Ofka skončila střední školu, teď pracuje v nonstopu, pachtí se se životem a neví co dál. Přes den dospává, žije až po setmění. Je to... dítě noci. V hlavních rolích filmu Michaely Pavlátové dominují Martha Issová a Jiří Mádl ocenění na loňském MFF Karlovy Vary.
Ofka (Martha Issová) propadla zvláštní letargii: zatímco většina jejích spolužáků ze střední školy pokračuje ve studiu, ona odmítá opustit šalebné pohodlí dětství, jež se však rychle začíná měnit v dusnou past. Prodává v nonstop obchůdku svého švagra Edy (David Novotný) a nechává kolem sebe poletovat střípky zmarněných osudů stálých i náhodných zákazníků i těch dávných kamarádů, kteří stejně jako ona skutečně žijí pouze v noci. Občas zaskočí za partičkou popíjející ve vltavském přístavu, potuluje se ulicemi s podivínským Ubrem (Jiří Mádl), který z popelnic fascinovaně loví odložené věci a beznadějně ji miluje, vyhýbá se Mírovi (Jan Dolanský), jenž ji naopak milovat přestal. Je jí však pořád jasnější, že jednoho dne se musí rozloučit s dětstvím, překročit hranice rodné čtvrti a začít něco dělat se svým životem… Na Oscara nominovaná režisérka Michaela Pavlátová ve svém druhém celovečerním projektu – intimním příběhu dívky uvázlé mezi dětstvím a dospělostí – vsadila na autentičnost a na zajímavé prostředí pražského Karlína. Ve filmu dále hrají Kristýna Nováková, Lenka Termerová, Václav Helšus, Igor Chmela, Simona Babčáková... Martha Issová a Jiří Mádl byli za herecké výkony ve filmu Děti noci oceněni na loňském MFF Karlovy Vary. Film o křehkém přátelství, lásce a naději byl natočen podle scénáře Ireny Hejdové, jenž v roce 2006 získal Cenu Sazky v rámci Českého lva. (oficiální text distributora)

EllienPM

Výborná pocitovka (Pocitovka říkám filmům, které nemají nosný příběh, děj, zápletky, sdělení - prostě filmům, které chtějí zachytit určité stavy, nálady, místa, lidi - vyvolat v divákovi Pocity (u neempatických nudu)). Dost mě to vtáhlo a dokoukal jsem s napětím do konce, což se mi stává tak jednou za deset let. Skvělé výkony všech. ()

Iguaner

Úžasný film! Jasně že je tam pár chyb a občas to nefunguje. Ale to lze říci o každém(!) filmu. A tady na databázi si každý honí brk nad tím, jak jebe cz filmy, ale oni jsou vlastně COOL. A tenhle zvlášt(n)ě. Chtěl jsem původně napsat super duchapřítomný koment, ale tenhle film ho nepotřebuje, protože ani milion slov nedokáže vyjádřit jeho krásu a ani milion slov nedokáže zabránit předsudkům. ()

no2

6/10 - Martha Issová se zaskvěla sympatickým hereckým výkonem v Tajnostech a byla za něj nominována na Českého lva za nejlepší ženský herecký výkon ve vedlejší roli - po právu byla tedy obsazena do hlavní role Ofky "menšího" filmu Děti noci. Jiří Mádl mile překvapil v Gymplu a v Dětech noci dostal o něco náročnější úkol - zahrát podivína Ubra, Ofčina nejlepšího kamaráda (asi se mu to povedlo dobře, ale ti frajírci mu jdou dle mého názoru přece jen o něco líp...). Nemohu si pomoct, ale se zmíněnými Tajnostmi se toho v tomto filmu najde hodně společného - např. velmi dobrá, "alternativní" hudba (u podobných "nezávislých" českých filmů je již podmínkou); hlavní postavou je hrdinka, řešící (v tomto případě spíš neřešící) nějaké svoje ´niterní´ problémy, současná Praha... - a vlastně i milostný trojúhelník by se tady našel! Jinak to ale je film s tématy bližšími mládeži, pro pozdně -náctileté či raně -cetitelé "čajiny", který by ale neměl urazit nikoho, kdo do této kategorie nespadá, není-li zrovna zapřísáhlým odpůrcem placírování produktů... ()

