Fanoušci hrdinů Rockyho či Ramba se mohou těšit z dalšího vydařeného filmového kousku svého hrdiny. Nezapomenutelný Sylvester Stallone (v tomto případě i spoluautor scénáře) se tentokrát představí jako řidič kamionu Lincoln Hawk, který nás ve snímku Do útoku zavede do proslulého Las Vegas, kde se koná bouřlivé Mistrovství světa v páce. Hawk, který musí spoléhat na svou bystrost a sílu vůle, se pokusí napravit svůj život získáním finanční odměny za první místo a obnovit vztah se svým synem (David Mendenhall), kterého dříve opustil kvůli svému majetnému a bezcitnému tchánovi (Robert Loggia). A tak si to Hawk v bouřlivém finále rozdá s některými velikány šampionátu - pěkně ve stylu Rockyho. Užijte si tuto fantastickou zábavu! (oficiální text distributora)

Nocturno culto

Na tenhle film nedám dopustit,sice se tam Sly šklebí a hraje to trochu prkenně ale já mu to prostě žeru,na plnou hubu ...Ze zhlédnutí tohoto filmu plynou i některá ppoučení,ke kterému nakonec rozmazlený fracek Mike dojde a zjistí že ten komu jeho dědeček neustále bránil v jakémkoliv kontaktu,ho měl vlastně nejradši ze všech ..No a ten závěrečný souboj,to je prostě testosteronová bomba,pot prýští,mohutné svaly se napínají,patřičné grimasy k tomu taky patří,div nepraskají lokty a zápěstí .. prostě pecka jak má být a že to má svoje chyby a nedostatky,vem to čert !!! 100 %.......a k tomu ještě navíc skvělý soundtrack s interprety jako Sammy Hagar,The Big Trouble,Kenny Loggins....k tomu není co dodat |!!!!!!!! ()

danny_21

Slyova dojemná pohádečka o kamioňákovi Lincolnovi a jeho cestě za usmířením se synem a vítězství v armwrestlingu. Když na to teď vzpomínám, možná to byl jeden z prvních Slyových filmů, které jsem viděl tenkrát na RTL a to jsem mu ty oční trpící pohledy a fígl s otáčením kšiltu baštil, no dneska už se dá nedá přehlédnout ta naivita jednoduchost - 40 % ()

Armin82

Zde opravdu nemá smysl se nějak zvlášť rozepisovat. Sly nikdy nebyl moc herec a zde opět ze svého hereckého standartu nevybočil, ale zase na druhou stranu je fajn, ho taky jednou vidět v něčem klidnějším. Taková pohodová, dojemná nedělní oddychovka o jednom týpkovi, kterej znovu našel v životě štěstí. Filmařsky určitě žádnej klenot, ale u Slye ve sbírce bychom jich stejně ani moc nenašli. Nejlepší na filmu je asi ta libová hudba 80tých let, která má pořád svoje kouzlo. Nenadchne, neurazí, prostě na pohodu--->60% ()

Shakaar

Další ze Stallenovských rádoby motivátorských filmů o vůli a snaze něčeho dosáhnout. Ano na svalovce dává v každých svých filmech nejednu radu do života mladým. Pro něho vrchol je udělat MS v páce na které poctivě trénoval ve svém kamionu, aby potom menším fíglem ho vyhrál na úkor svalovce. Problém je ten, že Stallone moc inovator není, takže když tyto motivační proslovy slyšíme poněkolikáté, je to spíše k zasmání než to brát vážně. Ale jinak film se dá, hlavně tomu jeho synovi asi každý záviděl za mlada :D. ()

Nix

Úplně se mi do toho filmu nechtělo, jelikož mi bylo jasný, že to akční smršť určitě nebude. Já musím říct, že jsem byl překvapen. Co je ale dycky takovým trním do oka, tak malí herci. Ti jsou prostě dycky tak otravní, no a tady moc vyjímka není, ale přežít se to dá. Příběh je klasika, umírající matka, otec, který rodinu opustil a syn s ním být nechce. Co je tu ale plus, tak jsou souboje v páce. A prostě buď to baví nebo ne. Já jsem kupodivu čekal na konec a bavil jsem se. Celkově Sly je tu ve filmu na pohodu a celé to odsýpalo. Tahle klasika, která mne míjela v dětství byla pro mne opravdu překvapením. ()

Dexx

Tak tohle se Stallonemu hrubě nevyvedlo. Chvílemi je to i komedie, i když to tak asi zamýšleno nebylo. Díky tomu je dost hořká. ()

