poster

Černý vlk

 • USA

  Black Wolf

  (neoficiální název)

Drama / Krimi / Dobrodružný

Československo, 1971, 91 min

 • zette
  **

  Nerikam, ze role psovoda Stencla byla nejak dobre napsana, ale herecky vykon Josefa Hajducika vnimam jako jeden z nejhorsich, co jsem kdy videl. Uz jen kvuli nemu nemuze brat tento film nikdo vazne. Tento filmovy pocin se tvurcum moc nepovedl, pokud jeste vezmu v potaz, ze byl natocen ke dvacetiletemu vyroci od zalozeni Pohranicni straze. Frantisek Peterka je ale vyborny, ozdoba tohoto chromeho filmu.(2.1.2014)

 • Bohemák
  odpad!

  Myslel jsem, že když sleduju další bolševikovu srágorkovou agitku, že se potěším pohledem na psy, ale v okamžiku, kdy jedno ze štěňat zahynulo, zmizel v mých očích i poslední náznak jedné hvězdičky. Naprosto neuvěřitelné figury, hloupé dialogy, depresivní hudba. PROČ TO NĚKDO VYHRABAL VE 21. STOLETÍ?! ...důstojník ke svému kamarádovi: "Prosím Tě, podívej se - ten člověk je dočista opilý" Ano, opravdu takhle pitomě a spisovně se ty "zelené mozky" mezi sebou baví.(7.1.2013)

 • WANDRWALL
  **

  Výborné herecké obsazení zvedá scénář hodně vysoko, a tím pádem i film. Není to žádná radostná podívaná, sledovat kluky v zeleném, jak chrání hranici před těmi, co se jim nelíbí žít v socialistické zemi. Mají hodně starostí s těmi, co to nemyslí s republikou dobře, chtějí na lepší, na západ. Ale zažijí tam něco lepšího? O tom už film nevypráví, zaměřuje se jen na tu část, aby nikdo se nedopouštěl protizákonného jednání proti ústavě ČSSR.(20.9.2014)

 • Rodriguez
  ****

  Svojí genialitou toto dobrodružné dílo neohromí. Když vypustím ideologistické kecy, tak je to celkem solidní drama o pohraniční stráži, která nás chránila proti kapitalistům. Příběh vypovídající o psovodech a jejich láskách. František Peterka ztvárnil typického horala, který se s ničím a s nikým nemazlí (za něj o hvězdu navíc). 70%(20.1.2013)

 • KM Phoenix
  odpad!

  Zkombinujte Krále Šumavy s nějakým dojemným zvířecím filmem typu "Lassie se vrací" a máte tento kousek. Respektive si k tomu ještě musíte přidat chaotický střih, zmatené flashbacky, bizarní dialogy, podivný hudební doprovod a jednu až komickou přestřelku mezi jednou blonďatou absolutní neherečkou a dvojicí pohraničníků z nichž jeden je všem dobře známý Jirka Hradec z Majora Zemana (který to koupí první ranou) a druhý je obtloustlý další absolutní neherec, který je zároveň i jednou z hlavních postav. Nejlepší výkon podává František Peterka jako démony stíhaný dřevorubec, jeho až divadelní podání nemůže nechat diváka na pochybách, že on je opravdu tím hlavním záporákem. Už kvůli tomu není jasné, proč za ním chodí Lukavský opakovaně na skleničku, možná že v knižní předloze je to vysvětleno, ve filmu však nikoli. Avšak jakákoliv pozitiva, která tento film má (kromě Peterky se jedná třeba o zajímavou kameru) nestačí vyvážít negativa a tudíž jediné možné hodnocení je odpad (pokud se tedy nenecháte citově vydírat výjevy na skotačící pejsky).(21.4.2015)

 • - Na natáčanie sa jazdilo starými nákladnými autami, takzvanými Roburmi, priamo do vtedy zakázaného hraničného pásma. Pohraničníci pritom sledovali každý krok filmárov. (Zdroj: tyden.cz) (Raccoon.city)

 • - Scéna, kde Franěk (František Peterka) odoženie podráždených tigrov a zachráni svoju milenku, bola triková a vznikla takzvanou polenou kamerou. (Zdroj: tyden.cz) (Raccoon.city)

 • - Natáčení probíhalo také v Kašperských Horách, Prášilech, Antýglu a na nádraží Vimperk. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace