Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Harry Fertig byl vždy silně nábožensky založený, mírumilovný člověk. Věřil ve spravedlnost a lidskou dobrotu, nikdy nikomu neublížil. To se ale onoho osudného večera změnilo. Jeho syn dostal akutní zánět slepého střeva a potřeboval okamžitý zásah lékaře. Nemocniční byrokracie a nevšímavost lékařů však zapříčinily, že chlapec zemřel. O šest týdnů později jsou všechny osoby, vinné chlapcovou smrtí, zastřeleny a zdrcený otec se jde přihlásit na policii. Jeho případu se chápe bezcharakterní právník Roy Bleakie, vidící v kauze snadnou cestu ke slávě a kariéře. Chce Fertiga označit za nepříčetného. Ten to však odmítá. Zabil proto, aby se pomstil. A za tento čin je sám ochoten nést svůj trest, ať to bude doživotní žalář nebo smrt. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (16)

Big Bear 

všechny recenze uživatele

Nebudu v hodnocení tak drsný, jako někteří zde. Film klade celkem nepříjemné otázky a já sám jsem si některé nedokázal zodpovědět. No schválně, dokázali by jste žít s vědomím, že vaše jediné vysněné dítě zemřelo kvůli nezájmu tří lidí z nemocnice a byrokracii? Představte si, jak je vše v troskách. Váš život prakticky skončil, i život vaší ženy. Přišli jste o pětiletého synka... Tuto ránu nevyřeší adopce černouška ani štěňátko.. A budete vědět, že ti co za to mohou si dál žijí své životy a dál dělají svoji práci a tak, že může dojít k něčemu podobnému... Opravdu nevím jak by se člověk zachoval. Baldwin mi na začátku jako bezpáteřní právník, pravý žralok v rybníčku přišel skvělý. Byl to super protipól zlomenému Kingsleymu. Jenže pak dojde na jeho bod zlomu. Svědomí je mocná věc. Jde sice ohýbat, jde jej i nevnímat, ale přesto se jednoho dne může ozvat s plným důrazem. A pak jej neutišíte. Nejeden zločinec se takto sám přišel udat, nejednoho člověka výčitky dohnaly k sebevraždě. Zprvu jsem Baldwinovi tu přeměnu moc nebral, ale ke konci filmu jsem mu ji věřil. Neseděla mi tam jen ta zápletka o zkorumpované radnici a zápletka s nevěrou. Tohle zkrátka bylo drama, nad kterým je třeba se i zamyslet a ne jen se nechat unášet dějem. Za mne jsou to tři kovové tančíky. * * * ()

nash. 

všechny recenze uživatele

Soudní drama, které má silný námět a výborný rozjezd, postupně však ztrácí na tempu i zajímavosti zbytečnými průtahy a odbočkami. Po nesmyslné milostné zákrutě, která film téměř zabila, sice v závěru jakoby chytí druhý dech překvapivým odhalením některých motivací, jenže tím zcela zbourá původně nastolenou a mnohem zajímavější otázku odpovědnosti a osobní msty. ()

Reklama

Phobia 

všechny recenze uživatele

Napoprvé se mi film líbil, druhé shlédnutí po letech odhalilo na můj vkus příliš mnoho moralizování, teologických disputací a romantických pletek. Tohle (pro mnohé osobní) téma se dalo natočit lépe - více do hloubky, podstatně emotivněji... Já totiž naprosto chápu ten žal, vztek a potřebu potrestat viníky zbytečné smrti blízkého člověka. Příliš rozmělněné snahou být zároveň soudním dramatem, psychologickým, romantickým i nábožensko-filozofickým filmem, ve výsledku není dotaženo ani jedno. 59% ()

CaptainNor 

všechny recenze uživatele

Obávám se, že i samotný námět není ničím převratný a originální a s tím nic neudělá ani Kingsley, ani Baldwin, natož nepříliš úspěšný režisér. Spousty nudných dialogů zachycuje kamera v detailech obličejů, což nápadně připomíná latinsko americké telenovely a sráží film ještě více pod průměrné střední hodnoty. Jediné, co mi proto utkví je vymydlený Kevin Conway, kterého mám v paměti jako špinavého a odporného padoucha z westernu Rychlejší než smrt. ()

Aknah 

všechny recenze uživatele

Celkem nadějná zápletka a závažné dilema, které nastalo během 15 minut a potom následoval Alec Baldwin se svým nepřirozeným projevem a neustále našpulenou pusou - působil jako umělá figurína. Filmu nepomohly ani mdlé a opakující se dialogy, pomalé tempo a odradilo mě se k tomu postavit jako k dramatu. Korupce, myšlení hlavního hrdiny i právníka mě nebavilo. A film jako celek vůbec nezaujal. Utahané dvě hodiny dovršil spravedlivý a dojemný soud, což sice byla nejlepší scéna z filmu, ale bohužel nenahradí hluchá a nudná místa. ()

Galerie (3)

Reklama

Reklama