Reklama

Reklama

VOD (1)

Epizody(8)

Obsahy(1)

Jan „Honza“ Růžička (Marek Němec) je po potyčce v přímém přenosu s vycházející hvězdou svého klubu Sparta Praha, mladým útočníkem Paškou (Marek Lambora), propuštěn ze zaměstnání, vyloučen z klubu a nemůže trénovat. Navíc je kvůli zničení osobního majetku, napadení a kladení odporu při zatýkání pod vlivem alkoholu odsouzen na několik měsíců veřejně prospěšných prací nepodmíněně. Jeho řádění, nezřízené pití a podrážděné chování jsou důsledkem jeho povahy a rozpadajícího se manželství. Jeho žena Sára (Anna Fixová), láska jeho života, ho opustila. Růžička se tak ocitne ze dne na den bez práce, pro kterou žije, bez ženy, kterou miluje, v podnájmu někde na sídlišti a navíc je přinucen v rámci svého trestu trénovat bandu netalentovaných dětí ze sídlištní základní školy. A tak člověk, který dosud nepoznal nic než fotbal a výhry, najednou po sérii velkých životních proher musí poznat i všechno to mimo fotbal, co se nazývá život. A tak má bezdětný chlap v počínající krizi středního věku, který nikdy nechtěl mít děti, na krku rázem několik pěkných kvítek. Díky tomu ale vedle snahy získat zpět svou práci a manželku zjistí, že jsou možná i jiné věci, na kterých v životě může záležet. A dokonce možná i jiné ženy… Pomohou mu nové životní lekce k tomu, aby se stal o trochu menším egoistou a narcisem? (prima+)

(více)

Recenze (19)

walkingdead 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Vzhledem k tomu, že oběma komerčním stanicím jde teď především o platící diváky voyo/prima+, tak se zdá, že konečně částečně upustily od prostého natáčení pohyblivých obrázků bez jakékoli myšlenky s čím dál stupidnějším a nelogičtějším dějem, ale snaží se konečně aspoň v rámci svých možností o kvalitní tvorbu. Tohle celkem ušlo, vole. Kdyby se to ale časově zkrátilo tak na 90 minut a poslalo do kin, tak z toho mohla být i nadprůměrná komedie, ale takhle i když dílů nebylo moc a nebyly dlouhé, tak tam bylo hodně hluchých míst. Ale i tak v rámci produktů primy nadstandard. ()

ostravak30 

všechny recenze uživatele

Já ani nevím, co jsme to vlastně sledovali. Zajímalo by mě, proč si všechny pražské seriály a filmy o fotbale vybírají jako hlavní klub Spartu. A též, jak by se seriál skalním příznivcům Sparty a jejích představitelů líbil. Je to přehlídka vulgarit, které se běžně říkají před dětmi a je super, že je používají. Dospěláci nadšení nedokáží příliš skrývat. Zvláštní je, že z celé školy hráli fotbal právě jen a jen tito žáci a žádní jiní. Jan Růžička se ale nikam neposunul a trest pro něj znamenal jen to, prostě si ho odpykat a jede se dál. Rozhodně není vidět, že by svého činu nějak litoval nebo by se změnil. Děj je strašně rychle ukončený - vlastně pouze pomocí závěrečného zhodnocení a fotografií: ti se dají dohromady, tenhle šel tam, tenhle zase tam. Jako by to ani nemělo pořádný konec. A používání slova vole, nebo Anežka Rusevová načapaná v podprdě, ačkoli už dobře slyší, že někdo jde dovnitř, mi taky extra vtipné nepřišlo. Celý seriál mi přijde jako takové křičení do jeskyně bez odezvy. ()

Reklama

Kropajda1 

všechny recenze uživatele

Překvapivě koukatelné. Podle ukázek to vypadalo na seriál o neschopných dětech, ale ono je to nakonec hlavně o jejich trenérovi a to je super. Nejzábavnější je, když chodí Marek Němec tak, aby to vypadalo, že má hodně nohy do "O". V některých záběrech je vidět, jak moc křivě pokládá chodidla, aby tohoto postoje dosáhl. Musel si docela dost vytrpět. Takže hvězda navíc za snahu. ()

Pythonator 

všechny recenze uživatele

Na blboučký český seriál je to vtipné a milé a v rámce české produkce asi něco lepšího budeme hledat těžko. Proto je divné to nízké hodnocení. Marek Němec v roli typicky blbého fotbalisty, i když s dobrým srdcem, dává jeden brániční gól za druhým. Až na ty nadávky je to v podstatě taková dětská verze jiného českého seriálu s jistým fotbalovým hrdinou jménem Lavi. ()

slunicko2 

všechny recenze uživatele

Překvapivě svěží komediální nadsázka 1)  ze světa prvoligových fotbalistů, investigativní žurnalistiky a praxe výuky na základní škole. Upřímně řečeno, o zmíněných tématech se vlastně nic nedozvíte, jen si trochu prohrábnete nejrůznější klišé. Ale pobavíte se. Alespoň já se (chvílemi) docela bavil. Čím déle seriál trval, tím to bylo lepší._____ 2) 42letý Marek Němec (potrestaný fotbalista Růžička) si se svou rolí primitivního čutálisty se srdcem na pravém místě příjemně vyhrál. Zaujala mě především jeho nenapodobitelná chůze. Scénáristé mu rovněž přiřkli rozhled, který by mu jistě záviděli mnozí žáci zvláštní školy._____ 3)  I další postavy stojí za zmínku. 53letý Martin Myšička (vynalézavý ředitel základní školy) nebo 37letá Anežka Rusevová (tělocvikářka, která uhání fotbalistu Růžičku) či 40letý Roman Štabrňák (bohatý partner Růžičkovy ženy). Přihodíme i 29letého Adama Jouru (jediný alespoň trochu přitažlivý kluk, Růžičkův asistent v roli trenéra, Marek). Děti mě příliš nezaujaly. ()

Galerie (41)

Zajímavosti (2)

  • Natáčelo se v interiérech ZŠ Bílá v pražských Dejvicích. (DonNeto)

Reklama

Reklama