Beckham

• Velká Británie Beckham

Epizody(4)

Dokumentární seriál o raketovém vzestupu Davida Beckhama, kluka z chudých poměrů, co to dotáhl až mezi světovou fotbalovou elitu. Uvidíte i zatím nezveřejněné záběry. (Netflix)

shade000

David Beckham ako jeden z princov hry menom futbal. Vzostupy aj pády, no motivácia mu zostala doteraz a veľmi sa mi páči jeho projekt s Inter Miami. "Whatever I do, I want to be the best..." ()

PichyjePan

Přesně takhle nějak si představuji výborný dokument ze světa fotbalu, ve kterém se podíváme pod pokličku na život a hráčskou kariéru Davida Beckhama, který alespoň pro mě není takový, jaký jsem si ho představoval. Velmi se mi líbí právě zvolený kontrast mezi životními okamžiky z hráčské kariéry, které ovlivňují život hlavního protagonisty, a naopak. První polovina zabývající se hraním na ostrovech má mnohem větší sílu než slabší a příliš nekonzistentní druhá polovina od jeho přesunu do Španělska. Zejména epizoda o nešťastném mistrovství světa a následné šikaně ze strany vlastních fanoušků je velmi emotivní (bohužel se to děje často, a ano, myslím tím především tebe, Anglie). I přesto, že dokument není celé čtyři epizody konzistentní, mu není moc co vytknout, a kéž by všechny dokumenty nejen z fotbalového světa dosahovali takové kvality. ()

DoubleJack

Nejsem fanouškem Backhama a už vůbec ne životopisných dokumentů, ale tohle byla pecka, která ve mě probudila vzpomínky na dobu, kdy jsem měl fotbal ještě rád. Tu vášeň, zanícení i pocit z malých vítězství. Nikdy předtím jsem si neuvědomil, jak velký dopad měl Backham a jeho životní osud na tuto hru. Není špatné si občas připomenout, jak moc vám život dokáže ovlivnit chvíle nedisciplinovanosti a kolik úsilí musíte zaplatit, abyste tuto chybu odčinili a vrátili se na vrchol se zdviženou hlavou. ()

Cermicek

Za mě super!👍 Asi můžu v klidu prohlásit, že to je jedinej hráč, kterej mi z MU nevadil a naopak jsem ho potichu obdivoval. A po tomhle dokumentu ho obdivuju ještě víc! Natočeno a odvyprávěno na poměry Netflixu až luxusně. Teda takhle - shodnem se, že první půlka je brilantní a druhá už celkem klopýtá..ale jako celek to pořád dává dost smysl a diváka to rozhodně k židli upoutá. Becks byl, je a nejspíš vždycky bude sympaťák, kterej mimo to, že skvěle uměl čutat do meruny měl celospolečenskej přesah!👍 ()

Mkartaylas56

Tak takhle se mají dělat sportovní dokumenty! I když minisérie o Davidu Beckhamovi není nutně stoprocentní a skutečně ve své druhé polovině začne být o něco povrchnější, tak se nemohu ubránit celkovému skvělému dojmu, který ve mně převládá. Typicky dokumentaristické zmapování kariéry je podrobné a zkrátka dostačující. I přes spoluúčast samotného Davida se neuhýbá od kontroverzí a naopak je jimi přímo konfrontován a sám na ně nahlíží s dostatečnou sebereflexí a nadhledem, což za mě svědčí o jeho skvělé povaze. Nejen skrze Victorii Beckham dokument nabízí nad rámec formátu i náhled do popkultury a především v prvních dvou dílech jsem tak mohl takřka cítit atmosféru devadesátých let. Další velkou devizou je účast snad všech osobností podstatných pro Davidovu kariéru, což zajišťuje pluralitu názorů a hlavně také díky tomu nevznikají díry v příběhu. Co ovšem cením zdaleka nejvíce, je samotné řemeslo tvůrců, protože od střihové skladby, přes vizuální propojování záběrů, až po celkovou dramaturgii a budování emocí tu všechno božským způsobem funguje a finální produkt to tak posouvá mezi vrcholné díla tohoto typu. Myslím, že je toho naprosto dokonalou ukázkou, a zároveň nejsilnějším momentem celé minisérie, závěr druhé epizody, kde dojde k takovému pocitu zadostiučinění a dokonale pocítíte důležitost daného momentu, že mně samotnému vyvstala neskutečná husí kůže. Taková, jakou jsem snad u žádného z mnou viděných předešlých dokumentů ze světa fotbalu nezažil. A už jen proto nemohu Beckhamovi dát nic jiného, než 5 hvězd. ()

Blazis34

Úžasný dokument o mistru Beckhamovi, který nastiňuje jeho problémy osobní, rodinné i ve fotbale. Nikdo si neumíme představit, co musel vydržet a zvládnout a v mnoho případech zareagoval ještě tak, jak by nikdo z nás pozitivně nezareagoval. Líbílo se mi všechno - děj, kamera, zajímavosti, hosté, že se dlouho nestálo na místě, prostě dokument na 5 hvězd - 93%. ()

DonBraso

Pár much by se zde určitě našlo, ať už jde o zkrácený konec mezi jeho Miami, někdy možná zbytečně dlouhé jeho mládí,kde se neustále vracíme,ale v jádru to drží pekelně dobře.Nejsem fans Beckhama,ale Man United jsem dříve sledoval a tak vidět zase známé tváře a trenéra, který tu všichni jsou byla pořádná nostalgická nota.O Man United jsou tu skoro dvě epizody a probíhají i v dalších.Fotbalu je zde přehršel.Kontrast se Spice Girls a Victorií je skvěle doplněn.Nejlepší na dokumentu je překvapivě současnost,kdy si jde David grilovat,kopat s klukama na hřiště, občas se zapojí do konverzace,jeho názory atd.Tohohle zde mohlo být mnohem víc a klidně vystříhat nějaký zapas, že někdo na něj píská.Zde to bylo až zbytečně dlouhé a nic to nepřineslo.Škoda zrychleneho konce, více současných záběrů s rodinou.Bohužel zde to zůstalo jen u jednoho.Ale jako sumář to bohatě stačí.Vice epizod by to ani nechtělo, protože přes čtyři hodiny je sakra velká dávka minut na jednoho fotbalistu či spíše i pro hodně lidí celebritu, který měl skvělý přímáky a centry.Jako magnet na peníze byl určitě, víme kam pak u některých fotbalistů tohle došlo.90% ()

blondboss

Slušne spracovaný dokument, od ktorého som síce očakával trošku viac informácií, takže som bol trošku ukrátený, ale je to asi aj tým, že Beckhamov život mám vcelku dobre zmapovaný. Dokument je svižne natočený a každý diel ponúka iný pohľad na tohto majstrovského hráča. David Beckham bol jednoducho fenomén svojej doby a určite si podobný dokument zaslúžil. Či si ho zaslúžila aj Victoria, je otázne :) 80 % ()

smarkus

Zaslúžilo by si to minimálne o 1-2 časti naviac. Koniec kariéry bol zrýchlený. Chýbali tam aj momenty z reprezentácie, keď zlatá generácia nevyhrala ani hovno a Becks zahodil rozhodujúcu penaltu na Eure proti Portugalsku. Jeho žena mi nikdy nebola sympatická, aj v tých starších záberoch sa furt ksichtila ako piča. Ale snažili sa ju pekne vykresliť... Beckham bol prvý model/futbalista alebo proste marketingový produkt. To mi na ňom vadilo najviac, pretože boli momenty hlavne v Reale keď sa viac preklápal na stranu showbizu ako futbalu. škoda že v Reale neostal, veľkú mieru v tom zahrala posh spice. Každopádne som sa dozvedel nové veci a čo všetko musel zvládnuť, tak ho mám ešte radšej ako predtým. Myslím ale že do USA nemal ísť, športová chyba najvačšia. A tí jeho synovia...spoiled kids ()

AndrewNewman

David Beckham bol pre mňa vždy jedným z najpôsobivejších hráčov vo futbalovej histórii, ktorý sa z Manchestru vyšplhal až na vrchol svojho marketingového impéria a stal sa v podstate synonymom moderného muža. Každopádne toto nie je o jeho umení veci predávať, ale hlavne o futbale, čo určite teší všetkých futbalových fanúšikov. Hlavným plusom tejto dokumentárnej série je jej úprimnosť. Po zhliadnutí všetkých 4 dielov nemôžem povedať, že by si tým David a jeho rodina chceli urobiť nejakú úžasnú reklamu. Skôr to boli zodpovedané otázky na mnohé veci ohľadom Beckhamovej rodiny a takisto zhrnutie extrémne úspešnej ale zase takisto aj tŕnistej kariéry možno najzaujímavejšieho anglického hráča všetkých čias. ()

Lukes15

Výborně udělaný dokument, ale zasloužil by si být o 2-4 díly delší. Poslední díl je celkem zkratkovitý a urychlený, přitom by se i v tomto období našlo více zajímavých věcí z jeho kariéry (reprezentační kariéra po roce 2000 je vynechaná úplně). Na druhou stranu i poslední díl má spád a oproti prvním třem ještě o něco více nahlíží do soukromí. Oceňuji hlavně archivní záběry a velký počet respondentů z okolí Beckhama, kteří mají co říct. ()

bonovox

Dokonalý dokument o človeku, ktorý bol a aj je ikonou futbalového, kultúrneho a spoločenského sveta. Davida som mal veľmi v obľube vďaka pôsobeniu v mojom milovanom United, to ako hral a pôsobil na ihrisku, množstvo jeho gólov...táto séria toto všetko krásne pripomína a až s nostalgiou si človek uvedomí ako bol futbal v tej dobe iný ako je dnes. Séria slušne mapuje všetky významné body v jeho kariére ako aj v manželstve so slávnou Victoriou. Za mňa, mohli tvorcovia pridať ešte apoň jednu epizódu ku komplexnejšiemu vývoju jeho kariéry (napr. v drese Albionu). Celkovo ale jeden z naj športových dokumentov. 100% ()

quido_zidle

Mám dvě roviny recenze: První je na mě samotného - "Beckham je namistrovanej, napomádovanej sobeček a Victoria bezcitná potvora" Jo prd... Jak lehce si člověk vytvoří názor na někoho, koho vůbec nezná jen podle titulků...Hanba mi..!   No a druhá je na dokument samotný...Tvl to byl koncert kamery (tak skvělé záběry emocí v obličejích jsem už dlouho neviděl) a geniálního střihu. Takže prosím budoucí tvůrce dokumentů poslat na učení k panu Stevensovi. Děkuji! ()

bonita69

Naprosto unikátní počin, pravděpodobně nejlepší sportovní dokument co jsem za poslední dobu viděl. Netflix dokumenty umí, seriály taky a filmy by vůbec neměl dělat...bohužel! Skvěle vyprávěná kariéra a život člověka který změnil moderní fotbal. Spousta materiálu nejen z fotbalu ale také z jeho soukromí a rodiny. On byl jeden z důvodu proč jsme všichni začali jako kluci hrát fotbal. Dokument jsem si parádně užil a oproti dokumentu o Arniem, zde není jen několikahodinové chválení do nebes ale reálné vyprávění kde jsou nejen vítězství ale i pády a ukazuje se že David je poměrně plachý a skromný člověk který nejen miluje fotbal ale hlavně svou rodinu! Značka Beckham zde bude napořád! Doporučuji 5 hvězd! ()

Mancunian

Velmi povedený dokument. Některé věci by chtělo rozvést více, ale nebylo tolik času, plus chápu, že z toho má David vyjít, co nejlépe. Celkově mě to ale moc bavilo a jako fanoušek Manchesteru United dávám ještě o hvězdičku navíc. ()

Tomas_PO

Ďalšia pecka od Netlixu, ktorý je na športové dokumenty ako stvorený. V tomto prípade šport poprekrývaný s bulvárom, ako celý Beckhamov život. 4 pomerne dlhé diely, aj hodinu a štvrť dlhé, no nenudia, a dajú sa 'zhltnúť' dokonca na jedno pozretie. Prvé dva diely sú absolútna pecka, dozvieme sa o Beckhamovej rodine, výchove, futbalových začiatkoch, úspechu v Man United, no klasický futbalový dokument. A k tomu prvé kontakty s Posh Spice, čo všetko navodí živú spomienku na roky 90te. Rovnako výborný je druhý diel, World Cup 98 a spomienka na neslávne vylúčenie, z miláčika zrazu nepriateľ, nenávisť striedaná s opätovnou láskou, anglická emócia, nezabudnuteľný tripple, a to všetko neskutočne dobre dramaticky podané. Tak, ako to Netlix vie. No masaker, čo si musel(i) zažiť. Pri treťom a štvrtom diely jedna hviezda dole jednak kvôli tomu, že prvé dva diely boli proste vynikajúce, a odchod do Madridu a následne Štátov už nemal ten drive ako časy v ManU. Rovnako pôsobia príliš uhladene, idylicky, a trošku už ako vlastné PR dohodnuté s Netlixom v snahe vykresliť sa čo najlepšie. No popritom, čím si prešli, prečo nie. A tá jeho "poľná kuchyň" je masakrááálna! ()