• Slimak
  **

  Pár dobrých soubojů ve stylu PES vs. MUŽ.Ale nakonec šlo jenom o přiblblej film o hraničářích, který hravě šoupne do kapsy taková DIVOKÁ PLANINA nebo třeba BOTY PLNÉ VODY.Josef Hajdučík je fakt jako nějakej idiot.Mluví jak když ho někdo vezme lopatkou po kachlích.Navíc tohle je snad první film kde mi přišla černobílá nepatřičná.(27.7.2010)

 • KM Phoenix
  odpad!

  Zkombinujte Krále Šumavy s nějakým dojemným zvířecím filmem typu "Lassie se vrací" a máte tento kousek. Respektive si k tomu ještě musíte přidat chaotický střih, zmatené flashbacky, bizarní dialogy, podivný hudební doprovod a jednu až komickou přestřelku mezi jednou blonďatou absolutní neherečkou a dvojicí pohraničníků z nichž jeden je všem dobře známý Jirka Hradec z Majora Zemana (který to koupí první ranou) a druhý je obtloustlý další absolutní neherec, který je zároveň i jednou z hlavních postav. Nejlepší výkon podává František Peterka jako démony stíhaný dřevorubec, jeho až divadelní podání nemůže nechat diváka na pochybách, že on je opravdu tím hlavním záporákem. Už kvůli tomu není jasné, proč za ním chodí Lukavský opakovaně na skleničku, možná že v knižní předloze je to vysvětleno, ve filmu však nikoli. Avšak jakákoliv pozitiva, která tento film má (kromě Peterky se jedná třeba o zajímavou kameru) nestačí vyvážít negativa a tudíž jediné možné hodnocení je odpad (pokud se tedy nenecháte citově vydírat výjevy na skotačící pejsky).(21.4.2015)

 • Mylouch
  **

  "Možná, že je lepší umřít, než nadobro ztratit odvahu" na prahu normalizace. Bílý tesák se lvicí Elsou ve filmu, který tehdy promítali dětem školního věku, pejskařský režisér s příběhem, snažícím se polidštit socialistické strážce hranic. Šance pro Peterku a Hajdučíka, jistota v Lukavském a Haničincovi.(19.1.2013)

 • papyrosaurus
  **

  Nízké hodnocení dávám pro celkově nezáživnou atmosféru (pejsci a vlk běhající po šumavských pláních mě fakt nebaví) a docela odfláknuté zpracování, protože jinak herecké obsazení nebylo zase špatné. Králi Šumavy to však samozřejmě nesahá ani po kotníky. Holt snímek vznikl v určité době a za určitým účelem. Komu nejde přes srdce kus naší (jakkoliv pokřivené a temné) historie a "práce pohraničníků" tak ať se raději podívá na něco ze života a boje "dobrotivých amerických obránců demokracie". Komentáře operující se slovy jako "bolševický škvár" a "agitka" jsou jen jedno velké klišé.(3.1.2014)

 • Big Bear
  *

  Tak tohle bylo opravdu hodně naivní. Je to mišmaš Bílého tesáka, Lassie, komisaře Rexe, lvice Elsy, Dášenky a filmů z let padesátých o západních agentech. Oslava pohraniční stráže? Vždyť už první hlídka Hajdučík - Jelínek, se chová jak parta debilů! Ty jejich kecy... a pak...Jelínek to koupí do ruky a padne jako by měl průstřel jater, Hajdučík poté co ho škrábně kulka na hlavě volá na agenta ať neblbne (a to se ještě trapně chytne za spánek dřív než se ozve výstřel!)! Ten když střílí dál, tak Hajdučík po vzoru asi Rudé armády zpoza krytu kořene! vstane a nekrytý nasype do agenta dávku z ákačka... Zprvu jsem si myslel, že tenhle film je o západních agentech a našich statečných pohraničnících jaké známe z našich filmů z padesátých let. Po první akci však spadne kamsi do rádoby komedie, kde sledujeme humorné a někdy napínavé historky pohraniční roty psovodů a jejich psů. Máme tu: Zběhnutí feny, její nakrytí černým vlčákem rakouské pohraniční stráže který také zběhl, narození štěňat, překrmování štěňat Hajdučíkem atd... Závěr je jak z komisaře Rexe, kdy oba dva hlavní psí hrdinové odhalí pravdu a usvědčí gangstera....Čekal jsem, že jej ti vlčáci i svážou a odvezou gazíkem na rotu, ale to už přišlo asi blbé i režisérovi Černému. Jediné co vysoce hodnotím je výkon pana Peterky. Jeho postava samotářského lesního dělníka byla dokonale zahraná. Kdo chce vidět černo-bílé komedio-drama ze Sušicka o pohraniční stráži mohutně doprovázené smyčcovým orchestrem pod vedením Františka Belfína ať neváhá. Ostatním to nedoporučuji. A na tohle se chodilo do kin !!!! Hvězda za Krakonoše. * PS. Pochopil někdo co bylo v tom roztoku??? No snad to v Praze zjistili.....(11.2.2013)

 • - Scéna, kde Franěk (František Peterka) odoženie podráždených tigrov a zachráni svoju milenku, bola triková a vznikla takzvanou polenou kamerou. (Zdroj: tyden.cz) (Raccoon.city)

 • - Čierny vlk mal hneď viacero psích dablérov. Každý z nich mal inú povahu a vedel niečo iné. "Iso" bol zlý, "Brony" dobrý, tretí pes otec oboch sa volal Cigo a vedel sa plaziť. Psy vozili pohraničníci na natáčanie z rôznych rôt. Fena, ktorá má mláďatá s čiernym vlkom, sa volala Líza. Šteňatá sa vinou ich rýchleho rastu museli obmieňať aj s fenkou. Psovodovi, ktorý sa o všetko staral, sa stal film osudným a namiesto odchodu do civilu zostal na vojne. (Zdroj: tyden.cz) (Raccoon.city)

 • - Na natáčanie sa jazdilo starými nákladnými autami, takzvanými Roburmi, priamo do vtedy zakázaného hraničného pásma. Pohraničníci pritom sledovali každý krok filmárov. (Zdroj: tyden.cz) (Raccoon.city)