Ofka skončila střední školu, teď pracuje v nonstopu, pachtí se se životem a neví co dál. Přes den dospává, žije až po setmění. Je to... dítě noci. V hlavních rolích filmu Michaely Pavlátové dominují Martha Issová a Jiří Mádl ocenění na loňském MFF Karlovy Vary.
Ofka (Martha Issová) propadla zvláštní letargii: zatímco většina jejích spolužáků ze střední školy pokračuje ve studiu, ona odmítá opustit šalebné pohodlí dětství, jež se však rychle začíná měnit v dusnou past. Prodává v nonstop obchůdku svého švagra Edy (David Novotný) a nechává kolem sebe poletovat střípky zmarněných osudů stálých i náhodných zákazníků i těch dávných kamarádů, kteří stejně jako ona skutečně žijí pouze v noci. Občas zaskočí za partičkou popíjející ve vltavském přístavu, potuluje se ulicemi s podivínským Ubrem (Jiří Mádl), který z popelnic fascinovaně loví odložené věci a beznadějně ji miluje, vyhýbá se Mírovi (Jan Dolanský), jenž ji naopak milovat přestal. Je jí však pořád jasnější, že jednoho dne se musí rozloučit s dětstvím, překročit hranice rodné čtvrti a začít něco dělat se svým životem… Na Oscara nominovaná režisérka Michaela Pavlátová ve svém druhém celovečerním projektu – intimním příběhu dívky uvázlé mezi dětstvím a dospělostí – vsadila na autentičnost a na zajímavé prostředí pražského Karlína. Ve filmu dále hrají Kristýna Nováková, Lenka Termerová, Václav Helšus, Igor Chmela, Simona Babčáková... Martha Issová a Jiří Mádl byli za herecké výkony ve filmu Děti noci oceněni na loňském MFF Karlovy Vary. Film o křehkém přátelství, lásce a naději byl natočen podle scénáře Ireny Hejdové, jenž v roce 2006 získal Cenu Sazky v rámci Českého lva. (oficiální text distributora)

Paity

Dokud bude Martha Issová vypadat jako kluk, těžko na ní bude někdo koukat a hodnotit její herecký výkon. ()

Angelino

Vzhliadol som v kine bez predchádzajúcich očakávvaní a sadlo veľmi príjemne do noty. A oceňujem herecké výkony oboch hlavných aktérov. ()

Harapes

Chodíme po světě...chceme,aby jsme byli viděni,aby jsme byli milováni....Jen ten svět se nám nechce přispůsobit. ()

bo.rec

Mádl dokonalej!!! Velmi mile mě překvapil. Jen tak dál... Jen díky němu jsem film dokoukal. Taky kvůli němu ***. Co se týká zbytku osazení, dle mého názoru těžký průměr... Až podprůměr... ()

Piškotka

Že by výpověď současných adolescentů? Pravda, Ofka se vymykala ambiciózním dětem, co díky době mají oproti svým rodičům nevídané možnosti. Vedla existenciální boj a byla ztracená a zmatená ve svém vlastním světě. Láska stála vedle ní a ona ji hledala v protisměru. Celou dobu se jí jaksi nedařilo. Čekala jsem, že pozná toho, kdo ji přepadl v práci, když se na ní opakovaně dopustil násilí. M. Issovou mám celkem ráda, ale obávám se, že v každé roli je stejně flegmatická. ()

peetriss

Děti noci jsou filmem u mě ceněným především pro svůj určitý stupeň příběhové a podžánrové neotřelosti, které je v českém filmu bohužel jako šafránu. Bohužel však celé výsledné vzezření na mě působí určitým stupněm jednoduchosti až flákoty, navíc to celé působí až příliš televizním dojmem. Martha Issová se opravdu snaží hrát, o tom není sporu, ale možná v tom je ten problém snaží se tak moc, až se její výkon jeví příliš násilně, nepřirozeně a křečovitě, Jiří Mádl mě už po x-té přesvědčuje o faktu, že hrát neumí vůbec a i výkony ostatních herců vypadají přiliš plytce a podivně - že by špatné vedení paní režisérky? A nepřesvědčí mě ani určitá festivalová herecká ocenění, která opravdu vůbec nechápu! 50% ()

Vejrrr

Jako nudu a zbytečný film bych to neviděl. Píšete tu velmi lichotivá hodnocení i dost urážející. Zajímavá ta rozdílnost v lidech, viďtě :) Tak či tak... Je to hodně pocitový film skutečně postavený na soustavným sypání života Ofky a jejích dlouhejch smutnejch obličejů. Zároveň ale najdeme spoustu lidskosti a reality. Děj není strhující.. Jen tak ubíhá, ubíhá a najednou "Ofka - Marta Issová , Ubr - Jiří Mádl ...... Ale je to kousek života, skutečnýho života ... a to dnes dát do filmu tak, aby to za něco stálo .. je umění ()

