poster

Zajatec 2. avenue

 • anglický

  The Prisoner of Second Avenue

Komedie

USA, 1975, 98 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • kyLuke
  ****

  Skvěle zahraná a především napsaná komedie. Nechápu, jak to že si Jack Lemmon nedokráčel alespoň pro Oscarovou nominaci, neboť jeho výkon je strhující. Ale i scénárista Neil Simon by si něco zasloužil. Malou roli si tu pak střihnul tehdy ještě neznámý Stallone, ale roli kapsáře zahrál nejlépe, jak to jen šlo. Výborná komedie!(15.2.2014)

 • nascendi
  ***

  Zajatca som vzal na vedomie. Trpezlivo dopozeral, opätovne ocenil, že Neil Simon písal kvalitné hry, že ústredná dvojica si s chuťou zahrala (pričom Anne Bancroft ma zaujala viac), že problematika aktuálna v USA pred desiatkami rokov je u nás aktuálna v súčasnosti a že aj Hamlischova hudba bola počúvateľná. Celkovo teda uznávam kvality filmu, ale opakovane vidieť ho nemusím.(24.11.2011)

 • Lacike
  **

  Komedia v ktorej sa Lemmonovi nedari a pokazi sa vsetko, co sa pokazit môze. Bohuzial mi to nepripadalo vtipne. Vŕši sa jedna pohroma za druhou a po par minutach mi to pripadalo monotonne. Jedine co ma vytrhavalo z letargie bol vynimocne neznesitelny Lemmon, ktory frfle, stazuje sa na vsetko mozne a ja som ho mal po chvilke plne zuby.(13.6.2015)

 • mat.ilda
  ***

  Nadčasová komedie s nadčasovým tématem, nám v současnosti bližší o to, co právě zažíváme, ne každý se však dokážeme zbláznit s takovou dávkou humoru, ironie a sarkasmu, jako Jack Lemmon, ne každá žena má se svým nešťastným partnerem tak hluboký pohár trpělivosti, jako Anne Bancroftová, ovšem my všichni jsme zajatci mnohem horších štací, než je 2.avenue - přesto, nebo právě proto, si i dnes lze film užít s hořko-sladkou příchutí a zachovat si optimistický nadhled.(1.11.2011)

 • selviskhed
  ***

  Jediné, co bylo na tom filmu alespoň trochu vtipné byly ty krátké dada úryvky z rozhlasového zpravodajství a i ty by třeba na takovém The Onion patřily k slabším kouskům. Film se tak vyznačuje hlavně pitvořícími se herci v hlavních rolích, vykonstruovaným scénářem a "humorem" který pravděpodobně hodně rychle zastaral (pokud byl kdy vůbec k smíchu).(14.2.2015)

 • - Natáčanie filmu bolo realizované v meste New York. (dyfur)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace