Třída číslo 402 (TV seriál)

• Česko

Děti ze třídy číslo 402

• Kanada

The Kids From Room 402

Trieda číslo 402

Animovaný / Rodinný

Kanada / Francie, 1999–2000, 17 h 20 min (Minutáž: 20 min)

Nancy, Jessie, Freddie, Arthur, Polly, Winnie, Melanie, či pekná Penny s morálnymi duchom, to bola radosť sledovať. Napriek tomu, že to bolo o niečo lepšie ako Traja kamaráti a Jerry, malo to svoje chyby a aj nedobré diely, ale celkovo som túto kanadskú srandu miloval a aj milujem. Toto je pre deti dobré a uberie im to strach zo školy, napriek tomu, že u nás také skvelé školstvo nie je. Polly z Litvy a jej boršč, to bola jedna veľká sranda alebo Jessieho strach z injekčných striekačiek a jeho mama, čo ho rozmaznávala a starala sa o neho ako o miminko. A tá zvučka, tak to nemalo chybu.(20.2.2012)

Když jsem ještě chodíval na základní školu, tak se mi tento seriál hodně zamlouval. Pochválím též zajímavé vyprofilované charaktery, navíc se vyváženým způsobem dal prostor všem postavám jako hlavním v dané epizodě. Druhá série (s Melanií, dcerou učitelky Belinkof) byla ovšem slabší a navíc mě zastihla ve starším věku, kdy mě Jetix začal připadat spíše otravný.(16.3.2009)

Můj absolutně nejobliběnější dřívější jetixový seriál, ráda jsem vždy sledovala ty charaktery osobností. Nechápala Polly se svou vtíravostí a neženskostí, Jessieho děckost nebo Artur jako sígr či kontrovezní paní učitelka. Vždy sem se doma mohla přetrhnout a nábytek rozházet jakmile jsem slyšela znělku 402.(12.2.2009)

Moje dětství a Fox Kids a co si pamatuji, Třída číslo 402 patřila k mým nejoblíbenějším. Snad nikdy jsem nepochopil, proč se všechny holky chtěly kamarádit s tou blonďatou pindou, podobně jako proč nikdo nechtěl být kejma s Polly. Ta je prostě se svou Litvou a lžícemi nejlepší. Perfektní byl samozřejmě i Jessie se svou maminkou a pani Gravesová, která jakoukoli situaci mezi dětmi vždy elegantně vyřešila... 100%(4.11.2014)

Můj nejoblíbenější seriál na Fox Kids, který je velice vtipný. Sice už nejsem malá, ale ráda se podívám jednou za čas i teď, akorát už na to nemám moc času. Lituju děti, že na tom kanálu zrušili takovéto pohádky jako je tato, nebo třeba Život s Louiem a musí se dívat na Hannu Montanu a samé takové kraviny, které jsou úplně bez děje.(25.9.2011)

• - Seriál byl natočen na motivy knížky "Gracie Gravesová a děti ze třídy 402." (CrypzzXD)