Godhaj

,,Smažené kuře s bramborem obsahuje asi sto kalorií a padesát procent tuku.“ Na tomto filmu je vidět, že na scénáři pracoval Stallone, takže se ve filmu objeví ta jeho myšlenka, že je nutný bojovat a nevzdat se. To ale výborně funguje v sérii o Rockym, ale vůbec to nezapadá do tématu kamioňáka, co chce vyhrát mistrovství v páce. Příběh mi připadal hodně ujetý, se spoustou nelogických zvratů a motivací postav. Závěrečné ,,vyvrcholení“ filmu ve společnosti zpocených supících hor masa, které se snaží za nesmírného hýkání přepáčit soupeře, mi přišlo skoro nechutné. Do útoku je tak asi jedním z nejhorší Stallonových filmů, které jsem doposud shlédnul. ()

kyLuke

Poctivá práce po (skoro) všech stránkách! Herci, režisér, všichni se snaží, ale se scénářem, který naprosto pohřbily rodinné scény už nešlo moc dělat. Být to film o tom, jak jezdí drsňák Sly se svým synem vahrávat zápasy v páce byl by to rozhodně lepší film a já bych dal rozhodně větší hodnocení( možná by to vyšlo na nějakých 90%). Bohužel takto musím dát pouze průměrné hodnocení, neboť jsou tu některé výtečné scény( Slyovi ukradli kluka a on je začne honit s kamionem), ale také některé naprosto nudné( smrt matky). Přesto se však jedná o povedené dílko, ke kterému se klidně ještě někdy vrátím! ()

Duke90

V rámci opáčka legendárních 80s béček jsem zabrousil k často velmi kritizovanému filmu, který svou strukturou nápadně připomíná Stalloneho nejslavnější filmový počin z druhé poloviny sedmdesátých let. Akorát v tomto případě je po scenáristické stránce asi třikrát horší a nenabízí žádné silnější psychologické momenty (možná s menší výjimkou rozhovoru otec-syn ve věznici). Ale světe div se - bavit se u toho kupodivu dá... Společné rodinné putování v kamionu plyne docela svižně a vyvrcholí v Las Vegas na srazu uřvaných "vepřových zátylků", kdy jsem si představoval, jak to tam asi musí vonět a ještě do toho musím někoho přetlačit v páce. Mě by asi před započetím zápasu porazila samotná hustota vzduchu. Jako obvykle musím vyzdvihnout skvělý soundtrack jako vždy perfektně zapadající nejen k danému tématu. Ono většinou na co sáhl Giorgio Moroder, dopadlo vždy na výbornou (Scarface, Midnight Express, Flashdance...). Já si nejvíc oblíbil "dojemnou" Meet Me Half Way od Kennyho Logginse (Footloose, Top Gun). ()

Ajepofrku

Nechápu proč dost fanoušků Stallona má tenhle film tak rádo. Osobně mám Stallona velmi rád, ale tenhle film se nelíbil. Nic moc scénář. Průměrný herecké výkony a mně otravná a nesympatická hlavní postava (David Mendenhall). Jediné, co se mi na tom líbilo bylo mistrovství v páce, což mi tenhle film dosti vyzvedlo a díky tomu jsem si vlastně poslední půl hodinu docela užil. 55% ()

Ex_Machina

Keby som vzal všetkých tých silných nadsamcov z tohto filmu a vymačkal z nich testosterón, tak by som ním zaplnil plavecký bazén a ešte by mi ostalo na mochito. Neviem kde našli takých chlapov, ale na Kysuciach určite nie. Myslím, že toto je jediný film tohto druhu, kde pretláčanie rukou dostane taký priestor. Dejová linka nič moc a Silvester by samozrejme nemal proti 140 kg Bullovi a tým ostatným drevorubačom reálnu šancu, ale pozerá sa na to dobre. ()

Cortesz

Dnes už tento film působí hodně komicky, ale v době kdy film vznikl bylo normální točit takové kraviny založené a těžící z toho, že v hlavní roli hrál známej xicht akčních filmů Sylvester Stallone Děj je téměř o ničem, Stallone hraje jako vždy, ten mladej kluk hraje celkem dobře, hraje zde typická 80-ková hudba. Zkrátka průměrnej Stalloneho film. ()

Ernie_13

Prve 2/3 filmu priemerna drama tej doby ozivena Sylvestrom Stallonem, avsak posledna tretina, ked sa Hawk dostava na sampionat v pretlacani, je solidna sportova zalezitost plna americkeho napatia! ...a vobec som sa teda nenudil! :D ()

Jaromír

Normálně bych hodnotil méně, je to Bčko, ale na filmu se mi líbila jeho atmosféra a příběh, že si člověk má stát za svým, což je v životě to nejdůležitější! Dobrá je taky hláška, Bob "Bull" Hurley: "I drive truck, break arms, and arm wrestle. It's what I love to do, ..." ()