poster

Zázračný běžec

 • USA

  Prefontaine

Drama / Sportovní / Životopisný / Romantický

USA, 1997, 106 min

 • dobytek
  **

  Běhání mě nezajímá a jméno Steve Prefontaine jsem v životě neslyšel, ale na film jsem se podíval tak nějak ze zvědavosti kvůli hereckýmu obsazení. Herci sice nezklamali, ale téma filmu mě absolutně minulo. Navíc ten Steve Prefontaine mi připadal dost nesympatickej. Zaujalo mě snad akorát to, že všichni tam měli licousy a porno-kníry. A potom ještě fakt, že za značkou Nike stojí nějakej trenér, co odlejval podrážky na boty ve vaflovači. Toť vše.(7.6.2012)

 • lillien
  ***

  Zázračného běžce totálně pohřbily konkurenční Hranice možností. Třetí hvězdu dávám ryze ze solidarity a mojí slabosti pro vytrvalostní běh. Jared se celkem snažil, občas tam i běhá, ale billy Crudup ztvárnil Prefontaina tak, že jsem se neodtrhla od obrazovky a že mi vehnal slzy do očí. Jared mě nudil. Nevěřila jsem mu, že by kdy uběhl alespoń míli. V televizním zpracování s povrchním scénářem se toho možná víc dělat nedalo, ale jeho výraz joggujícího Mickey mouse z Beverly Hills se prostě totálně míjí se skutečným dramatem a uvěřitelnou bolestí, která na mě dýchla u Hranic možností. Stejný příběh, stejný Prefontaine, ale rozdíl několika tříd. Dobrý příběh, ale tady se vyplýtval v zapomenutelné devadesátkové rychlokvašce.(12.8.2013)

 • balcazar
  **

  Okrem toho, že som mal k filmu biedne titulky (to je ešte slabé slovo), mi vo filme celkovo chýbalo niečo, čo by mu dodalo charakter výnimočnosti. Nehovorím, že musel obsahovať typické znaky, ako všetky ostatné športové snímky, ale prišiel mi príliš strohý na to, aby ma dostal k sebe. Aj s hraničnými situáciami sa tvorcovia mohli viac pohrať.(26.1.2016)

 • Monroe1991
  *****

  Jared je bezesporu skvělý herec (nejen), mám ho velmi rád. Toto sportovní drama s prvky dokumentu pro mne bylo příjemným překvapením, a když o běhu, tak já si tam tu jednu hvězdičku navíc přidám. Steva Prefontaina jsem do zhlédnutí filmu neznal. Ostatně stejně jako historii značky NIKE =D ... "Takhle to tedy bylo"?, "To jako vážně"? =D ... Ještě, že jsem si zrovna koupil "adidasky" =D(11.4.2013)

 • Mr.Roman
  ****

  Jared Leto j sympaťák a v to isté pretvoril aj postavu "Pre"ho. Ako životopisný snímok Prefontaine výrazne nevyniká, ale vďaka sympatickým postavám a okolnostiam (Mníchovská olympiáda) pôsobí veľmi pozitívne a dokáže diváka upútať natoľko, že jedno sobotné ráno vstane o dve hodiny neskôr (môj prípad, keďže som na film narazil čisto náhodne a dokonca s titulkami!, čo by som inak u horšieho filmu riešil červeným tlačidlom na ovládači od TV ;).(3.10.2009)

 • - Ve filmu byly použity záběry z olympijských her, které se konaly v roce 1972 v Mnichově. (reich)

 • - Natáčení probíhalo v Oregonu a ve Washingtonu. (reich)

 • - Steve Prefontaine držel všechny americké rekordy od 2 do 10 tisíc metrů. Tohoto výkonu už nikdo nedosáhl. (Rodriguez)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace