Ofka skončila střední školu, teď pracuje v nonstopu, pachtí se se životem a neví co dál. Přes den dospává, žije až po setmění. Je to... dítě noci. V hlavních rolích filmu Michaely Pavlátové dominují Martha Issová a Jiří Mádl ocenění na loňském MFF Karlovy Vary.
Ofka (Martha Issová) propadla zvláštní letargii: zatímco většina jejích spolužáků ze střední školy pokračuje ve studiu, ona odmítá opustit šalebné pohodlí dětství, jež se však rychle začíná měnit v dusnou past. Prodává v nonstop obchůdku svého švagra Edy (David Novotný) a nechává kolem sebe poletovat střípky zmarněných osudů stálých i náhodných zákazníků i těch dávných kamarádů, kteří stejně jako ona skutečně žijí pouze v noci. Občas zaskočí za partičkou popíjející ve vltavském přístavu, potuluje se ulicemi s podivínským Ubrem (Jiří Mádl), který z popelnic fascinovaně loví odložené věci a beznadějně ji miluje, vyhýbá se Mírovi (Jan Dolanský), jenž ji naopak milovat přestal. Je jí však pořád jasnější, že jednoho dne se musí rozloučit s dětstvím, překročit hranice rodné čtvrti a začít něco dělat se svým životem… Na Oscara nominovaná režisérka Michaela Pavlátová ve svém druhém celovečerním projektu – intimním příběhu dívky uvázlé mezi dětstvím a dospělostí – vsadila na autentičnost a na zajímavé prostředí pražského Karlína. Ve filmu dále hrají Kristýna Nováková, Lenka Termerová, Václav Helšus, Igor Chmela, Simona Babčáková... Martha Issová a Jiří Mádl byli za herecké výkony ve filmu Děti noci oceněni na loňském MFF Karlovy Vary. Film o křehkém přátelství, lásce a naději byl natočen podle scénáře Ireny Hejdové, jenž v roce 2006 získal Cenu Sazky v rámci Českého lva. (oficiální text distributora)

TrebleClef

Nejlepší jasně Maruška. Starý herci dobrý, Mádl celkem taky, ale Issová-neskutečný protekční střevo. Kdyby místo ní hrála moje židle od stolu, tak by si toho nikdo nevšim. Prostě žádnej rozdíl. A o čem to vlastně celý je? O tuctový krávě, která se nechá vydržovat rodinou, furt bulí a je strašně nešťastná, jak jí nikdo v tomhle zlym světě ,,nechápe" chudinku. A ta pařba na lodi? Co to jako mělo bejt?!? Nic umělejšího sem neviděla. Nuuuuda. ()

gonga

Film o chcípácích pro chcípáky, které leda tak ujistí v jejich sebelítosti. Nic se tam neděje, nic se nestane, táhne se jako smrad a nakonec jen vyvane do prázdna. ()

Gedes

Film mě strašně zklamal... zprvu jsem si říkala... "ty jo to bude dobrý... to bude fakt dobrý..." ale tak po pulce filmu, jsem se z filmu cítila tak vyčerpaná, smutná, že se mi chtělo utéct někam pryč! Ale říkala jsem si "počkej- nechod, to se jeste - jeste se to nějak vysvetlí, přijde nějake řešení situace..." Nic nepřišlo, opět otevřený konec, žadné řešení. Kdybych tento film videla, zhruba tak před dvěma roky - kdy začínal boom podobných filmů, tak si řeknu : "Tééda, to mělo hloubku... to bylo úžasný..." ale ted si akorat, tak pomyslim - hm, dobrý a co tím chtěli říct? To jako nám zase ukázali(co už všichni dávno víme), jak jsou lidi nespokojený se svým životem, melancholický, za ničím nejdou? A kde je nějaké poslání? Ono je to hrozně pohodlný udělat otevřený konec a mysli si, co chces... Nic nového pod sluncem.. to si asi rovnou všichni můžeme hodit mašli... ()

jenjan

Noční Karlín, Holešovický přístav a Libeňský ostrov je království dětí noci jež za Bílou labuť nevstoupí. I když velmi kriticky naladěn jsem zpočátku byl, o to víc v průběhu příjemně překvapen. Snímek spíš niterný, o pocitech, které se nedají, či nemají vyslovit, o větách, které jsou spíše jednoduché, o to více sdělené, o lidech, kteří seč se moc nepředřou, cítí se unavení. I přes všechny reklamy a drobné nešvary filmu je vidět, že to natočil někdo, kdo o životě opravdu přemýšlí. To se nám ten "obraz neohrabané nezávislosti“ posunul dále že.. ()

