej strane to nesie so sebou aj neduhy ako menej akcie, hlavne "efektnej" akcie ako vo Willisovom stvárnení Šakala. Taktiež Gere bol ďaleko viac sympatickejší nielen vzhľadom ale aj pozadím svojej postavy, ako tu Aidan Quinn či Donald Sutherland s Benom Kingsleyim. ()

helmut111

Celkom solídny film, ale dosť nevývažený, prvá polovica je skvelá (atentát, zámena v libanone, výcvik) - to ostane v pämeti. Druhá už ide kvalitatívne dole a to priamoúmerne s časom, ku konci som sa už nudil. ()