zdenur

Výkony dobré, místy trapné, jako třeba to vřeštění v tunelu. Blbec vybírá popelnice a hysterka v nonstopu, která neví co chce, na české poměry je to prostě tak trošku jiný film. Z kina sem si odnesl otřesný zážitek nejen díky obsazení, ale i lidem kolem mě. Když zvěstoval Mádl: "kurva do prdele já tě miluju", tak se snad minutu v kuse hystericky smáli. Asi stárnu. ()

marttaN

Typický festivalový snímek, který nic neřeší, taky nic nevyřeší, ale jak skončil měl jsem z něho takový hřejivý pocit v žaludku, ještě pořád umíme točit kvalitní filmy. ()

RomanHyde

Až příliš vyhrocený příběh až příliš jednoznačných postav v až příliš šedém a depresivním prostředí pražských zákoutí. Film proto působí "příliš vyumělkovaným" dojmem, prostě se lehce přestřelilo. Celý snímek stojí na dvou ústředních postavách, které výborně zahrálí Mádl a Issová. Oba dostali dostatečný prostor pro to, aby se mohli dramaticky vyřádit, vykřičet a pobrečet si. I proto v celkovém výsledku nevznikl film, na který bychom se rádi někdy znovu podívali. Kromě hereckých výkonů a deprese nenabízí Děti noci žádný další zážitek. ()

Andresito

Uvěřitelný příběh o lidech, kteří ztratili, anebo ještě nenašli smyl života a nedochází jim, že své štěstí, které se tak usilovně snaží najít, mají každý den před sebou. Taky jsem tak trochu čekal, kdy se konečně "něco stane" a říkal si, že scénář působí trochu nedotaženě, ale ve výsledku by nějaký větší zvrat Dětem noci jen ublížil a zbytečně by narušil jejich autentičnost. Moc nechápu místní averzi vůči Martě Issové, která sice jen recykluje svoji postavu z Dobré čtvrti, ale do role Ofky se hodí výborně a svou úlohu splňuje vcelku slušně a nevidím důvod proč vyčítat otravnost postavě, která má být otravná a sama je otrávena životem. Jiří Mádl mě po Gymplu znovu příjemně překvapil dalším přesvědčivým výkonem a ani herci ve vedlejších rolích, v čele s Novotného angličtinou, se nijak neztrácejí. 60% ()

crozet

Postava Marthy Issové je velmi reálná. Spolu s tím, že se jedná o obyčejný dobrý film v TV (scénáristické literární klišé vypjatých momentů postavy Mádla pomíjím), můžeme být leda spokojeni. ()

Greg25

Ono je to těžký, proklatě těžký hodnotit. Martha Issová představuje téměř neuvěřitelný typ herečky - má vlastnost, že je v každém filmu (a je vcelku jedno jestli se jedná o komedii, drama nebo cokoliv jiného či o jakou postavu se jedná) naprosto, ale naprosto stejná, Ten její jeden jediný leckdy až frackovitý herecký projev mě poslední dobou začíná štvát, na druhou stranu tady s Mádlem fungují relativně dobře. Na první pohled je to ponuře se tvářící nezávislý film, který chce vypadat, že je o něčem, ač je svým způsobem o ničem, Jenže to o ničem není zase až tak úplně pravda, děj jde spíše do ztracena, je to spíš taková epizoda jednoho příběhu, jedné bohužel až příliš uměle vykonstruované reality. Děti noci mají jistou těžko rozpoznatelnou hloubku, která se dokáže dotknout nejen obyčejného života, lehce filozofické podstaty a věčného hledání sama sebe bez ohledu na věk. jenomže příběh má až moc náhod, až moc scén z kterých je cítit to, že takhle neplyne realita, ale jenom film. Leckdy až příliš vykonstruované slepence scén Dětem noci bohužel body ubírají. Chybí jim prostě ta přirozenost. Obrovským plusem je ale způsob pojetí a točení. Lehce rozporuplných 70% ()

waits

Další z filmových dívek, která neví, co počít s vlastním životem a trestá za to svoje okolí i sebe. Film mi kupodivu dlouhý nepřišel, Issová i Mádl mě na plátně bavili, a když jsem na konci uviděl jeden z mála úsměvů Issové (ne-li první? nevím), byl jsem jím potěšen. Tahle povětšinou času nesympatická (protože neštastná) mladá holka se během filmu někam posunula, něco si ujasnila a bylo fajn na konci vidět, že se snad vydává správným směrem. Nejsou to asi čisté čtyři, ale zdejší nelichotivé hodnocení rád zvednu. ()

Kratoc

Mádl i Issová hráli skvěle! Hráli tak, až úplně přehráli scénář a režii, což jsou nejslabší (ale poměrně zásadní) díly každého filmu. Opět narážím na problém, jako u spousty filmů z ČR, že jim chybí nějaký propracovanější příběh - autor většinou napíše něco z vlastní zkušenosti, jenže ať to napíše sebelépe, tak je to pořád jenom jedna neuzavřená epizoda z jeho vzpomínek a příběh i po závěrečných titulcích plyne dál a divák vlastně neví, co si má myslet. ()

mh.mail

60% - A mně se to líbilo. Není to sice žádné veledílo, ale propadák taky ne. Kukuče Marthy Issové jsou úžasné a dokonce ani ten Mádl mi nepřišel tak tragickej. ()

dawe787

Zajímavý psychologický film o mládeži z Pražského Karlína, děj se zaplete do několika směrů, kde by člověk čekal dramatické zvraty, ale v podstatě se vše točí stále dokola a když čekáte uklidňující závěr, tak film končí. Nenudil jsem se, ale do kina bych asi na to nešel. Hlavní herci hráli své role opravdu věrohodně. ()

Grizzly

Debilni pribeh o extremne vypatlane a line holce. Rezie na hovno, scenar na hovno, postavy na hovno. Herecke vykony dvou hlavnich predstavitelu si zaslouzi po hvezdicce. A Madl rulez jako vzdy. 40% ()

Sista

No nebylo by to špatný..kdyby se tam něco dělo! Marta Issová v roli tápající osmnáctky je výborná a věřila jsem i Mádlovi toho jeho bohatýho somráka, ale to nestačí, když se vlastně děj nikam neposunuje, Ofka (Marta) se prostě pořád točí na místě, dělá chyby a špatná rozhodnutí, celé její okolí jí to pořád říká a ona není schopná ničeho jiného než pláče. Ubr (Mádl) o ni celý film neúspěšně usiluje, pořád jí zachraňuje, nakonec se kvůli ní popere..no a pak se Ofka tak poslední dvě minuty filmu začne lehce usmívat a šup! Je konec. Pro mě slabé 3 hvězdičky na smogovém nebi karlínské noci. ()

Pidzey

Dá se na to dívat a dá se to i dodívat…pro mě jeden z lepších českých filmů posledních několika let. Pravda první polovina mě trochu nudila a trochu jsem postrádal nějaký jasný příběh ..ale druhá půlka už byla docela fajn a taky se tam už něco dělo.. Martha Issová působila podobně jako celí film…nevím zda to bylo dáno scénářem nebo jejím hraním,ale v první půlce na mě působila trochu otravně..především jak byla až moc negativní a každého porád posílala pryč..ale v druhé půlce už to bylo lepší.. Pro mě nejlepší pasáže filmu byli když se tam objevil Mádl (pro mě jeden z talentů českého filmu)..který hrál velmi dobře..moc se mi líbil rozhovor Mádla s Issovou na břehu řeky(nebo kde to bylo) a potom rozhovor ve vystěhovaném bytě. ..kdyby film nepůsobil trochu nudně dal bych mu **** a 7/10 … no ale takle dávám *** a 6/10 ()

Český herecký úspěch v Karlových Varech

Český herecký úspěch v Karlových Varech