Fanoušci hrdinů Rockyho či Ramba se mohou těšit z dalšího vydařeného filmového kousku svého hrdiny. Nezapomenutelný Sylvester Stallone (v tomto případě i spoluautor scénáře) se tentokrát představí jako řidič kamionu Lincoln Hawk, který nás ve snímku Do útoku zavede do proslulého Las Vegas, kde se koná bouřlivé Mistrovství světa v páce. Hawk, který musí spoléhat na svou bystrost a sílu vůle, se pokusí napravit svůj život získáním finanční odměny za první místo a obnovit vztah se svým synem (David Mendenhall), kterého dříve opustil kvůli svému majetnému a bezcitnému tchánovi (Robert Loggia). A tak si to Hawk v bouřlivém finále rozdá s některými velikány šampionátu - pěkně ve stylu Rockyho. Užijte si tuto fantastickou zábavu! (oficiální text distributora)

Honny2

I když v tomto filmu Sly nepředvedl žádný extra dobrý výkon a ani film nemá moc povedený příběh, já tento film viděl asi 6krát, a proto mu musím dát ****, někdo si možná řekne, že si to nezaslouží, ale pro mě takovou cenu určitě má... ()

Meteorista

Vidět to na začátku devadesátých let, líbilo by se mi to. Na dnešní dobu je to moc naivní a americky klišovité a plytké. ()

Jeremiah

Další z US pohádek. Proč? Každý přece v současném světě ví, že kdo má peníze - má moc - s ní vydělá nový a větší balík peněz - po několika takových stupních dosáhne téměř absolutní mocí, z čehož vyplývá, že NĚJAKÝ kamioňák se nikdy NEMŮŽE dovolat spravedlnosti. Nebo že by to platilo pouze v naší republice? Prostě pohádka, která si více než 2 nezaslouží. ()

Joll

Ať si kdo chce co chce říká, je to klasika na které jsem vyrůstal a špatné to rozhodně není.Sice to není klasická Stallonovská akce ala rambo, ale film je to rozhodně příjemný a i po letech neztratil nic ze svého naivního kouzla. ()

Rami

Možná se mi budete divit, ale já má tenhle film fakt rád (i přes všechny jeho chyby a nereálnost). Takže jasné 4 hvězdičky. ;-) ()

jenjan

Ranní rozcvička před truckem byla opravdu dojemná.. Přehlídka neuvěřitelných absurdit a naivit, které tvoří komickou pohádku, gradující triumfálním vítězstvím kdesi ve Vegas v páce. Italský hřebec opět nezklamal a připomněl mi, jak jsem si jeho fotky lepil do sešitku a říkal si: „Tenhle film chci vidět!“ ()

Hapretor

Je Vám dvanáct? Nebo jste fanda "armwrestlingu"? Tak na to koukněte. Ale záleží hodně na věku. Jako "malý" divák jsem to žral i s navijákem. Jako "teen" divák jsem "pákoval" dost. Teď si už páku s nikým nedávám (nemělo by to ani cenu) a tomuto snímku se spíše směji. Ale nepřišlo mi, že by Sly hrál špatně - právě naopak. ()

GOREGASM

Over the Top byl prvním filmem, který jsem někdy počátkem devadesátých let se Slyem viděl a moje tehdejší nadšení a entuziasmus z příběhu pákujícího truckera se silným otcovským pudem po více než dvaceti letech střídá potřebný nadhled k dost naivně napsané i natočené látce, které ale nikdo nevezme Sylvesterovo osobní kouzlo (ty jeho psí oči). Vyloženě slabé, místy až úsměvné pasáže rodinného dramatu a zázračně rychlého sbližování, naštěstí kompenzuje intenzivní závěrečný turnaj, který pro současného diváka alespoň částečně maže pocit promarněných devadesáti minut. 35% ()

helloween93

Rodinné drama o vztahu otce a syna se skvělým Stallonem. Rovněž potěší i turnaj v páce nebo titulní písnička Od Kennyho Logginse s názvem "Meet Me Halfway". Příběhově je to bohužel rutinní záležitost. Osmdesátkovina jako řemen. ()

MickeyStuma

Emoční snímek o vztahu mezi otcem a synem, mezi láskou a nenávistí, pokroku k novým horizontům, naději a ambicím. Příběh je prostý a tak jednoduchý, že se celovečerní stopáž musela ještě něčím vyplnit. A když šlo o Sylvestera Stalloneho, tak něčím akčním. Co takhle soutěž v páce? To tu ještě nebylo. A stalo se. Ve dvou třetinách filmu se tedy jedná o drama o hledaní cesty syna k otci a ve zbytku ryze o sportovní dějství. Příběh je vystavěn zdařile a herecký výkon dětského představitele Davida Mendenhalla je vcelku přesvědčivý. To se bohužel nedá říct o Sylvesterovi. Jeho kamenná mimika např. ve scéně, kdy chytí svého filmového syna když se pokusí utéct během cesty ze školy spíše budí úsměv nad jeho neherectvím. A je to škoda, neboť to celkově dobrému filmu kazí výsledný dojem. Z dnešního pohledu tedy osmdesátková odpočinková klasika, která neurazí, ale nijak ani nenadchne. ()

GMVajgl

Největší problém je, že to je moc jednoduchý. Tvůrci nemají dost materiálu, ten film měl být dlouhý 45 minut. Od půlky už je jasný, jak to skončí. Hodnotu to má spíš jen kultovní/sentimentální. ()

patr

Každej na něčem ujíždí a já ujíždím na Over The Top :) Neříkejte, že se vám ty písničky nelíbily ! ()

Besyn

Stalonne se snaží vyhrát soutěž v páce a sbližuje se se svým synem.Víc se z tohoto tématu asi těžko dalo dostat. ()