Zázračný běžec

Prefontaine

Drama / Sportovní / Životopisný / Romantický

USA, 1997, 106 min

Jared je bezesporu skvělý herec (nejen), mám ho velmi rád. Toto sportovní drama s prvky dokumentu pro mne bylo příjemným překvapením, a když o běhu, tak já si tam tu jednu hvězdičku navíc přidám. Steva Prefontaina jsem do zhlédnutí filmu neznal. Ostatně stejně jako historii značky NIKE =D ... "Takhle to tedy bylo"?, "To jako vážně"? =D ... Ještě, že jsem si zrovna koupil "adidasky" =D(11.4.2013)

Hlášky: (Po návratu Steva z OH 1972 z Mnichova, kde skončil v běhu na 5 000 m čtvrtý.) Nancy Alleman: - "Jsem na tebe pyšná Steve a město taky." Steve Prefontaine: - "Jo, jasně. Zřejmě po mně pojmenujou ulici. Bude se jmenovat čtvrtá." & (Steve dostal před závodem od Billa Bowermana jím nově vyrobené boty pojmenované Nike "swoosh".) Steve Prefontaine: - "Ale podle mě to vypadá na zbytečnej odpor vzduchu." (A odtrhne "fajfku" Nike.) & Mac Wilkins: - "Žiju a dýchám s diskem. Dokonce nesnáším Vánoce, Díkuvzdání, Velikonoce a všechno, co mi naruší trénink."(7.10.2011)

Pro sportovce to snad musí být takřka povinnost. Hodně filmu dává také událost z Mnichovské olympiády z roku 1972. Jared Leto stvárnil skvěle zaníceného dříče. Hlavně ale jde o famózní příběh ne tolik talentovaného sportovce, který má svůj cíl a za ním jde. Olympiáda a snaha být první. O nic jinému tomuto člověku nešlo.(3.5.2013)

Vynikající životopisný snímek, který představuje pro mě dříve neznámého běžce Stevea Prefontaina. Z filmu samotného je jeho postava velmi zajímavá, skvěle zahraná (Jared Leto je výborný) a film jako celek dává velmi dobrý pocit z doby i z "pre" samotného. Je dobře, že se režisér nezabýval zbytečnostmi a ukázal v podstatě jen to důležité, aniž by o něco připravil diváka. Potěšilo i dobré obsazení, které hercům příjemně sedí a nikdo vysloveně nebije do očí. Podobně podařené sportovní příběhy s prvky dokumentu se příliš nevidí. Ať žije NIKE!(3.10.2009)

Když pocházíte z atletické rodiny jako já, tak víte již od dětství kdo byl Steve Prefontaine. Ale pokud ne, tak tenhle film Vám ukáže nejdůležitější životní okamžiky, které tento "zázračný běžec", jak byl často označován, prožil a jaký to byl člověk. Film není zbytečně přeplácaný. Vystihuje opravdu to nejdůležitější a ve chvíli, kdy zjistíte, že se děj bude odehrávat na Olympijských hrách v Mnichově v roce 1972, alespoň sportovci, by měli vědět, co se tam bude odehrávat. Jared Leto nejen svým vzhledem ;) Co si budeme povídat je to fešák od narození ;) , ale i hereckým výkonem odvedl vynikající práci a často bývá tento film označován za jeden z jeho nejlepších. A přitom není tak známý...(13.1.2013)

• - Bill Bowerman, spoluzakladatel firmy Nike, se stal spoluautorem knihy "Jogging", všeobecně uznávané jako knihy, která odstartovala módu běhání. (Rodriguez)

• - Pat Tyson dovedl tým přespolních běhů k devíti vítězstvím za sebou na mistrovství států Washington, čímž se jeho tým stal nejúspěšnějším týmem v přespolních běhů v Americe. (Rodriguez)

• - Natáčení probíhalo v Oregonu a ve Washingtonu. (reich)