Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Film vypráví příběh dvou lidí – Mela (Jack Lemmon) a Edny (Anne Bancroft), lidí střední třídy a středního věku, kteří spolu šťastně žijí na Manhattanu v jednom vysokém domě. Až do chvíle, kdy oba přijdou o práci a kdy je jejich byt vykraden. K tomu je navíc začnou otravovat jejich vlezlí a závistiví sousedé. Oba musí snášet jejich urážky a když se zdá, že se ocitnou na samém okraji propasti, podaří se jim postavit se na nohy a začnou svoji těžkou situaci řešit. (videofil)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (46)

nascendi 

všechny recenze uživatele

Zajatca som vzal na vedomie. Trpezlivo dopozeral, opätovne ocenil, že Neil Simon písal kvalitné hry, že ústredná dvojica si s chuťou zahrala (pričom Anne Bancroft ma zaujala viac), že problematika aktuálna v USA pred desiatkami rokov je u nás aktuálna v súčasnosti a že aj Hamlischova hudba bola počúvateľná. Celkovo teda uznávam kvality filmu, ale opakovane vidieť ho nemusím. ()

Karlos80 

všechny recenze uživatele

Vynikající Lemmon, v té době jsme si tady u nás v socialistickém ráji, kdy komunisté nás neustále varovali a strašili kapitalistickým západem (asi věděli proč) s veškerými negativy (neustálé krize, skomírající ekonomiky, ekonomické deprese a recese, všudypřítomná kriminalita a nezaměstnanost a s tím vším související různé duševní a psychické problémy a choroby), vůbec něco podobného neuvědomovali, ba dokonce snad ani nevnímali, a teď po letech to tu máme taky, a mnozí z nás jsou teď natom jako zápasící Mel, někteří svůj boj ale prohráli bohužel už nadobro. Dnešní člověk nemusí být "Zajatec "2. avenue", ale všeobecně je zajatec a otrok, korporací a bank, vymanění z tohoto zajetí je takřka nemožné. Vynikající hořce laděná komedie s jiskřivými dialogy a nečekaným dramatickým spádem. ps: Ani se nedivím že Česká televize oprášila právě tenhle film v dnešní den, vždyť je to tak aktuální právě dnes, stačí se podívat kolem. ()

Reklama

gudaulin 

všechny recenze uživatele

Natočené podle známé divadelní hry oceňovaného dramatika, skvěle obsazené, poctivě odehrané i zrežírované, technická stránka kvalitní a přece je můj výsledný pocit hodně rozpačitý. Čtyřikrát jsem během filmu zaklimbal, což svědčí minimálně o tom, že mě ten snímek nestrhnul, ale především musím konstatovat, že jsem se tak nějak míjel s jeho žánrovým zakotvením. Na mě ten příběh a jeho hrdinové působili jako drama s mírným vybočením do tragikomedie, kdežto režisér a autor předlohy to celé považovali za ryzí komedii. Tomu se podřídili i herci, ale protože jsem opravdu komediální polohu příběhu neakceptoval, zákonitě mi to přišlo jako nechtěné přehrávání obou protagonistů. Tak čtyři situace mi přišly lehce úsměvné a jinak mně humor nebo pokusy o něj nepřišly účinné. Celkový dojem: 45 %. ()

mat.ilda 

všechny recenze uživatele

Nadčasová komedie s nadčasovým tématem, nám v současnosti bližší o to, co právě zažíváme, ne každý se však dokážeme zbláznit s takovou dávkou humoru, ironie a sarkasmu, jako Jack Lemmon, ne každá žena má se svým nešťastným partnerem tak hluboký pohár trpělivosti, jako Anne Bancroftová, ovšem my všichni jsme zajatci mnohem horších štací, než je 2.avenue - přesto, nebo právě proto, si i dnes lze film užít s hořko-sladkou příchutí a zachovat si optimistický nadhled. ()

Aluska88 

všechny recenze uživatele

Úžasná konverzační komedie s dokonalým českým dabingem. Obrovské množství zcela zničujících komediálních scén. Kupříkladu v pasážích "Je to komplot!" či s vybalením lopaty, jsem už byla natolik zničena smíchem, že už mé břišní svaly nemohly dále:) Neurotický Jack Lemmon, v němž se možná poznal v jistých "vypjatých" situací každý z nás a trpělivá a chápající Anne Bancroft. I když ta ke konci filmu také zcela obrátila:) Potěšující scéna s honičkou na "zloděje" přes park, ulice a ještě dál. Sylvester Stallone se takto zřejmě již začal připravovat na Rockyho běžecký trénink. "Máš pravdu. Pokaždé, když přijdu po dvaceti letech o práci, ztrácím nervy. Ztrácel jsem nervy už v kolíbce", "Hledají kadeřníka. Večer ti udělám přeliv, a když ti nevypadají vlasy, ohlásím se jim." :) ()

Galerie (7)

Zajímavosti (1)

  • Natáčanie filmu bolo realizované v meste New York. (dyfur)

Reklama

Reklama