Životní příběh ambiciózního atleta Steva Prefontaina začíná v Oregonu a sleduje jak se mladý Steve navzdory tomu, že má jednu nohu delší než druhou, ukáže jako velmi talentovaný běžec. Později se na oregonské univerzitě setká s legendárním trenérem Billem Bowermanem, mužem, který se později stal jedním ze zakladatelů korporace Nike. Mezi oběma se vytváří silné pouto a s jeho pomocí Steve překonal všechny překážky, získal mistrovský titul a dokázal v roce 1972 oslnit sportovní fanoušky na olympiádě v Mnichově. Příběh sleduje nejen jeho namáhavou cestu k vítězství, ale také setkání se spolužačkou Mary Marckxovou, do které se zamiloval a jejich vztah vydržel až do jeho předčasné smrti. Představuje ho nejen jako urputného a tvrdohlavého bojovníka, který dokáže překonat svůj handicap, ale také jako poněkud domýšlivou charismatickou hvězdu, která udělala z běžecké disciplíny hit a získala si davy nadšených obdivovatelů. Životní příběh pohledného, talentovaného atleta však záhy dospěl k roku 1974 a tragické deanovské smrti při autonehodě. Bylo mu pouhých čtyřiadvacet let. (oficiální text distributora)

tranquill

Konečně životopisný film, který není o baseballu nebo americkém fotbalu! A běhání mám rád! Ale je pravda, že zase tolik mne nezaujal, čekal jsem malinko víc. Škoda mladého talentu, trochu mi připomínal Nikiho Laudu, který, když závodil, také bezmezně věřil ve své schopnosti... ()

Monroe1991

Jared je bezesporu skvělý herec (nejen), mám ho velmi rád. Toto sportovní drama s prvky dokumentu pro mne bylo příjemným překvapením, a když o běhu, tak já si tam tu jednu hvězdičku navíc přidám. Steva Prefontaina jsem do zhlédnutí filmu neznal. Ostatně stejně jako historii značky NIKE =D ... "Takhle to tedy bylo"?, "To jako vážně"? =D ... Ještě, že jsem si zrovna koupil "adidasky" =D ()

balcazar

Okrem toho, že som mal k filmu biedne titulky (to je ešte slabé slovo), mi vo filme celkovo chýbalo niečo, čo by mu dodalo charakter výnimočnosti. Nehovorím, že musel obsahovať typické znaky, ako všetky ostatné športové snímky, ale prišiel mi príliš strohý na to, aby ma dostal k sebe. Aj s hraničnými situáciami sa tvorcovia mohli viac pohrať. ()

LukH

Běžci by neměli jezdit autem, ale jen běhat :-( Moc pěkný sportovní film, Jared Leto si vystřihnul roli geniálního vytrvalce s chutí, zajímavý byl mnichov z pohledu nepřímého účastníka tragických událostí, no a za výborný nápad považuji střihy závodů herců s reálnými historickými záběry závodů. ()

Mr.Roman

Jared Leto j sympaťák a v to isté pretvoril aj postavu "Pre"ho. Ako životopisný snímok Prefontaine výrazne nevyniká, ale vďaka sympatickým postavám a okolnostiam (Mníchovská olympiáda) pôsobí veľmi pozitívne a dokáže diváka upútať natoľko, že jedno sobotné ráno vstane o dve hodiny neskôr (môj prípad, keďže som na film narazil čisto náhodne a dokonca s titulkami!, čo by som inak u horšieho filmu riešil červeným tlačidlom na ovládači od TV ;). ()

MirkaP

Zajímavý film, místy zabředávající až do dokumentární přesnosti. Ale zařazení skutečných záběrů ze skutečných událostí přímo do filmu (narozdíl od obvyklého místa se závěrečnými titulky) považuji za plus. ()

Doudik.t

"Pré" byl opravdu obdivuhodný běžec, nicméně snímek Hranice možností byl přeci jen spracován o něco lépe (4Pupidyk: v Mnichově nebyl rozhodně favoritem, a rozhodně není pravda, že tam neuspěl, naopak dokázal, že nemusíš skončit na bedně vítězů a přesto můžeš být vítězem ... "Pré" inspiroval spousty lidí ;-) ) ()

pOne

Zaujala mě především přímočarost ve vylíčení životního příběhu tohoto ve své době oblíbeného sportovce. Zejména v první cca půlhodince děj dokonale odsýpá (příklad: Lásky tam jsou, ale jen okrajově, hlavní pořád zůstává samotný děj). Kombinace archivních a hraných záběrů na OH v Mnichově 1972 se celkem povedla, stejně jako se povedl (zřejmě) záměr zobrazit celou událost s izraelskou výpravou striktně očima Pre (příp. ostatních členů americké výpravy). Suma sumárum - svěží životopisný snímek, který rozhodně stál za ty necelé dvě hodinky času a který byl "o něčem". ()

