Reklama

Reklama

Obsahy(1)

O pohraničnících, kteří mají pochopení a lásku pro své psy, ale jsou uvědoměle tvrdí vůči zločinným narušitelům hranic a jejich kapitalistickým pomahačům... Pozdní debut dlouholetého pomocného režiséra - specialisty na vojenskou tematiku. Titul byl realizován při příležitosti oslav 20. výročí založení útvaru Pohraniční stráže. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (62)

papyrosaurus 

všechny recenze uživatele

Nízké hodnocení dávám pro celkově nezáživnou atmosféru (pejsci a vlk běhající po šumavských pláních mě fakt nebaví) a docela odfláknuté zpracování, protože jinak herecké obsazení nebylo zase špatné. Králi Šumavy to však samozřejmě nesahá ani po kotníky. Holt snímek vznikl v určité době a za určitým účelem. Komu nejde přes srdce kus naší (jakkoliv pokřivené a temné) historie a "práce pohraničníků" tak ať se raději podívá na něco ze života a boje "dobrotivých amerických obránců demokracie". Komentáře operující se slovy jako "bolševický škvár" a "agitka" jsou jen jedno velké klišé. ()

blackrain 

všechny recenze uživatele

Nejzajímavějšími postavami celého příběhu jsou jistě František Peterka a Josef Hajdučík. Jeden je drsný neotesanec a druhý tak trochu ňouma k pohledání. Mimo nich je tu krásná šumavská příroda a psi. Teď mě napadlo, na hranicích mohly být používány i feny? Já jsem si myslela, že ta měli jen psy, protože jsou ostřejší a hlavně nehárají. Příběh samotný za mnoho nestojí. ()

Reklama

igi B. 

všechny recenze uživatele

Cituji z vrcholné scény filmu: "Je to vzteklý pes!" ... "Ne, ten pes není vzteklý" ... "Venku je pes" (Konec citace jednoho z mnohologů tohohle jalového veledíla z prostředí našich strážců klidného hnusákovsky-(ne)normálního hnití... . . . Hotový kinopaticky kynologický tupor. A rychle na "trenirovku" (nebo že by >trenýroffku< ?;o), soudruzi... %-o - - - - - (Poprvé viděno kdysi tenkrát v dobách černých, hodnocení při repete 19.1.2013 na >zvlčilém sprostoru< 142., komentář zde s úšklebkem jako sedmnáctý - 19.1.2013) ()

F.W.Colqhoun 

všechny recenze uživatele

Prosím vás, nedojímejte se nad jednou zastřelenou ženskou... Peterka překračuje hory tentokrát nikoliv na severu, nýbrž na jihu, v životní velikosti a bez čarodějných propriet. Pro propagandistické filmy mám jistou slabost a jako dítě osmdesátých let též stovky hodin divácké zkušenosti. Mohu tedy s poučeným nadhledem tvrdit, že největším hříchem žánru není tendenčnost, nýbrž hloupost a nuda. Černý vlk oplývá obojím. Místo rafinovaného ovlivňování světonázoru, charismatických postav a zábavy v podobě kontrarevolučních rejdů dostane divák blekotání, polo-debilního Josefa Hajdučíka v roli viditelně slaboduchého psovoda, k němuž zvířata tíhnou pravděpodobně proto, že v něm cítí víc než jen bližního. A polovina filmu vypadá se všemi těmi čokly jako černobílá verze 'přestávky' ve vysílání ČT. Jedinými světlými body filmu jsou panoramata, dokumentující drsnou idylu hor před devastací turismem, a některé společné scény Radovana Lukavského s Františkem Peterkou - první že byl počertu dobrý herec a druhý k popukání v sebevážnější roli. ()

Historik 

všechny recenze uživatele

Pokud si odmyslíme ideologický podtext, což znamená, že nebudeme vnímat místo a dobu, v níž se příběh odehrává, a budeme to sledovat čistě jako dobrodružný film, můžeme chvílemi i zalitovat, že to je tak zpackané dílo. Jsou tu pěkné momenty, ale je to ubité bodrou soudružskou dikcí, toporným představitelem hlavní role a naivním rozpletením případu. ()

Galerie (16)

Zajímavosti (10)

  • Scény so psami boli pre hercov fyzicky namáhavé, pretože zvieratá vážili 40 až 50 kilogramov a žiadnemu psovi sa nesmelo nič stať, pretože boli veľmi drahí. (Zdroj: tyden.cz) (Raccoon.city)
  • Film bol natočený na Šumave - Knížecí pláně pri Kvilde. (dyfur)
  • Scéna, kde Franěk (František Peterka) odoženie podráždených tigrov a zachráni svoju milenku, bola triková a vznikla takzvanou polenou kamerou. (Zdroj: tyden.cz) (Raccoon.city)

Reklama

Reklama