BathoryMan

K tomu najlepšiemu v súčastnej českej kinematografii to určite nepatrí ale zasa ani k tomu najhoršiemu to nemožno priradiť!Je to len taký stratený filmík,ktorý postráda výraznejšiu dejovú líniu a obmedzuje sa len na epizodky zo života jednej postpuberťáčky s tváričkou síce peknou ale inak nijako výrazne nepresvedčivej Marthy Issovej!Zato Jirka Mádl sa tu aspon trochu vytiahol a dokázal že nieje až taký stratený ako to doposial vdaka jeho neštastným úlohám vyzeralo a že dokáže sa vžiť aj do náročnejšej postavy akou Ubr jednoznačne je!Bohužial Pavlátová to nakoniec aj tak celé potopila svojou ospalou réžiou a niekolkými trápnymi epizodkami ako ked matka hladá svoju dcéru alebo ten malý cigánsky chlapec,ktorý v deji nedáva žiadny zmyselA nezachráni to ani bohaté ale nevyužité panoptikum postavičiek navštevujúci nočný non-stop! ()

Kolssteyn

Ze zpracování filmu čpí jakási "socialistická" rutina a nudná kamera. Jediným positivem této umorousanosti jsou J.Mádl s M.Issovou, kterým film zbytečně tupí hereckou jiskru. ()

Akana

Malý český film bez křiklavých ambicí, takových už bylo... Ale tady musím pochválit dobře odpozorované dialogy a charaktery a z toho vyplývající velmi dobré herecké výkony prakticky všech zúčastněných. Jsou důvěryhodní a bez křeči, která je u tohoto druhu naší produkce dost častým hostem. Není to strhující, ale je to poctivé. Rád bych upozornil ještě na skvělou hudbu kapely Deladap, která do karlínského prostředí dobře zapadla. 70% ()

Eluin

Mádl je borec! :-) Mně se tento film náhodou docela dost líbil. Nečekal jsem od něj nic extra přínosného, leč..., mýlil jsem se. Zajímavá hudba, kamera, jen ten příběh by mohl být o něco více promyšlený. ()

CrazyLom

Film s celkem slušnou atmosférou, výborným hereckým výkonem Jiřího Mádla a chybějící pointou nebo hlubší myšlenkou. Kouknout se na to dá...jen toho nesmíte chtít moc. ()

Páně

Já rozhodně chápu snahu natočit syrové drama o odcizení, víře v naději a její ztrátě. A i já věřím, že i v našich českých reáliích jednou něco vskutku hodnotného vznikne. Jedna vlaštovka sice jaro nedělá, ale přece musím ocenit snahu o vytvoření díla postaveného na podobné tématice. Martha Issová se opravdu snaží, všechna čest jí i režisérce Pavlátové. Sice s malou pomocí scény v bazénu nápadně trochu připomínaící tu z 21 Grams od AGI. Ale pokud by si čeští tvůrci a režiséři měli brát příklady zde, tak vlastně nejsem proti. Jen houšť. Nadějné, velmi nadějné. ()

bangee

Pro mě docela nudné, naivní, přehnané, navíc Issová mi je svým hereckým vystupováním zcela nesympatická ()

TerushkaJ

Nerada hodnotím české filmy pod 3 hvězdičky, ale toto jinak nešlo. Přišlo mi, že se děj nijak nerozbíhal, spíše se pachtil stále na jednom místě a samou únavou skončil jen tak, aby se neřeklo. Martha Issová mi je velice sympatická jako herečka s určitým kouzlem a snad jen pro ní (hlavně za tanec) těch pár hvězdiček. ()

Český herecký úspěch v Karlových Varech

Český herecký úspěch v Karlových Varech