Životní příběh ambiciózního atleta Steva Prefontaina začíná v Oregonu a sleduje jak se mladý Steve navzdory tomu, že má jednu nohu delší než druhou, ukáže jako velmi talentovaný běžec. Později se na oregonské univerzitě setká s legendárním trenérem Billem Bowermanem, mužem, který se později stal jedním ze zakladatelů korporace Nike. Mezi oběma se vytváří silné pouto a s jeho pomocí Steve překonal všechny překážky, získal mistrovský titul a dokázal v roce 1972 oslnit sportovní fanoušky na olympiádě v Mnichově. Příběh sleduje nejen jeho namáhavou cestu k vítězství, ale také setkání se spolužačkou Mary Marckxovou, do které se zamiloval a jejich vztah vydržel až do jeho předčasné smrti. Představuje ho nejen jako urputného a tvrdohlavého bojovníka, který dokáže překonat svůj handicap, ale také jako poněkud domýšlivou charismatickou hvězdu, která udělala z běžecké disciplíny hit a získala si davy nadšených obdivovatelů. Životní příběh pohledného, talentovaného atleta však záhy dospěl k roku 1974 a tragické deanovské smrti při autonehodě. Bylo mu pouhých čtyřiadvacet let. (oficiální text distributora)

Pajky3

Skvělý životopisný příběh o běžci, který "nevyhrál" to nejdůležitější přesto se však stal inspirací. Oproti druhému snímku, kde se ukazuje Prefontaine v hlavní roli, tenhle přináší větší emoce v závěru. Hlavně ale má Jareda a ten je vždy skvělý a to potvrzuje i zde s tím podivným knírkem na tváří. Na tenhle film jsem se rád podíval a to i přesto, že běhání mě nebaví. Hlavním důvodem je to, že mám rád sportovní příběhy a to i ty, které nekončí úplně ideálně. ()

balcazar

Okrem toho, že som mal k filmu biedne titulky (to je ešte slabé slovo), mi vo filme celkovo chýbalo niečo, čo by mu dodalo charakter výnimočnosti. Nehovorím, že musel obsahovať typické znaky, ako všetky ostatné športové snímky, ale prišiel mi príliš strohý na to, aby ma dostal k sebe. Aj s hraničnými situáciami sa tvorcovia mohli viac pohrať. ()

Specs

Hlášky: (Po návratu Steva z OH 1972 z Mnichova, kde skončil v běhu na 5 000 m čtvrtý.) Nancy Alleman: - "Jsem na tebe pyšná Steve a město taky." Steve Prefontaine: - "Jo, jasně. Zřejmě po mně pojmenujou ulici. Bude se jmenovat čtvrtá." & (Steve dostal před závodem od Billa Bowermana jím nově vyrobené boty pojmenované Nike "swoosh".) Steve Prefontaine: - "Ale podle mě to vypadá na zbytečnej odpor vzduchu." (A odtrhne "fajfku" Nike.) & Mac Wilkins: - "Žiju a dýchám s diskem. Dokonce nesnáším Vánoce, Díkuvzdání, Velikonoce a všechno, co mi naruší trénink." ()

Mrkvič

Pro sportovce to snad musí být takřka povinnost. Hodně filmu dává také událost z Mnichovské olympiády z roku 1972. Jared Leto stvárnil skvěle zaníceného dříče. Hlavně ale jde o famózní příběh ne tolik talentovaného sportovce, který má svůj cíl a za ním jde. Olympiáda a snaha být první. O nic jinému tomuto člověku nešlo. ()

TeraBum

Jakožto milovník běhu se stydím, že jsem si o Prefontainovi četla až po shlédnutí tohohle filmu. O to víc se ale prohloubilo mé zklamání. Pseudo dokumentární styl filmu vůbec nesluší, hází všechny události do kolonky "klišé". Scény se střídají v takovém tempu, že žádná nemá přetrvávající efekt, herci tak nemají co hrát. Film je pouhou osnovou nejdůležitějších bodů v Prefontainově životě, bez jakékoliv hloubky. Věčná škoda, protože v Prefontainovi bylo mnohem víc, než film ukazuje. Zklamaná se jdu vrhnout na Without Limits snad mi to zlepší náladu... ()

• Mac Wilkins hodil v roce 1976 světový rekord v disku a na olympijských hrách v Montrealu v témže roce získal zlatou medaily. (Rodriguez)
  • Bill Bowerman, spoluzakladatel firmy Nike, se stal spoluautorem knihy "Jogging", všeobecně uznávané jako knihy, která odstartovala módu běhání. (Rodriguez)
  • Auto, které řídil Steve Prefontaine (Jared Leto), bylo MGB z roku 1973. (reich)