Fanoušci hrdinů Rockyho či Ramba se mohou těšit z dalšího vydařeného filmového kousku svého hrdiny. Nezapomenutelný Sylvester Stallone (v tomto případě i spoluautor scénáře) se tentokrát představí jako řidič kamionu Lincoln Hawk, který nás ve snímku Do útoku zavede do proslulého Las Vegas, kde se koná bouřlivé Mistrovství světa v páce. Hawk, který musí spoléhat na svou bystrost a sílu vůle, se pokusí napravit svůj život získáním finanční odměny za první místo a obnovit vztah se svým synem (David Mendenhall), kterého dříve opustil kvůli svému majetnému a bezcitnému tchánovi (Robert Loggia). A tak si to Hawk v bouřlivém finále rozdá s některými velikány šampionátu - pěkně ve stylu Rockyho. Užijte si tuto fantastickou zábavu! (oficiální text distributora)

Falconica

Pfé! Volovina, ždímač mozku, patos a škvár. Scénář jsem mohla převyprávět ještě před úvodníma titulkama a Stalloneův ksicht je zatraceně špatná podívaná...obzvlášť když se přetahuje v páce. Dívat se na to dalo, ale nemůžu s určitostí říct, že z toho nebudu mít újmu na psychickém zdraví. ()

Colonist

Poměrně laciná kopie Rockyho. Akorát tu Stallone neboxuje, ale soutěží v páce, a palce mu tentokrát nedrží žádná Adrian, nýbrž jeho syn. Film se mnohdy snaží být až moc sentimentální a dramatický, což s tím závěrečném klání v páce vytváří pěkně nevyrovnaný guláš. Guláš je to i po celé scénáristické stránce. A hlavně je to celé velká nuda. Má to možná psychologii postav a Stallone se snaží hrát (ne zrovna zdařile), jenže jeho kamioňák prostě není tak silná postava jako Rocky, tudíž se mu ani nedá fandit a jeho příběh taky zrovna nezaujme. Je to sice klasické béčko z 80. let (která mám rád), ale prostě jsem se zrovna dvakrát nebavil... ()

Eldrick

Sly dá na páku skutečnýho 5-ti násobnýho světovýho šampióna v armwrestlingu, Ricka Zumwalta (dnes již nežije), kterej váží dobrejch 140 kilo. No nádherně naivní pohádka. Taky mě pobavilo, jak 80-ti kilový Stallone prohodí dveřma wrestlera Terryho Funka. Ale proč ne, byly 80. léta, v těch bylo možný i nemožný. ()

kapsomut

Soundtrack je opravdu úžasnej. Film byl taky dobrý, až na pár momentů. Hodně předvídavý. Škoda, ale 5* tomu nedám :/ ()

Jigy

Sblížení otce a syna na pozadí šampionátu v páce. Celkem slabý námět. Ale jako pohodová oddechovka dobrý. ()

Martin741

No, zas dalsia slaboducha kravovina od Stalloneho, ktory je tu za drsneho sofera kamionu, ktory si privyraba pretlacanim rukou. Aspon, ze tam ten vztah otec-syn dali, inak by film okamzite putoval do odpadu. 33 % ()

zdenotvor

80 roky majú svoje čaro, to platí aj v Over the Top, no nechytá sa na ostatné lahôdky ako je Rocky. Armwrestling je zaujímavý námet a Stalone má proste charizmu a ku všetkému ten strhujúci záver... Mne sa to páčilo. ()

kaposlav

Musím trošku upustiť z kritérií, aby som dal 3*. Trošku nostalgie a beriem tiež do úvahy, že je to z roku 1987. V dnešnej dobe by to bola sračka no v tej porevolúčnej to bolo pre deti a dorast niečo extra. ()

LTeez

Co dodat... Prostě srdeční záležitost z mládí, která se nezapomíná! Jeden z prvních filmů,co se mi doopravdy usadil v mozku ! Nemůžu jinak - 5* ! ()

O´Neill

Výborná nostalgická záležitost skvělým soundtrackem. Tohle je prostě jedna z těch Slyových klasik na které se prostě nezapomíná. ()

BarryLyndon

Stejná otázka jako včera a tady to nejspíš vyhraje guilty pleasure nad skutečnou kvalitou :) Ale já jdu do kolen už od začátku, kdy začne hrát In This Country od Zandera https://www.youtube.com/watch?v=UM5c3QvdsHw a objeví se jméno Globus a Golan.  Ke konci pak exceluje Winner Takes it All od Sammyho Hagara https://www.youtube.com/watch?v=iCZbqvE8eu8 Obě tyto pecky jsou srovnatelné s tím nejlepším z Rockyho.  Ještě je tam skvělý Meet Me Halfway od Kennyho Logginse, který se vyznamenal i na Top Gunu. https://www.youtube.com/watch?v=HGQK4jPRdn4 Bohužel halfway je trochu problém filmu a tak 35 minut se tam děje kulový. Ale ten konec! To je nejlepší osmdesátkový TESTOSTERON! ()

Amroth666

Prvních třicet minut vcelku šlo, kdy začal poznávat svého syna. Byly tam scény, které mě někdy vedly k zamyšlení a vzpomněl jsem si na mě v těchto letech. Klasika, jak učil svého syna řídit v tom obrovském kamionu, ale úplně nejlepší na celém filmu bylo, že ačkoli Stallone je ve filmech neporazitelný hrdina, nebyl jsem si jistý kdo vyhraje až do samého konce. Dlouhé a strhující finále mě ohromně bavilo a vše dopadlo podle mých předpokladů dobře. Film má ale úplně jednoduchý příběh a stvárnit nebyl asi taky žádný problém. Když si film celý projedu v hlavě, vyjde mi jasná kultovní klasika. Nevím, co bych k těmto klasikám dodával, to se musí vidět. ()

Dannysek4U

No uz si to tolik nepamatuju, ale vim, ze tehdy, kolem osmyho roku, me to na pasovanejch videokazetach dost dojimalo. Inu vzpominky, vzpominky:o) ()