Z0MBi

Už jsem se asi někde zmínil, že mám pro Leta slabost. Že mám ale slabost i pro značku NIKE, to jsem tady ještě nepsal. A nikdy by mě nenapadlo, že bude příležitost :-) Obrovské štěstí - ten den jsem se probudil dříve a navíc shodou okolností v místnosti s televizí, na které běžela "milovaná" nova. A v ní tenhle FILM. Nemohu jinak: Jared Leto (jako Pre) a zrod značky NIKE = 90%. Kdo chce nosit fajfku = povinnost! ()

papuchalk

Ve 24 letech měl teprve všechno před sebou, a podle těch výkonů to vypadalo, že by jednou i něco velkýho vyhrál, patrně ve světovým rekordu. Nejznámější běžec, který nic nevyhrál, a já jsem o něm donedávna nic nevěděl. Jak je to možný, když jsou o něm natočený minimálně dva filmy? Dokonce jsem na něj narazil úplnou náhodou, kdy jsem na youtube viděl to finále 5000m v Mnichově a já mu normálně fandil, aby to vyhrál. Poslední 4 kola závodu běžel první, a kdykoliv ho někdo z favoritů předběhl, tak mu to okamžitě vrátil. A znova. Ta bojovnost v něm byla strašně vidět a hodně mě to oslovilo. Ale to jsem ještě nevěděl, že nakonec skončil čtvrtý. Běžel jen na výhru, nějaká stříbrná nebo bronzová ho nezajímala a proto tak dopadl, v průběhu závodu nešetřil. To zklamání potom muselo být strašný. Ještě taková Zátopkovská perlička z tý doby. Zátopkův světový rekord na 5000m, v čase 13m52s, zaběhlo na olympiádě 1972 celkem 33 běžců v pouhých kvalifikačních bězích, a ve finále ten čas samozřejmě všichni běžci překonali, první tři v pořadí dokonce o půl minuty. Tak moc šel ten sport tenkrát dopředu. ()

zigy

Film ala dokument. Solidní, absolutně ničím nepřekvapující sportovní drama, které je naprosto klasickým příkladem svého žánru. Průměr. ()

Mitch Conner

SPOILERY___Celou dobu jsem přemýšlel o tom, že jsem už dlouho neviděl nudnější film. Jediné co tyto myšlenky přerušovalo, byly úvahy o tom, co je hlavní hrdina za zmrda. Kdyby film fungoval jako rozbor jeho psychologických poruch, tak by to mohlo být fajn. Nefunguje to ale ani jako film o běhání pro běžce či neběžce ani jako dokument, i když autentické záběry z Olympiády potěší. I téma jeho boje za práva amatérských sportovců je zcela nevyužité. Dokonce i tu autonehodu jsem korunoval na tu nejnudnější v historii filmu. Instruktor z Full Metal Jacket je tady tak trochu trenér šašek a vata na vyplnění prázdnoty, ale za jeho scénu se "Swooshem" dávám jednu * navíc. ()

Saxos

Nádherná doba barevných košil, růžových sak, nenovemberských knírů, kotlet až na krk, zvoňáků. Doba, kdy se ve sportu až tak moc nezobalo a reklama se necpala i na spodní trenky. Jedinou reklamou modrookého běžce bylo "GO PRE". Klady:prolnutí autentických záběrů. ()

valinka

Velmi zajímavý hraný dokument.Škoda,že Prefontaine odešel tak mladý,věřím tomu,že by byl na další olympiádě úspěšnější.Co mně osobně zcela šokovalo byla událost s izraelskými sportovci ()

kodwin

Prefontaine mě vtáhl od první minuty a už nepustil. Vynikající životopisný film, u kterého v prvních minutách nebylo jasné, zda se jedná o dokument nebo hraný film. To vytvořilo zajímavou atmosféru, která se stala spolu se silným příběhem pokoukáním, na něž se hned tak nezapomene. Líbilo se mi, že to (na Američany) nebylo příliš patetické. Škoda, Pre toho mohl ještě hodně dokázat. Až vám někdo bude říkat, že nemáte vlohy k tomu, co milujete, tak si pusťte Zázračného běžce ... I kvůli silném poselství plný počet, ačkoliv bylo občas vidět, že filmu by prospěl vyšší rozpočet. ()

MDavid

Výjimečný biografický film o Stevu Prefontainovi, americkém běžci, který zasvětil běhání celý svůj život. Tento film vám ukáže Prefontainovo dětství, začátky, úspěchy i neúspěchy a umožní vám pohled i do jeho soukromého života. Podívejte se na jeden z nejlepších biografických filmů všech dob. ()

Sejkorka

Průměrný film, byť s nadprůměrným Jaredem Letem. Zajímavá je pasáž popisující smutné události v olympijské vesnici. To pamatuju, v našem tisku se o tom moc nepsalo. Dost dobrý je, že jsem si pamatoval pouze to, že 5 km vyhrál Viren. Double 5/10 pak zopakoval v Montrealu 1976 , kde byl pátý i v maratonu. Málem jako Zátopek. Takže ten doběh, kdy je Prefontaine čtvrtý mě docela překvapil. Myslel jsem, že měl medaili ... ()