Do starého domu u jezera se nastěhuje rodina Leahyových. Jsou však přítomni i policisté. Je to totiž velice problematické místo. Dochází zde k napadením a vraždám. Místní vyšetřovatel zjišťuje, že na místě byla kdysi odsouzena a popravena jistá žena pro čarodějnictví. Vzduch začíná houstnout a ač se to zdá absurdní, vraždění má na svědomí dotyčná bosorka navracející se ze záhrobí. Je proto třeba ji nadobro zničit. (Slimak)

sidzej

Roztomile hororove becko nasiakle atmosferou 80. rokov s niekolkymi zaujimavymi mordami. Skoda ze dnes sa taketo horory uz netocia. 65% ()

ledzepfan

Chválim jak to nakonec celé dopadlo, ale jinak je to spíše nechtěná komedie než cokoliv jiného. Takovéhle křečovité a sterilní demence mě asi fakt nemají šanci závažněji zaujmout. ()

Krt.Ek

Teď vás, přátelé, seznámím s tím, kterak odcházejí služebníci boží v království Jeho: mrkejte na drát . Síla, co? Škoda že zbylých čtyřiaosmdesát minut mě jaksi splývá do tmy. Vlastně ne! To není tak docela přesné! Matně si ještě vzpomínám na jakousi dekapitaci. Hmm, ale co pak? Co těch zbylých třiaosmdesát minut? Budu předpokládat, že se v nich něco přeci jen trochu zajímavého dělo, jinak bych to snad vypnul, ne? Jinak by se snad tenhle film nevyšplhal na velice slušných šestašedesát procent, ne? ()

TomX2

Celkový dojem: Silne ma to nezaujalo a pre mňa skôr veľké sklamanie, než skvelý dojem, pretože som od toho čakal naozaj veľa. Aj keď sa nejedná o nič vyložene zlé, nijak zvláštne ma to nezaujalo a aj napriek krátkej minutáži nudilo. Herecké obsadenie je fajn a vraždy sú celkom vydarené, James W. Roberson na režisérskej lavici je fajn, ale pre mňa naozaj len dobrý podpriemer. Škoda. Moje hodnotenie: 45% ()

kaylin

Kanadský snímek „Pověrčivost“ v sobě má něco ze slasheru, něco ze satanského filmu, něco z mysteriózního hororu a něco z hororu duchařského. A dohromady to docela funguje. Má to sem tam trochu hluché momenty, je to místy hodně poplatné žánru a jiným snímkům, z nichž trochu kopíruje, ale celkově je to velmi zajímavá směska, která dává smysl a může velmi dobře zabavit i strhnout. ()

Gorehound

Poverčivosť je pomerne surová, atmosferická a miestami i nevypočítateľná záležitosť z kraja 80´s. Čarodejnica je pekne skrytá v tieňoch, aj flashbacky z minulosti sa podarili, gore dokáže prekvapiť. Pamätáte sa ešte na tú veľkú VHSku z videopožičovne? ()

topi

Na tento kousek z produkce Mario Kassar and Andrew Vajna jsem se dost těšil, pamatoval jsem si ho, když ho jednou dávala kdysi Tv Nova, pak už ho nikdy neopakovala. Tenkrát se mi moc líbil,hlavně nějaké ty mordy, dnes už mě to tak nebralo, ale stále se jedná o docela slušný horor o nezničitelné čarodějnici. Výborná je hudba dokreslující někdy vcelku hustou atmosféru. ()

Flaxik

Béčko se vším všudy, ale s něčím navíc. Oproti spoustě jiných osmdesátkových hororů je tu divák ušetřen dementního seznamování s postavami, nedozvíte se teda, ze Jenny se právě rozešla s klukem, ani že se Becky těší na ten večírek, kde by mohla klofnout Davida, protože má super káru a podobné cinty. Stejně je to úplně jedno, protože Becky zhebne, Jenny chvilku po ní a Davida rozšrotujou nakonec. Tady nabíhá počitadlo pěkně od začátku filmu a uplyne slabých 10 minut a už máme dva kusy. Rovnoměrně po celou dobu přicházejí nebozí smrtelníčci o své nicotné životy a většině z nich jsem to i přál. Celkový bodycount potěšil a konec rozhodně nebyl špatný. Pátou čarodějnickou hvězdu je tomu nutno ale odepřít, za několik neskutečně dementních dialogů (hlavně když reverendovy dcerky otevřely papuly) a za opravdu špatně zahraného faráře. ()