KatRi

Marthu Issovou bych konečně ráda viděla v jiné poloze než coby životem unuděnou a v něm se plácající puberťačku/postpuberťačku...protože už kolikrát dokázala, že tohle umí výborně. Jenže po několikáté už je to nuda. A co se týče Mádla, zřejmě mi unikl celý smysl jeho "popelnicové existence", když ho (slovy Ofky) živí matka, on společensky oblečenou matku může doprovázet na taneční zábavu a ona rozhodně nevypadá jako bezdomovkyně....proč tedy jemu byla tato prapodivná role přisouzena? Ne že by tím postava nenabrala zajímavosti, ale chybělo mi vysvětlení...A tak doufám, že potřeba ozvláštnit příběh nebyla jediný důvod, proč mu nasadit omšelý kabát, svetr a hučku z popelnice, Ponurá atmosféra, prázdnota života a jakási neschopnost s tím cokoli udělat, (vždyť svět nabízí tolik možností) - je dobře, že se poukazuje i na tento nový společenský fenomén - jakousi stále rozšířenější bezradnost mladých lidí. Postava Ofky jistě osloví mnoho lidí, kteří mají aspoň trošku podobné problémy. Ona je v pasti a Marthě Issové se to podařilo vykřičet do světa opravdu skvěle. Scénář mi nepřijde špatný, jeho poklidné nevzrušivé plynutí přesně odpovídá onomu nudnému stereotypu, kdy se člověk cítí uvězněn a limitován svými schopnostmi/neschopností/leností/nerozhodností a to je tu bravurně nastíněno. Problém vidím spíše v realizaci. Vše se odehrává v Praze a rozhodně ne jen v jedné její ulici, jak je zřejmé díky různým scénám v obchoďáku, tramvajích apod. Přesto se zde lidé neustále potkávají jak na malé vesnici, Ofka je přítomna vždy u klíčových scén vedlejších příběhů a to působí hodně šroubovaně. Jako by se kvůli ní zastavil ruch velkoměsta a ona potkávala jen ty své lidi. A to ve mně vyvolává rozpaky a působí to na mě nevěrohodně (což je mj největší problém s tímto filmem) a neumětelsky (nemluvě o reklamě na výrobky v každém třetím záběru). Pro zajímavost - v jedné scéně mají u Ofky doma lednici na chodbě, chvilku na to v kuchyni. V jedné scéně dokonce Ubra (Mádla) oslovuje Jirko:-)) nebo začíná větu Jako? ()

sona123

A že všichni nosili stejný čepice...Líbí se mi všichni herci, kteří se filmem byť i mihli velmi krátce. A mám ráda český film, který však poslední dobou prostě není na vlně...i přesto, dívat se na to dalo. ()

Charon11

Nuda, ponurost, otázky bez odpovědí, nemůžu za to, ale Martu Issovou prostě nějak nemusim (v tomhle filmu byla ještě horší než normálně). ()

gocatgo

Nezajímavě zpracovaný film na zajímavé téma. Mádl roste do dobrého herce, což se mu zde podařilo dokázat a je světlou výjímkou celého filmu (spolu s minirolí Kristýny Novákové), na rozdíl od absolutně nezajímavé a přehrávané Issové. 81 minut je ale pro tento neobsáhlý děj až příliš dlouhá doba, a posun postav prakticky nulový. Každopádně takovéto Karlínské mládí rozhodně neprožívám. Prožívá ho tedy reálně vůbec někdo? ()

Dman

pribeh, ktery kazdy z nas vidime vsude kolem nas.. Ale nic zvlastniho, nic k zamysleni... dve hvezdy pro Marthu Issovou a Jirku Madla, to je vse ()

spageta

Dívat se na to dalo, ale asi jsem pořádně nepochopila, o čem vlastně ten film má být... mám pocit, že pokud dáme snímku (který je takřka o ničem) nálepku drama, tak v tom vždycky najde někdo nějakou hlubokou myšlenku, která tam ani není. Třeba v tomhle filmu je, ovšem já ji nenašla. ()

AIMÉE

Dobré když člověk neočekává nic převratného od české kinematografie, pokud se tento dá nazývat kinematografií. Spíše bych to nazvala sociální sondou do životů dnešní mladé generace. Cynická Ofka nehledí na život přes růžové brýle ani ho nemaluje černým uhlem, zkrátka celkem pravdivá reflexe aktuální omladiny. Martha Issová má prakticky roli příslušící jejímu potenciálu, avšak Jiří Mádl ji přesto mírně předčil. ()

ArthasKarfa

Správně depresivní film z karlínského světa, dospívání a vstup do života s řádnou dávkou deprese. Velkoměsto s krásným středověkým centrem Praha, ano, ale taky staré činžovní baráky, bary non-stopy a večerky plné alkoholu a ztracených životních ideálů. Nemusí to být zrovna Karlín, místem kde se člověk zahrabe obklopen šedí paneláků a "nocí" života, sídliště jako Prosek, Hloubětín, Řepy jsou jevištěm desítky příběhů jako je tento. Výborná Martha Issová, která si s tím svým šedým životem, mezi Palmovkou a Florencem snad nějak poradí. ()

Český herecký úspěch v Karlových Varech

Český herecký úspěch v Karlových Varech