dubinak

Superstition je povedená retrohubka, která potěší asi každého fanouška čarodějnických hororových témat. Roberson staví atmosféru docela svědomitě a navíc vraždy jsou víc než dobré, zdivočelá hudba se mi tam jistým způsobem také hodila a dočkáme se i lehkého náznaku čarodějnického zjevu. Překvapil i razantní závěr. Za mě spokojenost. ()

MightyHal

Hodně zajímavý horor ze začátku osmdesátek, o prokletém pozemku patřící místní farnosti, kde poslední dobou se vyskytují početné případy brutálních vražd, za které možná může podivná bytost z vody. Je to po příběhové stránce dost zábavný horor, který příjemně prolíná detektivní linku z přítomnosti s trochou minulosti, no a do mixu ještě přihazuje místy docela příjemnou dávku gore (ale není to nějaký extra brutál). Jedná se tedy fakt o příjemný horor, který místy umí vykouzlit slušnou atmosféru, killy tam jsou nemylosrdné a opravdu nebudete tušit kdo přežije a soundtrack se taky vyvedl. Bohužel to celé trpí na dost nevyvážený pacing, kdy uprostřed se film docela táhne a to i přes zajímavost příběhu. To, ale dle mého hlavně bylo způsobeno poměrně unylejší režií a a až moc velkým prodlužováním některých scén. Což, ale se v poslední 15 minutovce silně vykompenzovalo a třeba naháněčka kněze s monstrem (ač to bylo krátký) byla famózní. No v závěru se jednalo o dost povedený horůrek, který hlavně překvapí svojí nemilosrdností a zajímavým takem na žánr prokletých domů. Jo nelituji shlédnutí, ale škoda té unylosti no. ()

Koly

SUPERSTITION je skvělý atmosferický horror s výbornou hudbou a s nějakým zařazováním do béčkových vod bych rozhodně jednal opatrně. Mám rád horrory o čarodějnicích, ale až tady můžu prohlásit, že James W. Roberson (režie) naplnil bezezbytku mé představy o čarodějnici samotné. Prezentace čarodějnice jako temného stínu, s detailními záběry na její pařáty, u mě vyvolávala zvláštní pocit neklidu a musím se přiznat, že jsem se opravdu bál toho, co se za tím temným stínem skrývá. Přičteme-li k výše zmíněným kladům povedené a originální způsoby skonu obětí + strhující závěr, získáme film, u kterého se v rámci horroru jedná o tu nejvyšší A třídu. ()

kosta73

Vynikajicí záležitost! Mám radost z dalšího povedeného dílka na mé oblíbené téma. První půlka naprosto bezchybná, pak přichází sice politicky silně nekorektní, ale jinak ničím originální vraždění jednotlivých zúčastěných a mohlo by se zdát, že tvůrcům došel dech. Chyba lávky....podoba čarodějnice terorizující po staletí dům je prostě ohromující, stejně tak celý závěr. Plný počet! ()

Jello Biafra

Už nejaký ten piatok sa prehrabujem internetom a hľadám zabudnuté hororové snímky, ktoré mi z rôznych dôvodov unikli. V tomto prípade som až tak ďaleko chodiť nemusel a stačilo sa pozrieť na nechválne známy zoznam "Videonasties" VHS. Medzi nimi bol aj tento film, v Británii vtedy uvedený ako The Witch. Jedná sa o nadpriemernú záležitosť plnú krvavého gore (useknutá hlava v mikrovlnke), ale predovšetkým je to hustá atmosféra ktorá filmu dáva silný náboj. Príbeh sa sústreďuje na legendu o čarodejnici, ktorá bola v 17. storočí obvinená inkvizíciou zo spolčenia s diablom a následne utopená v jazere. Netrvalo však dlho a jej démonický prízrak sa vrátil aby sa krvavo pomstil a vraždil ďalej. Na mieste jej popravy medzičasom vyrástol dom a práve sem sa nasťahuje päťčlenná rodinka. Desivý prízrak čarodejnice s dlhými drápmi je pripravený na ďalší masaker. Veľmi ma prekvapilo, že krvavé vraždy tu od samotného úvodu nepoľavujú a vŕšia sa jedna na druhú. A záverečné inferno ide do takých otáčok, že mi pri sledovaní začalo byť ťažko, čo sa mi nestalo už pekných pár rokov. Možno naposledy pri sledovaní The Conjuring. Maximálne vydarený horor, ktorý si zaslúži pozornosť. ()

Han22

Na tohle jsem byl hodně zvědavý, přece jen hororů s čarodějnicemi není zas tak moc. A v podstatě jsem spokojený - režisér měl opravdu koule a nechal umřít kdehoho, i postavy které byly jasný adept na přežití včetně dítěte. Navíc spousta smrtí je neskutečně brutálních (brusný kotouč, okno, mikrovlnka, drtič vína). Atmosféra je sice horší, protože je to v podstatě takový slasher s čarodějnicí bez pořádného historického základu, z čarodějnice vidíme jen odporné pařáty a osobně bych si to spíše užil ve stylu efektních vraždících kouzel. Ale na rok 1982 to asi o moc líp udělat nešlo. Za plus považuju i stylovou hudbu a hlavně finále, které se s tím nesere a kde na chvíli uvidíme i zbytek čarodějnice a stojí to za to, docela umí nahnat hrůzu. Takže za mě spokojenost. ()

Slimak

Pěkně v noci je to opravdu lahůdka....atmosféra by se dala krájet a dost možná dál ještě sekat...taky jsem nečekal že se bude naprosto kašlat na zachování života malých dětí...tak je ten film chutnej! Navíc to i neuvěřitelně odsejpá a když se to začne nejvíc líbit je konec... ()

Disease

Takový typický osmdesátkový "horror", kde se více běhá a ječí, než straší. Ale několik dobrých momentů tam bylo. ()

Paldiny

Celkom strašidelný kúsok s parádne vygradovaným finále. Ono je tá druhá polovica výrazne lepšia tej prvej, kde máme iba zopár zaujímavých mordov, zato dosť strašných nehercov a ešte strašnejších vecí čo vypúšťajú z úst. Jediný sympoš je tu vlastne len ten kňaz očumujúci 15 ročné prdelky a pomáhajúci odhaliť nepeknú minulosť tajomného domu z dôb, kedy bolo čarodejníc na našom svete prebytok. A práve výletom do minulosti si ma príbeh začal získavať. Mordy našťastie ani v tejto fáze príbehu neustupovali, ba čo viac nediskriminovali nikoho ani tie prdelky. Preto fanúšikovia vrúcnych objatí pazúre preč, toto nebude horor pre vás. Solídna troječka a spokojnosť. ()

tenebrae86

Spíše průměrné béčko s hodně nudnými momenty, nevýrazným klaďasem a docela otravnou hudbou, které od dvou hvězd zachraňuje slušný příběh o čarodějnici a několik opravdu vypečených vražd. Pro fanoušky osmdesátkových gore hororů dobrý tip. Takhle krvavě kdyby se točily dnešní duchařiny, bylo by na světě hned o něco líp :). Hodnocení: 60% ()

SkyCaptain

Opravdu moc nechápu zdejší pochvalné komentáře. Mám rád 80s horory, ale tenhle je naprosto naNICovatý, vůbec se nedivím že je takřka neznámý. Je 1) natočený naprosto sterilně 2) není ani strašidelný a ani zábavný (a to se místy snaží o obojí) 3) nemá zajímavý příběh ani herecké výkony (soudím samozřejmě v rámci slasher žánru). Já jsem se teda při jeho pozdně večerním sledování dost nudil a opravdu nevím co mě na něm mělo jako bavit. ()